Προς το περιεχόμενο

Sound BlasterX G5 (B-Stock) €50 / €60 με μεταφορικα απο creative.com


Jorvik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έφτασε μετά από 5 εργάσιμες. 
Κουτί και κάρτα σε κατάσταση καινούριου πραγματικά, δε νομίζω να το καταλάβαινα ποτέ ακόμα και για καινούρια να μου την είχαν πουλήσει...

965740546_creativephoto.jpg.5cbab5a1663e64a278c8a28adeb41e1f.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ

9 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Έφτασε μετά από 5 εργάσιμες. 
Κουτί και κάρτα σε κατάσταση καινούριου πραγματικά, δε νομίζω να το καταλάβαινα ποτέ ακόμα και για καινούρια να μου την είχαν πουλήσει...

 

Να μας πεις και εντυπώσεις.
Με ποια courier ήρθε; Είχες πληρώσει την αποστολή των 2-12 (10€) ή των 1-7 ημερών (12€);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Μ

Να μας πεις και εντυπώσεις.
Με ποια courier ήρθε; Είχες πληρώσει την αποστολή των 2-12 (10€) ή των 1-7 ημερών (12€);

DHL με των 10€.

Προερχόμενος απο Trust 2.1 ηχεία κουμπωμένα στην onboard  του desktop μόλις έβαλα μαζί Edifier 1700BT και αυτήν.
Τι εντυπώσεις να πω... Άκουσα το φως μου...

Είναι χαοτική η διαφορά για μένα όπως καταλαβαίνεις. Μέχρι και κάτι ακουστικά  Logitech G231, που κουμπωμένα στην onboard νόμιζα ότι είναι χαλασμένα, τα έχει "αναστήσει".
Δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία στο θέμα "ήχος" για να δώσω λεπτομέρειες αλλά σίγουρα αρχίζω και τον ανακαλύπτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα ευχαριστώ στον ts μου ήρθε η κάρτα χθες μέσα σε 5 μέρες με την απλή παράδοση και είναι πραγματικά σαν καινούργια δεν καταλαβαίνεις διάφορα οπτικά το μόνο που το προδίδει είναι ότι από το κουτί λείπει το εγχειρίδιο χρήσης . Στην αρχή την είχα συνδέσει σε θύρα usb 3.0 και δεν έβγαζε ήχο από την μπροστά θύρα παρά μόνο από την οπτική πίσω . Άλλαξα θύρα σε usb 2.0 και παίζει χωρίς θέμα . Σε ηχεία στην στούντιο , σε ηχομπαρα με γουφερ , αλλά κυρίως στα ακουστικά μεγάλη διαφορά στη ποιότητα αλλά και στην ένταση . Προτείνω ανεπιφύλακα. 

Επεξ/σία από geovolara
Ορθογραφία
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, unforgiven είπε

Το iRoar είναι όντως ηχείο των 400 ευρώ;

Αν και ποτέ δεν κατάλαβα τη χρησιμότητα αυτών των μονών ηχείων.

Απ' όσο είδα η τιμή του γενικά παίζει από 300 και πάνω. Να σημειώσω ότι είναι ένα αλλά είναι δικάναλο. H φορητότητα και η ποιότητα έχουν υψηλό κόστος και το συγκεκριμένο φαίνεται να είναι ένα ποιοτικό ηχείο με καλή φορητότητα και αρκετά features. Προσωπικά κατανοώ μερικώς την χρησιμότητά τους, έχω αρκετούς φίλους που επειδή δεν θέλουν καλώδια με τον τρόπο αυτό ακούνε μουσική σε όλους τους χώρους εντός του σπιτιού, εκτός σπιτιού πολλές φορές τα θεωρώ και αρκετά εκνευριστικά όταν σε έναν περίπατο ακούω κάποιους να παίζουν στη διαπασών διάφορους ήχους και κραυγές που τα θεωρούν μουσική...

Επεξ/σία από mcgerger
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, unforgiven είπε

Το iRoar είναι όντως ηχείο των 400 ευρώ;

Αν και ποτέ δεν κατάλαβα τη χρησιμότητα αυτών των μονών ηχείων.

 το έχω εδώ και μία εβδομάδα αγορασμένο b-stock από την creative σε   πολύ καλή κατάσταση  .

Ο ήχος του είναι καταπληκτικός ! ..

Το design του είναι ότι πιο elegant σε ηχειο έχω δει .

Στο μπαλκόνι είναι σαν να έχεις ηχοσυστημα  . Άσε που συνδέεται και σαν κάρτα ήχου σε pc οπτικές ίνες..μέχρι και sd card με  player 

δεν ξέρω πόσο καλη θα βγει η μπαταρία του  αν και έχει ένα χρόνο εγγύηση , αλλά θεωρώ ότι σε αυτά τα λεφτά είναι κλοπή..περίμενα μήνες να ξαναμπεί στο stock 

 

Επεξ/σία από godjet
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μουσικη αφηστε τις gaming μαρκες π.χ. razer,logitech,creative

παρτε  κανα real ηχειο monitor στυλ krk ,m audio ,yamaha κ αφηστε τα 5.1,7.1,noma και λοιπες πλαστικες μλκς (καμπινες)... καρτες ηχου m audio,native,steinberg

εχω τα ακουστικα που δειχνουν εκει στο λινκ  h7 με παρομοιο g1...scout mode που διαφημιζουν και στην καρτα ηχου ειναι γελoιο κ δεν εχει support για νεα παιχνιδια

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, godjet είπε

 το έχω εδώ και μία εβδομάδα αγορασμένο b-stock από την creative σε   πολύ καλή κατάσταση  .

Ο ήχος του είναι καταπληκτικός ! ..

Το design του είναι ότι πιο elegant σε ηχειο έχω δει .

Στο μπαλκόνι είναι σαν να έχεις ηχοσυστημα  . Άσε που συνδέεται και σαν κάρτα ήχου σε pc οπτικές ίνες..μέχρι και sd card με  player 

δεν ξέρω πόσο καλη θα βγει η μπαταρία του  αν και έχει ένα χρόνο εγγύηση , αλλά θεωρώ ότι σε αυτά τα λεφτά είναι κλοπή..περίμενα μήνες να ξαναμπεί στο stock 

Το ποστ αυτό με έκανε να το πάρω. Αν είναι έτσι τα πράγματα, είναι όντως κλοπή μιας και σε αυτά τα χρήματα θα έπαιρνε κάποιος ένα π.χ flip 5.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kage είπε

για μουσικη αφηστε τις gaming μαρκες π.χ. razer,logitech,creative

παρτε  κανα real ηχειο monitor στυλ krk ,m audio ,yamaha κ αφηστε τα 5.1,7.1,noma και λοιπες πλαστικες μλκς (καμπινες)... καρτες ηχου m audio,native,steinberg

εχω τα ακουστικα που δειχνουν εκει στο λινκ  h7 με παρομοιο g1...scout mode που διαφημιζουν και στην καρτα ηχου ειναι γελoιο κ δεν εχει support για νεα παιχνιδια

Η G5 φοράει τον TPA6120A2 που χρησιμοποιείται και σε επαγγελματικά/audiophile προϊόντα. Χειρίζεται μια χαρά μέχρι και τα σχετικά αναίσθητα AKG μοντέλα.

Σχετικά με τα games τώρα. Το scout mode είναι ένα λίγο-πολύ ένα δυναμικό equalizer(και κάτι παραπάνω) που ενισχύει τις μεσαίες συχνότητες και χαμηλώνει τα μπάσα, κατά τις εκρήξεις ας πούμε, για να ακούς καθαρά γεμιστήρες, footsteps εχθρών και λοιπούς σημαντικούς ήχους. Δεν το χρησιμοποιώ, αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται ειδική υποστήριξη για να λειτουργήσει για κάποιο game. Στην ουσία κόβει τα δυναμικά των μπάσων για να μην κρύβονται οι μεσαίες. Όποιος έχει ανοικτό σετ τύπου sennheiser HD598 ίσως να μην το χρειάζεται καν γιατί τέτοια ακουστικά είναι cheat από μόνα τους. Καλύτερα άλλαξε ακουστικά αν δεν ακούς σωστά ακόμα και με scout mode on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Το ποστ αυτό με έκανε να το πάρω. Αν είναι έτσι τα πράγματα, είναι όντως κλοπή μιας και σε αυτά τα χρήματα θα έπαιρνε κάποιος ένα π.χ flip 5.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! 

Με γεια  , ελπίζω να έρθει το ίδιο καλό με το δικό μου ,  καλά είναι απ οτι διάβασα να μην το αφήνεις συνέχεια σε ρεύμα όπως κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν ηχειο tv 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...