Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

To να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδάπο πως παρακινεί κάποιον σε βία? Και που είναι το κακό κιόλας? Καπιτάλισμο έχουμε, αν δεν τον εξυπηρετήσω εγώ, θα τον εξυπηρετήσει ο γείτονας και εγώ θα κλείσω λόγω χρεωκοπίας. 

Προφανώς το να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδαπό επειδή είναι αλλοδαπός είναι χαζομάρα, αλλά θα έπρεπε να έχεις το δικαίωμα, σε ΔΙΚΗ σου επιχείρηση, που έφτιαξες με ΔΙΚΑ σου χρήματα, να εξυπηρετείς όποιον θες. 

Απο την στιγμή που προσφέρεις το οποιοδήποτε κοινωνικό αγαθό στον κόσμο, δεν μπορείς να αρνηθείς την πώληση σε κάποιον που δεν παραβιάζει τους νόμους του κράτους... προσοχή άλλο δεν έχω, άλλο έχω και δεν σου δίνω... 

Αυτό που λες γίνεται μόνο αν την επιχείρηση σου, την έχεις κατατάξει στις επιχειρήσεις "λέσχη" με εγγεγραμμένα μέλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Δεν διαφωνώ. Με το αν θα έπρεπε να είναι παράνομη ειναι η διαφωνία μου. Άλλωστε το γράψατε και προηγουμένως, και το να έχεις δούλους κάποτε ήταν νόμιμο. Έχει σημασία? Οι νόμοι αλλάζουν

Παλιά δεν ήταν παράνομο. Έγινε για να μην γίνονται διακρίσεις. Οπότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Απο την στιγμή που προσφέρεις το οποιοδήποτε κοινωνικό αγαθό στον κόσμο, δεν μπορείς να αρνηθείς την πώληση σε κάποιον που δεν παραβιάζει τους νόμους του κράτους... προσοχή άλλο δεν έχω, άλλο έχω και δεν σου δίνω... 

Αυτό που λες γίνεται μόνο αν την επιχείρηση σου, την έχεις κατατάξει στις επιχειρήσεις "λέσχη" με εγγεγραμμένα μέλη...

Μα δεν είπα ότι μπορείς. Λέω ότι θα έπρεπε να μπορείς. Άλλωστε το θεωρώ αστείο, κοίτα το νημα στο οποίο βρισκόμαστε. Το twitch αρνείται να πουλήσει τις υπηρεσίες του στον Trump. Και όχι μόνο στον trump. Και σε άλλους που δεν παραβιάζουν νόμους του κράτους. 

Αυτό με τη λέσχη τι αλλάζει επί της ουσίας δηλαδή? Άμα φτιάξω λέσχη που μπορούν να γράφουν μόνο άτομα που έχουν βγάλει πανεπιστημιο, η μόνο λευκοί, η μόνο πλούσιοι, εκεί κομπλε? 

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Παλιά δεν ήταν παράνομο. Έγινε για να μην γίνονται διακρίσεις. Οπότε;

Οπότε το νόμιμο δεν είναι και ηθικό και άρα το επιχειρημα σου είναι άτοπο. Αν σου λεγα πριν 200 χρόνια να μην έχεις δούλους γιατί είναι ανήθικο τι θα μου λεγες με την λογική σου? Ότι σου το επιτρέπει ο νόμος άρα κομπλέ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CometRyzen είπε

Ενώ αν ανέβαζες φωτογραφία και ήσουν εντελώς λευκός θα μπορούσα να σε αποκαλέσω γάλα, λευκό σαν φάντασμα κλπα. Το ένα είναι ρατσιστικό το άλλο όχι :P 

To να αποκαλέσεις κάποιον μαύρο αράπη, είναι αγενές. Όπως και να το αποκαλέσεις κάποιον χοντρό...χοντρό. Το ρατσίστικο του πράγματος δεν βλέπω. Αν θες να μου ΄δωσεις έναν ορισμό του ρατσισμού να συννενοηθούμε

Η βιολογία δίνει ξεχωριστή αξία στους ανθρώπους βάση φυλής. Μαύροι στο μπάσκετ, βραζιλιάνοι στο ποδόσφαιρο κλπα κλπα. 

Επιχειρήματα μικρού παιδιού!Το να πετάξεις μια μπανάνα σε ένα μαύρο,ΝΑΙ είναι ρατσιστικό,ή να τον αποκαλέσεις πίθηκο κλπ.Για έναν λευκό ΔΕΝ είναι,πως να το κάνουμε;

Είδες να θίγεται κανείς λευκός άμα του πείς είσαι γάλα(!) ή φάντασμα(πως σου ήρθε;;); Ξέρεις γιατί δεν θίγεται,γιατί δεν έχει γίνει ποτέ οργανωμένα κάτι τέτοιο(εγώ πρώτη φορά τ´ακούω)και γιατί δεν παραπέμπει(όπως στην περίπτωση  των μαύρων) σε ΖΩΟ!

Το κατάλαβες;
 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Μα δεν είπα ότι μπορείς. Λέω ότι θα έπρεπε να μπορείς. Άλλωστε το θεωρώ αστείο, κοίτα το νημα στο οποίο βρισκόμαστε. Το twitch αρνείται να πουλήσει τις υπηρεσίες του στον Trump. Και όχι μόνο στον trump. Και σε άλλους που δεν παραβιάζουν νόμους του κράτους. 

Αυτό με τη λέσχη τι αλλάζει επί της ουσίας δηλαδή? Άμα φτιάξω λέσχη που μπορούν να γράφουν μόνο άτομα που έχουν βγάλει πανεπιστημιο, η μόνο λευκοί, η μόνο πλούσιοι, εκεί κομπλε? 

Εδω είναι το λάθος σου... το twitch μπαναρε για συγκεκριμένο λόγο, αν εσυ αυτόν τον λογο δεν το θεωρείς σημαντικό τοτε άφηνε τους κλέφτες να μπαινουν στο μαγαζί σου και κέρνατους και καφέ...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Παλιά δεν ήταν παράνομο. Έγινε για να μην γίνονται διακρίσεις. Οπότε;

 

1 λεπτό πριν, CometRyzen είπε

Μα δεν είπα ότι μπορείς. Λέω ότι θα έπρεπε να μπορείς. Άλλωστε το θεωρώ αστείο, κοίτα το νημα στο οποίο βρισκόμαστε. Το twitch αρνείται να πουλήσει τις υπηρεσίες του στον Trump. Και όχι μόνο στον trump. Και σε άλλους που δεν παραβιάζουν νόμους του κράτους. 

Αυτό με τη λέσχη τι αλλάζει επί της ουσίας δηλαδή? Άμα φτιάξω λέσχη που μπορούν να γράφουν μόνο άτομα που έχουν βγάλει πανεπιστημιο, η μόνο λευκοί, η μόνο πλούσιοι, εκεί κομπλε? 

Άρε USA που θέλετε. Με δύο μήνες διαβίωσης στο NY city θα στρώσετε και οι δύο χαρακτήρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Εδω είναι το λάθος σου... το twitch μπαναρε για συγκεκριμένο λόγο, αν εσυ αυτόν τον λογο δεν το θεωρείς σημαντικό τοτε άφηνε τους κλέφτες να μπαινουν στο μαγαζί σου και κράτους και καφέ...

Το twitch banari για ότι λόγω του κατέβει κάθε φορά, μη κολλάς στον trump. Η πιστεύεις μόνο για ρατσιστικoυς λόγους bannari? 

Η άρνηση παροχής υπηρεσιών μέχρι που επιτρέπεται δηλαδή? Σε κάποιον που είναι φτωχός ας πούμε και δεν μπορεί να σε πληρώσει μπορείς να αρνηθείς να του παρέχεις υπηρεσίες, αλλά σε κάποιον που είναι χοντρός δεν μπορείς? Παιδιά για ιδιωτική επιχείρηση μιλάμε. Και το insomnia ας πούμε μπορεί να σε banari κυριολεκτικά για οποίο λόγο γουστάρει. Πχ για offtopic σχόλια και δίπλα account, το steam για cheats η αγορά παιχνιδιών από άλλο region. Τι είναι αυτό, νόμος του κράτους? 

Και οι μεν και οι δε θεωρώ το έχετε τραβήξει στα άκρα. Καπιταλισμό έχουμε, δεν θες να εξυπηρετήσεις την Χ πληθυσμιακή ομάδα? Τέλεια, θα τους εξυπηρετήσω εγώ και θα κολυμπαω στο ταλιρο. 

10 λεπτά πριν, mimits είπε

Επιχειρήματα μικρού παιδιού!Το να πετάξεις μια μπανάνα σε ένα μαύρο,ΝΑΙ είναι ρατσιστικό,ή να τον αποκαλέσεις πίθηκο κλπ.Για έναν λευκό ΔΕΝ είναι,πως να το κάνουμε;

Είδες να θίγεται κανείς λευκός άμα του πείς είσαι γάλα(!) ή φάντασμα(πως σου ήρθε;;); Ξέρεις γιατί δεν θίγεται,γιατί δεν έχει γίνει ποτέ οργανωμένα κάτι τέτοιο(εγώ πρώτη φορά τ´ακούω)και γιατί δεν παραπέμπει(όπως στην περίπτωση  των μαύρων) σε ΖΩΟ!

Το κατάλαβες;
 

2 μέτρα και 2 σταθμά βλεπω. Πως πρέπει να αποκαλέσεις έναν λευκό για να θεωρηθεί ρατσιστικό? Η ότι και να τον αποκαλέσεις δεν θα είναι ρατσιστικό? 

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

ε;

Μπε! Είναι αυτές απόψεις νέοέλλήνών του q3 του 2020; Καημένε Αθανασόπουλε τι σού 'μελλε να πάθεις! Κατακαημένη Αράχωβα! 

Επεξ/σία από Lfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lfc είπε

Μπε! Είναι αυτές απόψεις νέοέλλήνών του q3 του 2020; Καημένε Τριαντάφυλλε τι σού 'μελλε να πάθεις! Κατακαημένη Αράχωβα! 

Να σε θεωρήσω ρατσιστή που με αποκάλεσες Έλληνα? Με προσβάλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Το twitch banari για ότι λόγω του κατέβει κάθε φορά, μη κολλάς στον trump. Η πιστεύεις μόνο για ρατσιστικoυς λόγους bannari? 

Η άρνηση παροχής υπηρεσιών μέχρι που επιτρέπεται δηλαδή? Σε κάποιον που είναι φτωχός ας πούμε και δεν μπορεί να σε πληρώσει μπορείς να αρνηθείς να του παρέχεις υπηρεσίες, αλλά σε κάποιον που είναι χοντρός δεν μπορείς? Παιδιά για ιδιωτική επιχείρηση μιλάμε. Και το insomnia ας πούμε μπορεί να σε banari κυριολεκτικά για οποίο λόγο γουστάρει. Πχ για offtopic σχόλια. Τι είναι αυτό, νόμος του κράτους? 

Και οι μεν και οι δε θεωρώ το έχετε τραβήξει στα άκρα. Καπιταλισμό έχουμε, δεν θες να εξυπηρετήσεις την Χ πληθυσμιακή ομάδα? Τέλεια, θα τους εξυπηρετήσω εγώ και θα κολυμπαω στο ταλιρο. 

Το σημαντικό και στα της ειδήσεις δεν είναι αν μπαναρει το twitch αλλά ο λόγος που μπαναρε τον συγκεκριμένο... Δεν συζητάμε αν τα μπαναρισματα είναι δίκαια, σωστά ή όχι, αλλά αν το συγκεκριμένο μπαν είναι σωστό...

Πάνω σε αυτό έχεις να πεις κάτι ή θα ξεπλένουμε τα πάντα πίσω από μια δικαιολογία???

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Να σε θεωρήσω ρατσιστή που με αποκάλεσες Έλληνα? Με προσβάλεις. 

Κομήτη ο κόσμος οδεύει στην παγκοσμιοποίηση. Αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Είναι νομοτέλεια. Εκτός κι αν μας χτυπήσει κανένας Χάλεϊ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το σημαντικό και στα της ειδήσεις δεν είναι αν μπαναρει το twitch αλλά ο λόγος που μπαναρε τον συγκεκριμένο... Δεν συζητάμε αν τα μπαναρισματα είναι δίκαια, σωστά ή όχι, αλλά αν το συγκεκριμένο μπαν είναι σωστό...

Πάνω σε αυτό έχεις να πεις κάτι ή θα ξεπλένουμε τα πάντα πίσω από μια δικαιολογία???

Εγώ την άρνηση παροχής υπηρεσιών σχολίασα που έθεσε ο Retromaniac. Κακώς απαγορεύεται κατά την άποψή μου, αν όντως απαγορεύεται. Το steam ας πουμε αρνείται να σου παρέχει υπηρεσίες αν έχεις cheats, και το insomnia αν έχεις δίπλα account κλπα κλπα. Είναι νόμοι του κράτους? Τσου. 

Ιδιωτικές επιχειρήσεις είναι, όποιον θέλουν εξυπηρετούν. Αμ παίρνουν χαζές αποφάσεις θα κλείσουν. Που το πρόβλημα δηλαδή? 

Το twitch καλά έκανε και τον banare, για τους λόγους από πάνω. Ιδιωτική επιχείρηση είναι, όποιον θέλει εξυπηρετεί. Οι λόγοι που τον banare μου φαίνονται χαζοί, αλλά δεν μου πέφτει λόγος τι θα κάνει μια ιδιωτική επιχείρηση 

Επεξ/σία από CometRyzen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Lfc είπε

Μπε! Είναι αυτές απόψεις νέοέλλήνών του q3 του 2020; Καημένε Αθανασόπουλε τι σού 'μελλε να πάθεις! Κατακαημένη Αράχωβα! 

Καπου εχεις μπερδευτεί. Αν και είσαι ανάγωγος τελείως σαν 7χρονο κακομαθημένο, θα σου απαντήσω, εγώ είμαι κατά του ρατσισμού. Δεν ξέρω γιατί μου τι λες...

3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Εγώ την άρνηση παροχής υπηρεσιών σχολίασα που έθεσε ο Retromaniac. Κακώς απαγορεύεται κατά την άποψή μου, αν όντως απαγορεύεται. Το steam ας πουμε αρνείται να σου παρέχει υπηρεσίες αν έχεις cheats, και το insomnia αν έχεις δίπλα account κλπα κλπα. Είναι νόμοι του κράτους? Τσου. 

Ιδιωτικές επιχειρήσεις είναι, όποιον θέλουν εξυπηρετούν. Αμ παίρνουν χαζές αποφάσεις θα κλείσουν. Που το πρόβλημα δηλαδή? 

Αγόρι μου, απαγορεύεται η άρνηση υπηρεσιών από οποιονδήποτε στην ελλάδα αν δεν κάνεις κάτι παράνομο.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CometRyzen είπε

Εγώ την άρνηση παροχής υπηρεσιών σχολίασα που έθεσε ο Retromaniac. Κακώς απαγορεύεται κατά την άποψή μου, αν όντως απαγορεύεται. Το steam ας πουμε αρνείται να σου παρέχει υπηρεσίες αν έχεις cheats, και το insomnia αν έχεις δίπλα account κλπα κλπα. Είναι νόμοι του κράτους? Τσου. 

Ιδιωτικές επιχειρήσεις είναι, όποιον θέλουν εξυπηρετούν. Αμ παίρνουν χαζές αποφάσεις θα κλείσουν. Που το πρόβλημα δηλαδή? 

Και πάλι παραβλέπεις τους λόγους... κολυμπήθρα του Σιλωάμ δεν πρόκειται να γίνει κανένα κοινωνικό δικαίωμα για καταστάσεις που βάζουν σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...