Προς το περιεχόμενο

Sound BlasterX G5 (B-Stock) €50 / €60 με μεταφορικα απο creative.com


Jorvik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, alfasss είπε

εγώ που έχω τα Ζ906 μπορώ να τα συνδέσω για 5καναλο?

Και εγω  για 5.1 ηχεια  την θελω ,σε μητρικη που δεν υποστηριζει.

Ξερει κανα παλικαρι αν κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω τα presonus e3.5 και ακούω από spotify 320kbps. Η τωρινή μου κάρτα ήχου είναι η ενσωματωμένη της μητρικής asrock h97. Πιστεύετε ότι θα δω διάφορα στη ποιότητα? Η ένταση δε με ενδιαφέρει τόσο. Επίσης λόγω του usb δε θα υπάρχει ψιλολαγκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη καρτα αλλα το B-stock το διαβασατε? Ειναι απο επιστροφες πελατων εξου και η χαμηλη τιμη. Εγω εχω ψηθει για την G6, θα ειναι τρελλο upgrade απο Audigy 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CCCR είπε

η g6 ειναι στα 75 ευρω, και εψαχνα να την παρω.

το b selection ειναι ενα θεμα βεβαια.

Δεν υπάρχει στοκ λέμε...
Την χτύπησα και εγω την 5 και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CCCR είπε

νταξ ρε μπαρμπα μην βαρας, μιαν υποθεσις καναμε και μεις.....

ΑΧΑΧΑΧαχαχαχαχΑΧαχ.
Δεν ήθελα να "ακουστεί" έτσι, παράπονο έβγαλα :P

Ακου εκεί μπάρμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ είδα τεράστια διαφορά με την G6 σε σχέση με την ενσωματωμένη (στη μητρική). Την έχω δοκιμάσει πριν από καιρό στο κανάλι (αλλά και για το insomnia). Έχω μετρήσεις Distortion κτλ για όποιον ενδιαφέρεται. 

Sound Blaster G6 review

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζουν αυτές οι κάρτες παρά μόνο για high-end ακουστικά. Φαίνεται άλλωστε και από τις promo φωτογραφίες στο site της Creative με τα HD6XX.

Έχω κάνει συγκρίσεις στο παρελθόν ανάμεσα σε onboard και Asus Xonar STX που έχει ανώτερο line out, όπως και την soundblaster X-fi xtreme music. Δεν φαίνεται να υπάρχουν διαφορές πέρα από τα 3-6db που κερδίζεις σε ένταση. Τουλάχιστον όχι αξιόλογες. Οι onboard των προσιτών laptop όμως είναι εντελώς σκουπίδια.

Η βασική διαφορά της G6 από την G5 είναι ο καλύτερος ενισχυτής της πρώτης για τα ακουστικά που απαιτούν πολύ ρεύμα(π.χ. AKG K701). Οπότε όποιος θέλει την G5 για ηχεία ας μην τη θεωρήσει κατώτερη.

Στις 21/5/2020 στις 5:11 ΜΜ, zodiak bam είπε

Εχω 2 ηχεια EDIFIER R1700BT θα δω διαφορα στην αποδοση η ειναι μονο για headset?

Αν άκουγες τα 6XX που λέω πιο πάνω, παρέα με την G5, τότε θα διαπίστωνες ότι ο αδύναμος κρίκος(μακράν) είναι τα Edifier και όχι η κάρτα. Η όλη εμπειρία θα σε έκανε περισσότερο καχύποπτο για όσους ισχυρίζονται ότι ακούν διαφορές μεταξύ καρτών σε τέτοιου επιπέδου ηχεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμη η G6:

https://en.creative.com/p/b-stock/sound-blasterx-g6-b-stock

Δεν αποζημιώνουν τα μεταφορικά για επιστροφή εν ετη 2020 οι αλήτες αλλιώς θα επέστρεφα την G5 που έχω παραγγείλει και θα την έπαιρνα (χωρίς να ξέρω πόσο καλύτερη είναι :P)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...