Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι μιλησατε στο τηλεφωνο, πως σας φανηκε? Ηταν σε ηρεμη ψυχικη κατασταση? Το σημα πως ηταν? Ακουγοταν αερακι ή ηχος απο κυματα στην αμμουδια? Μηπως διακρινατε στο βαθος να παιζουν γιουκαλιλι και να μιλανε χαβανεζικα?

11e71cfb42f36d7ad49abd54d0fc4b61.jpg

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, sexymwro7 είπε

Οσοι μιλησατε στο τηλεφωνο, πως σας φανηκε? Ηταν σε ηρεμη ψυχικη κατασταση? Το σημα πως ηταν? Ακουγοταν αερακι ή ηχος απο κυματα στην αμμουδια? Μηπως διακρινατε στο βαθος να παιζουν γιουκαλιλι και να μιλανε χαβανεζικα?

Αφού δεν είναι ΙΚΕ αλλά ατομική επιχείρηση πιστεύω ότι θα δουν φως στο τούνελ όσοι το κυνηγήσουν και δεν αναλώνονται σε μηνύματα εδώ και στο Facebook κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sexymwro7 είπε

Οσοι μιλησατε στο τηλεφωνο, πως σας φανηκε? Ηταν σε ηρεμη ψυχικη κατασταση? Το σημα πως ηταν? Ακουγοταν αερακι ή ηχος απο κυματα στην αμμουδια? Μηπως διακρινατε στο βαθος να παιζουν γιουκαλιλι και να μιλανε χαβανεζικα?

Αυτά από Δευτέρα που θα μπορεί να βγει εκτός Αττικής! Άτυχοι πάντως...να έχεις μαζέψει τόσο χρήμα και να μη μπορείς να πας εξωτερικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PoliospA είπε

Μόλις τηλεφώνησα στην άλφα για δεύτερη φορά μου είπαν ότι αφού η εγράφη - χρέωση  είναι σε κατάσταση επεξεργασίας δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής θα πρέπει να πέραση σε κατάσταση κανονικής χρεώσεις (να στείλει πακέτο δηλαδή όσοι έχουν POS ξέρουν) , για να γίνει αμφισβήτηση και τότε το τμήμα αμφισβήτησης θα και θα

Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι έχει γίνει δέσμευση του ποσού και όχι χρέωση ακόμα. Πρακτικά αν σε κάποιες μέρες δεν γίνει η χρέωση θα αποδεσμευτούν. Αν όντως υπάρχει πρόβλημα λογικά δεν θα μπορέσουν να κάνουν την χρέωση (θα του έχει κοπεί η πρόσβαση από την τράπεζα) οπότε θα αποδεσμευτούν αυτόματα. Παρόλα αυτά αν δεις χρεωστική εγγραφή στην κάρτα σου (στο λογαριασμό της ή στον τραπεζικό λογαριασμό αν ειναι χρεωστική κάρτα) αμέσως επικοινωνησε με την εκδότρια τράπεζα και ζήτα αμφισβήτηση της συναλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Μην λέτε πράγματα που τα βγάζετε από το μυαλό σας και δεν αντιστοιχούν στην πραγματικότητα

Το mobilepoint.gr σύμφωνα με το ΓΕΜΗ /ΑΑΔΕ είναι Ατομική Επιχείρηση

Το mxstore.gr είναι ΙΚΕ 

Διαφορετικά στοιχεία ιδιοκτήτη.

Ξέρω καλά τι είναι το mobilepoint,δεν είπα κάπου ότι είναι ΙΚΕ.Ειπα ότι είναι πιθανόν να ανοίξει νεα ΙΚΕ.Επισης το όνομα που φαίνεται μπροστά σε μια ΙΚΕ δεν πάει να πει ότι και αυτός είναι ο ιδιοκτήτης πχ amobile πέρυσι.Για να τελειώσω δεν είπα ότι είναι οι ιδιος ιδιοκτήτης,είπα κάπου διάβασα.Αλλιως θα έλεγα είμαι σίγουρος.Ισως δεν είμουν αρκετά αναλυτικός πριν και φάνηκε ότι εννοούσα κάτι άλλο...

Επεξ/σία από mpampisaloniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pauseeffect είπε
 
 
Παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής γιατί ήδη έχουν περάσει 45 ημέρες από την ημερομηνία παραγγελίας και δεν με άφησαν να την κάνω γιατί λέει πρέπει να περιμένω για να σιγουρευτούν ότι δεν θα εμφανιστεί κάποια επιστροφή. Τους είπα ότι ήδη έχουν περάσει 4 εργάσιμες και η απάντηση ήταν ότι μπορεί να πάρει και παραπάνω. Τους ρώτησα αν υπάρχει έστω το αίτημα και μου είπαν ότι δεν τους έχει φτάσει ακόμα κανένα αίτημα και είμαι σε φάση αφού δεν έχει έρθει καν το αίτημα τι να κάτσω να περιμένω;
Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ήδη έχω στείλει στον συνήγορο του καταναλωτή.
Πάντως μου είπαν τουλάχιστον από την Εθνική ότι μπορώ να κάνω όντως αμφισβήτηση ακόμα και μετά από τόσο διάστημα αλλά για να την κάνουν πρέπει να περιμένω μέχρι τις 20 Μαΐου για να σιγουρευτούν. Εγώ μέχρι τότε τι θα κάνω;
 
 
 
 

Δεν ισχύει φάτους ,... πες τους δεν με νοιάζει τι λέτε εγώ την αμφισβητώ... δικό σας πρόβλημα να κάνετε τον αντιλογισμό για την επιστροφή πήγαινε εκει, και αν σου πουν μα μου , πες τους η τώρα μου δίνετε τη σχετική αίτηση η τώρα καλώ εισαγγελέα και την Visa , Mastercard και ενημερώνω οτι δεν τηρείτε τις υποχρεώσεις σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Stelar98 είπε

Καλησπέρα παιδιά.. Εμένα η τράπεζα μου με ενημέρωσε ελέγχοντας το αρχείο word επιστροφής να προβώ άμεσα σε αμφισβήτηση συναλλαγής. Εγώ θα το κάνω σήμερα το απόγευμα..Στα email Δεν απαντάνε και αν ήταν σωστοί όπως αλλα καταστήματα το ποσό θα το τραβούσαν όταν κανανε την αποστολή του.

Φιλε μου οχι απλα τραβηξαν το ποσο αλλα το εχουν παρει κι ολας.

Αυτο μου ειπαν απο την τραπεζα μου κατοπιν επικοινωνιας μαζι τους.

Τωρα το τι ειναι σωστο κ το τι λαθος το γνωριζουμε πλεον πολυ καλα ολοι μας.

Κανε γρηγορα αμφισβητηση συναλλαγης κ ολοι οσοι δεν εκαναν να κανουν γρηγορα.

Εγω το εχω κανει ηδη σημερα δεν εχω να περιμενω τιποτα πλεον.

Επεξ/σία από AnastasiouD1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, pauseeffect είπε
 
 
Παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής γιατί ήδη έχουν περάσει 45 ημέρες από την ημερομηνία παραγγελίας και δεν με άφησαν να την κάνω γιατί λέει πρέπει να περιμένω για να σιγουρευτούν ότι δεν θα εμφανιστεί κάποια επιστροφή. Τους είπα ότι ήδη έχουν περάσει 4 εργάσιμες και η απάντηση ήταν ότι μπορεί να πάρει και παραπάνω. Τους ρώτησα αν υπάρχει έστω το αίτημα και μου είπαν ότι δεν τους έχει φτάσει ακόμα κανένα αίτημα και είμαι σε φάση αφού δεν έχει έρθει καν το αίτημα τι να κάτσω να περιμένω;
Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω ήδη έχω στείλει στον συνήγορο του καταναλωτή.
Πάντως μου είπαν τουλάχιστον από την Εθνική ότι μπορώ να κάνω όντως αμφισβήτηση ακόμα και μετά από τόσο διάστημα αλλά για να την κάνουν πρέπει να περιμένω μέχρι τις 20 Μαΐου για να σιγουρευτούν. Εγώ μέχρι τότε τι θα κάνω;
 
 
 
 

Η αληθεια ειναι οτι λυσσανε για τις 10 ημερες, κι εγω που μιλησα με τη δικη μου τραπεζα δε με αφησε να κανω σημερα αμφισβητηση... Μου ειπε οτι πρωτα πρπεει να περιμενουν και μετα γινεται η αμφισβητηση... Το κακο εινια οτι τα λεφτα και με την αμφισβητηση θα αργησουν να μπουνε, αλλά δε τα χάνεις ωστόσο. Οποτε οκ αν δε σε εξυπηρετησουν σε αλλα καταστηματα περιμενε εως και τότε... Αν το καλοσκεφτεις μια ή η αλλη ειναι, θα περιμενεις ειτε να στα βαλει η τραπεζα μεσα σε 60 μερες ειτε η κυρα Σοφια πιο συντομα (θεωρητικα παντα :P).

Σιγουρα το συντομοτερο ειναι και το καλυτερο, αλλα δε χρειαζεται και τοσος πανικος για 6 μερες νομιζω..

Επεξ/σία από tartaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ αν κινηθεί κάποιος νομικά να με ενημερώσει..Εγώ έκανα το σφάλμα έκανα μεταφορά χρημάτων οπότε για μένα απ ότι με ενημέρωσε η δικηγόρος είναι πιο δύσκολα τα πράγματα εκτός αν μαζευτούν πολλά άτομα.. 

Η παραγγελία μου έγινε 2/5 εννοείται ότι ήταν εξυπηρετικοτατοι...Μέχρι να πάρουν τα χρήματά.. Και τηλέφωνα σήκωναν και στα e mail απαντούσαν.. Τώρα τίποτα.. Δυστυχώς την έπαθα κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Big Sak είπε

Γνωρίζει κανείς αν δε προηγούμενες περιπτώσεις όπως mxstore amobiles πήρε ο κόσμος τα λεφτά του από αμφισβητηση?

Πριν κάποιες σελίδες έγραψα για το mx store. Ο φίλος μου δεν πήρε τίποτα και ούτε πρόκειται. Και έκανε καταγγελίες, αμφισβήτηση, τα πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaros_650 είπε

Άμα σου έδωσε 2400 δε του να μου δώσει και εμένα 640€ γιατί τόσα κλαίω 

Στειλε μου να δω τα στοιχεια και που ξερω εγω αν εισαι καποιος απο αυτους ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούστε κι έναν παλιό (αν και νέος εδώ μέσα)... Κι εγώ πανικοβλήθηκα κι έστειλα μειλ στον συνήγορο του καταναλωτή, κι επίσης έχασα μια μέρα τον ύπνο μου για 650 ευρώ που με ειδοποίησαν ότι θα επιστρέψουν κι ακόμα τίποτα, αλλά βλέποντας με ψύχραιμη ματιά το θέμα και κάνοντας μια διεξοδική ανάλυση όλων των γεγονότων καταλήγω στο συμπέρασμα ότι 99% έχασαν τη μπάλα λόγω υπερβολικών παραγγελιών και δεν ήταν θέμα πρόθεσης για απάτη. Σε κάθε περίπτωση φταίνε αλλά το ζητούμενο προς το παρόν είναι να πάρουμε τα χρήματά μας πίσω κι είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κάποια στιγμή(αρκεί να γλιτώσουμε τα εγκεφαλικά ως τότε).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Big Sak είπε

Γνωρίζει κανείς αν δε προηγούμενες περιπτώσεις όπως mxstore amobiles πήρε ο κόσμος τα λεφτά του από αμφισβητηση?

Δεν γνωρίζω τι έκαναν οι πελάτες τους

Εγώ και άλλοι πιο παλιοί από μένα στα πρώτα μηνύματα λέγαμε ότι και εδώ αν πληρώσατε μέσω χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας άμεσα αμφισβήτηση της συναλλαγής αν πληρώσατε μέσω κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό τρίτου ...καλή τύχη

Όποιος τα άκουσε και τα κατάλαβε πήρε τα χρήματα του πίσω

Αλλιώς ενίσχυσε την τσέπη των ιδιοκτητών και τους βοήθησε να πάνε διακοπές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...