Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ειδικός να πει τι θα σου αρέσει περισσότερο είσαι εσύ και κανένας άλλος.

 

Δες κανά βιντεάκι με gameplay σε youtube κλπ και κανά δυο καλά και περιγραφικά reviews να σε βοηθήσουν να επιλέξεις. :)

 

Όλα φαίνονται ενδιαφέροντα πάντως. :P

 

με βοήθησες αρκετα

NOT :P

 

MGS & SOM από μένα αλλα υπάρχει ήδη thread.

 

http://www.insomnia.gr/topic/487272-megathread-προτάσεις-για-παιχνίδι

 

A δεν το ειχα προσεξει ευχαριστω για το λινκ, το som το ψηνω για τωρα το msg λεω να το αφησω για φθινόπωρο.

btw ο προλογος (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes) αξιζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απ τα 6 που λες πρώτα θα παίξω το shadow of mordor και σε κάποια φάση λογικά τα nier automata και mgs. Αλλά δεν είναι τόσο συγκρίσιμα για να σου προτείνω πιο να παίξεις εσύ τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γρίφους μιλάς γέροντα 

 

Μάλλον λέει για το Shadow of War. Αν και βγαίνουν κι άλλα τότε.

 

με βοήθησες αρκετα

NOT :P

 

 

 

original-1014-1422325554-21.jpg?downsize

 

 

Τι να σου πω, όλα είναι καλά AAA games, από κει και πέρα είναι θέμα των δικών σου γούστων και ορέξεων. :P Πάντως αν είσαι fan του Tomb Raider και αν έχεις παίξει και το πρώτο και σου άρεσε, είναι μάλλον το πιο σίγουρο από τις επιλογές, καθώς είναι εντελώς στα χνάρια του προηγούμενου.

 

Επίσης το Far Cry Primal έχει πολύ χλιαρότερες κριτικές σε σχέση με τα υπόλοιπα, τόσο από κριτικούς, όσο και από χρήστες, οπότε θα ήμουν επιφυλακτικός στην θέση σου.

 

Αυτό που θα ήθελα εγώ προσωπικά να παίξω πολύ από αυτά είναι το Nier Automata, αν το παίξεις πες εντυπώσεις. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο λιώσιμο σε baoynetta και dragon age inquisition και borderlands the pre sequel εχω τα εξης παιχνίδια προς εγκατάσταση

  1. Rise of Tomb Raider  
  2. Resident Evil 7
  3. Metal Gear Solid V
  4. Nier Automata
  5. Far Cry Primal 
  6. Middle-earth: Shadow of Mordor

Oλα ξέρω οτι είναι παιχνιδαρες και στα 3 πρώτα ειμαι φαν οπότε δεν ξερω ποιο θα είναι το επόμενο και θα ηθελα την γνωμη σας 

 

Nier δαγκωτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτασεις για παιχνιδια σε gaming laptop

 

Καλησπερα θα ηθελα να μου προτεινετε παιχνιδια απο τα τελευταια 5 χρονια που αξιζουν να ασχοληθω, μονο για singplayer λογω απουσιας ιντερνετ και οχι mmo.. θα μπουνε πανω σε gaming laptop με 1070 κ 7700 επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και δεν εχω windows μηχανημα εδω και καιρο, θα σου προτεινω 2 απο τα αγαπημενα μου, fallout new vegas που ειναι 7ετιας, bioshock infinite   ^_^

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν εχω windows μηχανημα εδω και καιρο, θα σου προτεινω 2 απο τα αγαπημενα μου, fallout new vegas που ειναι 7ετιας, bioshock infinite   ^_^

καλως θα μπουνε, ευχαριστω

 

Σε 1070 με 7700 επεξεργαστή παίζεις τα πάντα και σε πολύ καλά fps με full HD ανάλυση

το γνωριζω αυτο, απλα απεχω λογω δουλειας απο τα παιχνιδια εδω και καιρο και ηθελα προτασεις με τι να το φορτωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως θα μπουνε, ευχαριστω

 

το γνωριζω αυτο, απλα απεχω λογω δουλειας απο τα παιχνιδια εδω και καιρο και ηθελα προτασεις με τι να το φορτωσω.

Δες

BLack Flag

Blacklist splinter cell

Dishonored 1

Wolfenstein

Metro 2033 και last light redux εκδόσεις

Dying light enchanted edition

Rise of the tomb raider

 

 

Απο indie

 

Rime

Unravel

Inside

Ori

Life is strange

 

 

Γενικά υπάρχουν πολλά αξιόλογα παιχνίδια που αξίζουν να τα παίξεις και έχουν κάτι να σε δώσουν. Δεν τα έχω τερματίσει όλα τα παραπάνω αλλά όσο τα έχω παίξει είναι εξαιρετικά όλα τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πεις για τι είδος περίπου ενδιαφέρεσαι θα σου ρθουν και ανάλογες προτάσεις. Από καλά games γίνεται χαμός.

Ήδη έχουν αναφερθεί πολλά καλά πιο πάνω. Δες μερικά ακόμη.

 

gta v

far cry 

batman σειρά arkham

xcom

the walking dead

skyrim

hitman

 

σε indie

 

trine

limbo

never alone

brothers a tale of two sons

the binding of isaac

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Open World Survival Game Needed

 

Καλημέρα. Ύστερα απο τις προσφατες τις εμπειριες με παιχνιδια οπως State of Decay το οποιο το τερμάτισα, No Man's Sky(απιστευτα περιπλοκο), Fragmented (μισο και κακομοιρο τσαμπα η πληρωμη στο steam), Dying Light(το τερμάτισα), ψάχνω ενα video game που να κανεις Crafting, να χτίζεις την βάση σου και να εχει και στοιχεια Survival, ειτε online ειτε offline. Εχετε να προτείνεται κάποιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...