Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, kostool13 είπε

Έλα "τσακαλάκο". Ο πάροχος ίντερνετ ξέρει τα στοιχεία σου, πολλά από τα οποία έχεις δώσει και στο twitter account, facebook account, κτλ... εκτός αν το επιχείρημά σου είναι ότι θα κρύβεσαι πίσω από ψεύτικα στοιχεία απλά για να μπορείς να μιλήσεις. Πέρα από αυτό δε χρειάζεται να έχει κανείς έναν υπάλληλο ανατεθειμένο πάνω σου. Μπορεί πολύ εύκολα να σε "δώσει" κάποιος, ή όπως συμβαίνει και τώρα, να έχουν ρυθμίσει ένα "AI" με μια γκάμα "προσβλητικών" λέξεων και να σε κόβει χωρίς πολλά-πολλά και χωρίς ούτε να ξέρει ούτε να νοιάζεται ποιος είσαι. 

Επίσης δεν ήξερα ότι το πόσο καταδικαστέο είναι αυτό που ποστάρει κάποιος, εξαρτάται από το πόσοι θα το διαβάσουν...

Το επιχείρημά Ο αντίλογος σου "πως θα σου φαινόταν αν ο πάροχος ίντερνετ..." δεν έχει καμία βάση, όσο και να προσπαθείς να το εκλογικεύσεις. Ναι, ξέρουν (ίσως, αν χρησιμοποιώ δικό τους dns) πως μπαίνω insomnia.gr, αλλά δεν ξέρουν ούτε ποιος είμαι εδώ, ούτε τι ποστάρω, υπάρχουν δικλείδες γι αυτό! Αν ασχοληθεί η αστυνομία μαζί μου, ναι θα πάει με ένα ένταλμα στην cosmote ξέρω γω και θα με βρει - wow 😱

Στην Ελλάδα (και αλλού φαντάζομαι) άλλο "έχω ρατσιστικές απόψεις" κι άλλο "υποκινώ ρατσιστική βία." Το πρώτο δεν έχω δει να διώκεται από το νόμο!

Αν με κάνεις report στο facebook (αυτή την ιδιωτική εταιρία που δεν γουστάρει τις ρατσιστικές απόψεις γιατί έτσι δείχνουν οι έρευνες που πιθανόν έχει κάνει!) μόνο εσύ, το πιο πιθανό είναι να μην γίνει τίποτα γιατί (υποθέτω, δεν ξέρω με σιγουριά) τα reports από πολλούς τα διαχειρίζονται πιο γρήγορα και τα reports από έναν ίσως και ποτέ (ξανά, δεν θα φτάνανε οι υπάλληλοι, δεν θα έφτανε ούτε το ΑΙ να ξεχωρίσει το κανονικό report από ένα εμπαθές report). Οπότε εκεί κολλάει το πόσοι διαβάζουν κάτι. Μάντεψε πόσοι διαβάζουν τα posts του Trump!

Εντάξει Αϊνστάιν;

Επεξ/σία από SeaLion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Καλά όλα αυτά, δεν διαφωνώ με κάτι... αλλά ξαναλέω.... κανένας που είναι στον πλανήτη αυτή την στιγμή δεν έχει απαντήσεις για αυτά τα ερωτήματα.
Αν θεωρείς οτι εσύ έχεις καταλάβει την λογική με την οποία γίνεται οτι γίνεται και συμφωνεις με αυτή εξήγησε μου το εξής:

Θεωρείς πως υπάρχει κάποιο τέρμα σε αυτό? Απαγορευεται το ένα, απαγορευεται το άλλο, offensive το ενα, offensive το άλλο, θα τελειώσει κάπου? ή απλα θα συνεχίσουμε έτσι και το παραμικρό που ενοχλεί τον ένα και τον άλλο, απλά θα αποφασίζει μια ανώτερη αρχή πως θα έπρεπε να απαγορευτεί? Και ποιος είναι αυτός που χαρακτηριζεται ως ικανός να κάνει κάτι τέτοιο? Ποιος θα κρίνει? Σίγουρα οχι εγώ, σίγουρα οχι εσύ, σίγουρα οχι κάποιος άνθρωπος γιατί και αυτός θα ειναι σαν εμάς. Οπότε που θα τελειώσει αυτή η λογική?
Μέχρι χτες δηλαδή που εγώ θα έβλεπα το επεισοδιο εκείνο του Its always sunny in Philadelphia και θα γέλαγα, ήμουν ρατσιστής και μισούσα τους μαυρους? αν οχι, τότε γιατί μου το απαγόρεψαν? Εσύ σήμερα κάθεσαι σπίτι με το σώβρακο, αύριο μπορεί μέσα απο κάποια διαδικασία να κριθεί επιθετικό αυτό. Θα στο απαγορέψουν οπότε.
Και μετά θα λέμε "ναι κάποτε καθόμασταν με το σώβρακο σπίτι και επίσης κυκλοφορούσαν βιαστές, τώρα όμως προοδευσαμε". Αν τώρα μου πεις οτι αυτά τα δύο δεν ειναι το ίδιο, θα σου πω "και ποιος το λέει αυτό?" Σίγουρα δεν σου έδωσαν ΕΣΕΝΑ το δικαίωμα να πεις "το να κάτσω με το σώβρακο δεν ειναι το ίδιο με το να βιάσω". Την απόφαση αυτή θα την έχει πάρει κάποιος άλλος για εσένα.
Στο κάτω κάτω ο βιασμός είναι κάτι που το 100% των θυμάτων του, δεν θα ήθελε να συμβαίνει. Το blackface όμως δεν έχει σύμφωνους το 100% των μαύρων. Οπότε με ποια λογική απαγορευεται?
Ούτε εγώ έκανα τίποτα κακό που γέλασα με το blackface στο It's always sunny, και όμως κρίθηκε απαγορευμένο με την λογική σου.
Ποιός είναι αυτός που έχει το μέτρο για να ορίζει τι θα έπρεπε και τι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει?
 

Εδώ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα κατανόησης σε τέτοια προβλήματα... μπερδεύουμε το προσωπική άποψη και την ασφάλεια που μας προσφέρει η συγκεκριμένη χρονική συγκυρία με τις αξίες... αν εσένα σου φαίνονται όλα τόσο υπερβολικά, μπες μια φορά στην θέση αυτών που τους ενοχλεί ή έστω άκουσε τους... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο σιγουρα ρατσιστης προεδρος αν χασει τις εκλογες απο το ορθιο χιλιομετρο θα τις χασει λόγω covid, που τα εχει κανει μανταρα. Ουτε αντιφα, ουτε twitter kai twitch, ουτε ρατσισμος μιας και ολα αυτα καλυπτονται απο τις επιδοσεις του χρηματιστηριου.

Αν αρχισουν και πεθαινουν δικα σου ατομα και ατομα γυρω σου ψαχνεις να αποδωσεις ευθυνες και ολοι κοιτανε τον λευκο οικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εδώ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα κατανόησης σε τέτοια προβλήματα... μπερδεύουμε το προσωπική άποψη και την ασφάλεια που μας προσφέρει η συγκεκριμένη χρονική συγκυρία με τις αξίες... αν εσένα σου φαίνονται όλα τόσο υπερβολικά, μπες μια φορά στην θέση αυτών που τους ενοχλεί ή έστω άκουσε τους... 

Μα αυτό συμβαίνει έτσι κ αλλιώς (τους ακούω δηλαδή)... οι απόψεις εκφράζονται.
Αυτό όμως δεν αναιρεί το οτι, ξαναλέω, δεν είναι ΟΛΟΙ (δεν θίγονται όλοι οι μαυροι αυτόματα απο το blackface ή τον trump), οπότε αυτό για εμένα το κάνει αυτόματα προσωπική άποψη ορισμένων και όχι παγκόσμια αλήθεια.
Όταν λες προσωπική ασφάλεια, υποννοείς την προσωπική ασφάλεια που έχω εγώ σαν λευκός στην προκειμένη περίπτωση?
Ελπίζω να μην καταλαβαίνω σωστά και να αναφέρεσαι σε κάτι άλλο.
Γιατί α) δεν με ξέρεις, οπότε δεν ξέρεις το επίπεδο της προσωπικής ασφάλειας που έχω ζήσει εγώ στη ζωή μου, β)τα εκατομμύρια των οπαδών των τόσων και τόσων εγχρωμων καλλιτεχνών και τα εκατομμύρια σε χρήματα που έχουν λάβει οι δεύτεροι ως επιβράβευση της προσωπικότητας τους και τους δουλειάς τους, σου λένε "hellooooo". Μια χαρά αποδοχή έχουν απο την συντριπτικότατη πλειοψηφία του πλανήτη.
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει ρατσισμός πουθενά. Δεν υπάρχει όμως παντού. Κατ'επέκταση το να φάνε ban τα πάντα, δεν ειναι λύση. Λύση ειναι αυτό που θα αποτρέψει την δράση των ρατσιστών και θα επιτρέψει σε όλους τους υπόλοιπους να συνεχίσουν φυσιολογικά την ζωή τους. Αυτό δεν βλέπω κανένας να το προτείνει (λογικό γιατί δεν το έχει φτάσει ποτέ κανένας).
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει ανισότητα πουθενά. Δεν υπάρχει όμως παντού.
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει μισογυνισμός. Δεν υπάρχει όμως παντού.

Δεν νοείται να θέλετε να εφαρμοστεί μια καθολική απαγόρευση σαν "λύση", μόνο και μόνο επειδή είμαστε ανίκανοι να βρούμε μια άλλη. Το ανίκανοι φυσικά σηκώνει συζήτηση, γιατί τα συμφέρονται των καιρών μας βολεύονται περισσότερο με την πρώτη λύση.
 

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, scyther666 είπε

Μα αυτό συμβαίνει έτσι κ αλλιώς (τους ακούω δηλαδή).
Αυτό όμως δεν αναιρεί το οτι, ξαναλέω, δεν είναι ΟΛΟΙ (δεν θίγονται όλοι οι μαυροι αυτόματα απο το blackface ή τον trump), οπότε αυτό για εμένα το κάνει αυτόματα προσωπική άποψη ορισμένων και όχι παγκόσμια αλήθεια.
Όταν λες προσωπική ασφάλεια, υποννοείς την προσωπική ασφάλεια που έχω εγώ σαν λευκός στην προκειμένη περίπτωση?
Ελπίζω να μην καταλαβαίνω σωστά και να αναφέρεσαι σε κάτι άλλο.
Γιατί α) δεν με ξέρεις, οπότε δεν ξέρεις το επίπεδο της προσωπικής ασφάλειας που έχω ζήσει εγώ στη ζωή μου, β)τα εκατομμύρια των οπαδών των τόσων και τόσων εγχρωμων καλλιτεχνών και τα εκατομμύρια σε χρήματα που έχουν λάβει οι δεύτεροι ως επιβράβευση της προσωπικότητας τους και τους δουλειάς τους, σου λένε "hellooooo". Μια χαρά αποδοχή έχουν απο την συντριπτικότατη πλειοψηφία του πλανήτη.
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει ρατσισμός πουθενά. Δεν υπάρχει όμως παντού. Κατ'επέκταση το να φάνε ban τα πάντα, δεν ειναι λύση. Λύση ειναι αυτό που θα αποτρέψει την δράση των ρατσιστών και θα επιτρέψει σε όλους τους υπόλοιπους να συνεχίσουν φυσιολογικά την ζωή τους. Αυτό δεν βλέπω κανένας να το προτείνει (λογικό γιατί δεν το έχει φτάσει ποτέ κανένας).
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει ανισότητα πουθενά. Δεν υπάρχει όμως παντού.
Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει μισογυνισμός. Δεν υπάρχει όμως παντού.

Δεν νοείται να θέλετε να εφαρμοστεί μια καθολική απαγόρευση σαν "λύση", μόνο και μόνο επειδή είμαστε ανίκανοι να βρούμε μια άλλη. Το ανίκανοι φυσικά σηκώνει συζήτηση, γιατί τα συμφέρονται των καιρών μας βολεύονται περισσότερο με την πρώτη λύση.
 

Και ξανά λέω...

Δεν είναι επιχείρημα ότι επειδή κάποιος έκλεψε και δεν τον έπιασαν, να μην πιάνουμε τους κλέφτες,

Δεν είναι επιχείρημα το εσύ εμένα δεν με ξέρεις, άρα μπορώ να λέω ότι θέλω...

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή κάποιοι δεν ενοχλούνται, στα κακαλα μας για αυτούς που ενοχλούνται...

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή δεν έχω ζήσει ρατσιστικά φαινόμενα, αυτά δεν υπάρχουν...

Δεν είναι επιχείρημα επειδή είναι λίγοι, ας τους αφήσουμε μωρέ... πόσοι θα γίνουν???

Δεν είναι επιχείρημα τα κρυφά συμφέροντα και οι θεωρίες συνωμοσίας, αφού η πραγματικότητα πάντα το διαψεύδει...

Δεν είναι επιχείρημα η προσωπική σου άποψη, από την στιγμή που πραγματικά μια ολόκληρη ομάδα ατόμων τρέμει για την ασφάλεια της και όλα αυτά επειδή είναι έγχρωμη...

ΥΓ: φίλη μου καλή από το Κονγκό, γεννημένη εδώ, έχει αναγκαστεί να αλλάξει δύο δουλειές γιατί την αποκαλούσαν "αράπω", ο ένας μάλιστα όταν ζήτησε τις υπερωρίες της, της είπε ότι τα παιδιά στην πατρίδα της δεν έχουν νερό να πιουν και πως τολμάει αναζήτηση υπερωρίες... είπες τίποτα??? 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και ξανά λέω...

Δεν είναι επιχείρημα ότι επειδή κάποιος έκλεψε και δεν τον έπιασαν, να μην πιάνουμε τους κλέφτες,
Συμφωνώ. Δεν διαφώνησα ποτέ στο οτι θα έπρεπε να πιάνουμε τους κλέφτες. Εδώ όμως συζητάμε για το πως ορίζεται η κλοπή, οχι το αν θα έπρεπε να πιαστούν οι κλέφτες.

Δεν είναι επιχείρημα το εσύ εμένα δεν με ξέρεις, άρα μπορώ να λέω ότι θέλω...
Συμφωνώ. Αλλά αυτό δεν δικαιολογεί το να κάνεις εσύ υποθέσεις για κάποιον που δεν ξέρεις και να προβάλεις πάνω του δικές σου ιδέες οι οποίες δεν ξέρεις αν ισχύουν στην περίπτωση του. Κάνεις γενικεύσεις, και μια χαρά κάνεις για αυτό... αλλά δεν θα έπρεπε να θεωρείς οτι ισχύουν όλα για όλους, αλλιώς να πω και εγώ οτι επειδή κάποιος άλλος κάνει κάτι, ε άρα θα θεωρήσω οτι το κάνεις και εσύ προσωπικά. Και τότε όπως είναι λογικό θα με πεις βλάκα.

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή κάποιοι δεν ενοχλούνται, στα κακαλα μας για αυτούς που ενοχλούνται...
Θεωρώ οτι έγραψα ξεκάθαρα "Λύση ειναι αυτό που θα αποτρέψει την δράση των ρατσιστών και θα επιτρέψει σε όλους τους υπόλοιπους να συνεχίσουν φυσιολογικά την ζωή τους." Αν δεν το κατάλαβες, ζήτα μου να στο εξηγήσω.

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή δεν έχω ζήσει ρατσιστικά φαινόμενα, αυτά δεν υπάρχουν...
Συμφωνώ και πριν απο εσένα έγραψα "Δεν είπε κανείς οτι δεν υπάρχει ρατσισμός πουθενά. Δεν υπάρχει όμως παντού". Επαναλαμβάνουμε τα ίδια? καλό αυτό. Συμφωνούμε σε κάτι.

Δεν είναι επιχείρημα επειδή είναι λίγοι, ας τους αφήσουμε μωρέ... πόσοι θα γίνουν???
Δεν διαφωνώ ούτε σε αυτό. Έχω ήδη δηλώσει οτι θα πρέπει να τιμωρηθούν οι ρατσιστές αλλά θα πρέπει και οι υπόλοιποι να ζησουν ελέυθεροι την ζωή τους. Σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με το να μην μπορώ ΕΓΩ να πω κάτι επειδή προσβάλει εσένα. Αλλιώς να ορίσω και εγω το τι δεν θα μπορείς εσύ να λες σύμφωνα με το τι ενοχλεί εμένα. Απλά θα έπρεπε να σταματήσεις να παίρνεις τα πάντα προσωπικά, απο την στιγμή που δεν απευθύνομαι σε εσένα. Δεν είναι σε καμία περίπτωση λογικό να πρέπει ΕΓΩ να προσαρμόσω την δική μου ζωή σύφμωνα με τα δικες ΣΟΥ προτιμήσεις και σίγουρα δεν θεωρώ λογικό να μου υποδείξεις εσύ το πως θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό.

Δεν είναι επιχείρημα τα κρυφά συμφέροντα και οι θεωρίες συνωμοσίας, αφού η πραγματικότητα πάντα το διαψεύδει...
Τι εννοείς με αυτό? Εξήγησε το αν θες γιατί δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι.

Δεν είναι επιχείρημα η προσωπική σου άποψη, από την στιγμή που πραγματικά μια ολόκληρη ομάδα ατόμων τρέμει για την ασφάλεια της και όλα αυτά επειδή είναι έγχρωμη...
Η προσωπική μου άποψη είναι επιχείρημα, δεν ειναι όμως κανόνας. Όπως δεν ειναι κανόνας και η "ολόκληρη ομάδα ατόμων" που αναφέρεις γιατί υπάρχει και μια άλλη "ολόκληρη ομάδα ατόμων" που δεν συμφωνεί με αυτό που λες. Και αναφέρομαι σε μαυρη ομάδα ατόμων.

ΥΓ: φίλη μου καλή από το Κονγκό, γεννημένη εδώ, έχει αναγκαστεί να αλλάξει δύο δουλειές γιατί την αποκαλούσαν "αράπω", ο ένας μάλιστα όταν ζήτησε τις υπερωρίες της, της είπε ότι τα παιδιά στην πατρίδα της δεν έχουν νερό να πιουν και πως τολμάει αναζήτηση υπερωρίες... είπες τίποτα??? 
Είπα και θα το ξαναπώ. Το οτι η φίλη σου συνάντησε ρατσιστές δεν σημαίνει οτι όλοι μας είναι ρατσιστές.
Θα ξαναπω και το δεύτερο. Η φίλη σου απο το Κονγκο έχει κάτι να πει για όλους τους εκατομμυριούχους μαύρους ραππερς, ηθοποιούς, και πάσης φύσεως καλλιτέχνες που είναι είδολα για εκατομμύρια κόσμο λευκούς, μαύρους, κίτρινους, πορτοκαλί και μπλέ?

 

Επεξ/σία από scyther666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Retromaniac said:

1ον Τόσο τρελοί και ικανοί να κάνουν κάτι τέτοιο δεν τους βρίσκεις κάθε μέρα.

2ον Ναι για τον καθένα που κάνει ρητορική μίσους και ωθεί τον κόσμο σε πόλεμο, τον κόβεις από την πολιτική.

Θα ήταν ωραίο να δούμε την αποψή σου αν ζούσες τον 2ο παγκόσμιο και είχες χάσει γυναίκα/παιδιά/γονείς από τον πόλεμο. Αν θα ήθελες ο νόμος να είχε εμποδίσει τον χίτλερ. Αν οι εκατομμύρια άνθρωποι που δολοφονήθηκαν στο αουσβιτς θα ήθελαν ο νόμος να εμποδίζει αυτούς τους ανθρώπους...

καλα ειναι γνωστο αυτο αν το στρατοπεδο συγκεντρωσης του αουσβιτς ειχε καταπεσει στο συμβουλειο της επικρατειας θα ειχε αποφευχθει ο β παγκοσμιος

ενας χριστιανος δεν εχει βρεθει να περασει νομο απαγορευσης παγκοσμιων πολεμων βρε παιδι μου. α και τη βαρυτητα να απαγορευσουμε επισης γιατι ειναι βαρβαρη και αντιλαικη

2 hours ago, Retromaniac said:

Δηλαδή επειδή υπάρχει η απειροελάχιστη πιθανότητα να το ξεκινούσε άλλος (το οποίο όπως γράφω θα πρεπει και αυτος να εμποδιστεί), δεν έπρεπε να εμποδίσουμε τον χιτλερ; Fuck Logic...

Δεν διαφωνώ ότι δεν υπάρχουν εκατοντάδες λόγοι. Εμποδίζεις τον ένα που οδηγεί σε εκ. θανάτους και τους άλλους τους φροντίζεις μεσω της παιδείας...

ναι ο χιτλερ φταιει. αν δεν εχει γεννηθει δεν θα ειχε γινει ο πολεμος. παρεπιτωντος ο 2ος παγκοσμιος πολεμος δεν ηταν ο πρωτος αλλα ο δευτερος. στον πρωτο δεν ειχαν χιτλερ ομως. περιεργο ε?

 

μα η παιδεια των γερμανων τους εφερε σε αυτη την κατασταση να επεκταθουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Έτσι πρέπει να είναι ο κυβερνήτης. Σε κάθε απόπειρα ελέγχου του έργου του και επιβολή ισονομίας να ανταποδίδει για να προειδοποιεί ότι δεν είναι ανέχτο να είναι ίσος με τους άλλους και ότι δεν πρέπει να ελέγχετε...

πραγματικά είσαι lost^2

Αλήθεια ξέρεις να διαβάζεις ;;; μέχρι τώρα που έχεις δει αυτή την ισονομία;;; Εγώ το μόνο που βλέπω είναι ένας άνισος πόλεμος ενάντια στον τραμπ, ο οποίος πλάκα πλάκα δεν έχει γράψει κάπου κάτι που να δείχνει ότι είναι ρατσιστής ( και πριν προλάβει κάποιο να απαντήσει ας απαντήσει με την ρατσιστική του ανάρτηση ), δεν βλέπω να γίνεται κάτι σε άλλον ή άλλους , αλλά όπως έγραψα και πριν , πρέπει να έχει μυαλό κάποιος για να καταλάβει μερικά πράγματα........ όσο δε για το σχόλιο σου που προσπαθεί να με μειώσει το γράφω στα κάκαλά μου , κι πίστεψέ με είναι τιμή σου που το γράφω εκεί.

1 ώρα πριν, AtiX είπε

ΥΓ: φίλη μου καλή από το Κονγκό, γεννημένη εδώ, έχει αναγκαστεί να αλλάξει δύο δουλειές γιατί την αποκαλούσαν "αράπω", ο ένας μάλιστα όταν ζήτησε τις υπερωρίες της, της είπε ότι τα παιδιά στην πατρίδα της δεν έχουν νερό να πιουν και πως τολμάει αναζήτηση υπερωρίες... είπες τίποτα??? 

πόσα αντίστοιχα τέτοια θέλεις από Έλληνες σε Έλληνες (εργοδότη προς υπάλληλο);; το ίδιο λογικά γίνεται και στο εξωτερικό ... αλλά είπαμε είστε όλοι υποκριτές μ αλήθεια πόσα ανέκδοτα με Πόντιους ή ξανθιές λές ;; πόσες φορές όταν έκανε κάποιος καμια βλακεία του είπες ότι είναι Πόντιος (υποτιμητικά ΠΑΝΤΑ) μ εσύ και όλοι όσοι το κάνουν δεν είναι ρατσιστές κατά των Ποντίων;;;; Αλλά όχι το παίζεται αντι και καλά αλλά είστε πιο ρατσιστές από αυτούς που βρίζεται, η υποκρισία στο μεγαλείο της. 

Έχω και εγώ μια φίλη από Βραζιλία μαύρη κατάμαυρη, δεν θυμάμαι να με είπε ποτέ ότι την αποκάλεσαν αράπω στη δουλειά της.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lost2 είπε

Αλήθεια ξέρεις να διαβάζεις ;;; μέχρι τώρα που έχεις δει αυτή την ισονομία;;; Εγώ το μόνο που βλέπω είναι ένας άνισος πόλεμος ενάντια στον τραμπ, ο οποίος πλάκα πλάκα δεν έχει γράψει κάπου κάτι που να δείχνει ότι είναι ρατσιστής ( και πριν προλάβει κάποιο να απαντήσει ας απαντήσει με την ρατσιστική του ανάρτηση ), δεν βλέπω να γίνεται κάτι σε άλλον ή άλλους , αλλά όπως έγραψα και πριν , πρέπει να έχει μυαλό κάποιος για να καταλάβει μερικά πράγματα........ όσο δε για το σχόλιο σου που προσπαθεί να με μειώσει το γράφω στα κάκαλά μου , κι πίστεψέ με είναι τιμή σου που το γράφω εκεί.

Κάνε το και τατουάζ εκεί, τουλάχιστον να έχει κάποια χρησιμότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lost2 είπε

πόσα αντίστοιχα τέτοια θέλεις από Έλληνες σε Έλληνες (εργοδότη προς υπάλληλο);; το ίδιο λογικά γίνεται και στο εξωτερικό ... αλλά είπαμε είστε όλοι υποκριτές μ αλήθεια πόσα ανέκδοτα με Πόντιους ή ξανθιές λές ;; πόσες φορές όταν έκανε κάποιος καμια βλακεία του είπες ότι είναι Πόντιος (υποτιμητικά ΠΑΝΤΑ) μ εσύ και όλοι όσοι το κάνουν δεν είναι ρατσιστές κατά των Ποντίων;;;; Αλλά όχι το παίζεται αντι και καλά αλλά είστε πιο ρατσιστές από αυτούς που βρίζεται, η υποκρισία στο μεγαλείο της. 

Έχω και εγώ μια φίλη από Βραζιλία μαύρη κατάμαυρη, δεν θυμάμαι να με είπε ποτέ ότι την αποκάλεσαν αράπω στη δουλειά της.

Και ξανά ξανά λέω...

Δεν είναι επιχείρημα ότι επειδή κάποιος έκλεψε και δεν τον έπιασαν, να μην πιάνουμε τους κλέφτες,

Δεν είναι επιχείρημα το εσύ εμένα δεν με ξέρεις, άρα μπορώ να λέω ότι θέλω...

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή κάποιοι δεν ενοχλούνται, στα κακαλα μας για αυτούς που ενοχλούνται...

Δεν είναι επιχείρημα το ότι επειδή δεν έχω ζήσει ρατσιστικά φαινόμενα, αυτά δεν υπάρχουν...

Δεν είναι επιχείρημα επειδή είναι λίγοι, ας τους αφήσουμε μωρέ... πόσοι θα γίνουν???

Δεν είναι επιχείρημα τα κρυφά συμφέροντα και οι θεωρίες συνωμοσίας, αφού η πραγματικότητα πάντα το διαψεύδει...

Δεν είναι επιχείρημα η προσωπική σου άποψη, από την στιγμή που πραγματικά μια ολόκληρη ομάδα ατόμων τρέμει για την ασφάλεια της και όλα αυτά επειδή είναι έγχρωμη...

Ελπίζω τώρα να το διαβάσεις και να μην πας κατευθείαν στο ΥΓ επιχειρηματολογώντας με αυτά που σου ακύρωσα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dieksodo είπε

καλα ειναι γνωστο αυτο αν το στρατοπεδο συγκεντρωσης του αουσβιτς ειχε καταπεσει στο συμβουλειο της επικρατειας θα ειχε αποφευχθει ο β παγκοσμιος

ενας χριστιανος δεν εχει βρεθει να περασει νομο απαγορευσης παγκοσμιων πολεμων βρε παιδι μου. α και τη βαρυτητα να απαγορευσουμε επισης γιατι ειναι βαρβαρη και αντιλαικη

ναι ο χιτλερ φταιει. αν δεν εχει γεννηθει δεν θα ειχε γινει ο πολεμος. παρεπιτωντος ο 2ος παγκοσμιος πολεμος δεν ηταν ο πρωτος αλλα ο δευτερος. στον πρωτο δεν ειχαν χιτλερ ομως. περιεργο ε?

 

μα η παιδεια των γερμανων τους εφερε σε αυτη την κατασταση να επεκταθουν

Γιατί ο Χίτλερ ξεκίνησε τον πόλεμο; Μεγάλο και ανιστόρητο λάθος! Τον πόλεμο βασικά τον κύρηξε ο Τσόρτσιλ, τον Σεπτέμβριο του '39, αφότου εισέβαλε η Γερμανία στην Πολωνία.

Απλά "οι νικητές" που έγραψαν την ιστορία και σε μεγάλο βαθμό λόγω του ότι δεν είμαστε σωστά ενημερωμένοι, νομίζουμε ότι τον ξεκίνησε αυτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Γιατί ο Χίτλερ ξεκίνησε τον πόλεμο; Μεγάλο και ανιστόρητο λάθος! Τον πόλεμο βασικά τον κύρηξε ο Τσόρτσιλ, τον Σεπτέμβριο του '39, αφότου εισέβαλε η Γερμανία στην Πολωνία.

Απλά "οι νικητές" που έγραψαν την ιστορία και σε μεγάλο βαθμό λόγω του ότι δεν είμαστε σωστά ενημερωμένοι, νομίζουμε ότι τον ξεκίνησε αυτός.

Μα μόνος σου το γράφεις... η αίτια έναρξης του Β παγκοσμίου πολέμου είναι η εισβολή της Γερμανίας στην Πολωνία... δηλαδή πρώτος κινήθηκε εχθρικά προς μια χώρα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα μόνος σου το γράφεις... η αίτια έναρξης του Β παγκοσμίου πολέμου είναι η εισβολή της Γερμανίας στην Πολωνία... δηλαδή πρώτος κινήθηκε εχθρικά προς μια χώρα...

Πες μου εσύ τώρα πως γίνεται να το γράφει ο ίδιος και να μην καταλαβαίνει τι γράφει; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μα μόνος σου το γράφεις... η αίτια έναρξης του Β παγκοσμίου πολέμου είναι η εισβολή της Γερμανίας στην Πολωνία... δηλαδή πρώτος κινήθηκε εχθρικά προς μια χώρα...

Χρειάζεται να μάθεις ελληνικά μάλλον, εάν δε σου λέει κάτι η λέξη κύρηξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Χρειάζεται να μάθεις ελληνικά μάλλον, εάν δε σου λέει κάτι η λέξη κύρηξε.

Η εισβολή σε μία άλλη χώρα δεν είναι κήρυξη πολέμου;

Όσο για τα ελληνικά που πρέπει να μάθει, μάθε τουλάχιστον εσύ πρώτα γιατί το κήρυξε το σκότωσες... (Και στο πρώτο ποστ λάθος το έχεις άρα δεν είναι τυχαίο)

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...