Προς το περιεχόμενο

Ομπρελα θαλασσης MAUI 220cm 32 ευρω


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Dimg19 είπε

7 σελίδες για μια ομπρέλα θαλάσσης (μη ηλεκτρική και χωρίς bt, wifi, αισθητήρα uv) σε ένα τεχνολογικό φορουμ. Ωραία φάση... 😅😅

Say no more:

https://www.alibaba.com/product-detail/Fantastic-beach-umbrella-solar-panel-with_60716514239.html?spm=a2700.7724857.normalList.8.67dcc3dbf2ozCe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, saxos55 είπε

Χωρίς αυτή γυαλίζει η οθόνη του κινητού και δε βλέπεις τίποτα στην παραλία. Στα εξηγώ ωραία;

🤣🤣

Η λύση είναι μία...

TerraNation Reka Kohu Classic Sand.... https://www.skroutz.gr/s/6880073/TerraNation-Reka-Kohu-Classic-Sand-231201.html

Ανοίγει κλείνει πανεύκολα, έχει αντοχή, κλειστή είναι πιο μικρή  και από ομπρέλα και ξενοιάζεις αν φυσάει ή όχι...

Απλά είσαι ο άρχοντας της παραλίας... κοστίζει παραπάνω αλλά θα την κρατήσεις για χρόνια και θα σου λύσει τα χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Η λύση είναι μία...

TerraNation Reka Kohu Classic Sand.... https://www.skroutz.gr/s/6880073/TerraNation-Reka-Kohu-Classic-Sand-231201.html

Ανοίγει κλείνει πανεύκολα, έχει αντοχή, κλειστή είναι πιο μικρή  και από ομπρέλα και ξενοιάζεις αν φυσάει ή όχι...

Απλά είσαι ο άρχοντας της παραλίας... κοστίζει παραπάνω αλλά θα την κρατήσεις για χρόνια και θα σου λύσει τα χέρια...

 

Για μένα αυτές είναι λύσεις αλλά να πας σε παραλία χωρίς κόσμο. Γιατί υπάρχει κόσμος που τα στήνει αυτά το πρωι και πιάνει πρώτη θέση και οι από πίσω δε βλέπουν θάλασσα.

Το ίδιο πρόβλημα με τις πετσέτες που κάνουν την ομπρέλα ινδιάνικη σκηνή και οι υπόλοιποι ... δε μας νοιάζει

 

11 ώρες πριν, Veggie_Chia είπε

Έχω παρόμοια, αλλά πολλές φορές φεύγει εάν έχει αέρα. Πως μπορώ να την στερεωνω καλά κάτω στο χώμα; 

ποιά έχεις παρόμοια? από όλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Για μένα αυτές είναι λύσεις αλλά να πας σε παραλία χωρίς κόσμο. Γιατί υπάρχει κόσμος που τα στήνει αυτά το πρωι και πιάνει πρώτη θέση και οι από πίσω δε βλέπουν θάλασσα.

Το ίδιο πρόβλημα με τις πετσέτες που κάνουν την ομπρέλα ινδιάνικη σκηνή και οι υπόλοιποι ... δε μας νοιάζει

ποιά έχεις παρόμοια? από όλες?

δεν έχω τέτοιο ΄΄σύστημα΄΄ αλλά νομίζω ότι είσαι κάπως υπερβολικός......για μπάνιο πάμε , δεν αγοράζουμε οικόπεδο στην παραλία........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Για μένα αυτές είναι λύσεις αλλά να πας σε παραλία χωρίς κόσμο. Γιατί υπάρχει κόσμος που τα στήνει αυτά το πρωι και πιάνει πρώτη θέση και οι από πίσω δε βλέπουν θάλασσα.

Το ίδιο πρόβλημα με τις πετσέτες που κάνουν την ομπρέλα ινδιάνικη σκηνή και οι υπόλοιποι ... δε μας νοιάζει

Ας έπιαναν θέση αυτοί πρώτοι, τι λογική είναι αυτή;

Η παραλία ανήκει σε όλους. Με την ίδια λογική όταν έρχεται οικογένεια δίπλα μου με 4 παιδάκια και μωρά που κλαίνε και φωνάζουν 4 ώρες πρέπει να τους κάνω παρατήρηση;

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ακόλουθη & με έχει βγάλει πολλά χρόνια, δεν είμαι πολύ του ήλιου & με καλύπτει απόλυτα.

https://trazeras.gr/index.php/camping/antiskina/2-3-atoma/skhnh-paralias-siwa-2-3-atomwn-ths-terra-ter47404-detail.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, red7genius είπε

Ας έπιαναν θέση αυτοί πρώτοι, τι λογική είναι αυτή;

Η παραλία ανήκει σε όλους. Με την ίδια λογική όταν έρχεται οικογένεια δίπλα μου με 4 παιδάκια και μωρά που κλαίνε και φωνάζουν 4 ώρες πρέπει να τους κάνω παρατήρηση;

Οχι, θα επρεπε οι γονεις τους να τους κανουν παρατηρηση, αλλα μιλαμε για επιστημονικη φαντασια στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dazed είπε

Οχι, θα επρεπε οι γονεις τους να τους κανουν παρατηρηση, αλλα μιλαμε για επιστημονικη φαντασια στην Ελλαδα.

Δεν το λέω κακοπροαίρετα, και τις περισσότερες φορές δεν με πειράζουν αυτά και ειδικά στην παραλία.

Το έφερα ως παράδειγμα γιατί θεωρώ λάθος λογική να λέμε στην παραλία μου κόβει ο άλλος την θέα στην θάλασσα επειδή έχει ομπρέλα, τέντα ή οτιδήποτε θέλει.
Σαν να παρκάρω σε μια θέση μια βδομάδα και να έρθει ο άλλος να μου πει έλα πάρτο να παρκάρουμε κι εμείς λίγο.
Ξεφύγαμε από το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ρε παιδες ακριβως αυτο που ειπε ο απο πανω,  δεν αγοραζεις οικοπεδο για παντα, πας 4-5 ωρες να κανεις ενα μπανιο, σιγα τα αυγα δλδ, εκτος αν εννοεις θεα να βλεπεις κανα κ@λαρακι να περναει :) . Ουτε καθε μερα θα εισαι πισω απο εναν τυπο με σκιαστρο ;) και οπως εχω καναπει, προφανως δεν θα πας Αστερα βουλιαγμενης να στησεις το σκιαστρο, τοσες ανοργανωτες παραλιες υπαρχουν!+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεσσαλονίκη είχε κάποια τεμάχια από την 2.20.
Στα 3 λεπτά που έκατσα στο κατάστημα βέβαια είδα πάνω από 10 άτομα να κρατάνε από μία στο χέρι οπότε δε παίρνω όρκο ότι υπάρχει ακόμα...

14 ώρες πριν, Dimg19 είπε

https://images.app.goo.gl/DsNVKuJPxFwATCdA9

Επίσης για ρακέτα υπάρχει κάτι σε προσφορά? 

http://toagori.gr/GR/αγόρι-classic

Προφανώς υπάρχει :P. Σε 2 εργασίμες ήταν στην πόρτα μου.

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισαν και τα γήπεδα και ο καθένας θα βγάλει όλα τα κόμπλεξ στην παραλία τώρα.. Βέβαια δεν γίνεται από κανενα παρατηρήση για σκυλιά γατιά που τσαλαβουτανε χωρίς λουρι σε κάθε παραλία τα πιτσιρικια και οι σκηνές σας πείραξαν... (οφ τοπικ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν είσαι στα 2 μέτρα ο ένας από τον άλλον Κατά τη γνώμη μου δε μπορεί να βάζεις ολόκληρη σκηνή μπροστά στον άλλον και ο άλλος να είναι σαν φραγμένος 

Προσωπικά με ενόχλησε ένας την προηγούμενη εβδομάδα που στο 1,5 μέτρο βάζει σκίαστρο με πετσέτες...

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος πως θα βλέπουμε τα παιδιά μας στην παραλία αν κάποιος στο 1 μέτρο σου βάζει κάθετα μία πετσέτα 2 μέτρα ύψος?

θα καθόμαστε όρθιοι?  

Αν δεν έχει κενά αυτό που στήνουμε είναι σαν φράγμα προς τη θάλασσα. Δε βλέπεις μπροστά. 

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σας πείραξε η παρατήρηση μου.... Δηλαδή θεωρείτε λογικά να βάζουμε σκηνές ψηλές 1,5 -2 μέτρα μπροστά από άλλους που έχουν ομπρέλα... 

Προσοχή δε μιλάω για τις ανοικτές τέντες. Μιλάω γι αυτές που είναι κλειστές 

2 ώρες πριν, driver4 είπε

Έχω την ακόλουθη & με έχει βγάλει πολλά χρόνια, δεν είμαι πολύ του ήλιου & με καλύπτει απόλυτα.

https://trazeras.gr/index.php/camping/antiskina/2-3-atoma/skhnh-paralias-siwa-2-3-atomwn-ths-terra-ter47404-detail.html

για παράδειγμα αυτή που έχει ο φίλος κόβει από την πλευρά που θα την τοποθετήσεις τη θέα (όχι με την έννοια της ομορφιάς, αλλά με την έννοια της επιτήρησης) για τα μωρά που παίζουν μπροστά σου στα 3 μέτρα

 

Θεωρώ ότι παραλία με πύκνωση λουόμενων δε ταιριάζει.

 

Με ενδιαφέρει πάντως η άποψη σας και την ακούω με προσοχή

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...