Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Co-op Christmas Games

 

Γεια σε όλους, ψάχνω να βρω κανένα καλό co-op Χριστουγεννιάτικο παιχνίδι, εκτός από το santa's rampage. Έχετε καμιά καλή ιδέα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω προτάσεις free co-op multiplayer games για παρέα 2, 3, 4 αρκετά μεγάλων σε ηλικία ατόμων (αλλά προγραμματιστές, με μεγάλη άνεση με Η/Υ)

 

- χωρίς υψηλές ελάχιστες απαιτήσεις συστήματος

- χωρίς μεγάλες απαιτήσεις σε χρόνο (πείτε εσείς και βλέπουμε)

- εκτός από shooters, και αθλητικά, όλα τα υπόλοιπα παίζουν

από puzzle και 2d rpg μέχρι και mmorpg (αν έχουν πολύ γρήγορο leveling), οτιδήποτε fun game μπορείτε να σκεφτείτε

- και παλιότερα παιχνίδια (ούτως ή άλλως τα εντελώς, εντελώς σύγχρονα μπορεί να μη παίζουν σε κάποιους από τους υπολογιστές μας)

- αρκεί να είναι free to download και free to play με lan party vs pc τουλάχιστον ή φυσικά και online multiplayer

(ή και 'free' αλλά να λειτουργεί το multiplayer)

 

αραδιάστε ότι σας έρχεται στο μυαλό παρακαλώ και θα κάνω εγώ ένα γρήγορο search για το καθένα να δω τι παίζει, προτιμώ 2d ρεαλιστικά γραφικά έναντι 3d με άσχημα texture αλλά μην αποκλείσετε κάτι μόνο για αυτό

moba θα ήταν εύκολη επιλογή αφού δεν υπάρχει progression αλλά πάλι έχουν τόσους χαραχτήρες που δεν μπορεί να το χαρεί κάποιος αν δεν φαει κάποιους μήνες σε games δηλαδή υπάρχουν άλλα games με progression που θα τα χαρείς σε πιο σύντομο χρόνο

 

αν δεν μου κάνετε προτάσεις θα ανοίξω ξεχωριστό θέμα ε, ε;!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνιδι με θεματολογια ww2 υπαρχει κατι καλο?για fps μιλαω

υπαρχει το wolfainstein the new order και  Wolfenstein: The Old Blood που εχει θεμα ναζι κτλ και υπαρχει και παλιο τα medal of honor και call of duty world at war

Grid 2 ή Dirt showdown;

Ναι πήρα το πρώτο tier του humble bundle. Δύσκολα να τα παίξω και τα δύο καθώς δεν είμαι fan των racing, επίσης δεν με νοιάζει το multiplayer.

εμενα μου αρεσει το grid 2.δες βιντεακια στο youtube gameplay grid 2 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Formula based Manager.

 

Σπάνια ανοίγω τόπικ, πόσο μάλλον για παραγγελιά.

Εάν κάποιος γνωρίζει, θα βρίσκεται ανάμεσα μας.

 

Χρειάζομαι ένα τίτλο ο οποίος θα είναι σαν "Manager" εκ του Football Manager, αλλά για Formula.

 

Δεν θέλω να φοκουσάρει σε επαφές, πωλήσεις και συνεργασίες, αλλά στα νούμερα της φόρμουλα.

Τεχνικά πράγματα μόνο.

 

Παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει τίποτα σε multiplayer early access που να αξίζει ? ρωτάω για early γιατι τα άλλα τα γνωρίζω και δεν βρίσκω κάτι να μου κάνει κούκου. Βαρεμάρα full παιδιά , help 
post-353959-0-72338200-1450953841_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει τίποτα σε multiplayer early access που να αξίζει ?

Δες το Hurtworld νικοτς

Ειναι στυλ Rust μονο που δεν χανεις ολα τα πραγματα οταν ψοφας , εχει serverz ο θειος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Formula based Manager.

 

Σπάνια ανοίγω τόπικ, πόσο μάλλον για παραγγελιά.

Εάν κάποιος γνωρίζει, θα βρίσκεται ανάμεσα μας.

 

Χρειάζομαι ένα τίτλο ο οποίος θα είναι σαν "Manager" εκ του Football Manager, αλλά για Formula.

 

Δεν θέλω να φοκουσάρει σε επαφές, πωλήσεις και συνεργασίες, αλλά στα νούμερα της φόρμουλα.

Τεχνικά πράγματα μόνο.

 

Παίζει;

θυμάμαι αυτό αλλά έχω αρνητικές κριτικές

 

http://store.steampowered.com/app/250240/

 

μάλλον θα είναι μάπα.

Πάντως με ένα search βρήκα και αυτό εδώ που θα μπει αργότερα στο store του steam

 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=334059290

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Pc Game στυλ Serious Sam

 

Καλησπέρα ερώτηση προς όποιον γνωρίζει έχει χρόνο και θέλει να βοηθήσει..Καθότι δεν ασχολούμαι με παιχνίδια γενικά είχα την χαρά να παίξω το serious sam σαν παιχνίδι σε όλες τις εκδόσεις που βγήκαν μέχρι τώρα και ήθελα να βρω κάτι παρόμοιο..Μου πρότειναν διάφορα όπως το Call of duty κτλπ του είδους αλλα ψάχνω κάτι σε αυτό το στύλ καθαρά...άν γνωρίζει κάποιος και μπορώ να το αγοράσω ή κατεβάσω απο κάπου ανάλογα..Ευχαριστώ πολύ για όποιον κάνει τον κόπο απλά και το διαβάσει πόσο μάλλον να απαντήσει..Υπολογιστή κάτα γραφικών έχω καινούργια οπότε απο απαιτήσεις συστήματος δεν έχω θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω ενα παιχνιδι σαν τα παλια tomb raider (και idiana jones) .

Δηλαδη θελω γαματους γριφους , ζουγκλες, αρχαιους ναους και κατακομβες   :-)

 

Με ενα πολυ γρηγορο γκουγκλαρισμα εμφανιστηκαν αυτοι οι (third person απαραιτητα ) υποψηφιοι  :

 

Uncharted
assasin's creed
prince of persia
 
1.Ποιο προτεινετε απο τα 3 ? Και ποιο νουμερο απο την καθε σειρα ?
 
2.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχεις PS3/PS4 για να παίξεις Uncharted; Αν ναι, go for it, παίξ' τα όλα.

 

Οι άλλες δύο σειρές δεν έχουν καμία σχέση με το setting των TR. Ωστόσο, ανάμεσα στα AC και στα PoP, θα διάλεγα με κλειστά μάτια τα PoP. Άλλα μην περιμένεις ναούς και κατακόμβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Rader 2013. Ενα γαματο παιχνιδι γενικα αλλα μη περιμενεις "γαματους γριφους"

 

Για γριφους αλλα αλλου υφους παιχνιδια : Limbo, Brothers a tale of two sons, Soma, Antichamber, Talos Principle, Portal 2.

 

Παιχνιδαρες ολα, στα χω βαλει με σειρα δυσκολιας.

 

Παιζει και να ξεχναω κανενα, περιμενω κι εγω καμια προταση σε αυτα που ζητας μηπως μου χει ξεφυγει κανενα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...