Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα γραφικά του ακόμη και τώρα είναι πολύ ικανοποιητικά. Η ατμόσφαιρα του όμως είναι που το κάνει να ξεχωρίζει. Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά η ιστορία είναι καταπληκτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά του ακόμη και τώρα είναι πολύ ικανοποιητικά. Η ατμόσφαιρα του όμως είναι που το κάνει να ξεχωρίζει. Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά η ιστορία είναι καταπληκτική.

Τσιμπάω τις redux αν είναι και θα πέσει κάψιμο. Survival horror παιχνίδια δεν σε αφήνουν σε ησυχία. 2033 πρώτα και έπειτα Last Light.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάσε και το alien. Πολύ δυνατό.

Το alien isolation το παίζω στο Hard στο ps3 για πλατινα. Αρκετά δύσκολο πρέπει να μάθεις το pattern του Alien και αυτό μόνο με trial and error μαθαίνετε. Η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική και με καλό και δυνατό ήχο τα χρειάζεσαι μερικές φορές. Από τα καλύτερα παιχνίδια του 2015 για μένα. Έχω ακόμα λίγο για τερματισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το brothers χωρις controller δεν ξερω αν μπορεις να το παιξεις.

 

Μια χαρά μπορείς μιας και εγώ χωρίς κοντρολερ το τερματισα γιατι ειχε χαλασει το δεξια και το 1 απο τα 2 αδερφια μονιμα πηγαινε δεξιά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μετανιώνω είναι γιατί δεν έχω vr να παίξω αυτό το παιχνίδι...

 

Δεν υπάρχει σε vr:

 

https://www.google.gr/amp/www.gamespot.com/amp-articles/alien-isolation-never-got-a-vr-version-but-alien-c/1100-6446611/

 

Το καινούργιο θα βγει και αν είναι στα ίδια επίπεδα θα είναι εξαιρετικο πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα και γω επιτελους μετα απο καιρο να ασψοληθω με καποιον απο τους τιτλους της telltale. Το θεμα ειναι πως ειναι τοσα πολλα που δε ξερω απο που να ξεκινησω!

Ποιο θα προτεινατε σε φαση?

Θελω κατι που θα μου κινηση το ενδιαφερον απο αποψη σεναριου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα και γω επιτελους μετα απο καιρο να ασψοληθω με καποιον απο τους τιτλους της telltale. Το θεμα ειναι πως ειναι τοσα πολλα που δε ξερω απο που να ξεκινησω!

Ποιο θα προτεινατε σε φαση?

Θελω κατι που θα μου κινηση το ενδιαφερον απο αποψη σεναριου!

Wolf among us σίγουρα

Επειτα walking dead

Δεν έχω παίξει τα Game of thrones batman borderlands

 

Αν σου αρέσουν τέτοια παιχνίδια δες και το Life is strange

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αξίζεις να τα παίξεις οποτε δεν έχει σημασία από που θα ξεκινήσεις, μονο στο Borderlands παίζει να χάσεις λίγο story σε περίπτωση που δεν έχεις παίξει τα original. Καλά για το TWD εννοείτε πρέπει να τα πάρεις με την σειρά ώστε να μεταφέρεις το save σου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σε vr:

 

https://www.google.gr/amp/www.gamespot.com/amp-articles/alien-isolation-never-got-a-vr-version-but-alien-c/1100-6446611/

 

Το καινούργιο θα βγει και αν είναι στα ίδια επίπεδα θα είναι εξαιρετικο πιστεύω.

 

Φαίνεται πάντως να είναι καταπληκτικό σε VR anyway!

 

https://www.youtube.com/watch?v=bwLUHEG4oNs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερματίσαμε το brothers the tale of two sons.. Νταξει άθλιο τέλος μπορώ να πω.. 

Κάτι παρόμοιο με ίδιο χειρισμό υπάρχει? 

ενταξει ηταν πολυ δραματικο, αλλα γτ αθλιο?

Δειτε οπωσδηποτε το Never Alone, αν δεν σας αγγιξει κι αυτο τοτε δεν ξερω παιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ηταν πολυ δραματικο, αλλα γτ αθλιο?

 

Γιατί ντάξει παίζεις με 2 αγαπημένα παιδάκια σε όλο το παιχνίδι που πάνε να σώσουν τον πατέρα τους και στο τέλος γίνεται αυτό. 

Προσωπικά ξενέρωσα για όλο το παιχνίδι. Ναι δεν λέω ωραίο περιβάλλον, ωραία ατμόσφαιρα αλλά στο τέλος καταστέφεται τελείως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...