Προς το περιεχόμενο

Skoda Scala ή Hyundai I30 ή .


nemesis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θες αξιοπιστία, πας σε Hyundai. Αν και τα τελευταία χρόνια τα αυτοκίνητα του VW Group έχουν βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα, τα ανταλλακτικά τους παραμένουν ακριβά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MitsosDaBest13 είπε

Αν θες αξιοπιστία, πας σε Hyundai

Καλά μη το δένεις κόμπο , ο αδερφός μου με το που πήρε το Tucson κούτα (αμαξάρα) , την ίδια μέρα άναψε check !

2ος αισθητήρας λάμδα , τίποτα σοβαρό ,εννοείται καλύπτει η εγγύηση και περαστικά κτλ , αλλά λες καινούριο αμάξι .... 

18 λεπτά πριν, MitsosDaBest13 είπε

Αν και τα τελευταία χρόνια τα αυτοκίνητα του VW Group έχουν βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα, τα ανταλλακτικά τους παραμένουν ακριβά... 

Η αντιπροσωπία είναι για κλωτσιές . 
 

15 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Οκ τώρα ύπαρχουν και τα Dacia 

Ευτυχώς ,γιατί ξεμείναμε . Είχαμε την παλιά τζάμπα Skoda (προ vw) , ή τη Hyundai μέχρι να ευρωπαϊστεί  

καλό είναι να υπάρχει μια φθηνή εταιρία που να προσφέρει αμάξι χωρίς να χρειάζεται την άδεια από insomniac αναλυτές .... (παίζει να μην τα έχουν οδηγήσει καν) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

Καλά μη το δένεις κόμπο , ο αδερφός μου με το που πήρε το Tucson κούτα (αμαξάρα) , την ίδια μέρα άναψε check !

2ος αισθητήρας λάμδα , τίποτα σοβαρό ,εννοείται καλύπτει η εγγύηση και περαστικά κτλ , αλλά λες καινούριο αμάξι .... 

Η αντιπροσωπία είναι για κλωτσιές . 
 

Ευτυχώς ,γιατί ξεμείναμε . Είχαμε την παλιά τζάμπα Skoda (προ vw) , ή τη Hyundai μέχρι να ευρωπαϊστεί  

καλό είναι να υπάρχει μια φθηνή εταιρία που να προσφέρει αμάξι χωρίς να χρειάζεται την άδεια από insomniac αναλυτές .... (παίζει να μην τα έχουν οδηγήσει καν) 

Μην τρελένεσαι συζήτηση γίνεται 

αν δεν σου αρέσει μη διαβάζεις 

εννοειτε ότι λέμε προσωπικές απόψεις και ούτε είναι απαραίτητο να είναι σωστές ούτε να σου αρέσουν κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zourman1981 είπε

Μην τρελένεσαι συζήτηση γίνεται 

αν δεν σου αρέσει μη διαβάζεις 

εννοειτε ότι λέμε προσωπικές απόψεις και ούτε είναι απαραίτητο να είναι σωστές ούτε να σου αρέσουν κιόλας 

? ....? ... Δε σε έπιασα , για τα Dacia έγραψα ότι είναι τώρα όπως τα παλιά φθηνά αξιόπιστα Hyundai, Skoda , τα θάβουνε όπως παλιά κράζανε τα τελευταία ... προσωπική άποψη πάντα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

? ....? ... Δε σε έπιασα , για τα Dacia έγραψα ότι είναι τώρα όπως τα παλιά φθηνά αξιόπιστα Hyundai, Skoda , τα θάβουνε όπως παλιά κράζανε τα τελευταία ... προσωπική άποψη πάντα ....

Το Tuscon γιατί είχε ανάψει λαμπάκι ? Έκαψε κανέναν πολλαπλασιαστή ? 

Εγώ διαφωνώ με την λογική φθηνότερο όχημα και έκπτωση στην ασφάλεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κλαίτε για τα ανταλλακτικά μόνο Fiat Gruppo...
Πάμφθηνα...

Όλοι οι άλλοι είναι πανάκριβοι. Ακόμα και η Hyundai.

Στο Bravo που πήρα πρόσφατα προληπτικά τα άλλαξα όλα, από ιμάντες, αντλία νερού, δισκόφρενα, τακάκια, αμορτισέρ, λάδια, φίλτρα και όλα τα υγρά του με μόλις 600.00 € μαζί με τα εργατικά. Για γνήσια ανταλλακτικά της Fiat πάντα μιλάμε.

Για το Accent για τα ίδια ήθελα τουλάχιστον 800.00 €.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Black Flag είπε

Για να μην κλαίτε για τα ανταλλακτικά μόνο Fiat Gruppo...
Πάμφθηνα...

Όλοι οι άλλοι είναι πανάκριβοι. Ακόμα και η Hyundai.

Στο Bravo που πήρα πρόσφατα προληπτικά τα άλλαξα όλα, από ιμάντες, αντλία νερού, δισκόφρενα, τακάκια, αμορτισέρ, λάδια, φίλτρα και όλα τα υγρά του με μόλις 600.00 € μαζί με τα εργατικά. Για γνήσια ανταλλακτικά της Fiat πάντα μιλάμε.

Για το Accent για τα ίδια ήθελα τουλάχιστον 800.00 €.

Σίγουρα θα τα άλλαξες σε μη εξουσιοδοτημένο συνεργείο και με αγορα δικια σου γιατί στη renault-nissan σε clio 1.2 tce 2011 για εργασία-αλλαγή σε ολες τις εργασίες που αναφέρω αλλάγή αμορτισερ 280(λίγο φθηνότερα απο τα βουλκανιζατέρ) αντλία νερού-ιμάντας 350 τακακια εμπρος 100. Βασικο σερβις 120 και με μπουζι αλλαγη 170.

Επειδή βλέπω βιντεακια για τα αυτοκίνητα αυτό που μου έκανε εντύπωση για το fastback είναι ότι εχει πολυ καλη οδικη συμπεριφορα αλλά δεν εχει και την καλυτερη ηχομονωση και περνανε αεροδυναμικοι θορυβοι απο εξω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά που έχω στη κατοχή μου i20 το τελευταίο 1.5 έτος, για καθημερινή χρήση και το αυτοκίνητο αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει 118.00 χιλιόμετρα μπορώ να πω πως τα Hyundai είναι από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί κάποιος να αγοράσει.Οσο αφορά τη μεταπωλητικη αξία σε 10+ χρόνια δε ξέρουμε πως θα έχουν αλλάξει θα πράγματα.Σου προτείνω το i30,αν θέλεις να είσαι απροβληματιστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα το  Hyundai i30 1/2008 109hp και μεχρι το 4/2011 που μου το κλεψανε με 77000χμ το ειχα ευχαριστηθει ατμοσφαιρικος κινητηρας με αρκετα αλογα για την εποχη τραβουσε αρκετα ακομα και 4 ατομα, πανω δεν ειχα αλλαξει τιποτα ούτε τακακια πολυ καλη οδικη συμπεριφορα βεβαια ηταν η βασικη εκδοση και δεν ειχε ολα τα μπιχλιμπιδια το μονο που θα του αλλαζα με τα σημερινα μου μυαλια θα του εβαζα 16αρες ζαντες αντι των 15αρων που ειχε  195/50/15. Τοτε η Hyundai ειχε ακριβα σερβις τωρα δεν ξερω τι γινεται. Αν δεν ηταν η εποχη τετοια το 2011 με την αβεβαιοτητα που υπηρχε (δεν ηξερα καν τι αποζημιωση θα επερνα αν θα το εβρισκα κτλ) δεν θα αγοραζα το clio θα πηγαινα σε μεγαλυτερη κατηγορια.

 

Στην αγορα του αυτοκινητου να κοιταξεις αυτο που θελεις και τι επιτοκια σου δινουν μην πληρωσεις 2500 τοκο για 48 μηνες και 600αρι εξασφαλιση δανειου και αλλα συναφη

Επεξ/σία από fragsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nemesis000 Έτσι, από περιέργεια, μιας και πήγες από Peugeot...το 308 το κοίταξες; Επίσης, ένα σχόλιο για τις επεκτάσεις εγγυήσεων: Άλλο πράγμα το "εργοστασιακή Χ χρόνια" κι άλλο πράγμα το "εργοστασιακή Υ χρόνια και επέκταση άλλα Ζ, άρα σύνολο Χ". Ο λόγος είναι ότι με την εργοστασιακή μπορείς να πας σε όποιο συνεργείο θέλεις, κι αν τα ανταλλακτικά που βάζεις είναι πιστοποιημένα για το συγκεκριμένο όχημα, είσαι καλυμμένος, ακόμα κι αν δεν είναι τα "γνήσια". Οι επεκτάσεις των αντιπροσωπειών ενδεχομένως να έχουν "ψιλά γράμματα", όπως υποχρέωση service εντός δικτύου κ.λπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...