Προς το περιεχόμενο

Ρομποτική Σκούπα mi robot vacuum mop pro


Kostasm45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους

Καινούργια και εγω στη robo σκουπα. Την έχω αγοράσει από κατάστημα εκτός Infoquest (δεν το ήξερα οτι έχει διαφορά- εδω το διάβασα) .Στην πρωτη λειτουργία για σκούπισμα όλα πηγαν καλα. Όταν όμως έβαλα την λειτουργία για mop μου λέει να ελένξω αν έχει τοποθετηθεί σωστά το δοχείο. Έχω βάλει το σωστό δοχείο και το έχω βάλει /βγάλει αρκετες φορες αλλα δεν άλλαξε κάτι. Το είχε κάποιος άλλος αυτό το θέμα να με βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 826
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, mariochris είπε

καλησπέρα σε όλους

Καινούργια και εγω στη robo σκουπα. Την έχω αγοράσει από κατάστημα εκτός Infoquest (δεν το ήξερα οτι έχει διαφορά- εδω το διάβασα) .Στην πρωτη λειτουργία για σκούπισμα όλα πηγαν καλα. Όταν όμως έβαλα την λειτουργία για mop μου λέει να ελένξω αν έχει τοποθετηθεί σωστά το δοχείο. Έχω βάλει το σωστό δοχείο και το έχω βάλει /βγάλει αρκετες φορες αλλα δεν άλλαξε κάτι. Το είχε κάποιος άλλος αυτό το θέμα να με βοηθήσει?

Επέλεξες να κάνεις μόνο σφουγγάρισμα; Γιατί αυτή η επιλογή είναι δυνατή μόνο με άλλον κάδο που είναι μόνο για σφουγγάρισμα.

Με αυτόν τον κάδο που έχεις, πρέπει να επιλέξεις την λειτουργία Vacuum & Mop

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, cantonas είπε

Επέλεξες να κάνεις μόνο σφουγγάρισμα; Γιατί αυτή η επιλογή είναι δυνατή μόνο με άλλον κάδο που είναι μόνο για σφουγγάρισμα.

Με αυτόν τον κάδο που έχεις, πρέπει να επιλέξεις την λειτουργία Vacuum & Mop

Ναι.... επέλεξα μόνο Mop ..δεν το ηξερα οτι θέλει άλλον καδο. Σε ευχαριστω. Ξέρεις αν υπάρχουν αυτοί οι κάδοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mariochris είπε

Ναι.... επέλεξα μόνο Mop ..δεν το ηξερα οτι θέλει άλλον καδο. Σε ευχαριστω. Ξέρεις αν υπάρχουν αυτοί οι κάδοι?

Αν δεν κάνω λάθος, κανένα 25αρι πρέπει να έχει στην αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, cantonas είπε

Αν δεν κάνω λάθος, κανένα 25αρι πρέπει να έχει στην αντιπροσωπεία.

19.90 eshopαν αν και για μόνο σφουγγάρια αφαιρείς το φίλτρο από τον multi καδο

Επεξ/σία από mkirmizi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2021 στις 5:07 ΜΜ, mariochris είπε

καλησπέρα σε όλους

Καινούργια και εγω στη robo σκουπα. Την έχω αγοράσει από κατάστημα εκτός Infoquest (δεν το ήξερα οτι έχει διαφορά- εδω το διάβασα) .Στην πρωτη λειτουργία για σκούπισμα όλα πηγαν καλα. Όταν όμως έβαλα την λειτουργία για mop μου λέει να ελένξω αν έχει τοποθετηθεί σωστά το δοχείο. Έχω βάλει το σωστό δοχείο και το έχω βάλει /βγάλει αρκετες φορες αλλα δεν άλλαξε κάτι. Το είχε κάποιος άλλος αυτό το θέμα να με βοηθήσει?

Στο διπλό δοχείο αφαίρεσε το φίλτρο πριν το τοποθετήσεις μέσα στην σκούπα  και βαλτη να κάνει mop. 
θα δουλέψει κανονικά μόνο σφουγγάρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία θα το δοκιμάσω!!! Ευχαριστω πολυ΄!

Μηπως ξερετε αν γινετε να επιλέξω να καθαρίσει μονο 2 χώρους? Το εχω δοκιμάσει με έναν και με το area αλλα σε κάποιες περιπτωσεις θα με βολευε να διάλεγα 2 χώρους μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mariochris είπε

Ωραία θα το δοκιμάσω!!! Ευχαριστω πολυ΄!

Μηπως ξερετε αν γινετε να επιλέξω να καθαρίσει μονο 2 χώρους? Το εχω δοκιμάσει με έναν και με το area αλλα σε κάποιες περιπτωσεις θα με βολευε να διάλεγα 2 χώρους μόνο.

Γινεται. Χωρίζεις το σπίτι σε χώρους και επιλέγεις ποιους θες να καθαρίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Γινεται. Χωρίζεις το σπίτι σε χώρους και επιλέγεις ποιους θες να καθαρίσει

ναι..το εχω κανει αυτο..αλλα όταν επιλεγω χώρο που διαλεγει μονο έναν. Αν επιλέξω αλλον ακυρώνει τον πρωτο χωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mariochris είπε

ναι..το εχω κανει αυτο..αλλα όταν επιλεγω χώρο που διαλεγει μονο έναν. Αν επιλέξω αλλον ακυρώνει τον πρωτο χωρο

Έχεις χωρίσει το σπίτι, στο βασικό χάρτη που έχεις, σε διαφορετικούς χώρους (διαφορετικά rooms) ?

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει τύχει σε κανέναν σας , να σταματάει να γυρίζει η βούρτσα εκεί που σκουπίζει(χωρις να εχει μπλεχτεί) ή να μην ξεκινάει ποτέ να γυρίζει? Μου συμβαίνει μερικές φορές  στο ακυρο να σταματησει.

 

Παρατηρώ το παράξενο επίσης, οτι θα την ανοιγοκλείσω 2 3 φορές και το βουρτσάκι δεν θα ξεκινήσει. Αν την στείλω σπίτι της, ξεκινάει κανονικά.

 

Σημείωση: την έχω καθαρίσει καλά και ξανακάνει τα ίδια.

Σημ 2: τις φορές που κολλάει κολλάει ενώ δεν εχει μπλοκάρει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dimitrisOS είπε

Ερώτηση, από χαλιά μπορεί να καθαρίσει ή ουτε καν;

Στο μέτρο του λογικού και του δυνατού, ναι. Αν είναι ιδιαίτερα παχύ, ούτε σκούπα 2500w δεν το καθαρίζει. Αν είναι με κοντό πέλμα, μια χαρά δουλειά κάνει.

Φυσικά ρουφάει ότι είναι πάνω στο χαλί. Αν έχει χωθεί μέσα, σιγά μη το βγάλει. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, georgeps21 είπε

Εχει τύχει σε κανέναν σας , να σταματάει να γυρίζει η βούρτσα εκεί που σκουπίζει(χωρις να εχει μπλεχτεί) ή να μην ξεκινάει ποτέ να γυρίζει? Μου συμβαίνει μερικές φορές  στο ακυρο να σταματησει.

 

Παρατηρώ το παράξενο επίσης, οτι θα την ανοιγοκλείσω 2 3 φορές και το βουρτσάκι δεν θα ξεκινήσει. Αν την στείλω σπίτι της, ξεκινάει κανονικά.

 

Σημείωση: την έχω καθαρίσει καλά και ξανακάνει τα ίδια.

Σημ 2: τις φορές που κολλάει κολλάει ενώ δεν εχει μπλοκάρει κάτι.

Στο παρόν νήμα , κάποιος είχε αναφέρει ότι το βουρτσάκι είχε κολλήσει και δεν γύρναγε καθόλου . Η λύση που του είχαν πει από την xiaomi  ήταν να περιστρέψει με το χέρι το βουρτσάκι . Για δώστου μερικές γρήγορες περιστροφές μπας και ξεκολλήσει . Μετά από κάποιο δυνατό σκάλωμα μπλοκάρει την μητρική , δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

Στο παρόν νήμα , κάποιος είχε αναφέρει ότι το βουρτσάκι είχε κολλήσει και δεν γύρναγε καθόλου . Η λύση που του είχαν πει από την xiaomi  ήταν να περιστρέψει με το χέρι το βουρτσάκι . Για δώστου μερικές γρήγορες περιστροφές μπας και ξεκολλήσει . Μετά από κάποιο δυνατό σκάλωμα μπλοκάρει την μητρική , δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις .

σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το κολλημα είναι στιγμιαίο και μιλάω πάντα για φορές που εχω γυρισει το βουρτσακι με το χερι και βλέπω οτι δεν ειναι κολλημενο αλλά σαν να 'μην δινει σήμα΄.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...