Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι όντως πολύ όμορφο και το άσπρο είναι η συμπάθειά μου γενικά στα αυτοκίνητα. Δεν θυμάμαι τι σε χάλασε στο συγκεκριμένο και το είχες απορρίψει.

Πότε θα το έχεις;

Καλορίζικο και καλοτάξιδο θα πω όταν το πάρεις οριστικά! :lol:

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Είναι όντως πολύ όμορφο και το άσπρο είναι η συμπάθειά μου γενικά στα αυτοκίνητα. Δεν θυμάμαι τι σε χάλασε στο συγκεκριμένο και το είχες απορρίψει.

Πότε θα το έχεις;

Καλορίζικο και καλοτάξιδο θα πω όταν το πάρεις οριστικά! :lol:

Γράφω απο πάνω :D thx man

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και να δείς moose test και euroncap βάζεις τα κλάματα

Λοιπόν παίδες γύρισα απο Suzuki 20.000 μεσαία έκδοση με το mild hybrid οπότε με 10.000 προκαταβολή 203 * 50 = 12128 Σύνολο : 22128

Και όταν έτρωγα με πήραν τηλέφωνο απο την Peugeot , έγινε ακύρωση σε άσπρο 1.2 100 Active , ρώτησα και μου είπαν το αναβαθμίζουν στα 130 με χαρτογράφηση

Στα 18,700 Οπότε με 10.000 προκαταβολή 177 * 60 = 20620

Οπότε μόλις έστειλα 500ε προκαταβολή και πάω απόγευμα να το κλείσω

Άντε με το καλό και καλοτάξιδο!!

winning the office GIF

Αφήνω ωστόσο και το παρακάτω σε περίπτωση που μέχρι το απόγευμα το έχεις ακυρώσει :P :D 

angry computer GIF

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πάρτε το απόφαση

Τέλος

Πάλι καλά που ακύρωσα το c3 aircross θα τράβαγα τα βυζιά μου τώρα

Εν τω μεταξύ , με πήρε κατα λάθος ο πωλητής , αυτός που μίλησα το πρωί έγραψε σε ένα ποστ ιτ το όνομα μου με το τηλέφωνο και το βρήκε ο άλλος και νόμιζε ότι τον πήρα τηλέφωνο

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Εμείς?

Εσύ πάρτο απόφαση ότι τέλος!

Καλή παραλαβή!

Τα ευχαριστήρια το απόγευμα που θα πάω να φτιάξω τα χαρτιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

 

Και όταν έτρωγα με πήραν τηλέφωνο απο την Peugeot , έγινε ακύρωση σε άσπρο 1.2 100 Active , ρώτησα και μου είπαν το αναβαθμίζουν στα 130 με χαρτογράφηση

 

Στα 18,700 Οπότε με 10.000 προκαταβολή 177 * 60 = 20620

Οπότε μόλις έστειλα 500ε προκαταβολή και πάω απόγευμα να το κλείσω

Άρα θα πάρεις άσπρο active 1.2 100 άλογα στα 18.700. Η αναβάθμιση του κινητήρα -επειδή δεν κατάλαβα- θα γίνει από αυτούς δώρο; Ή απλά σου είπαν ότι γίνεται μελλοντικά εαν θελήσεις κάποια στιγμή να την κάνεις εσύ;

Με το καλό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sargus είπε

Άρα θα πάρεις άσπρο active 1.2 100 άλογα στα 18.700. Η αναβάθμιση του κινητήρα -επειδή δεν κατάλαβα- θα γίνει από αυτούς δώρο; Ή απλά σου είπαν ότι γίνεται μελλοντικά εαν θελήσεις κάποια στιγμή να την κάνεις εσύ;

Με το καλό!

Μου είπαν ότι γίνεται , περισσότερες πληροφορίες το απόγευμα που θα πάω απο εκεί γιατί όλα αυτά τα είπαμε απο το τηλέφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Και να δείς moose test και euroncap βάζεις τα κλάματα

Λοιπόν παίδες γύρισα απο Suzuki 20.000 μεσαία έκδοση με το mild hybrid οπότε με 10.000 προκαταβολή 203 * 50 = 12128 Σύνολο : 22128

Και όταν έτρωγα με πήραν τηλέφωνο απο την Peugeot , έγινε ακύρωση σε άσπρο 1.2 100 Active , ρώτησα και μου είπαν το αναβαθμίζουν στα 130 με χαρτογράφηση

Στα 18,700 Οπότε με 10.000 προκαταβολή 177 * 60 = 20620

Οπότε μόλις έστειλα 500ε προκαταβολή και πάω απόγευμα να το κλείσω

Καταρχήν καλορίζικο και με το καλο να το παραλάβεις και μάλιστα και γρήγορα, καλοκαίρι έρχεται αλλά:

- 60 δόσεις ?

-Έδωσες παραπάνω από το 50% προκαταβολή.....τι επιτόκιο έχει?

Γιατί αναφέρεις ότι τελική βγαίνει 20620€ ...

20.620€ - 18.700€ = 1920€ τοκοι!!!!

δεν είναι πολλά λεφτά για τόκους.......

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mobile_32 είπε

Σορυ αλλά 60 δόσεις ?

Έδωσες παραπάνω από το 50% προκαταβολή.....τι επιτόκιο έχει?

Γιατί αναφέρεις ότι τελική βγαίνει 20620€ ...

20.620€ - 18.700€ = 1920€ τοκοι!!!!

δεν είναι πολλά λεφτά για τόκους.......

επισης εσυ έλεγες παραπάνω η άλλος από το φόρουμ ότι θα τα κρατούσες για λίγα χρονια ?

'Εδωσα 10.000ε προκαταβολή , σε ότι άλλο κοίταξα οι τόκοι ήταν 2.500+

Στην αρχή έλεγα θα το κρατήσω λίγο όταν είχα κλείσει το c3 aircross για να πήγαινα για το νέο leon fr

Τώρα αποφάσησα να πάρω αμάξι με παραπάνω χώρους για να το κρατήσω όσο περισσότερο γίνεται

5 χρόνια γιατί ήθελα δόση κάτω απο 200ε για να είμαι άνετος γιατί έχω και άλλα έξοδα που τρέχουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλορίζικο καταρχήν και καλοτάξιδο, έκανα και επεξεργασία το μυνημα μου λίγο πριν μου απαντήσεις. 

Ειναι μεγάλο το ποσό των τόκων αλλά τι να κανείς.......κασέρι τα λεφτά τέτοια εποχή δεν υπάρχουν για όλους μας..........

ειναι ετοιμοπαράδοτα ?

Επεξ/σία από mobile_32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Καλορίζικο καταρχήν και καλοτάξιδο, έκανα και επεξεργασία το μυνημα μου λίγο πριν μου απαντήσεις. 

Ειναι μεγάλο το ποσό των τόκων αλλά τι να κανείς.......κασέρι τα λεφτά τέτοια εποχή δεν υπάρχουν για όλους μας..........

ειναι ετοιμοπαράδοτα ?

Εντάξει στα 5 χρόνια δεν είναι και τόσο μεγάλο το ποσό. Λίγο παραπάνω από 1€ τη μέρα :)

@tsofras τη χαρτογράφηση θα την κάνεις άμεσα; Κακώς που δεν το ξεκαθαρίσαμε αυτό, εκτός αν δεν σε καίει και τόσο.

Κουκλί είναι αλλά έχω μπερδευτεί με τις κατηγορίες πραγματικά... αυτό ποια έχει ανταγωνιστές; c3, grandland κτλ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zio10 είπε

Εντάξει στα 5 χρόνια δεν είναι και τόσο μεγάλο το ποσό. Λίγο παραπάνω από 1€ τη μέρα :)

@tsofras τη χαρτογράφηση θα την κάνεις άμεσα; Κακώς που δεν το ξεκαθαρίσαμε αυτό, εκτός αν δεν σε καίει και τόσο.

Κουκλί είναι αλλά έχω μπερδευτεί με τις κατηγορίες πραγματικά... αυτό ποια έχει ανταγωνιστές; c3, grandland κτλ;

Kamiq, crossland, arona, puma κτλ. Αλλά φαίνεται μια κατηγορία πάνω αν το δεις στον δρόμο. Γαμω τα αμάξια πήρες φιλαράκο @tsofras και με πρόλαβες κιόλας τελικά 😜

Με ενδιαφέρουν οι πληροφορίες για την χαρτογράφηση όταν τις έχεις. Τιμή, τι γίνεται με εγγύηση κτλ 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...