Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Agony είπε

45.000 μου ειπαν diesel gla 2020 full extra.

Τα 36.000 πρεπει να ειναι καμια έκδοση άδεια μάλλον.

Όταν λες full extra? Με το premium plus πακέτο, με ηλιοροφή, με δέρμα, με τις 2 μεγάλες οθόνες,  κλιματιζόμενα καθίσματα, distronic, hud; Γιατί έτσι βγαίνει 60+ στο configurator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σείς με κάνετε να νοιωθω φτωχός με 60κ  τον χρόνο περίπου που βγάζω και έχω ένα ταπεινό σουιφτ συν ένα σκουτερ. Διαβαζω κάτι 35αρια στον δρόμο και τρελενομε.Δεν τα δίνω με τίποτα.

Φυσικα ο καθένας με τα θέλω του πάντα και τι τον κάνει να νοιωθει καλά.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, iNorganic είπε

Παιδιά πήγα με μια φίλη που ψάχνεται για μικρό αμάξι πόλης μου να παρουμε προσφορα για το suzuki ignis hybrid 83 hp gl+ 2wd σε μεταλλικό χρώμα και έβγαινε στα ~15100 με κάποια έκπτωση. 

Για εμενα τέτοιο αμάξι στα 13.500 μαξ επρεπε να ήταν. 

Από οτι φαίνεται κάτι χαζομπαταριες hybrid ή κάτι άχρηστα ηλεκτρονικά όπως lane assist κτλ φουσκώνουν πολύ τον λογαριασμό χωρις να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.

Fiat panda να δει, το πιο συμπαθητικό μικρό για μένα και σε σούπερ τιμή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, iNorganic είπε

Παιδιά πήγα με μια φίλη που ψάχνεται για μικρό αμάξι πόλης μου να παρουμε προσφορα για το suzuki ignis hybrid 83 hp gl+ 2wd σε μεταλλικό χρώμα και έβγαινε στα ~15100 με κάποια έκπτωση. 

Για εμενα τέτοιο αμάξι στα 13.500 μαξ επρεπε να ήταν. 

Από οτι φαίνεται κάτι χαζομπαταριες hybrid ή κάτι άχρηστα ηλεκτρονικά όπως lane assist κτλ φουσκώνουν πολύ τον λογαριασμό χωρις να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό.

Το ignis γενικά είναι πολύ τίμιο αμάξι, εγώ προσωπικά το προτιμώ από πάντα που παίζουν μπάλα μαζί.

Τώρα 15κ είναι πάρα πολλά για το δικινητο όπως και αρκετοί.

Φίλος πήρε πριν κάνα χρόνο το τετρακίνητο κοντά στα 14.

Για το δικινητο 12 Μαξ θα έδινα, ας δει και το panda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Agony είπε

Μπορεις να μου πεις ενα αλλο αμάξι που να εχει αυτη την τεχνολογία αυτη την ποιοτητα μεσα, κατω απο 45.000 ευρο ?

Τα περισσότερα ειναι λες και ειναι αυτοκίνητα 10 χρονια πριν. Εκτος αν πας σε κανα Audi Mercedess DS που επισης full extra πανε 40.000 φευγα.

Δηλαδη εχεις 34k και θες suv καιθα τα δωσεις γαι το 2008 για gt line? Παρε audi Q3. Παρε tiguan.Παρε κανενα Ford Kuga frill extra .  Αυτα τα 3 με 34 τα βρισκεις με πολυ καλο εξοπλισμό.( βασικα το Ford με οτι υπαρχει) .

 Γενικα δεν εχω ψαχτεί σε τοσο ψιλο Budget αλλα φανταζομαι επιλογες υπαρχουν πολλες. Εγω αν ηθελα suv σε τετοια χρηματα  Q3 θα πηγαινα

Επεξ/σία από Masma
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Masma είπε

Δηλαδη εχεις 34k και θες suv καιθα τα δωσεις γαι το 2008 για gt line? Παρε audi Q3. Παρε tiguan.Παρε κανενα Ford Kuga frill extra .  Αυτα τα 3 με 34 τα βρισκεις με πολυ καλο εξοπλισμό.( βασικα το Ford με οτι υπαρχει) .

 Γενικα δεν εχω ψαχτεί σε τοσο ψιλο Budget αλλα φανταζομαι επιλογες υπαρχουν πολλες. Εγω αν ηθελα suv σε τετοια χρηματα  Q3 θα πηγαινα

Δεν διαφωνώ με τις μαρκες που λες. Απλα το Q3 diesel full extra ειναι 10.000 επιπλέον.

2 ώρες πριν, Burgos είπε

Όταν λες full extra? Με το premium plus πακέτο, με ηλιοροφή, με δέρμα, με τις 2 μεγάλες οθόνες,  κλιματιζόμενα καθίσματα, distronic, hud; Γιατί έτσι βγαίνει 60+ στο configurator

Καλα εννοείτε ουτε καν αυτα. Για αυτο λεω οτι το Gt line 2008 τα εξτρα του φουλ και η ποιοτητα μεσα ειναι λιγα τα 34.000 σς.σχεση με τα αλλα. 

Διοτι BMW , Mercedess Audi στην ιδια.κατηγορια οπως είναι λογικο και με τα ιδια εξτρα πανε το λιγοτερο 10.000 επιπλεον.

Οποτε αν δεν σε πειραζει το ονομα Peugeot τοτε παιρνεις επιπλεον με λιγοτερα.

2 ώρες πριν, georgekz750 είπε

Δεν παιρνεις αυτοκινητο με κριτηρια επιλογης playstation. Ειδικα αν ειναι να σκασεις τοσα λεφτα.

Δεν καταλαβα τι εννοείς. Τα κριτιρια μου ειναι ποιοτητα τεχνολογια κριτικες απο ατομα που ειναι γνωστες στην Ελλαδα και Εξωτερικο και τελος η τιμη σε σχεση με αυτό που παιρνεις.

Στην ουσια λοιπον υπαρχει αλλο SUV μικρο με 34.000 φουλ εξτρα diesel με αυτη την ποιοτητα και τεχνολογια μεσα οπως το peugeot 2008 ? Αν ναι ποιο ? 

 

2 ώρες πριν, seppy είπε

Αληθεια δεν τρολαρες; 

Μιλας για b σουβ; γενικα; γιατι δεν ειναι μονο τεχνολογια και ημιδερμα το αυτοκινητο.

Ειναι και αξιοπιστία προφανος οι Γαλοι απο οτι λενε περιοδικα εχουν τους καλύτερους Diesel.

Λοιπον να πω οτι δεν γνωριζω απο αυτοκινητα αλλη δουλεια κανω.

Απλα σε ερευνα και γνωμες οσων γνωριζουν και κανουν review οι απαντηση τους ηταν Peugeot 2008 λογο τεχνολογιας μεσα και εξω για τα λεφτα που δινεις.

Τωρα εμφανιση ειναι θεμα γουστου. Τα γεγονοτα ομως ειναι εξοπλισμος μαλακα υλικα αφροδες 3d cockpit κτλ κτλ.

2 ώρες πριν, mp123 είπε

Ρε σείς με κάνετε να νοιωθω φτωχός με 60κ  τον χρόνο περίπου που βγάζω και έχω ένα ταπεινό σουιφτ συν ένα σκουτερ. Διαβαζω κάτι 35αρια στον δρόμο και τρελενομε.Δεν τα δίνω με τίποτα.

Φυσικα ο καθένας με τα θέλω του πάντα και τι τον κάνει να νοιωθει καλά.

Με 60κ το χρονο θα ασχολείσαι με αγορες οικοπεδων , σπιτιών και σκαφών προφανος τι αλλο να τα κανεις ?

Τα αυτοκινητα παντα ειναι πεταμενα λεφτα αν τα δεις σαν επένδυση. 

Ομως ορισμενοι το βλεπουν σαν ικανοποίηση αυτή ειναθ η διαφορα.

Πχ οσα έδινα εγω το.μηνα δοση για το πρωτο μου αμαξακι εδινε ενα φιλος μου για τα τσιγάρα και τα ποτά του... Και οταν του το λεγα μου πε κοιτα την δικη σου απόλαυση και ασε την δικη μου... Καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος λογικο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συγκρίνεις αυτοκίνητα διαφορετικών κατηγοριών. Το 2008 θα το συγκρίνεις με Q2, C3 aircross, T-Roc, Kona Κλπ, όχι με GLA και Q3. Αυτά τα 2 σύγκρινε τα με το 3008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Burgos είπε

Πάντως συγκρίνεις αυτοκίνητα διαφορετικών κατηγοριών. Το 2008 θα το συγκρίνεις με Q2, C3 aircross, T-Roc, Kona Κλπ, όχι με GLA και Q3. Αυτά τα 2 σύγκρινε τα με το 3008

Σωστος .... Οντοε μεγαλύτερα το Q2 και T roc ποιο απο τα 2 προτείνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Agony είπε

 

Δεν καταλαβα τι εννοείς. Τα κριτιρια μου ειναι ποιοτητα τεχνολογια κριτικες απο ατομα που ειναι γνωστες στην Ελλαδα και Εξωτερικο και τελος η τιμη σε σχεση με αυτό που παιρνεις.

Στην ουσια λοιπον υπαρχει αλλο SUV μικρο με 34.000 φουλ εξτρα diesel με αυτη την ποιοτητα και τεχνολογια μεσα οπως το peugeot 2008 ? Αν ναι ποιο ? 

 

Ποιοτητα θα δειξει σε βαθος χρονου,ως τωρα δεν παει παρεα με την peugeot παντως.

Τεχνολογια ειπαμε,προσωπικα δεν δινω +10Κ απο την αξια του αυτοκινητου για οθονιτσες και φρου φρου,προτιμω να τα δωσω για ουσιαστικα πραγματα.

Προφανως και η τιμη σε σχεση με αυτο που παιρνεις ειναι εξωπραγματικα ακριβη.

Ενα μικρομεσαιο γαλλικο δικινητο suv παιρνεις,με μεταπωληση χωμα σε σχεση με vw-audi-merc-bmw κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο κι εγω αυτή την απορία ειχα... Kia xceed 26000 η να παω σε bmv μεταχειρισμένο η Mercedes η γενικα σε κατι αλλο γιατι ειναι πολλα για kia. Αν το θες το peugeot 2008 diesel 35000 παρε το αλλα δεν το συγκρινεις με gla και q3 ειναι πιο μικρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, hountalas είπε

Άχρηστα τα οποία είναι απαραίτητος εξοπλισμός στα σύγχρονη αυτοκίνητα. Οι χαζομπαταριες σε συνθήκες πόλης μπορούν να έχουν μέχρι και -1 λιτρο στα 100. 

Υπό απόλυτα ιδανικες συνθήκες ίσως φτάσουν στο 1 λτ στα 100...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Agony είπε

Peugeot 2008 gt line diesel automatic 34.000 euro και εχεις διαστημόπλοιο :)

Με 34.000 φτιάχνω την 118i ακριβώς όπως θα την ήθελα. 

Πολύ ψηλά τον αμανέ τον έχει η Πεζώ.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

32900

https://www.car.gr/30824262-alfa-romeo-giulia-2-2mtj-sport-euro-new-model

Συγνώμη αλλά τι να κλάσει το 2008

Δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για alfa romeo..  Επισης 2.2 δεν είναι πολλά τα πάγια εξοδα και φορος πολυτελειας ? Επισης αυτο δεν ειναι καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Agony είπε

Peugeot 2008 gt line diesel automatic 34.000 euro και εχεις διαστημόπλοιο :)

Με 34k χτυπάω Mazda 3 180 άλογα φουλ έξτρα και μάλιστα επετειακή έκδοση - edition 100 years mazda, που θα κρατήσει και αξία στα επόμενα χρόνια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...