Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, tsofras είπε

Mercedes EQS  ok το βρήκαμε :D

Πλάκα πλάκα μόνο ηλεκτρικά ή SUV .....

Διαστημόπλοιο το Tucson πάντως , αν ήταν να φτάσω τα 30.000 θα πήγαινα στο C5 αυτόματο με 2.000 επάνω

Θα προτιμούσες C5 Aircross από νέο Tuscon; Ειδικα αμα ειναι και πιο ακριβο; Τι λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Papakaliati είπε

Θα προτιμούσες C5 Aircross από νέο Tuscon; Ειδικα αμα ειναι και πιο ακριβο; Τι λες...

Για 2 χιλιάρικα επάνω , χωρίς να έχω δεί από κοντά το Tucson αλλά δείχνει και από φωτογραφίες να έχει τη κλασική ποιότητα ομορφιά της hyundai , ναι θα προτιμούσα το C5 aircross

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, mixos23 είπε

μου αρεσε και σε μενα,σκεφτομαι να παω να το δω μολις ειναι εφικτο...απο τα βιντεο που ειδα μεχρι τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι ισως λιγο η "πλαστικουρα" στην κεντρικη κονσολα..ποιοτικα και σαν εμφανιση..ισως ειναι ιδεα μου γιατι φαινεται πολυ glossy 

Και επιτελους ρε Hyundai φτιαξτε ενα configurator της προκοπης,λες και ειναι εργασια μαθητη ΕΠΑΛ πληροφορικης ειναι αυτο το πραμα που εχετε...

Στον τριζωνικο κλιματισμό, ο χειρισμός των πίσω μου κακοφάνηκε που φαίνεται τόσο τέρμα φτηνιάρικος.spacer.png

@tsofras συμφωνώ με το EQS ❤️ 

Επεξ/σία από Papakaliati
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα από τα νέα το Mokka και το Yaris Cross μου λένε κάτι.

Πάντως ισχύει ότι όλα τα καινούρια είναι SUV ή ηλεκτρικα

Επεξ/σία από james_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, james_ είπε

Εμένα από τα νέα το Momma και το Yaris Cross μου λένε κάτι.

Πάντως ισχύει ότι όλα τα καινούρια είναι SUV ή ηλεκτρικα

Τι είναι το Momma;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Christos Vvs είπε

Οι τιμές έχουν ανακοινωθεί φίλε μου και το αυτοκίνητο βρίσκεται ήδη στις αντιπροσωπείες!
Προσωπικά, μετά τις τιμές καθώς και τον εξοπλισμό που είδα, ακόμα και γω που δεν ψάχνω για τόσο μεγάλο αυτοκίνητο, θεωρώ πως είναι no brainer απόφαση και με έχει βάλει σοβαρά σε σκέψεις! Το αμάξι έχει τα πάντα και σε τρομερή τιμή!
Ενδεικτικά https://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Apokalypsh-Oi-times-toy-neoy-Hyundai-Tucson_211678.asp?a=6
Ωστόσο σε άλλο φόρουμ που διαβάζω, άτομα που πήγαν και το είδαν από κοντά έδωσαν τις εξής πληροφορίες:

  1. Οι εκδόσεις είναι τρείς Exclusive, Premium και Distinctive. Τα βασικά που έχω συγκρατήσει είναι ότι full Led φώτα μπροστά από τη βασική έκδοση,  ο πίνακας με τα όργανα σε όλες τις εκδόσεις είναι ο ψηφιακός που βλέπουμε στις φωτο, διζωνικός στη βασική και τριζωνικός στη Distinctive, κάμερα οπισθοπορίας από τη βασική καθώς και αναδιπλούμενοι καθρέπτες, αυτόματα φώτα και υαλοκαθαριστήρες από τη βασική και τα γνωστά bluetooth και διάφορα μπλιμπλίκια από τη βασική.

    Οι εκδόσεις όλες mild hybrid, manual, τελικές τιμές με μεταλλικό χρώμα είναι:

    1.6 βενζίνη 48V 150Hp Exclusive(βασική μόνο με τον 150αρι) 25700€.

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Premium 27690€

    1.6 βενζίνη 48V 180hp Distinctive 29700€

    1.6 ντίζελ 48V 136hp  αυτόματο 7αρι Premium 32400€.

  2. spacer.png

  3. spacer.png

  4. spacer.png

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι βγήκαν οι τιμές. Έχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από την τιμή του. 

Με πήραν προχθές να πάω να δω το νέο Tiguan RLine και πήγε στα 35 χιλιάρικα ΤΟ FACELIFT παρακαλώ  από τα 28 που είχε πριν.

Ασφαλώς και το Tucson έχει πιο ωραίο σχεδιασμό, πιο πολλά safety features και εννοείται πως ειναι πιο αξιόπιστο και όλα αυτά στα 26 χιλιάρικα.

No brainer από εμένα η αγορά και να σκεφτείτε ότι λίγο καιρό πριν κοιτούσα την BMW 118 στα 28 χιλιάρικα. Βέβαια με πολύ ελλειπή εξοπλισμό. Διαφορετικά αμάξια θα μου πείτε, έχετε απόλυτο δίκιο, αλλά θέλω κάτι που να μου παρέχει όλα τα tech n safety features σε γήινη τιμή(και όχι με 2 χρόνια εγγύηση αλλά 5 βεβαίως βεβαιως)

Hyundai λοιπόν!!!

Επεξ/σία από dante82
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dante82 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι βγήκαν οι τιμές. Έχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από την τιμή του. 

Με πήραν προχθές να πάω να δω το νέο Tiguan RLine και πήγε στα 35 χιλιάρικα ΤΟ FACELIFT παρακαλώ  από τα 28 που είχε πριν.

Ασφαλώς και το Tucson έχει πιο ωραίο σχεδιασμό, πιο πολλά safety features και εννοείται πως ειναι πιο αξιόπιστο και όλα αυτά στα 26 χιλιάρικα.

No brainer από εμένα η αγορά και να σκεφτείτε ότι λίγο καιρό πριν κοιτούσα την BMW 118 στα 28 χιλιάρικα. Βέβαια με πολύ ελλειπή εξοπλισμό. Διαφορετικά αμάξια θα μου πείτε, έχετε απόλυτο δίκιο, αλλά θέλω κάτι που να μου παρέχει όλα τα tech n safety features σε γήινη τιμή(και όχι με 2 χρόνια εγγύηση lol)

Hyundai λοιπόν!!!

28.000 κάνει το Tuscon αυτοματο. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια στην παρεα.

Παρολο που εχω σχεδον κλειδωσει για yaris, κοιταζω ακομα γυρω-γυρω μηπως αλλαξει κατι. Αν πχ δε μπορεσω να παρω το lightly used full extra με 3.000 εκπτωση, ειναι πολλα τα λεφτα για yaris και μπορει να παω αλλου.

Μια αρχικη παρατηρηση μετα απο σημερινο σκαναρισμα online απεδειξε οτι φυσικα ελεγαν μπουρδες στις διαφορες αντιπροσωπιες για τιμες-προσφορες που ισχυουν εως τελος του ετους αυστηρα κλπ. Βλεπω οτι και σε Skoda-Seat οι ιδιες εκπτωσεις ισχυουν, και στην toyota μαλλιστα αυξησαν τις εκπτωσεις στα hybrid corolla/chr απο 500 σε 900 ευρω.(περιεργο που δε το εχουν ανακοινωσει κιολας, στο configurator κατευθειαν το ειδα).

Επισης εντυπωση μου κανει οτι πλεον εχουμε μπει στο νεο ετος αλλα ξαποια επισημη ανακοινωση για το νεο υπολογισμο τελων κυκλοφοριας δε βλεπω. Μονο οτι εχει διαρευσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

28.000 κάνει το Tuscon αυτοματο. 

Έκανα σύγκριση με manual RLine το οποίο είχε 28 χιλιάρικα μέχρι πριν λίγους μήνες ενώ το manual Tucson είναι στα 26 πλέον σύμφωνα με τα δεδομένα που μου παρέθεσε ο φίλος.

Και για αυτόματο στα 28k με όλα αυτά που έχει το Tucson είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μόνο το HUD λείπει, το οποίο με παραξένεψε που δεν υποστηρίζεται καθόλου. Πολύ περίεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Για 2 χιλιάρικα επάνω , χωρίς να έχω δεί από κοντά το Tucson αλλά δείχνει και από φωτογραφίες να έχει τη κλασική ποιότητα ομορφιά της hyundai , ναι θα προτιμούσα το C5 aircross

To νέο hyundai tucson πάντως, φαίνεται πολύ πολύ πιο σύγχρονο αυτοκίνητο από το C5. Το εσωτερικό του δε, αν είναι αυτό που είδα στις φωτογραφίες, είναι εσωτερικό που έχουν αυτοκίνητα 2 κατηγορίες πάνω. Το ωραιότερο hyundai ever.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Το 360 camera feature στο Tucson (surround monitor το λέει) που έχει δίπλα του συμβολακι κύκλου αλλά όχι με bold όπως τα υπόλοιπα κυκλάκια, σημαίνει ότι είναι optional ή ότι δε διατίθεται καθόλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...