Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

ουφ δεν μπορω να αποφασισω

welcome to the club 🤣

2 λεπτά πριν, gxyp είπε

Style 95hp.. Και μου είπε κιόλας όταν τον άλλο μήνα πάει και για άλλη αύξηση!!🤣🤣

FFS πόσο θα κοστίζει ένα γυμνό 95αρι Ibiza ?

Δεν ξέρω γιατί αυτές οι αυξήσεις και το δικό μου κοντά 18.000+ πήγε , 1200ε επάνω ελεος

Μήπως να κοιτάξεις κάτι άλλο ?

Το νέο i20 το είδες ?

Επεξ/σία από tsofras
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsofras είπε

welcome to the club 🤣

FFS πόσο θα κοστίζει ένα γυμνό 95αρι Ibiza ?

Δεν ξέρω γιατί αυτές οι αυξήσεις και το δικό μου κοντά 18.000+ πήγε , 1200ε επάνω ελεος

Μήπως να κοιτάξεις κάτι άλλο ?

Το νέο i20 το είδες ?

Δεν με παρακολουθείς και με πληγώνεις χαχα!!!

Στις 3/2/2021 στις 11:37 ΠΜ, gxyp είπε

'Ασχετο τώρα αυτό που θα γράψω έκανα μια βόλτα χθες απόγευμα σε 2-3 αντιπροσωπείες. Συγκεκριμένα και πολύ γενικά.

Α) Ford μου άρεσαν πάρα πολύ τα αμάξια τους.. Και το 0,99 επιτόκιο φοβερό.

Β) Hyundai απογοητεύτηκα με το i20. Μου βγάζει κάτι περασμένης δεκαετίας σαν σύνολο.

Γ) Kia το Stonic που είδα πάλι δεν με ενθουσίασε, το Proceed όμως τα σπάει..

Θα συνεχίσω και με τις υπόλοιπες που θα επισκεφθώ.. :P

@tsofras τα έγραψα αναλυτικά χαχα

Επεξ/σία από gxyp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gxyp είπε

Δεν με παρακολουθείς και με πληγώνεις χαχα!!!

Τι έχασα ?

σορρυ ρε μαν έχω και τα δικά μου που θέλω να σας τα γράφω προσπαθώ να σας παρακολουθώ και όλους και κάπου χάνομαι και εγώ

Για πες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

FFS πόσο θα κοστίζει ένα γυμνό 95αρι Ibiza ?

μου το ειχαν πει και για το T-Cross που πηγα, οι κινητηρες του VAG στα 95αλογα θα ανεβασουν τιμες +200/300Ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gxyp είπε

Δεν με παρακολουθείς και με πληγώνεις χαχα!!!

@tsofras τα έγραψα αναλυτικά χαχα

Α μπράβο τα είχα διαβάσει αλλά δεν θυμόμουν ότι είναι απο εσένα

Τόσο χάλια το i20 ? Τα καλύτερα διαβάζω και σε ξένο τύπο εκτός απο τα σκληρά πλαστικά και για το λίγο ελαφρύ τιμόνι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

T-ROC ή Q2 (οχι το facelift) ? 22.300 το VW , 21500 το Audi ? Βενζίνη 1000cc και τα δυο - για οικονεγεια με 2 παιδια ? μου αρεσε το Q2 ποιο πολυ - ειναι πολυ ποιο ακριβη η συντήρηση ενος Audi ? σε συγκριση με ένα VW ? Δεν ειχα στο πλανο το Q2 αλλα να ειναι καλα ο Παυλιδης .... και με πλανο να ειμαι σπιτι 6 μηνες ακομα ... να παρω τωρα το Q2 αμεσα ? ή σε 6 μηνες βλεπουμε τι και πως θα ειμαστε και τι θα υπαρχει τοτε στην αγορα μεχρι 22500 ?  ουφ δεν μπορω να αποφασισω

Εχω οδηγησει κ τα δυο το Q2 μου αρεσε πιο πολυ, αυτο θα αγοραζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

T-ROC ή Q2 (οχι το facelift) ? 22.300 το VW , 21500 το Audi ? Βενζίνη 1000cc και τα δυο - για οικονεγεια με 2 παιδια ? μου αρεσε το Q2 ποιο πολυ - ειναι πολυ ποιο ακριβη η συντήρηση ενος Audi ? σε συγκριση με ένα VW ? Δεν ειχα στο πλανο το Q2 αλλα να ειναι καλα ο Παυλιδης .... και με πλανο να ειμαι σπιτι 6 μηνες ακομα ... να παρω τωρα το Q2 αμεσα ? ή σε 6 μηνες βλεπουμε τι και πως θα ειμαστε και τι θα υπαρχει τοτε στην αγορα μεχρι 22500 ?  ουφ δεν μπορω να αποφασισω

στο Αudi θα πηγαινα ασυζητητι απο τη στιγμη που ειναι κ πιο φτηνο... ειναι πιο ακριβη η συντηρηση του Q2 ναι, αλλα οχι σε σημειο να γινεται απλησιαστη η ασυμφορη. με 2 ερωτησεις στις αντιπροσωπειες για τιμες σερβις θα το διαπιστωσεις κ εσυ.

Χαιρετισματα στον φιλο μας τον Αρη!

 

Επεξ/σία από ritualistic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tsofras είπε

welcome to the club 🤣

FFS πόσο θα κοστίζει ένα γυμνό 95αρι Ibiza ?

Δεν ξέρω γιατί αυτές οι αυξήσεις και το δικό μου κοντά 18.000+ πήγε , 1200ε επάνω ελεος

Μήπως να κοιτάξεις κάτι άλλο ?

Το νέο i20 το είδες ?

ειχα βαλει καπου πριν τα αναμενομενα στοιχεια, και ξαναλεω οτι πιθανοτατα μεχρι το τελος του χρονου οι τιμες δε προκειται να πεσουν. εχει μειωθει η παραγωγη αρκετα σε πολλα εργοστασια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsofras είπε

Α μπράβο τα είχα διαβάσει αλλά δεν θυμόμουν ότι είναι απο εσένα

Τόσο χάλια το i20 ? Τα καλύτερα διαβάζω και σε ξένο τύπο εκτός απο τα σκληρά πλαστικά και για το λίγο ελαφρύ τιμόνι

Απογοητεύτηκα τι να σου πω, δεν μου άρεσε καθόλου.. Ειδικά αυτό το τιμόνι στα μάτια μου πολύ χάλια.. Το fiesta πολύ ωραίο όμως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gxyp είπε

Απογοητεύτηκα τι να σου πω, δεν μου άρεσε καθόλου.. Ειδικά αυτό το τιμόνι στα μάτια μου πολύ χάλια.. Το fiesta πολύ ωραίο όμως..

Το τιμόνι όντως είναι άθλιο και σχεδιαστικά  , του N είναι πολύ ανώτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και μια λιστα απο ihs markit ξανα, με τα αναμενομενα νουμερα παραγωγης ανα εργοστασιο. δυστυχως δε μπορω να τη μοιραστω, αλλα για κανα δυο μοντελα αν θελετε μπορω να σας δωσω τις εκτιμησεις τους

kathysterhseis.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kapws είπε

Παραλάβαμε κι εμείς, μετά από 7 μήνες. Πρόχειρη φώτο από την χτεσινή παραλαβή. Το Σάββατο που ρεπάρω θα ανεβάσω καμιά πιο συμμαζεμένη :)
 

upload.jpg

Πςςς πολύ ωραίο. Το aegean blue είναι ή κάποια νεότερη έκδοση του;

Η elegance που διάλεξες είναι η απλή έκδοση; Διάβασα πριν κάτι μέρες ότι και στην απλή έκδοση έχει θερμαινόμενα καθίσματα και κάτι τέτοια.

Πολύ ωραία τιμή πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ritualistic είπε

στο Αudi θα πηγαινα ασυζητητι απο τη στιγμη που ειναι κ πιο φτηνο... ειναι πιο ακριβη η συντηρηση του Q2 ναι, αλλα οχι σε σημειο να γινεται απλησιαστη η ασυμφορη. με 2 ερωτησεις στις αντιπροσωπειες για τιμες σερβις θα το διαπιστωσεις κ εσυ.

Χαιρετισματα στον φιλο μας τον Αρη!

 

και εμενα μου αρεσε ποιο πολυ το q2 - μονο η οθονη που εχει δεν μου αρεσει η θεση της όπως ειναι στο troc μου αρεσει ποιο πολυ ... τελικα το troc παει 22300 ... στα 5 χρονια δοση δεν αλλαζει κατι οποτε ειναι θεμα ... το περνω τωρα η σε 6 μήνες παω στο troc η κατι αλλο στα ιδια λευτα ... μηπως ειναι ευκαιρια τωρα και την χασω αυτο σκευτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Πςςς πολύ ωραίο. Το aegean blue είναι ή κάποια νεότερη έκδοση του;

Η elegance που διάλεξες είναι η απλή έκδοση; Διάβασα πριν κάτι μέρες ότι και στην απλή έκδοση έχει θερμαινόμενα καθίσματα και κάτι τέτοια.

Πολύ ωραία τιμή πάντως.

Σε ευχαριστώ για τα πολύ καλά σου λόγια (και τους υπόλοιπους βεβαίως-βεβαίως)!
Το χρώμα του ειναι το "brilliant sporty blue" (απορώ ποιος δίνει ονόματα) και είναι πιο ανοιχτόχρωμο από το aegean blue, απλά το "αδικεί" τώρα γιατί φαίνεται στο φως καλύτερα.

Είναι λίγο περίεργες οι εκδόσεις των civic. 
Στα 1000άρια manual παίζουν οι παρακάτω:
-Comfort: Η απλή έκδοση, με 16άρες ζάντες, χωρίς αισθητήρες παρκαρίσματος, φιμέ και κάποιες μικρές ακόμη ελλείψεις 
-Elegance: 17άρες ζάντες, διζωνικό clima, θερμενόμενα καθίσματα, αισθητήρες παρκαρίσματος μπρος-πίσω, κάμερα οπισθοπορείας κτλ
-Sport Line (νομίζω έτσι την αναφέρει): Ο,τι έχει η elegance με το trade-off ότι αντί για αισθητήρες και κάμερα οπισθοπορείας, έχει περιμετρικά του αυτοκινήτου τα μαύρα spoiler και το διαχύτη που έχει το 1500άρι.
Οι τιμές elegance και sport-line ειναι ίδιες.

Επειδή δεν έχω δικό μου πάρκινγκ στο σπίτι και παρκάρω χύμα, προτίμησα parking sensors έναντι των spoilers (αν και δείχνουν πανέμορφα) γιατί δεν ήθελα να τρυπάω μετά προφυλακτύρες κτλ για να προσθέσω αισθητήρες, ή να "διακινδυνεύσω" να πάω σε aftermarket.

Επεξ/σία από Kapws
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kapws είπε

Σε ευχαριστώ για τα πολύ καλά σου λόγια (και τους υπόλοιπους βεβαίως-βεβαίως)!

Είναι λίγο περίεργες οι εκδόσεις των civic. 
Στα 1000άρια manual παίζουν οι παρακάτω:
-Comfort: Η απλή έκδοση, με 16άρες ζάντες, χωρίς αισθητήρες παρκαρίσματος, φιμέ και κάποιες μικρές ακόμη ελλείψεις 
-Elegance: 17άρες ζάντες, διζωνικό clima, θερμενόμενα καθίσματα, αισθητήρες παρκαρίσματος μπρος-πίσω, κάμερα οπισθοπορείας κτλ
-Sport Line (νομίζω έτσι την αναφέρει): Ο,τι έχει η elegance με το trade-off ότι αντί για αισθητήρες και κάμερα οπισθοπορείας, έχει περιμετρικά του αυτοκινήτου τα μαύρα spoiler και το διαχύτη που έχει το 1500άρι.
Οι τιμές elegance και sport-line ειναι ίδιες.

Επειδή δεν έχω δικό μου πάρκινγκ στο σπίτι και παρκάρω χύμα, προτίμησα parking sensors έναντι των spoilers (αν και δείχνουν πανέμορφα) γιατί δεν ήθελα να τρυπάω μετά προφυλακτύρες κτλ για να προσθέσω αισθητήρες, ή να "διακινδυνεύσω" να πάω σε aftermarket.

Έχεις ανάρτηση πολλαπλών; Νομίζω ήταν και αυτό στον ψιλο-στάνταρ εξοπλισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...