Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Τουλάχιστον υπάρχουν και ξεκάθαρες περιπτώσεις που αποτελούν ορισμό. Γιατί να τις αφήσουμε;

Όταν λες "ξεκάθαρες περιπτώσεις" φαντάζομαι υποννοείς οτι δεν υπόκεινται σε ποικίλες ερμηνίες αλλά μόνο σε μια.
Οπότε μιλάς για αντικειμενικές.
Δεν υπάρχει όμως αντικειμενική περίπτωση όταν μιλάμε για απόψεις. Είναι πάντα υποκειμενικές.
Οπότε οι "ξεκάθαρες περιπτώσεις" απο κάποιον θα πρέπει να οριστούν as such. Ξαναγυρνάμε οπότε στο ερώτημα "θεωρείς οτι υπάρχει κάποιος που είναι κατάλληλος για αυτό το έργο και θα έπρεπε να του δοθεί ανάλογη εξουσία για να ορίζει και να διατάζει ποιές είναι αυτές οι περιπτώσεις?".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, mimits είπε

Δεν είναι εξύβριση φίλε,μη τρελαθούμε!Ρατσιστική επίθεση είναι.Το λες(υποθετικα μιλάμε πάντα)επειδή είμαι μαύρος.

Θα σε έκοβε το insomnia,δεν μου απαντας;


 

Όχι φίλε μου είναι εξύβριση. Αν ήμουν μαύρος και εγώ και σε έλεγα σκυλάραπα τότε θα ήταν ρατσιστική επίθεση; Μήπως το ινσόμνια γνωρίζει αν και οι δύο είμαστε μαύροι; Γιατί ο νόμος ή ο moderator πρέπει να με κρίνει διαφορετικά αν είμαι λευκός ή μαύρος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που κάποιοι μπερδεύουν την ρητορική μίσους με την ελευθερία της έκφρασης... βάζω στοίχημα ότι θα ήταν οι ίδιοι που θα υποστήριζαν την μη απαγόρευση της κλοπής πίσω από το επιχείρημα της ελεύθερης μετακίνησης του ατόμου...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, albabis είπε

Εάν εσύ με θεωρείς κατώτερο από εσένα,λόγο χρώματός καταγωγής,ύψους,πολιτικών πεποιθήσεων,σεξουαλικών προτιμήσεων και δεν ξέρω γω τι άλλο,εεεε στα παπάκια μου,να κάτσω να πεθάνω?

Εσύ μου λες πως "Για εμένα π.χ ο αντιρατσιστικός νόμος είναι ότι πιο ρατσιστικό υπάρχει." και εγώ πρέπει να ανταπαντήσω μετά σε αυτό;;

F**k Logic, the Next Level.

8 λεπτά πριν, vali είπε

Μήπως το ινσόμνια γνωρίζει αν και οι δύο είμαστε μαύροι;

Advanced Kolokythià Level

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KilliK είπε

χρειαζεται να εισαι ειδικος για να καταλαβεις ποτε καποιος  προωθει  ρητορικη μισους; οταν ο POTUS βαζει σε βιντεο σε πλατφορμα δημοσιου λογου,  εναν  ασπρουλιαρη  συνταξιουχο της μεσαιας ταξης που παει να παιξει γκολφ, να φωναζει white power ενω γινονται  ακομη αντιρατσιστικες  πορειες στην χωρα του, ποιο ακριβως ειναι το μηνυμα, που πιστευει ενας απλος πολιτης με μια μεσαια  μορφωση, οτι ο POTUS προωθει; μηνυμα αγαπης  και αδελφοσυνης;

το προβλημα  δεν ειναι πως οριζεται και ανιχνευεται η ρητορικη μισους απο τα social media. το προβλημα ειναι η επιλεκτικη αποσιωπηση της απο τα μεσα αυτα.

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να είσαι ειδικός ή όχι. Θεωρώ όμως οτι σίγουρα κανένας μας/σας δεν είναι σε θέση να κρίνει το τι πραγματικά συμβαίνει. Βλέπεις ένα γεγονός, και το κρίνεις απο αυτό που βλέπεις. Καλά κάνεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχεις και πλήρη γνώση και άρα πως η κρίση σου είναι σωστή ή λάθος. Την κρίνεις εσύ σωστή με δεδομένες τις συνθήκες.
Και εγώ αν δω ένα βιντεο με κάποιο ξηλοδαρμό, και μου πουν "ο τάδε ηταν ληστής και ο αλλος το θύμα" μάλλον θα κρίνω με αυτό σαν δεδομένο και θα λυπηθώ αυτόν που φέρεται ώς θύμα. Καλά θα κάνω, αλλά δεν σημαίνει πως έχω πλήρη γνώση και η κρίση μου περιορίζεται απο τα λίγα δεδομένα που έχω.

Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι πως υπάρχουν ζητήματα, ειδικά τον τελευταίο μεγάλο χρονικό διάστημα περί αδικιών, περι ανισοτήτων, περι ρατσισμού, κλπ, τα οποία μπορεί να είναι, μπορεί και να μην είναι. Δεν είναι έξυπνο να πηδάμε σε ένα απο τα δύο trend-wagons γιατί δεν ξέρουμε όταν θα πέσουμε στην ανάγκη του ενός ή του άλλου, ποιος θα μας κόψει το κεφάλι κ ποιος θα μας φερθεί ανθρώπινα.
Ίδια λογική και με τα κινήματα των φεμινιστριών. Υπάρχουν γυναίκες που υποστηρίζουν την ισότητα και τα δικαιώματα και υπάρχουν βέβαια και δημόσιες δηλώσεις για το πως οι άντρες θα έπρεπε να εξολοθρευτουν, για το πως η κοινωνία θα ήταν καλύτερη χωρίς αυτούς κλπ. Με αυτό στο μυαλό αν παρουσιαστεί κάποιος ως φεμινιστής, θα πουμε οτι μάχεται για κάτι το ευγενές (με δεδομένο οτι οι δηλώσεις που ανέφερα προέρχονται απο κινήματα φεμινισμού).
Να ταχθώ εγώ υπέρ των φεμινιστριών, και σε ένα παράλληλο σύμπαν που θα έχουν απόλυτη κυριαρχία, να εφαρμόσουν πάνω μου τις δηλώσεις αυτές, έτσι απλά επειδή είμαι άντρας? no bueno.

Άλλο ψιλοτυχαίο παράδειγμα, πριν κάποια χρόνια υπήρξε ένα περιστατικό με τον Phil Anselmo των Pantera, για μια δημόσια χειρονομία, και αρκετοί ξεπήδησαν να πάρουν θέση και να χαρακτηρίσουν επίσημα, δημόσια, αντικειμενικά και ξεκάθαρα ως ναζιστή, τον εν λόγω τύπο.
Τι να πουν όμως και αυτοί στους οποίους έχει κάνει δωρεές για τα μαύρα και ισπανικά γκέτο στην Αμερική, χωρίς να το διατυμπανήσει?

Δεν είναι πάντα άσπρο-μαύρο τα πράγματα και το να νομίζουμε οτι ξέρουμε τι συμβαίνει στο μυαλό των ανθρώπων και των δυνάμεων που σχολιάζονται εδώ, νομίζω δεν είναι σοφό....

Έχουμε άλυτα ζητήματα ως πολιτισμός. Νομίζω πως καλό θα ήταν να το συνειδητοποιήσουμε αυτό και να σταματήσουμε να παριστάνουμε πως ξέρουμε το πως θα έπρεπε να δουλεύουν τα πάντα γύρω μας.
 

Επεξ/σία από scyther666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Αγαπαω τον εαυτο μου κ αυτα που γεννηθηκα να κουβαλω. Αν αυτο ειναι δημοκρατια, τοτε ειμαι δημοκρατης. Αν αυτο ειναι κουμμουνισμος, ειμαι κουμμουνιστης. Αν αυτο ειναι βουδισμος, η ισλαμ, ειμαι βουδιστης, η ισλαμιστης. 

Αν εσυ θες να το ονομασεις χατζηκουρτινισμο, οκ, ειμαι χατζηκουρτινιστης. Αν μαζεψεις κ αλλους τεσσερις νοματεους κ το κανετε νομο να ειναι παρανομο να αγαπαω τον εαυτο μου κ οτι κουβαλαω, ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ !!!! Προτιμω να προδωσω το ψευτικο συστημα που θα φτιαξετε, απ το να προδωσω τον εαυτο μου, τα πιστευω μου κ την ομαδα που ανηκω (αυτην με τα ατομα που δεν ξεχναν ποιοι ειναι κ τι κουβαλαν).

Σου ελυσα τις αποριες φιλε μου? Αρνουμαι να μισησω τον εαυτο μου, η τα χαρακτηριστικα του, επειδη καποιοι π.χ. λευκοι μισησαν τους μαυρους. Δεν το εκανα εγω. Αρνουμαι να βαλω τον εαυτο μου χαμηλοτερα επειδη π.χ. καποιοι αντρες ποδοπατησαν καποιες γυναικες- δεν το εκανα εγω. Ουτε πολεμο εκανα εγω σε κανεναν για να δεχτω ξενους στο σπιτι μου, ουτε εκλεψα κανεναν για να χρειαζεται να πληρωσω κατι απο αυτα, ουτε στην εθνικοσοσιαλιστικη Γερμανια ψηφιζα, ωστε καποιος να με πει ναζιστη κ οτι κατι του χρωσταω γιατι καποτε καποιοι εκει σφαζαν, η καναν πολεμους, η ειχαν στρατοπεδα. Ουτε σκλαβους ειχα, ουτε χαρεμι, ουτε τιποτα απ αυτα. Γιατι λοιπον να βαζουμε νομους που θα βγαινω εγω (η οποιος αλλος σαν εμενα, που δεν εκανε τιποτα απο αυτα) "παρανομοι", επειδη καποιοι αλλοι καπου αλλου τα καναν?? Δεν φταιω εγω για ολα αυτα. 

Εισαι αρκετα νοημων για να καταλαβεις τι παιζει σημερα. Βλεπεις γυρω σου την υπερ-χρησιμοποιηση της λεξης "ρατσιστης". Οτι κ να πεις, για οποιο θεμα κ να μιλησεις, αν δεν συμφωνεις με την κορεκτιλα, εισαι ρατσιστης (που μπορει να μην εχεις καμια αρνητικη εντυπωση/αισθημα για καμια αλλη φυλη). Η εισαι ναζιστης (που μπορει να μην εχεις καμια ιστορικη γνωση του εθνικοσοσιαλισμου, η του τι πρεσβευει). Βασικα, κ ας μην λεγεται, ακολουθειται η ρητορικη μισους του Αντιφα, που λεει Αντι-φα=αντι-φασισμος ΑΡΑ αντι-αντιφα= φασισμος!! Η θα ειμαστε στο κοπαδι τους, η ειμαστε φασιστες !!! (σου αναφερω την συγκεκριμενη ομαδα μονο κ μονο γιατι αυτο που λενε ειναι 100% της ιδεολογιας που επικρατει γυρω μας, ασχετα αν την ακολουθουν πολλες ομαδες). Εγω μπορει να ειμαι φιλελευθερος καπιταλιστης, χριστιανοσοσιαλιστης, ταοιστης, ασχετος απολιτικ, η οτι αλλο θελω. Δεν εχει καμια σημασια. Η ακολουθω, η ειμαι εχθρος. 

Αν λοιπον μου το θετεις ετσι (μαυρο ασπρο κ τιποτα ενδιαμεσα), δεν χρειαζεται να μου εξηγεις την ιδεολογια σου. Ακομα κ αν πιστευουμε ακριβως το ιδιο, εμενα θα με βρεις απεναντι σου. Γιατι για μενα πανω απ ολα ειναι η ελευθερια του ανθρωπου να αποφασιζει για τον εαυτο του κ κανενας δεν μπορει να του πει τι ειναι πολιτισμος κ τι ειναι πισωγυρισμα. Αυτα που σημερα ειναι νομοι, αυριο θα ειναι παρανομιες. 

Ασχετα τι μας αρεσει κ τι οχι, τι ειναι σωστο στα χρονια μας κ τι δεν ειναι, τα παραδειγματα ειναι απειρα. Το να εισαι αριστερος ηταν παρανομο, η δεν ηταν? Τωρα εισαι in! Το να εχεις σκλαβους ηταν νομιμο κ κοινως αποδεκτο στο μεγαλυτερο μερος της ανθρωπινης ιστοριας, η δεν ηταν? Τωρα θεωρησε ρατσιστης κ πας φυλακη. Το να εισαι χριστιανος δεν ηταν σχεδον υποχρεωτικο κ νομιμο? Τωρα εισαι "ντεμοντε" κ θρησκοληπτος. Το να ψηφιζεις ηταν η δεν ηταν παρανομο επι ποινη θανατου? Τωρα ειναι επιβεβλημενο. Το να σφαζεις ζωα ηταν η δεν ηταν πολυ χρησιμο μεχρι πριν μερικες δεκαετιες σε ολον τον πλανητη? Τωρα ειναι η δεν ειναι "αποκρουστικο"?

Αρα φιλε μου, τι μενει? Να αγαπαμε αυτο που δεν μπορουμε να αλλαξουμε οσο ζουμε---> τον εαυτο μας κ οτι αυτος κουβαλαει (φυλη, πολιτισμο, οικογενεια κλπ). Αν η ιστορια μπορει να μας πει κατι σιγουρο αυτο ειναι οτι οι νομοι κ οι πολιτιστικες μοδες ερχονται κ παρερχονται. Αγαπα λοιπον το αιμα σου κ για τα υπολοιπα το συζηταμε (αν εσυ τωρα θες αυτο να το πεις καπως κ να το βγαλεις παρανομο, στον δικο μου κοσμο εχεις καθε δικαιωμα να εκφραστεις κ κανενας δεν θα σε κυνηγησει για αυτο).

Κ μην μου μιλας για μισος. Σου μιλαω για αγαπη. Οταν αγαπας τον εαυτο σου, αγαπας κ τον συνανθρωπο σου. Οταν χωριζεσαι σε ομαδουλες με ονοματακια "ρατσιστες", "ναζι", "προοδευτικοι", συντηρητικοι" κλπ μισεις τον συνανθρωπο σου, με συνεπεια να μισεις τον εαυτο σου, κ κατ επεκταση να γινεσαι αυτα που κατηγορεις (μια κ σιγουρα θα νομιζεις οτι αυτα που πιστευεις ειναι τα σωστοτερα κ η ομαδα σου ειναι τα "καλα" παιδια κ παει λεγοντας). Κοιτα ποσο ωραια τα λεει αυτος ο θαυμασιος ανθρωπος κ μην μασας αδερφε. 

https://www.youtube.com/watch?v=kOiQgleiRtU

Δίνεις ξεχωριστή αξία στους ανθρώπους βάσης φυλής ναί ή οχι; Εγώ αυτό κατακρίνω, όχι τι αγαπάς. Στο είπα και στην πρώτη απάντηση. Δεν ξέρω γιατί μου έγραψες όλο αυτό το σεντόνι γιατί πράγμα αγαπάς αφού δεν μίλησα για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχειλίζει η Δημοκρατια εκεί στο twitch.τα ουφο όμως που τα πετάνε και παρακαλάνε για να κάνα φράγκο αυτά δεν πειράζουν έτσι?"κρεαταγορες" έχουν καταντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, vali είπε

Όχι φίλε μου είναι εξύβριση. Αν ήμουν μαύρος και εγώ και σε έλεγα σκυλάραπα τότε θα ήταν ρατσιστική επίθεση; Μήπως το ινσόμνια γνωρίζει αν και οι δύο είμαστε μαύροι; Γιατί ο νόμος ή ο moderator πρέπει να με κρίνει διαφορετικά αν είμαι λευκός ή μαύρος;

Πας να με βάλεις σε ένα λαβύρινθο και παίζεις με τις λέξεις.Λόγω ένδειας επιχειρημάτων,θολώνεις τα νερά. 
Άστο να πάει...

Επεξ/σία από mimits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να είσαι ειδικός ή όχι. Θεωρώ όμως οτι σίγουρα κανένας μας/σας δεν είναι σε θέση να κρίνει το τι πραγματικά συμβαίνει. Βλέπεις ένα γεγονός, και το κρίνεις απο αυτό που βλέπεις. Καλά κάνεις, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχεις και πλήρη γνώση και άρα πως η κρίση σου είναι σωστή ή λάθος. Την κρίνεις εσύ σωστή με δεδομένες τις συνθήκες.
Και εγώ αν δω ένα βιντεο με κάποιο ξηλοδαρμό, και μου πουν "ο τάδε ηταν ληστής και ο αλλος το θύμα" μάλλον θα κρίνω με αυτό σαν δεδομένο και θα λυπηθώ αυτόν που φέρεται ώς θύμα. Καλά θα κάνω, αλλά δεν σημαίνει πως έχω πλήρη γνώση και η κρίση μου περιορίζεται απο τα λίγα δεδομένα που έχω.

Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω είναι πως υπάρχουν ζητήματα, ειδικά τον τελευταίο μεγάλο χρονικό διάστημα περί αδικιών, περι ανισοτήτων, περι ρατσισμού, κλπ, τα οποία μπορεί να είναι, μπορεί και να μην είναι. Δεν είναι έξυπνο να πηδάμε σε ένα απο τα δύο trend-wagons γιατί δεν ξέρουμε όταν θα πέσουμε στην ανάγκη του ενός ή του άλλου, ποιος θα μας κόψει το κεφάλι κ ποιος θα μας φερθεί ανθρώπινα.
Ίδια λογική και με τα κινήματα των φεμινιστριών. Υπάρχουν γυναίκες που υποστηρίζουν την ισότητα και τα δικαιώματα και υπάρχουν βέβαια και δημόσιες δηλώσεις για το πως οι άντρες θα έπρεπε να εξολοθρευτουν, για το πως η κοινωνία θα ήταν καλύτερη χωρίς αυτούς κλπ. Με αυτό στο μυαλό αν παρουσιαστεί κάποιος ως φεμινιστής, θα πουμε οτι μάχεται για κάτι το ευγενές (με δεδομένο οτι οι δηλώσεις που ανέφερα προέρχονται απο κινήματα φεμινισμού).
Να ταχθώ εγώ υπέρ των φεμινιστριών, και σε ένα παράλληλο σύμπαν που θα έχουν απόλυτη κυριαρχία, να εφαρμόσουν πάνω μου τις δηλώσεις αυτές, έτσι απλά επειδή είμαι άντρας? no bueno.

Άλλο ψιλοτυχαίο παράδειγμα, πριν κάποια χρόνια υπήρξε ένα περιστατικό με τον Phil Anselmo των Pantera, για μια δημόσια χειρονομία, και αρκετοί ξεπήδησαν να πάρουν θέση και να χαρακτηρίσουν επίσημα, δημόσια, αντικειμενικά και ξεκάθαρα ως ναζιστή, τον εν λόγω τύπο.
Τι να πουν όμως και αυτοί στους οποίους έχει κάνει δωρεές για τα μαύρα και ισπανικά γκέτο στην Αμερική, χωρίς να το διατυμπανήσει?

Δεν είναι πάντα άσπρο-μαύρο τα πράγματα και το να νομίζουμε οτι ξέρουμε τι συμβαίνει στο μυαλό των ανθρώπων και των δυνάμεων που σχολιάζονται εδώ, νομίζω δεν είναι σοφό....

Έχουμε άλυτα ζητήματα ως πολιτισμός. Νομίζω πως καλό θα ήταν να το συνειδητοποιήσουμε αυτό και να σταματήσουμε να παριστάνουμε πως ξέρουμε το πως θα έπρεπε να δουλεύουν τα πάντα γύρω μας.
 

Υπάρχουν και τα άσπρα μαύρα και αυτό είναι ένα από αυτά. Πώς θα γίνει δηλαδή; Ωραία και το κόψιμο του trump δεν είναι λογοκρισία. Ποιος θα κρίνει ότι είναι; Εσύ; Εγώ πιστεύω ότι δεν είσαι άξιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, moican είπε

Το να είσαι, να νιώθεις και να δηλώνεις ελεύθερος, δεν σου δίνει το δικαίωμα να βρίζεις κάποιον ή να καλείς άλλους να του επιτεθούν! Η ελευθερία σου τελειώνει εκεί που αρχίζει του διπλανού σου! Άλλο ελευθερία και άλλο ασυδοσία!

Κινδυνεύει η δημοκρατία από εναν βλάκα που θα πει κάτι στο Twitter?

Η δημοκρατία κινδυνεύει από τη λογοκρισία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, nhzt είπε

Επειδή δυσκολεύεσαι να κατανόησεις βασικές αρχές της ελευθερίας του ατόμου και της Δημοκρατίας, απάντησε στο παρακάτω :

Υπάρχει ένα social που έχει στους όρους χρήσης, την απαγόρευση ρητορικής μίσους, ρατσιστικων σχολίων κ.α. γιατί έτσι θέλει, έτσι γουστάρει, γιατί το θέλουν οι περισσότεροι,γιατί το λέει το Σύνταγμα. Οτι θέλεις διάλεξε.

Εσύ μπαίνεις, γράφεις, βρίζεις, μιλάς με ρητορική μίσους, μιλάς ρατσιστικά και κάποια στιγμή τρως μπλοκ....

Και ερχεσαι με όλη σου την αφέλεια και την ασχετοσύνη και φωνάζεις γιατί σε λιγοκρινουν οι φασίστες.

Και ακόμα χειρότερα οταν σου λένε, μα ηταν πολιτική του social να λογοκρίνει και να απαγορεύει τέτοιου είδους σχόλια και εσύ επέλεξες για να το χρησιμοποιήσεις, εσύ τους λες, με θρασος, ότι είναι φασιστες και οτι όποιον έθιξες μπορεί να σου κάνει μήνυση...

Για ξαναδεστο γιατί καλή η επανάσταση, αλλά να στηρίζεται στη λογική και όχι για να δείξω στους άλλους ότι εγώ είμαι προοδευτικός και όλα τα σφάζω και τα μαχαιρώνω...

Σ ακούω

🏆🥇

(μου τέλειωσαν τα reaction για σήμερα 🙄)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, strikke είπε

Κινδυνεύει η δημοκρατία από εναν βλάκα που θα πει κάτι στο Twitter?

Η δημοκρατία κινδυνεύει από τη λογοκρισία

Η δημοκρατία κινδυνεύει από τους χιλιάδες ρατσιστές στο ίντερνετ και κυρίως απλο τον αρχιρατσιστή πλανητάρχη.

  • Like 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mafariel είπε

Με το σκεπτικό αυτό μπορώ άνετα τώρα να σε βρίσω από το πληκτρολόγιο χωρίς αιτιολόγηση και γιατί όχι όσο πιο χυδαία μπορώ

Η ελευθερία του λόγου είναι μεγάλο θεμα. Θα πρέπει η καθε πρόταση να είναι αιτιολογημένη και ο καταθετων την πρόταση υπόλογος....

Πόσο ακριβώς έπεσες στη σκέψη μου....

Και γω μπορώ να σε βρίσω πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μπορώ να σε βρίσω και στο δρόμο.Η διαφορά ποια είναι το πληκτρολόγιο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, strikke είπε

Και γω μπορώ να σε βρίσω πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μπορώ να σε βρίσω και στο δρόμο.Η διαφορά ποια είναι το πληκτρολόγιο?

Καμία. Απλά στο πληκτρολόγιο θα με δυσκολέψεις να υποστείς τις συνέπειες του νόμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Η δημοκρατία κινδυνεύει από τους χιλιάδες ρατσιστές στο ίντερνετ και κυρίως απλο τον αρχιρατσιστή πλανητάρχη.

Οι ρατσιστές δεν είναι στο ίντερνετ αλλά στον πλανήτη. Φαντάζομαι ότι μόνο οι ρατσιστές σ ενοχλούν και όχι τυπακια αντιφα που διατυμπανίζουν την ρητορική μίσους σε κάθε μέσω κοινωνικής δικτύωσης.

Δημοκράτης αλά καρτ 

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Καμία. Απλά στο πληκτρολόγιο θα με δυσκολέψεις να υποστείς τις συνέπειες του νόμου.

Λάθος κάνεις στο δρόμο θα σε βρίσω και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί αν πλησιάσεις μπορεί να φας και ξύλο δεν γράφω το όνομα στο κούτελο μου.Στο ίντερνετ κάνεις μήνυση και με βρίσκεις εύκολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...