Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 827
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok, γιατί δε πρόσεξα να το εμφάνισε πολλές φορές σε εμένα

 

Περιμένω να βγάλω όλα τα χαλιά να αρχίσει και το σφουγγάρισμα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κουνήσεις μια πολυθρόνα  κλαιν μαιν ,αν αλλάξεις θεση όμως σε καναπέ σου βρισκει αλλαγή χαρτη. εχει να κανει με το ποσο μεγαλη αλλαγη ειναι. 

 

για το σφουγκαρισμα το νου σου. προσωπικά αν στο σκουπισμα της βαζω 9.5 /10 στο σφουγγαρισμα της βαζω 7 με το ζορι. αυτο σε συνδυασμό με οτι μου κρατησε νερα μεσα στη σκουπα κ τρεχανε , την εχω μονο για σκούπισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σφουγγαρισει, απλά το σταματησα λόγω των χαλιών 

Τωρα που καλοκαιριαζει θα είναι πιο καθαρό το σπίτι.  Προσωπικά ρίχνω λίγο υγρό πατώματος στο πανί (αν και λέω να ρίξω λίγες σταγόνες στο νερό). 

 

 

Γενικά είμαι υπέρ ικανοποιημένος απ' τη σκούπα που σκέφτομαι μήπως αξίζει να πάρω κάποια καλύτερη (ίσως με 2 πλαϊνά βουρτσακια για ακόμη καλύτερο καθάρισμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sndev είπε

την επομενη που θα σκουπισει θα σου βγαλει μυνημα για νέο χαρτη κ θα κανεις replace 

 

Καλησπέρα, μετακίνησα τα παιχνίδια και σκούπισα το δωμάτιο ολόκληρο τώρα άλλα δεν ζήτησε αλλαγή στον χάρτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

δες όμως στο σημειο εκείνο πέρασε? 

Ναι ημουν εκεί για να δω πέρασε από εκεί που δεν είχε περάσει κατά την πρώτη χαρτογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δες τώρα λοιπόν στο χάρτη σου εχει σημειωμένο εμπόδιο σε εκεινο το σημειο? Αν οχι το αλλαξε μονο του. Αν είναι μικρές αλλαγές το αλλάζει χωρίς να ρωτήσει. όταν σκουπίζει βλέπε Live στο χάρτη της εφαρμογής από που περνάει για να δεις οτι περνάει σωστά

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, sndev είπε

δες τώρα λοιπόν στο χάρτη σου εχει σημειωμένο εμπόδιο σε εκεινο το σημειο? Αν οχι το αλλαξε μονο του. Αν είναι μικρές αλλαγές το αλλάζει χωρίς να ρωτήσει. όταν σκουπίζει βλέπε Live στο χάρτη της εφαρμογής από που περνάει για να δεις οτι περνάει σωστά

Μπα το ίδιο το δείχνει. Δλδ στην εικόνα, εκεί που είναι γκρίζο το φόντο στο δωμάτιο ήταν τα παιχνίδια του γιου μου. Ο τοίχος του δωματίου είναι όπως τον δείχνω με την κόκκινη γραμμή. Στο σκούπισμα πριν λίγο και την είδα που πέρασε κανονικά γύρω γύρω στο δωμάτιο και στον χάρτη στο app είδα ότι πέρασε πάνω από το γκρι σημείο, αλλά στο τελείωμα δεν το αποτύπωσε σωστά, δείχνει το χάρτη πάλι με το γκρι σημείο. Μάλλον δεν το γλιτώνω το remapping.

map.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, d_gkal said:

  Προσωπικά ρίχνω λίγο υγρό πατώματος στο πανί (αν και λέω να ρίξω λίγες σταγόνες στο νερό). 

Δεν προτεινεται το υγρο πατωματος στο τανκ για να μην φραξει λογω των συστατικων που περιεχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2021 στις 10:22 ΜΜ, pita_kontosouvli_season2 είπε

Καλησπέρα.  Κάτοχος της συγκεκριμένης 6-7 μήνες, ξαφνικά απο χθες βγάζει μήνυμα ''Make sure the dust compartment or the 2 in 1 dust compartment has been installed''. 

Εν ολίγοις δεν αναγνωρίζει τον κάδο. Έβαλα άλλο κάδο - απο ίδια σκούπα, τα ίδια. Δεν είναι θέμα κάδου.

Έβαλα τον κάδο που είναι για σφουγγάρισμα και εκεί τον αναγνωρίζει και δουλεύει κανονικά. 

Αισθητήρα που έχει αυτό το πράγμα για τον απλό κάδο; Προτού την στείλω για σερβις, υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα μου; 

Ευχαριστώ.

Screenshot_20210430_222241_com.xiaomi.smarthome.jpg

Βάζεις το 2+1 δοχείο και σκουπίζει κανονικά  ή μόνο σφουγγαρίζει . Αν μόνο σφουγγαρίζει λογικά θα έχει χαλάσει ο σενσορας .

Στο φίλτρο πάνω έχει ένα μαγνητάκι , τα φίλτρα που κουμπώνεις στο απλό δοχείο το έχουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω το 2+1 δοχείο και μόνο σφουγγαρίζει - δεν σκουπίζει. Έχω δοκιμάσει και με άλλα ίδια ανταλλακτικά απο ίδια σκούπα που υπάρχει στην οικογένεια και έχει την ίδια συμπεριφορά.

Έφυγε πίσω στο Web Supplies για σερβις - που μου είχαν πει πριν την αγορά ότι έχει εγγύηση από Xiaomi/Quest - τελικά είναι από Ουκρανία (; ) η σκούπα και ποιος ξέρει που θα επισκευαστεί. Αναμένω τώρα να με ενημερώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...