Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, drgeri79 είπε

H Active ειναι η πρώτη έκδοση. Η Allure την έχει στάνταρντ

Ωραία. Εδώ μιλάμε για 20500 αυτοκίνητο όμως και όχι bmw, merc, Audi που εκεί οκ είναι γυμνά στις στάνταρ εκδοσεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, drgeri79 είπε

H Active ειναι η πρώτη έκδοση. Η Allure την έχει στάνταρντ

Να προσθέσω για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται για την Active ότι δεν είναι άσχημη η υλοποίηση με τους αισθητήρες. Εμφανίζεται στην οθόνη το πίσω μέρος του αυτοκινήτου χωρισμένο στα 4 σημεία που είναι οι αισθητήρες και έχει μετρητές που σου δείχνουν την απόσταση και κοκκινίζουν όταν πλησιάζεις.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται και θέλει video ας μου πεί να βγάλω ένα

3 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ωραία. Εδώ μιλάμε για 20500 αυτοκίνητο όμως και όχι bmw, merc, Audi που εκεί οκ είναι γυμνά στις στάνταρ εκδοσεις

Αυτό που έχω πεί και εγώ είναι ότι στα λεφτά που έχει θα έπρεπε σίγουρα να έχει GPS , κάμερα και αναδιπλούμενους καθρέφτες, τεμπέλη . Ότι αυτοκίνητο είναι απο 18.000 και επάνω τα είχε

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ μιλάμε για 20500 όχι για 10000.

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Να προσθέσω για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται για την Active ότι δεν είναι άσχημη η υλοποίηση με τους αισθητήρες. Εμφανίζεται στην οθόνη το πίσω μέρος του αυτοκινήτου χωρισμένο στα 4 σημεία που είναι οι αισθητήρες και έχει μετρητές που σου δείχνουν την απόσταση και κοκκινίζουν όταν πλησιάζεις.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται και θέλει video ας μου πεί να βγάλω ένα

Αυτό που έχω πεί και εγώ είναι ότι στα λεφτά που έχει θα έπρεπε σίγουρα να έχει GPS , κάμερα και αναδιπλούμενους καθρέφτες, τεμπέλη . Ότι αυτοκίνητο είναι απο 18.000 και επάνω τα είχε

Οθόνη εχει. Απάντησε μου γιατί θα σου πω τι παίζει ;

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsofras είπε

? Για ξανα ρίχτο , δεν κατάλαβα :D

Πηρα το σουιφτ μεσαία έκδοση είχε κάμερα πίσω αλλά δεν είχε gos .  σε δυο εμπόρους τους ρωτάω τι γίνετε μου είπαν πως είναι στην ακριβή έκδοση. Πάω στον τρίτο για τιμή κλπ του λέω τι γίνετε με god μου λέει θα στο κάνω δώρο.Απλος έβαλε μια κάρτα στην οθόνη σε μια υποδοχή κάτω και σαν micro sd και έχω gps το εργοστασιακό.. Τόσο απλό είναι.μου έβαλε συν δώρο και τους ηχητικούς αισθητήρες.

ψαξτο. Μια κάρτα είναι.

Επεξ/σία από mp123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παράδειγμα στα ίδια λεφτά που το κοίταξα τώρα για να απαντήσω σε άλλο ποστ , το Opel Αστρα αν και δεν είναι SUV και έχει μικρότερο πορτ μπαγκαζ σου δίνει παραπάνω απο το 2008 :

1.2 145 άλογα
- Αισθητήρες παρκαρίσματος εμπρός & πίσω
- Ηλεκτρικό χειρόφρενο
- Ηλεκτροχρωματικός εσωτερικός καθρέπτης
- Προβολείς LED
- ECC, Ηλεκτρονικός Διζωνικός Κλιματισμός
- Εμπρός σκιάδια με φωτιζόμενο καθρέπτη
- Φώτα ανάγνωσης πίσω
- Κεντρικό υποβραχιόνιο, εμπρός
- Ηλεκτροπνευματική ρύθμιση στήριξης μέσης 4 κατευθύνσεων καθίσματος οδηγού
- Κάμερα οπισθοπορείας
 
Δεν τα λές και λίγα .... και οκ μιλάμε για Opel , δεν νομίζω ότι ξαφνικά η Peugeot εγινε περισσότερο Premium σε σχέση με την Opel

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mp123 είπε

Πηρα το σουιφτ μεσαία έκδοση είχε κάμερα πίσω αλλά δεν είχε gos .  σε δυο εμπόρους τους ρωτάω τι γίνετε μου είπαν πως είναι στην ακριβή έκδοση. Πάω στον τρίτο για τιμή κλπ του λέω τι γίνετε με god μου λέει θα στο κάνω δώρο.Απλος έβαλε μια κάρτα στην οθόνη σε μια υποδοχή κάτω και σαν micro sd και έχω gps το εργοστασιακό.. Τόσο απλό είναι.μου έβαλε συν δώρο και τους ηχητικούς αισθητήρες.

ψαξτο. Μια κάρτα είναι.

Πόσο σου βγήκε το GL+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, xgol είπε

Πόσο σου βγήκε το GL+?

Τι έγινε αδερφέ. Εσυ μόνο με merc και πάνω είσαι.

πλακα κάνω. Αυτόματο gl+ συν προστατευτικα πόρτες , προφυλακτήρες,  ανεμοθραύστες μπρος πίσω , δώρο gps και αισθητήρες παρκ με απλό κόκκινο χρωμα 14800.  Μέσα στην πόλη 5.5 κατανάλωση. Στην αρχή πάει 6.5 . Μετά τα 5009 χλμ πέφτει στα 5.5.

το κιβώτιο είναι ctv πολυ καλό .Δεν είναι το απλό κιβώτιο που φοράει το παλιό Ignis.τωρα στο face lift του Ignis βάλανε το ctv του σοιφτ. 

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mp123 είπε

Τι έγινε αδερφέ. Εσυ μόνο με merc και πάνω είσαι.

πλακα κάνω. Αυτόματο gl+ συν προστατευτικα πόρτες , προφυλακτήρες,  ανεμοθραύστες μπρος πίσω , δώρο gps και αισθητήρες παρκ με απλό κόκκινο χρωμα 14800.  Μέσα στην πόλη 5.5 κατανάλωση. Στην αρχή πάει 6.5 . Μετά τα 5009 χλμ πέφτει στα 5.5.

τι εννοείς προστατευτικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mp123 είπε

Τι έγινε αδερφέ. Εσυ μόνο με merc και πάνω είσαι.

πλακα κάνω. Αυτόματο gl+ συν προστατευτικα πόρτες , προφυλακτήρες,  ανεμοθραύστες μπρος πίσω , δώρο gps και αισθητήρες παρκ με απλό κόκκινο χρωμα 14800.  Μέσα στην πόλη 5.5 κατανάλωση. Στην αρχή πάει 6.5 . Μετά τα 5009 χλμ πέφτει στα 5.5.

Υπάρχει στην οικογένεια το GLX, σε γκρι/μαύρο, νομίζω έχω ανεβάσει και φωτό. Το οποίο ουσιαστικά έχει εξτρα σε σχέση με το δικό σου το hill hold, οπτική αναβάθμιση με ζάντες/φιμέ τζάμια και led πορείας.

Τίμιο αμαξάκι και μια χαρά κατανάλωση.

Και εκτός πόλης, μια χαρά πάει, παρότι οι 90hp δεν προδιέθεταν γι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

τι εννοείς προστατευτικά ?

 

A08E5E0E-0B8A-40A7-916A-274EF8890350.jpeg

1 λεπτό πριν, xgol είπε

Υπάρχει στην οικογένεια το GLX, σε γκρι/μαύρο, νομίζω έχω ανεβάσει και φωτό. Το οποίο ουσιαστικά έχει εξτρα σε σχέση με το δικό σου το hill hold, οπτική αναβάθμιση με ζάντες/φιμέ τζάμια και led πορείας.

Τίμιο αμαξάκι και μια χαρά κατανάλωση.

Και εκτός πόλης, μια χαρά πάει, παρότι οι 90hp δεν προδιέθεταν γι αυτό.

Ολα τα έχει ότι λες.ζαντες 16’ hill hold , φιμέ του εβαλα μπροστά γιατί πίσω είχε τα εργοστασιακά led πορείας, αισθητήρες φώτα. Μόνο πίσω παράθυρα μανιβέλα έχει , αιρ κον , και αισθητήρες βροχής δεν έχει. Αλλά Κλάιν μαιν για 1500 παραπάνω για τα 3 αυτά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, drgeri79 είπε

Λοιπον...δε ξερω τι λες φιλε @tsofras

Το αμαξι τα σπαει!!! ερχομαι απο 15ετιας αυτοκινητο βεβαια αλλα τελειως αλλη αισθηση! 

το μονο αρνητικο ισως το κουμπωμα της 2ας κ αυτο ισως επειδη το ανεφερες κ το προσεχα ιδιαιτερα

Η θεση του οδηγου ψηλα κ ανετη, για μενα που ειμια κ 1,90! για τους υπολοιπους δε το συζητω!

Λακουβες κ σαμαρακια ουτε που τα καταλαβα... λιγο να συνηθισω το μοτερ κ τις αλλαγες!

Ημουν τυχερος που ειχα γνωστο κ ειχα ζητησει εξτρα καμερα. ΜΟυ εβαλαν καμερα με GPS κ εχω κ πλοηγο! ισως οχι της μαμας αλλα κ παλι. το καλωδιο του κινητου το ξεχασα,αυριο δοκιμη. Κ εννοειτε κ σετ ασφαλειας απο την αντιπροσωπεια 😉

1996248448__Viber_2020-06-03_21-44-466.jpg.c507cf00702606d63721b5758644ace4.jpg

795430100__Viber_2020-06-03_21-44-46.jpg.ecfa695bbcf9898a465bb4e5c074c295.jpg

182819560__Viber_2020-06-03_21-44-45.jpg.57a31def976e52686b645f359e914b84.jpg

εικόνα_Viber_2020-06-03_22-02-34.jpg

Καλοτάξιδο και καλορίζικο!

Πολύ όμορφο αμάξι αλλά ξέρεις που πρεπει να δώσεις τα πρώτα του λεφτά για αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες sos, τις γνώμες σας για Clio 1.0 100hp dynamic. Από εξοπλισμό από ότι έχω δει είναι full, εκθεσιακό στα 15700 με το κλειδί στο χέρι. Στην ουσία υπάρχει έκπτωση κοντά στα 1600€ και ισχύει για το συγκεκριμένο μόνο. Σαν εκθεσιακό πρέπει να προσέξω κάτι; Πώς σας φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mp123 είπε

A08E5E0E-0B8A-40A7-916A-274EF8890350.jpeg

Ολα τα έχει ότι λες.ζαντες 16’ hill hold , φιμέ του εβαλα μπροστά γιατί πίσω είχε τα εργοστασιακά led πορείας, αισθητήρες φώτα. Μόνο πίσω παράθυρα μανιβέλα έχει , αιρ κον , και αισθητήρες βροχής δεν έχει. Αλλά Κλάιν μαιν για 1500 παραπάνω για τα 3 αυτά..

Το '18 που έγινε η αγορά, το GL+ δεν είχε σίγουρα (σε σχέση με το GLX) full LED, ζάντες που να μ' αρέσουν (τσέκαρε τις άλλες),  hill hold, επιλογή διχρωμίας, εργοστασιακό navi. Δε θυμάμαι για κάμερα οπισθοπορείας και ενδεχομένως να έχεις δίκιο για τις μεμβράνες.

Mετά δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στα πακέτα.

Κόστισε με το κλειδί στο χέρι, 15900.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...