Προς το περιεχόμενο

Το Twitch ανέστειλε τον λογαριασμό του Donald Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/6/2020 στις 2:59 ΜΜ, mimits είπε

Εστω οτι ανέβαζα μια φωτο μου εδω,κι ημουν μαύρος,θα μπορούσες (εδώ στο ινσομνια)να με αποκαλείς «σκυλάραπα,πίθηκο,δούλο κλπ»;

Είναι αυτό ελευθερία έκφρασης;
Όλη μέρα,κάθε μέρα στα δικαστήρια θα τρέχαμε!

ΥΓ.Δεν θα σε έκοβε το insomnia;;

Ενώ αν ανέβαζες φωτογραφία και ήσουν εντελώς λευκός θα μπορούσα να σε αποκαλέσω γάλα, λευκό σαν φάντασμα κλπα. Το ένα είναι ρατσιστικό το άλλο όχι :P 

To να αποκαλέσεις κάποιον μαύρο αράπη, είναι αγενές. Όπως και να το αποκαλέσεις κάποιον χοντρό...χοντρό. Το ρατσίστικο του πράγματος δεν βλέπω. Αν θες να μου ΄δωσεις έναν ορισμό του ρατσισμού να συννενοηθούμε

Στις 30/6/2020 στις 4:09 ΜΜ, Retromaniac είπε

Δίνεις ξεχωριστή αξία στους ανθρώπους βάσης φυλής ναί ή οχι;

Η βιολογία δίνει ξεχωριστή αξία στους ανθρώπους βάση φυλής. Μαύροι στο μπάσκετ, βραζιλιάνοι στο ποδόσφαιρο κλπα κλπα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Γιατί υποθετικές οι 110 μεραρχίες των Αγγλογάλλων λοιπόν, απέναντι στις 23 των Γερμανών, μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου του '39; Μαζί θα κινούσαν τις μεραρχίες τους και θα ήταν αμφίβολος πλέον ο Β' παγκόσμιος πόλεμος.

Απλούστατα, ενώ μπορούσαν, δεν το έκαναν και τον άφησαν ανενόχλητο να εξοπλίζεται ολοένα και πιο πολύ.

Θα μου απαντήσεις σε μερικές ερωτήσεις???

Πότε τελείωσε ο Α παγκόσμιος πόλεμος?

Πότε έγινε το μεγάλο οικονομικό κραχ?

Σε τι οικονομική κατάσταση ήταν οι Αγγλία και η Γαλλία τότε?

Σε τι κατάσταση ήταν ο στρατός τους?

Όταν απαντήσεις σε αυτά θα δεις ότι όλα όσα γράφεις δεν έχουν κανένα ιστορικό υπόβαθρο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Θα μου απαντήσεις σε μερικές ερωτήσεις???

Πότε τελείωσε ο Α παγκόσμιος πόλεμος?

Πότε έγινε το μεγάλο οικονομικό κραχ?

Σε τι οικονομική κατάσταση ήταν οι Αγγλία και η Γαλλία τότε?

Σε τι κατάσταση ήταν ο στρατός τους?

Όταν απαντήσεις σε αυτά θα δεις ότι όλα όσα γράφεις δεν έχουν κανένα ιστορικό υπόβαθρο...

Τότε γιατί κήρυξαν έναν πόλεμο που δεν μπορούσαν να υποστηρίξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Τότε γιατί κήρυξαν έναν πόλεμο που δεν μπορούσαν να υποστηρίξουν;

Γιατι πλέον δεν είχαν άλλη επιλογή μιας και ο εχθρός ήταν μέσα στην αυλή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γιατι πλέον δεν είχαν άλλη επιλογή μιας και ο εχθρός ήταν μέσα στην αυλή τους...

Πολωνία η αυλή τους;

Ας κάθονταν στα αβγά τους τότε, που μου ήθελαν επέκταση σε ολόκληρη την υφήλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Παιδιά αν πάνε ληστές σε μία τράπεζα να μην προσπαθήσουμε να τους σταματήσουμε γιατί έτσι και αλλιώς κάποιοι άλλοι θα την ληστέψουν. Το θέμα είναι να βρεις το γιατί προκλήθηκε η ληστεία...

Τι να πω ρε γαμώτο για αυτή την λογική...

Κάνεις σε κάθε post το ίδιο λάθος. Να παρουσιάζεις μια ιδέα σαν ΓΕΓΟΝΟΣ και μετά να θες να επιχειρηματολογήσουν οι αλλοι πάνω σε αυτό. Για άλλη μια φορά όμως δεν ειναι γεγονός αυτό που παρουσιάζεις. Είναι μια προσωπική σου άποψη.
Σε αυτο που έγραψες η απάντηση ειναι "φυσικά να προσπαθήσουμε να σταματήσουμε τους ληστές".
Αν είναι αποδεδειγμένοι ληστές όμως. Όχι με ισχυρισμούς.
Αν βγω εγώ και πω "με έκλεψε ο Retromaniac" ΦΥΣΙΚΑ δεν εισαι ληστής. Όχι μέχρι να αποδειχτεί ο ισχυρισμός μου.
Στο παράδειγμα σου οπότε έχεις δεδομένο οτι ο τάδε είναι ληστής (ο trump στην προκειμένη περίπτωση). Αλλά κάτι τέτοιο δεν έχει αποδειχτεί με κάποιο τρόπο. Υπάρχουν πολλοί ισχυρισμοί, κατηγορίες κλπκλπ. Δεν υπάρχει απόδειξη για κάτι.
Και πριν πεις "ε αν το ταδε για εσένα δεν ειναι απόδειξη, τι να πω", να μην πεις τίποτα γιατί το τάδε που αναφέρεις δεν ειναι απόδειξη. Είναι απλά άλλος ένας ισχυρισμός.

Παίζοντας λοιπόν πάνω στο παράδειγμα που ανέφερες, τους ληστές να τους σταματάμε φυσικά... το να σταματάμε όποιον εσύ θεωρείς για ληστή, απο το να μπαίνει στην τράπεζα, είναι εξ'ορισμού φασιστικό.
Και τίθεται πάλι το ερώτημα, ποιος, και με ποιά κριτήρια θα χαρακτηρίσει κάποιο ληστή, εφόσον στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για αντιλήψεις.
Σίγουρα όχι οι "μαυροι" ή οι μεξικάνοι, αφού δεν ειναι όλοι εναντίον του trump, υπάρχουν κ κάποιοι που είναι υπέρ.
Εσύ θα γούσταρες οπότε να σου απαγορέψουν την είσοδο στην τράπεζα επειδή σε κάποιον του φάνηκες για ληστής?

Επεξ/σία από scyther666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Πολωνία η αυλή τους;

Ας κάθονταν στα αβγά τους τότε, που μου ήθελαν επέκταση σε ολόκληρη την υφήλιο.

Σε πιάνω συνεχόμενα αδιάβαστο... η Γερμανία ήδη είχε αναπτύξει δυνάμεις προς την μεριά της Γαλλίας για να καταλάβουν περιοχές της σημερινής Ολλανδίας και Βελγίου... δηλαδη τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ο επόμενος στόχος μιας και τα είχαν κάνει πλακάκια με το κόκκινο ζώο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Σε πιάνω συνεχόμενα αδιάβαστο... η Γερμανία ήδη είχε αναπτύξει δυνάμεις προς την μεριά της Γαλλίας για να καταλάβουν περιοχές της σημερινής Ολλανδίας και Βελγίου... δηλαδη τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ο επόμενος στόχος μιας και τα είχαν κάνει πλακάκια με το κόκκινο ζώο...

Αλλά στο τέλος "κέρδισαν" τον πόλεμο οι Βρεταννοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Αλλά στο τέλος "κέρδισαν" τον πόλεμο οι Βρεταννοί.

Το πόλεμο  με βάση το πως το εννοείς εσύ, πιστεύω ότι κανένας δεν τον κέρδισε... μιας και για τα επόμενα 50 χρόνια οι δύο υπερδυνάμεις φοβόντουσαν και τον ίσκιο τους... αυτό δεν είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα των νικητών...

Μακροπρόθεσμα κερδισμένος βγήκε ο καπιταλισμός...

Εγώ ως άκρως ρομαντικός και ανθρωπιστής θεωρώ ότι τον κέρδισε η ανθρωπότητα και η δημοκρατία... βέβαια μετά από 75 χρόνια και διαβάζοντας κάποιες απόψεις εδώ και αλλού, αρχίζω να αναθεωρώ σιγά σιγά...

Αλήθεια γιατί δεν απαντάς στις 4 απλές ερωτήσεις που σου έκανα??? 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο hot νήμα του insomnia. Βλέπω έχει πέραση ο Trump! Ρε μπας και ξαναβγεί; Πάει θα τον φάμε στη μάπα ξανά με τόσο έρωτα... 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

To να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδάπο πως παρακινεί κάποιον σε βία? Και που είναι το κακό κιόλας? Καπιτάλισμο έχουμε, αν δεν τον εξυπηρετήσω εγώ, θα τον εξυπηρετήσει ο γείτονας και εγώ θα κλείσω λόγω χρεωκοπίας. 

Προφανώς το να μην εξυπηρετήσεις έναν αλλοδαπό επειδή είναι αλλοδαπός είναι χαζομάρα, αλλά θα έπρεπε να έχεις το δικαίωμα, σε ΔΙΚΗ σου επιχείρηση, που έφτιαξες με ΔΙΚΑ σου χρήματα, να εξυπηρετείς όποιον θες. 

Η άρνηση εξυπηρέτησης γιατί έτσι μου κάπνισε είναι παράνομη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αλήθεια γιατί δεν απαντάς στις 4 απλές ερωτήσεις που σου έκανα??? 

Γιατί δεν έχει νόημα. Και η Γερμανία θεωρητικά δεν ήταν σε καλύτερη κατάσταση και δανείζονταν λεφτά για να επανορθώσει τα του Α' παγκοσμίου. Η γερμανική οικονομία μάλιστα επηρεάστηκε αρκετά από την αμερικανική.

Είχε τα κάκαλα όμως να επανεξοπλιστεί και να αναβιώσει η βιομηχανική και στρατιωτική δύναμη της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Γιατί δεν έχει νόημα. Και η Γερμανία θεωρητικά δεν ήταν σε καλύτερη κατάσταση και δανείζονταν λεφτά για να επανορθώσει τα του Α' παγκοσμίου. Η γερμανική οικονομία μάλιστα επηρεάστηκε αρκετά από την αμερικανική.

Είχε τα κάκαλα όμως να επανεξοπλιστεί και να αναβιώσει η βιομηχανική και στρατιωτική δύναμη της.

Ο Χίτλερ και σια εκμεταλλεύτηκαν τον φόβο, την κακουχία και τον εξευτελισμό του γερμανικού λαού από τους νικητές του Α' ΠΠ... τους έδωσε ελπίδα και πήραν πόλεμο, νεκρούς και μεγαλύτερη ατίμωση... αυτό κάνει ο ρατσισμός και το υπέρογκο εγώ ορισμένων, αν κάποιοι θέλουν να κλείνουν τα μάτια τους και να ακούμε τους φόβους τους καλά να πάθουν...

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Η άρνηση εξυπηρέτησης γιατί έτσι μου κάπνισε είναι παράνομη.

Δεν διαφωνώ. Με το αν θα έπρεπε να είναι παράνομη ειναι η διαφωνία μου. Άλλωστε το γράψατε και προηγουμένως, και το να έχεις δούλους κάποτε ήταν νόμιμο. Έχει σημασία? Οι νόμοι αλλάζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...