Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SeaLion είπε

To indymedia δεν είναι Twitch ή Twitter.

Αν το indymedia οργανώνει τρομοκρατικές επιθέσεις, να του την πέσουν. Δεν γίνεται να του την πέσουν επειδή είναι "αναρχικό" site, όπως δεν κλείνουν ένα σωρό ακροδεξιά sites για την απλή διακίνηση ιδεών. 

Όταν το indymedia ή το fasistomedia θα έχει αντίστοιχο βάρος με τα social media και τέτοια επίδραση στην κοινωνία, τα ξαναλέμε.

Δημοκράτης αλά καρτ και συ.

Σε πληροφωρω ότι έχει και στο Facebook λογαριασμό.Εχεις κάνει καμία αναφορά να το κλείσουν γιατί εκφράζει ρητορική μίσους?

Επεξ/σία από strikke
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Το ότι δεν τα έχουμε ξεμπερδέψει είναι δικιά σου θεώρηση. Οι υπόλοιποι προχωράμε μπροστά.

Για δώσε μου μερικά παραδείγματα.
Γιατί θέματα ρατσιμού, ανισότητας, κοινωνικών επιπέδων, άποδεκτών συμπεριφορών κλπ, αν είχαν λυθεί μάλλον δεν θα τα συζητούσαμε ακόμα.
Δώσε μου αν θες μερικά παραδείγματα που να δείχνουν αυτό που ισχυρίζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα ως "ρητορικη μισους" (hate speech), αυτο ειναι απλως μια ορολογια που χρησιμοποιουν οι εξουσιαστες για να σιωπησουν αυτους που θελουν, και δεν υπαρχει κανενας σοβαρος λογος ουτε οφελος στο να προσποιουμαστε οτι μπορουμε να διαγραψουμε το μισος η το ρατσισμο με ασαφεις κανονες οι οποιοι υποκεινται σχεδον 100% στην ερμηνεια του καθενα.

Σε τελικη αναλυση, ειτε καποιος πρεσβευει την Ελευθερια του Λογου, ειτε οχι.

Οσο καποιος και να μισει τον Trump και τις αποψεις/πολιτικες του, δεν υπαρχει λογος να ζητα την αναστολη (ή ban) του λογαριασμου του, αν και εφοσον πρεσβευει την Ελευθερια του Λογου.

Εγω προσωπικα μισω τους πολιτικους. Μπορεις να πεις οτι ειμαι προκατελειμενος εναντιων τους. Τον D. Trump τον θεωρω σκουπιδι, οπως και ολους τους αλλους πολιτικους της Αμερικης, Ελλαδας, κλπ.

Ριξτε μου ban αν θελετε, αλλα οι αποψεις μου (και τα αισθηματα μισους) θα παραμεινουν ιδια.

"All censorships exist to prevent anyone from challenging current conceptions and existing institutions." - George Bernard Shaw

"If the freedom of speech is taken away then dumb and silent we may be led, like sheep to the slaughter." - George Washington

Επεξ/σία από morpheas768
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Για δώσε μου μερικά παραδείγματα.
Γιατί θέματα ρατσιμού, ανισότητας, κοινωνικών επιπέδων, άποδεκτών συμπεριφορών κλπ, αν είχαν λυθεί μάλλον δεν θα τα συζητούσαμε ακόμα.
Δώσε μου αν θες μερικά παραδείγματα που να δείχνουν αυτό που ισχυρίζεσαι.

Έχουν λυθεί αλλά συζητάμε γιατί κάποιοι δεν θέλουν να τα καταλάβουν/αποδεχθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, strikke είπε

site τύπου indymedia που εκφράζουν ρητορική μίσους πρέπει να υπάρχουν?

Δεν έχω διαβάσει ποτέ μου indymedia... αν προτρέπει σε ποινικά αδικήματα ναι να τιμωρηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, strikke είπε

Δημοκράτης αλά καρτ και συ.

Σε πληροφωρω ότι έχει και στο Facebook λογαριασμό.Εχεςι κάνει καμία αναφορά να το κλείσουν γιατί εκφράζει ρητορική μίσους?

Σορρυ, βλακείες. Μόλις τα έψαξα και το Indymedia Athens δεν ποστάρει καν στο fb και με ενα απλο σκρολαρισμα στην παγκόσμια σελίδα του (των 31Κ followers!!! wow!) δεν είδα hate speech.

Λες απλά για να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Έχουν λυθεί αλλά συζητάμε γιατί κάποιοι δεν θέλουν να τα καταλάβουν/αποδεχθούν.

Με το να γράφεις καταφατικά και να παρουσιάζεις την άποψη σου σαν δεδομένο οταν σου έχουν ζητήσει να την αιτιολογήσεις, δεν βοηθάς σε κάτι την συζήτηση.
Σίγουρα δεν θα την ενισχύσεις στα μάτια του συνομιλητή σου. Αν βέβαια δεν σε απασχολεί αυτό, δεν βλέπω τον λόγο να συζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν έχω διαβάσει ποτέ μου indymedia... αν προτρέπει σε ποινικά αδικήματα ναι να τιμωρηθεί...

Για μένα λοιπόν θα πρέπει να υπάρχει και το indymedia και όλα τα site.Ελευθερία λόγου εάν δεν παράνομουν.Οταν παρανομουν τελειώνουν τα δικαιώματά τους.

Ελευθερία λόγου και δημοκρατία,παιδεία και μόρφωση για να έχουν οι πολίτες κρίση και αντίληψη.Τα υπολοιπα είναι επικίνδυνα

 

2 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Σορρυ, βλακείες. Μόλις τα έψαξα και το Indymedia Athens δεν ποστάρει καν στο fb και με ενα απλο σκρολαρισμα στην παγκόσμια σελίδα του (των 31Κ followers!!! wow!) δεν είδα hate speech.

Λες απλά για να πεις.

Εσύ λες απλά για να πεις ότι σε βολεύει δημοκράτες αλά καρτ είστε σε ότι σας ενδιαφέρει και σας απασχολεί και δυστυχώς γίνεστε επικίνδυνοι για τη δημοκρατία και τα δικαιώματά μας που κερδίσαμε με αγώνες

Επεξ/σία από strikke
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, scyther666 είπε

Με το να γράφεις καταφατικά και να παρουσιάζεις την άποψη σου σαν δεδομένο οταν σου έχουν ζητήσει να την αιτιολογήσεις, δεν βοηθάς σε κάτι την συζήτηση.
Σίγουρα δεν θα την ενισχύσεις στα μάτια του συνομιλητή σου. Αν βέβαια δεν σε απασχολεί αυτό, δεν βλέπω τον λόγο να συζητάς.

Έχω γράψει 20 μηνύματα με εξηγήσεις. Τι άλλο να κάνω; Να πεισω και τον τελευταίο κάτοικο στην γη;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, strikke είπε

Εσύ λες απλά για να πεις ότι σε βολεύει δημοκράτες αλά καρτ είστε σε ότι σας ενδιαφέρει και σας απασχολεί και δυστυχώς γίνεστε επικίνδυνοι για τη δημοκρατία και τα δικαιώματά μας που κερδίσαμε με αγώνες

ποστ από indymedia στο fb με hate speech OR fail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιιτρέπονται πλέον οι πολιτικές συζητήσεις; Τελευταία όλο κάτι τέτοια πικάντικα θεματάκια εμφανίζονται. Βέβαια αν ανοίξεις κάποιο πραγματικό πολιτικό θέμα πχ για εγκληματικότητα, ανεργία, λαθρος κλπ θα κλειδωθεί αμέσως.  Αν ελέγχεται ένα ελληνικό site είναι αυτονόητο τι γίνεται με τα mainstream. 
Αλλά δεν υπάρχει Trump vs new order την ίδια ατζέντα και αφέντες υπηρετούν. 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έχω γράψει 20 μηνύματα με εξηγήσεις. Τι άλλο να κάνω; Να πεισω και τον τελευταίο κάτοικο στην γη;

Καμία εξήγηση δεν έχεις δώσει για αυτό που σε ρώτησα.
Ισχυρίστηκες πως τα θέματα που ανέφερα, τα έχουμε λύσει σαν πολιτισμός και σου ζήτησα παραδείγματα για τον ισχυρισμό σου. Δείξε μου πχ μια κοινωνία στην οποία είναι τα πάντα ξεκάθαρα όσον αφορά τον ρατσισμό, την ισότητα των φύλων, τις αποδεκτές συμπεριφορές και τα υπόλοιπα που ανάφερα.
Δεν έχεις δώσει καμία εξήγηση σε αυτή μου την ερώτηση. Συνεχίζεις όμως μέσα στον εκνευρισμό σου την λογική του "εγω ξέρω". Αν ΕΣΥ ξέρεις και δεν θες να μοιραστείς την γνώση σου κ τις απόψεις σου, μπορείς να εξηγήσεις γιατί συνεχίζεις να γράφεις?
Γιατί είναι κάπως προβλέψιμα τα μηνύματα σου.... να μαντέψω οτι και το ρεζουμε του επομένου θα είναι "δεν θα μπω στην διαδικασία να εξηγήσω".
Αυτό είναι σαφές, τουλάχιστον απο εμένα... οπότε δεν χρειάζεται να το ξαναπεις... κάτι άλλο ίσως?

Επεξ/σία από scyther666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SeaLion είπε

ποστ από indymedia στο fb με hate speech OR fail

Ξεστραβωσου γιατί βλέπετε μόνο ότι σας βολεύει.Δες παραεξω.Με τη λογοκρισία δεν κερδίζεις τίποτα.Εαν θες να πετύχεις κάτι μόρφωσε τους πολίτες σου.Παιδεια και Δημοκρατία και θα πας μπροστά

Λογοκρισία σε ότι δεν μας αρέσει είναι επικίνδυνη και μας πάει στο μεσαίωνα Αυτά!!!

Συνεχίστε το παραμυθακι σας 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Τα "οποιοσδήποτε πολίτης με με με" καλό θα ήταν βέβαια να λάβουμε υπόψη πως δεν είναι κάποια παγκόσμια αλήθεια αλλά προσωπική σου άποψη. Οπότε έχω την άποψη μου και έχεις την δική σου. Δεν έχω την άποψη μου και έχεις την παγκόσμια αντικειμενική αλήθεια.

Συμφωνούμε?

προσωπικη αποψη ως  προς τι; ποια παγκοσμια αντικειμενικη αληθεια; γουατ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...