Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

micos000 νασαι καλά για την αναλυτική περιγραφή και αναζήτηση!!Απότι φαίνεται ( κατά 90% ) θα καταλήξω στο πακέτο του Medal Of Honor.Ευχαριστώ και πάλι!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορετικο και οσο προχωραει εθιστικο θα ελεγα οτι ειναι και το borderlands

δεν περιμενα καν να μου αρεσει οταν ξεκινησα να το παιζω, αλλα εφτασα να το παιζω ασταματητα

 

επισης το far cry 2 που αναφερθηκε αν και σε πολλους δεν αρεσει , το βρισκω πολυ καλο παιχνιδι και αναμενω πως και πως το 3

 

με ολα τα υπολοιπα που ειπωθηκαν θα συμφωνησω, εκτος φυσικα το δουκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

επισης το far cry 2 που αναφερθηκε αν και σε πολλους δεν αρεσει , το βρισκω πολυ καλο παιχνιδι και αναμενω πως και πως το 3[...]

 

Δεν είπαμε ότι δεν μας άρεσε. Εγώ τουλάχιστον περίμενα κάτι διαφορετικό σαν sequel που να διατηρεί τα καλά στοιχεία του 1ου και να βελτιώσει τα μέτρια (δεν είχε άσχημα lol). Απλά το γύρισαν σε λίγο διαφορετικό στυλ που στους fan του 1ου μέρους δεν άρεσε ιδιαίτερα. Για κάποιον που δεν έπαιξε το 1ο δεν έγινε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Civilization τα απορρίπτουμε για κάποιο λόγο; :) :) :)

 

Επίσης αν δεν έχεις πρόβλημα με παλιότερους τίτλους τα Caesar, μάλλον είναι ακριβώς στο στυλ που περιγράφεις...

 

Για τα Total War στα είπανε. Κλασική σειρά αλλά θαρρώ αρκετά διαφορετικά από του τίτλους που λες εσύ.

 

Έχε στην άκρη του μυαλού σου και τα 2 Starcraft. Μπορεί να μην έχουν καθόλου διαχείριση πόλης αλλά στο κομμάτι της μάχης θεωρούνται κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από όλα τα άλλα παιχνίδια για τα οποία εγινε λόγος, τα οποία κατά τη γνώμη μου είναι super duper, καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και το Rise of nations. Πιστευω ότι θα σου αρέσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ένα παιχνίδι το οποίο να έχει καλό story, να θέλει λίγο μυαλό και να είναι πολύ εθιστικό...Δεν θέλω Rome total war, AoE και τέτοια γιατί τα έχω τερματίσει(τα περισσότερα). Είχα παίξει το The Godfather που είχα καεί σε PS2 αλλά δεν το βρίσκω για pc, ούτε καν να το κατεβάσω. Περιμένω τις προτάσεις σας!!!

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ένα παιχνίδι το οποίο να έχει καλό story, να θέλει λίγο μυαλό και να είναι πολύ εθιστικό...Δεν θέλω Rome total war, AoE και τέτοια γιατί τα έχω τερματίσει(τα περισσότερα). Είχα παίξει το The Godfather.

Για story, δοκιμασε το Assassins Creed.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ένα παιχνίδι το οποίο να έχει καλό story, να θέλει λίγο μυαλό και να είναι πολύ εθιστικό...Δεν θέλω Rome total war, AoE και τέτοια γιατί τα έχω τερματίσει(τα περισσότερα). Είχα παίξει το The Godfather.

Portal 2 :-D .

Δύσκολο και πόλλη σκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ψάχνω ένα παιχνίδι το οποίο να έχει καλό story, να θέλει λίγο μυαλό και να είναι πολύ εθιστικό...Δεν θέλω Rome total war, AoE και τέτοια γιατί τα έχω τερματίσει(τα περισσότερα). Είχα παίξει το The Godfather.

Α! Δοκιμασε και το Darksiders. Αν θες και καποιο απλο παλιο αλλα παλιο, δοκιμασε το Oddworld:Abe's Odyssee/Exoduss. Και τα 2 τα εμαθα απο τους γονεις μου που καιγονταν σε αυτα στο ps1 οταν γενιθικα. Υπαρχουν και σε Pc ενοιτε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Δοκιμασε και το Darksiders. Αν θες και καποιο απλο παλιο αλλα παλιο, δοκιμασε το Oddworld:Abe's Odyssee/Exoduss. Και τα 2 τα εμαθα απο τους γονεις μου που καιγονταν σε αυτα στο ps1 οταν γενιθικα. Υπαρχουν και σε Pc ενοιτε

Ξαφνικα νιωθω τα 27 μου χρονια να με βαραινουν πολυ... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Δοκιμασε και το Darksiders.

Το Darksiders και το Portal δεν μου άρεσαν, κατεβάζω Assasins Creed & Godfather(πάλι) και αν μου αρέσουν πολύ τα αγοράζω...Περιμένω και άλλες προτάσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικα νιωθω τα 27 μου χρονια να με βαραινουν πολυ... :shock:

 

για να σου ηρεμισω το βαρος οπως λες εγω το επαιζα αυθεντικο στο ps1 μου..εχω την εντυπωση ουτε σχολειο δεν πρεπει να πηγαινα τοτε!!!!

 

 

@topic starter για το portal κ εγω ετσι ελεγα αλλα πραγματικα σε κανει να θες να δοκιμασεις τις αντοχες σου και το ποσο ευκολα μπορεις να βρεις τι θα κανεις για να περασεις στο επομενο επιπεδο..δραση δεν εχει.Απλα σε κανει να σκεφτεσαι και να δοκιμαζεις.

 

απο assasins creed εμενα το 2 και το brotherhood με εκαναν να περιμενω το 3...νιωθεις οτι τα ζεις πραγματικα.

 

edit: τσεκαρε και το batman arkham asylum

edit 2: αν μπορεις να κατεβασε για ps2 το the suffering(το πρωτο ομως εχει βγει και 2) θα παθεις πλακα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...