Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, majnun είπε

Να ξαναπω για fiesta ST αφού έπαιξε στη σκέψη το Clio;

Πόσα παιδιά έχει η οικογένεια;

Γιατί το τυπικό ειναι έχω ένα παιδί και θέλω να μπορώ να χωραω το εξοχικό με την πεθερά μαζί σε εκδρομές

ευχαριστώ φίλε μου αποφάσισα για το νέο Leon

Απλά για να σου απαντήσω 2 παιδιά έχω , τα 380 λίτρα που είχα στο Leon μου έφταναν για όλη την χρονιά , εκτός απο την 1 φορά το χρόνο που μπορεί να ήθελα και μπαγκαζιέρα στις καλοκαιρινές διακοπές .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι άλλες συνέχειες θα μπορούσε να έχει αυτό το θέμα:

- Παίρνει ο τσόφρας το C5....και είναι στοιχειωμένο!!! Μέσα του βρίσκεται το πνεύμα ενός παλιού 2CV και συμπεριφέρεται σαν......hyundai.

- Παίρνει ο τσόφρας το Λεόν. Είναι στην αντιπροσωπεία έρχεται με την νταλίκα.....δεν έχουν δέσει ωστόσο χειρόφρενο και όταν ξεμαγκώνουν τα λάστιχα φεύγει το λεόν και γίνεται τσίτα στον δρόμο μπροστά από την αντιπροσωπεία. Καθώς κυλάει έρχεται ένα τανκ και το ισοπεδώνει.

- Παίρνει ο Τσόφρας το C5 Shine Edition. Μπαίνει μέσα στην σιτροεν να χαιρετήσει τους πωλητές που επιτέλους κατάφερε αυτή η οδύσσεια να φτάσει στο τέλος της. Όμως αφήνει το κλειδί επάνω....βγαίνοντας από την αντιπροσωπεία το C5 έχει γίνει πια Elbassan Edition  

- Έχει παραγγείλει ο τσόφρας το C3 A/C αλλά την ημέρα που παραλαμβάνει έχει έρθει ένα δείγμα C4!!! Έρωτας με την πρώτη ματιά. Πουλάει το C3 a/c και περιμένει να του έρθει το C4 σε 8 μήνες.

- Παίρνει ο τσόφρας το....Kona, αλλά συνειδητοποιεί πως τα πλαστικά νεροπίστολα στα πανηγύρια έχουν καλύτερα πλαστικά από την δημιουργό εταιρία της αμαξάρας άξεντ. Τσατίζεται και δίνει ανταλλαγή το kona και παίρνει στη θέση του 18 άτος που δεν έχουν πλαστικά μόνο σκελετό.

- Παίρνει ο τσόφρας το C5.....αλλά κάποιος από το Hollywood διαβάζει το θέμα και αποφασίζει να γυρίσει την περιπέτεια του συμφορουμίτη ταινία. Έτσι γεννιέται το Tsofras: In pursuit of ...cariness. Η ταινία σπάει ταμεία, ο τσόφρας από τα δικαιώματα βγάζει μπίλιονς. το ερώτημα τώρα είναι ferrari - porsche - maybach ή bentley.....Γίνεται θέμα στο insomnia πάλι, άκρη δεν βγαίνει, το βλέπει άλλος χολιγουντιανός σκηνοθέτης έρχεται η ταινία tsofras 2.....βγάζει τρίλιονς!!! Ο τσόφρας πλέον κουράστηκε με τα ταπεινά γηίνα οχήματα....και αποφασίζει να πάρει ένα rover ακολουθώντας τον Elon Musk στον Άρη. Ωστόσο το rover δεν είναι τόσο βολικό στην πλάτη του και αποφασίζει σε συνεργασία με τον Elon να δημιουργήσει ένα νέο μον.......

.

.

.

.

.

To the infinity and beyond?

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chill είπε

Τι άλλες συνέχειες θα μπορούσε να έχει αυτό το θέμα:

- Παίρνει ο τσόφρας το C5....και είναι στοιχειωμένο!!! Μέσα του βρίσκεται το πνεύμα ενός παλιού 2CV και συμπεριφέρεται σαν......hyundai.

- Παίρνει ο τσόφρας το Λεόν. Είναι στην αντιπροσωπεία έρχεται με την νταλίκα.....δεν έχουν δέσει ωστόσο χειρόφρενο και όταν ξεμαγκώνουν τα λάστιχα φεύγει το λεόν και γίνεται τσίτα στον δρόμο μπροστά από την αντιπροσωπεία. Καθώς κυλάει έρχεται ένα τανκ και το ισοπεδώνει.

- Παίρνει ο Τσόφρας το C5 Shine Edition. Μπαίνει μέσα στην σιτροεν να χαιρετήσει τους πωλητές που επιτέλους κατάφερε αυτή η οδύσσεια να φτάσει στο τέλος της. Όμως αφήνει το κλειδί επάνω....βγαίνοντας από την αντιπροσωπεία το C5 έχει γίνει πια Elbassan Edition  

- Έχει παραγγείλει ο τσόφρας το C3 A/C αλλά την ημέρα που παραλαμβάνει έχει έρθει ένα δείγμα C4!!! Έρωτας με την πρώτη ματιά. Πουλάει το C3 a/c και περιμένει να του έρθει το C4 σε 8 μήνες.

- Παίρνει ο τσόφρας το....Kona, αλλά συνειδητοποιεί πως τα πλαστικά νεροπίστολα στα πανηγύρια έχουν καλύτερα πλαστικά από την δημιουργό εταιρία της αμαξάρας άξεντ. Τσατίζεται και δίνει ανταλλαγή το kona και παίρνει στη θέση του 18 άτος που δεν έχουν πλαστικά μόνο σκελετό.

- Παίρνει ο τσόφρας το C5.....αλλά κάποιος από το Hollywood διαβάζει το θέμα και αποφασίζει να γυρίσει την περιπέτεια του συμφορουμίτη ταινία. Έτσι γεννιέται το Tsofras: In pursuit of ...cariness. Η ταινία σπάει ταμεία, ο τσόφρας από τα δικαιώματα βγάζει μπίλιονς. το ερώτημα τώρα είναι ferrari - porsche - maybach ή bentley.....Γίνεται θέμα στο insomnia πάλι, άκρη δεν βγαίνει, το βλέπει άλλος χολιγουντιανός σκηνοθέτης έρχεται η ταινία tsofras 2.....βγάζει τρίλιονς!!! Ο τσόφρας πλέον κουράστηκε με τα ταπεινά γηίνα οχήματα....και αποφασίζει να πάρει ένα rover ακολουθώντας τον Elon Musk στον Άρη. Ωστόσο το rover δεν είναι τόσο βολικό στην πλάτη του και αποφασίζει σε συνεργασία με τον Elon να δημιουργήσει ένα νέο μον.......

.

.

.

.

.

To the infinity and beyond?

To 2o ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω , σαν τον κακομοίρη που πέτυχα έξω απο την Skoda και του είχαν φάτσα φόρα το καινούριο του Skoda Kamiq , με λακούβα στο νεύρο της πόρτας και είχε φύγει και το χρώμα.

Πόση ξεφτίλα δλδ ?

Το τελευταίο επίσης θα μου δημιουργούσε τεράστιο πρόβλημα (#not) θα έπερνα ένα απο όλα και θα τα είχα στο νέο μου πολυτελές γκαράζ :D

3 λεπτά πριν, chill είπε

Τι άλλες συνέχειες θα μπορούσε να έχει αυτό το θέμα:

- Παίρνει ο τσόφρας το C5....και είναι στοιχειωμένο!!! Μέσα του βρίσκεται το πνεύμα ενός παλιού 2CV και συμπεριφέρεται σαν......hyundai.

- Παίρνει ο τσόφρας το Λεόν. Είναι στην αντιπροσωπεία έρχεται με την νταλίκα.....δεν έχουν δέσει ωστόσο χειρόφρενο και όταν ξεμαγκώνουν τα λάστιχα φεύγει το λεόν και γίνεται τσίτα στον δρόμο μπροστά από την αντιπροσωπεία. Καθώς κυλάει έρχεται ένα τανκ και το ισοπεδώνει.

- Παίρνει ο Τσόφρας το C5 Shine Edition. Μπαίνει μέσα στην σιτροεν να χαιρετήσει τους πωλητές που επιτέλους κατάφερε αυτή η οδύσσεια να φτάσει στο τέλος της. Όμως αφήνει το κλειδί επάνω....βγαίνοντας από την αντιπροσωπεία το C5 έχει γίνει πια Elbassan Edition  

- Έχει παραγγείλει ο τσόφρας το C3 A/C αλλά την ημέρα που παραλαμβάνει έχει έρθει ένα δείγμα C4!!! Έρωτας με την πρώτη ματιά. Πουλάει το C3 a/c και περιμένει να του έρθει το C4 σε 8 μήνες.

- Παίρνει ο τσόφρας το....Kona, αλλά συνειδητοποιεί πως τα πλαστικά νεροπίστολα στα πανηγύρια έχουν καλύτερα πλαστικά από την δημιουργό εταιρία της αμαξάρας άξεντ. Τσατίζεται και δίνει ανταλλαγή το kona και παίρνει στη θέση του 18 άτος που δεν έχουν πλαστικά μόνο σκελετό.

- Παίρνει ο τσόφρας το C5.....αλλά κάποιος από το Hollywood διαβάζει το θέμα και αποφασίζει να γυρίσει την περιπέτεια του συμφορουμίτη ταινία. Έτσι γεννιέται το Tsofras: In pursuit of ...cariness. Η ταινία σπάει ταμεία, ο τσόφρας από τα δικαιώματα βγάζει μπίλιονς. το ερώτημα τώρα είναι ferrari - porsche - maybach ή bentley.....Γίνεται θέμα στο insomnia πάλι, άκρη δεν βγαίνει, το βλέπει άλλος χολιγουντιανός σκηνοθέτης έρχεται η ταινία tsofras 2.....βγάζει τρίλιονς!!! Ο τσόφρας πλέον κουράστηκε με τα ταπεινά γηίνα οχήματα....και αποφασίζει να πάρει ένα rover ακολουθώντας τον Elon Musk στον Άρη. Ωστόσο το rover δεν είναι τόσο βολικό στην πλάτη του και αποφασίζει σε συνεργασία με τον Elon να δημιουργήσει ένα νέο μον.......

.

.

.

.

.

To the infinity and beyond?

To 2o ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω , σαν τον κακομοίρη που πέτυχα έξω απο την Skoda και του είχαν φάτσα φόρα το καινούριο του Skoda Kamiq , με λακούβα στο νεύρο της πόρτας και είχε φύγει και το χρώμα.

Πόση ξεφτίλα δλδ ?

Το τελευταίο επίσης θα μου δημιουργούσε τεράστιο πρόβλημα (#not) θα έπαιρνα ένα απο όλα και θα τα είχα στο νέο μου πολυτελές γκαράζ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

To 2o ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω , σαν τον κακομοίρη που πέτυχα έξω απο την Skoda και του είχαν φάτσα φόρα το καινούριο του Skoda Kamiq , με λακούβα στο νεύρο της πόρτας και είχε φύγει και το χρώμα.

Πόση ξεφτίλα δλδ ?

 

Θα μπορούσα να μουν εγώ αυτός.....Κανόνισε από βδομάδα που παραλαμβάνω το Kamiq να δω τίποτα περίεργο. Θα κατηγορήσω εσένα να το ξέρεις :lol: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, tsofras είπε

Με καλύπτει σε όλα πόσο χάλια να είναι από κοντά? Επίσης ότι review  έχω δει πατάει σε αυτά που θέλω, ότι έχει χάσει λίγο σπορ αίσθηση από ότι λένε και έχει κέρδισει λίγο σε άνεση με βολεύει

Πόσο χάλια να είναι και οδηγικά?

Τέλος όταν έρθει πάω με χαρτιά να το κλείσω, έχε χάρη που δεν ξέρουμε τιμές αλλιώς θα πήγαινα και σήμερα και όπως έρθει

Έχει την λιτότητα που θέλω με εξαίρεση τα κουμπιά του κλιματισμού

Αλλά ότι έψαχνα στα άλλα το έχει , όμορφο για εμένα, ίδιους χώρους , ψηφιακό καντράν , κάμερα, αναδιπλούμενους καθρέφτη, start button , ambient lightning , dsg , 150 άλογα τετρακύλινδρο, τεμπέλη , led φώτα , ποτηροθηκες εκεί που πρέπει , ακόμη και τα χειριστήρια στο τιμόνι είναι στην ίδια θέση, δεν έχω καμία διάθεση να τα ξαναμαθω από την αρχή

Ταμάμ


Έχουμε μάθει πότε έρχεται Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kapws είπε


Έχουμε μάθει πότε έρχεται Ελλάδα;

Έχουν έρθει τελωνείο τα πρώτα και περιμένουν να τιμολογηθούν για να έρθουν στις εκθέσεις.

Μετά μπαίνουν παραγγελίες και έρχονται απο Οκτώβρη

Αυτά γνωρίζω εγώ απο τον εισαγωγέα , αν αλλάξει κάτι θα σας πώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tsofras είπε

Με καλύπτει σε όλα πόσο χάλια να είναι από κοντά? Επίσης ότι review  έχω δει πατάει σε αυτά που θέλω, ότι έχει χάσει λίγο σπορ αίσθηση από ότι λένε και έχει κέρδισει λίγο σε άνεση με βολεύει

Πόσο χάλια να είναι και οδηγικά?

Τέλος όταν έρθει πάω με χαρτιά να το κλείσω, έχε χάρη που δεν ξέρουμε τιμές αλλιώς θα πήγαινα και σήμερα και όπως έρθει

Έχει την λιτότητα που θέλω με εξαίρεση τα κουμπιά του κλιματισμού

Αλλά ότι έψαχνα στα άλλα το έχει , όμορφο για εμένα, ίδιους χώρους , ψηφιακό καντράν , κάμερα, αναδιπλούμενους καθρέφτη, start button , ambient lightning , dsg , 150 άλογα τετρακύλινδρο, τεμπέλη , led φώτα , ποτηροθηκες εκεί που πρέπει , ακόμη και τα χειριστήρια στο τιμόνι είναι στην ίδια θέση, δεν έχω καμία διάθεση να τα ξαναμαθω από την αρχή

Ταμάμ

Εεεεε, δεν ξέρω πως να το πω ευγενικά, κωλ@ρα έφτιαξαν οι Ισπανοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lightsout είπε

Εεεεε, δεν ξέρω πως να το πω ευγενικά, κωλ@ρα έφτιαξαν οι Ισπανοί!

Σε άλλους αρέσει , σε άλλους όχι

Προσωπικά ειδικά το βράδυ θεωρώ ότι είναι πανέμορφο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 xiliades για λεον μου φαινονται πολλα!

Τσφρας καλα κανεις και περιμενεις αλλα να κανεις test frive ιδανικα σαβατοκυριακο πριν το παρεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chriskourou είπε

Εγώ πως είναι μέσα ήθελα να δω και δεν μπήκε, απλά έδειξε τη φωτό που είχαν τα sites. Ούτε χώρο αποσκευών έδειξε ο τύπος έτσι; Τι σκατά, χάρτινο ήταν απλά για να κάνουν το βίντεο;

Μα πραγματικα!

Στην αρχη και εγω σκεφτηκα μηπως ειναι κανα prop, αλλα φαινεται να ειναι ολοκληρωμενο αμαξι. Μπες μεσα ρε φαλακρα, μας επρηξες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το νέο Seat Leon Sportstourer και αναφέρει για hybrid πετρέλαιο με αυτονομία 800χλμ. Αν και πιστεύω ότι θα είναι παραπάνω θα είναι ενδιαφέρουσα πρόταση! Περιμένω να βγουν τιμοκατάλογοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _BASSstarlet_ είπε

Εμπρός για ακόμα περισσότερα (και μεγαλύτερα) άρματα μάχης στους δρόμους.

 

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Τι θέλει να πεί ο ποιητής?

Κρίνοντας από το nick του που περιέχει μέσα το....starlet....λογικά θεωρεί τα SUV άρματα μάχης και πιστεύει πως όλοι θα μπορούσαμε να κάνουμε την δουλειά μας με κανένα starletάκι

 

😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, imr είπε

25 xiliades για λεον μου φαινονται πολλα!

Τσφρας καλα κανεις και περιμενεις αλλα να κανεις test frive ιδανικα σαβατοκυριακο πριν το παρεις!

Αν δείς την αγορά θα δείς ότι δεν είναι.

Τεστ ντραιβ για να κάνω θα πρέπει να φέρουν και δεν ξέρω αν έρθει πριν παραγγείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν δείς την αγορά θα δείς ότι δεν είναι.

Τεστ ντραιβ για να κάνω θα πρέπει να φέρουν και δεν ξέρω αν έρθει πριν παραγγείλω

 

Αν το παρεις χωρις test drive υπαρχει ο κινδυνος να απογοητευτεις. Εχω δωσει 2 μηνες το sirocco, συναισθηματικα θα το ξαναεπερνα αυριο, αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν ξαναεμπαινα θα με επιανε η μεση μου στα 5 λεπτα

 

Δεν λεω οτι δεν ειναι αξιολογο το leon, απλα οχι στα 25. Πλησιαζεις σε τιμη πιο "premium" μοντελα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...