Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα , μιλησαμε με τον πωλητη ξανα απο το τηλεφωνο ... 21500 + φιμε + συναγερμο + 4 χρονια εγγυηση + 15% εκπτωση στο service (εργασια/ανταλλακτικα).

Δεν περνει cruise control θελει αλλαγη καποιος εγκεφαλος όπως φαινετε ..

και εαν θελω 400 ευρω την camera την εργοστασιασκη ... οποτε δεν θα βαλω αισθητηρες ... καλα δεν κανω ?

 

απο εκει και περα πηρα και τον καλογεροπουλο που βαζει καποια εχτρα όπως android auto / camera αλλα λεει χανω εγγυηση εαν γινει κατι πχ με την οθονη ... οποτε αφηνουμε και το android auto προς το παρον ...

 

του ειπα προχωραμε την διαδικασια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

καλημερα , μιλησαμε με τον πωλητη ξανα απο το τηλεφωνο ... 21500 + φιμε + συναγερμο + 4 χρονια εγγυηση + 15% εκπτωση στο service (εργασια/ανταλλακτικα).

Δεν περνει cruise control θελει αλλαγη καποιος εγκεφαλος όπως φαινετε ..

και εαν θελω 400 ευρω την camera την εργοστασιασκη ... οποτε δεν θα βαλω αισθητηρες ... καλα δεν κανω ?

 

απο εκει και περα πηρα και τον καλογεροπουλο που βαζει καποια εχτρα όπως android auto / camera αλλα λεει χανω εγγυηση εαν γινει κατι πχ με την οθονη ... οποτε αφηνουμε και το android auto προς το παρον ...

 

του ειπα προχωραμε την διαδικασια

προσωπικα θα εβγαζα φιμε και θα εβαζα την camera oπως πολυ σωστα θα κανεις αν καταλαβα καλα ομως δεν θα επαιρνα αυτοκινητο χωρις carplay σημερα.

Θα σε συμβουλευα να το προσθεσεις γιατι μετα για να κλεισεις ραντεβου θα μαρτυρησεις! 

και παλι καλοριζικο!

Επεξ/σία από ritualistic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geor92 είπε

Το σκεφτόμουνα για το manual αλλά το pdk είναι πολύ καλό και επειδή θα είναι και το καθημερινό μου αμάξι (πάνω κάτω την Κηφισίας κάθε μέρα) σκεφτόμουνα το pdk..

Επίσης το S πάει πολλά κυβικά χωρίς λόγο νομίζω!

TT RS μιλάμε για 3πλάσια τιμή οπότε δεν έχει ιδιαίτερο νόημα :P

Ναι αλλά η boxster ανοίγει και μιας και στην Ελλάδα έχει συνέχεια ηλιοφάνεια ίσως το προτιμούσα.. Αλλά συμφωνώ ότι είναι λίιιιγο πιο ωραία η cayman 😕 

Αν είναι daily, πασο! Το s έχει άλλες χάρες αλλά στην Κηφισίας σίγουρα δεν θα τις βρεις 😛 

ttrs τα πρώτα δεν έχω δει τελευταίως σε τι τιμές παίζουν αλλά εννούσα απέξω προφανώς, εδώ πολύ δύσκολα να βρεις.

+1 για το cabrio ειδικά σε υλοποίηση porsche αλλά οχι και πολυ για μέσα στην Αθήνα (το ζω τα τελευταία 2 χρόνια με οχημα συγγενή που ζεί εξωτερικό και το εκμεταλεύομαι καταλλήλως) γιατί τρώς το καυσαέριο και τον θόρυβο της αρκούδας από τον καλοσυντηρημένο στόλο μας 😂

Επίσης jag f type είναι πολύ σοβαρό όχημα και το βασικό ξεφεύγεις απο το στανταράκι της porsche αλλά επίσης οι τιμές είναι πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

καλημερα , μιλησαμε με τον πωλητη ξανα απο το τηλεφωνο ... 21500 + φιμε + συναγερμο + 4 χρονια εγγυηση + 15% εκπτωση στο service (εργασια/ανταλλακτικα).

Δεν περνει cruise control θελει αλλαγη καποιος εγκεφαλος όπως φαινετε ..

και εαν θελω 400 ευρω την camera την εργοστασιασκη ... οποτε δεν θα βαλω αισθητηρες ... καλα δεν κανω ?

 

απο εκει και περα πηρα και τον καλογεροπουλο που βαζει καποια εχτρα όπως android auto / camera αλλα λεει χανω εγγυηση εαν γινει κατι πχ με την οθονη ... οποτε αφηνουμε και το android auto προς το παρον ...

 

του ειπα προχωραμε την διαδικασια

100% μπαίνει cruise control με 232€ το έχει στον κατάλογο των αξεσουάρ. Προσπάθησε να επιμείνεις λίγο ακόμα. 

καλυτερα μη βάλεις Αισθητήρες αφτερμαρκετ κ βάλε την γνήσια κάμερα εκεί (εγώ δε την έβαλα τότε γιατί βιαζόμουν να το παραλάβω και προσπαθώ να κλείσω εδώ κ μήνες ραντεβού).
Επίσης βάλε από τώρα το CarPlay θα πρότεινα (εάν δε το έχει ήδη).

Παίξε λίγο μπάλα με τον πωλητή μη κολλάς... ;) 

τα φιμέ μπαίνουν κ μετά με ένα κατοστάρι καλύτερα ας στα κόψει από την τιμή τώρα κ να βάλεις έξτρα 

 

κ καλοτάξιδο !!

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gleft είπε

ειδικα τωρα το χειμωνα με το λιγοστο grip εχει πολυ φαση. αλλα, μολις το ξεπληρωσω μαλλον θα παρω κι ενα "κανονικο" αμαξι.

Θέλεις όντως άλλο ένα κουτί με ρόδες! Εχοντας ζήσει κάποιους μήνες με nc 1.8 το mx είναι μια κατηγορία μόνο του, η αίσθηση οτι το φοράς δεν υπάρχει απλά. Απο πρακτικότητα όμως δεν είναι για πολλά 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

καλημερα , μιλησαμε με τον πωλητη ξανα απο το τηλεφωνο ... 21500 + φιμε + συναγερμο + 4 χρονια εγγυηση + 15% εκπτωση στο service (εργασια/ανταλλακτικα).

Δεν περνει cruise control θελει αλλαγη καποιος εγκεφαλος όπως φαινετε ..

και εαν θελω 400 ευρω την camera την εργοστασιασκη ... οποτε δεν θα βαλω αισθητηρες ... καλα δεν κανω ?

 

απο εκει και περα πηρα και τον καλογεροπουλο που βαζει καποια εχτρα όπως android auto / camera αλλα λεει χανω εγγυηση εαν γινει κατι πχ με την οθονη ... οποτε αφηνουμε και το android auto προς το παρον ...

 

του ειπα προχωραμε την διαδικασια

Άντε με το καλό ρε μαν

το cruise control το θεωρώ απο τα ποιο απαραίτητα πάντως κρίμα σε νέο αμάξι να μην το έχεις (έλεος ρε audi , έχει το C3 της γυναίκας μου που έκανα 12000ε )

Για ψάξου ότι μπαίνει όπως λέει και ο @paylidis και ας το βάλεις και μετά.

Δεν θέλω να σε ξενερώσω , αλλά κρίμα 21500 καινούριο αμάξι και να μην έχει cruise control , καλύτερα μανιβέλες στα πίσω παράθυρα αλλά να έχει CC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Άντε με το καλό ρε μαν

το cruise control το θεωρώ απο τα ποιο απαραίτητα πάντως κρίμα σε νέο αμάξι να μην το έχεις (έλεος ρε audi , έχει το C3 της γυναίκας μου που έκανα 12000ε )

Για ψάξου ότι μπαίνει όπως λέει και ο @paylidis και ας το βάλεις και μετά.

Δεν θέλω να σε ξενερώσω , αλλά κρίμα 21500 καινούριο αμάξι και να μην έχει cruise control , καλύτερα μανιβέλες στα πίσω παράθυρα αλλά να έχει CC

Μπαίνει παιδιά μη τρελαθούμε τελειως... το βλέπω κ στον κατάλογο των αξεσουάρ 

https://www.audi.gr/dam/nemo/gr/pricelist-prospect/AUDI_Q2_Accessories_GR_WEB.pdf

επίσης άλλη αντιπροσωπεία μου είπε προσφάτως πακέτο cc camera smartphone interface με 1000€ για το Q3 (αλλά ήθελα μόνο κάμερα) 

 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragsp είπε

Ψάξου για το cruise control αν οχι για το adaptive και το απλο ακομα το κανει το ταξιδι ξεκουραστο.

Το απλό μωρέ , το adaptive αν δεν είναι αυτόματο ή να έχει ροπή για να μπορεί να αυξομειώνει στην ίδια σχέση την ταχύτητα δεν πιστεύω ότι έχει αξία

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paylidis είπε

100% μπαίνει cruise control με 232€ το έχει στον κατάλογο των αξεσουάρ. Προσπάθησε να επιμείνεις λίγο ακόμα. 

καλυτερα μη βάλεις Αισθητήρες αφτερμαρκετ κ βάλε την γνήσια κάμερα εκεί (εγώ δε την έβαλα τότε γιατί βιαζόμουν να το παραλάβω και προσπαθώ να κλείσω εδώ κ μήνες ραντεβού).
Επίσης βάλε από τώρα το CarPlay θα πρότεινα (εάν δε το έχει ήδη).

Παίξε λίγο μπάλα με τον πωλητή μη κολλάς... ;) 

τα φιμέ μπαίνουν κ μετά με ένα κατοστάρι καλύτερα ας στα κόψει από την τιμή τώρα κ να βάλεις έξτρα 

 

κ καλοτάξιδο !!

το cruise control δεν μπαινει τελικα ..σε ποιο παλιες εκδοσεις μπορουσε να μπει ... τωρα το ελενξε με αριθμο πλαισιου και θελει και αλλη αλλαγη κατι για τον αεροσακο και θελει 400 ευρω ακομα οποτε δεν θα το βαλω ... ασε που δεν θα ηταν adaptive αλλα το παλιο

καμερα θα βαλω στην αντιπροσωπεια χωρις αισθητηρες πισω απο την αρχη ... car play επισης μου ειπε οτι δεν μπαινει .. αυτο ειναι το android auto σωστα ?

δεν μου αλλαζει την τιμη  κατω απο 21500 .. οποτε δεν μου τα χρεωνει τα φιμε - τα δινει δωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Το απλό μωρέ , το adaptive αν δεν είναι αυτόματο ή να έχει ροπή για να μπορεί να αυξομειώνει στην ίδια σχέση την ταχύτητα δεν πιστεύω ότι έχει αξία

Πρώτη φορά πηρα αμαξι με απλο cc το focus πριν λιγους μηνους ψαχνομουν να βαλω στο clio iii αλλα μαλλον δεν ειχα ρωτησει αρκετα , πραγματικα στην εθνικη ειναι ξεκουραστο νομιζεις πως δεν οδηγας εσυ, στον επαρχιακο δρομο αν "δεν ειναι καλος" δηλαδη δεν εχει στροφες βαζεις 70-80 και αν βρεις αλλο αυτοκινητο το απενεργοποιεις και το προσπερνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sotiriadisc είπε

το cruise control δεν μπαινει τελικα ..σε ποιο παλιες εκδοσεις μπορουσε να μπει ... τωρα το ελενξε με αριθμο πλαισιου και θελει και αλλη αλλαγη κατι για τον αεροσακο και θελει 400 ευρω ακομα οποτε δεν θα το βαλω ... ασε που δεν θα ηταν adaptive αλλα το παλιο

καμερα θα βαλω στην αντιπροσωπεια χωρις αισθητηρες πισω απο την αρχη ... car play επισης μου ειπε οτι δεν μπαινει .. αυτο ειναι το android auto σωστα ?

δεν μου αλλαζει την τιμη  κατω απο 21500 .. οποτε δεν μου τα χρεωνει τα φιμε - τα δινει δωρο

Περίεργα πράγματα... 

κανονικα και CarPlay/android auto και CC μπαίνουν... wtf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, and_64 είπε

Αν είναι daily, πασο! Το s έχει άλλες χάρες αλλά στην Κηφισίας σίγουρα δεν θα τις βρεις 😛 

ttrs τα πρώτα δεν έχω δει τελευταίως σε τι τιμές παίζουν αλλά εννούσα απέξω προφανώς, εδώ πολύ δύσκολα να βρεις.

+1 για το cabrio ειδικά σε υλοποίηση porsche αλλά οχι και πολυ για μέσα στην Αθήνα (το ζω τα τελευταία 2 χρόνια με οχημα συγγενή που ζεί εξωτερικό και το εκμεταλεύομαι καταλλήλως) γιατί τρώς το καυσαέριο και τον θόρυβο της αρκούδας από τον καλοσυντηρημένο στόλο μας 😂

Επίσης jag f type είναι πολύ σοβαρό όχημα και το βασικό ξεφεύγεις απο το στανταράκι της porsche αλλά επίσης οι τιμές είναι πάνω

Ναι θα είναι καθημερινό και θα έχω αυτό που έχω τώρα ή της κοπέλας μου για κανένα ταξίδι για να χωράει και 2 βαλίτσες μέσα :P

Απ έξω έχω μπερδευτεί πολύ με τη διαδικασία και είπα να το αφήσω.. δεν ξέρω...

Ναι ισχύει για το κάμπριο ότι τρως πολύ θόρυβο αλλά επειδή δεν είχα ποτέ με εξιτάρει λίγο.. και όταν πάω με φίλους μαρέσει!

F-Type πολύ θα θελα αλλά στην παρούσα φάση δεν μπορώ να την κάνω afford και ειδικά τα έξτρα μετά (service, ανταλλακτικά κλπ). Αν μου έλεγαν δώσε 75k τώρα και τίποτα άλλο ποτέ ξανά, τα έδινα.. αλλά και 75k και τα εξτρα με τίποτα! 🤷‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...