Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/12/2022 στις 12:20 ΜΜ, Joshua21 είπε

Έχει απαντηθεί πολλές φορές αυτό στις τελευταίες σελίδες, θα είναι διαθέσιμος για κατέβασμα 3 ημέρες μετά από τη στιγμή που εμφάνισε το υπόλοιπο.

Θελουνε χρονο για να ωριμασει?

Τι ειναι αυτοι ρε μπηκα σημερα γιατι ηρθε ειδοποιηση οτι βγηκε ο λογαριασμος και βλεπω οτι αλλαξαν το σαιτ τους και εκει που ηταν ολα οργανωμενα εχει γινει ενα χαλι

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, ant_ είπε

Θελουνε χρονο για να ωριμασει?

Βασικά θέλει χρόνο για να οριστικοποιηθεί, τώρα τι ακριβώς σημαίνει αυτό θα σε γελάσω.

Πάντως από πάντα έτσι ήταν, όσο υπάρχει το ebill διαθέσιμος για κατέβασμα ήταν 3-4 μέρες μετά την έκδοση, αυτό που άλλαξε είναι ότι τώρα σου δίνει τη δυνατότητα να βλέπεις το ποσό πληρωμής σχεδόν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ant_ είπε

βλεπω οτι αλλαξαν το σαιτ τους και εκει που ηταν ολα οργανωμενα εχει γινει ενα χαλι

...κάπως πρέπει να δικαιολογήσουν τα μιστά τους οι σχετικοί devs...Όπως σε διάφορες περιπτώσεις (Γουίντα, μπράουζερς, διάφορα προγκς & αππς), εδώ και πολλά χρόνια, συνήθως οι "αναβαθμίσεις" είναι κάτι που οι περισσότεροι αποδέκτες το βιώνουν από "αχρείαστο" έως και "καταστροφικό" (όσον αφορά την "λειτουργικότητα" τουλάχιστον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elkarl είπε

Μενω Myhomeonline online ή παω  Γ1 για 700+ κιλοβατωρες μηνιαιως οσο κρατησει ο χειμωνας? 

κάνεις βασικές μαθηματικές πράξεις με αριθμομηχανή

άντε να σε βοηθήσω για το Γ1 με βασική τιμή Δεκ 0,38 επί 700 μείον επιδοτήσεις

700*0.38-(500*0.221+200*0.171)=

επιλέγοντας το κείμενο με τις πράξεις σου βγάζει αποτέλεσμα και ο γούγλης

τον άλλο μήνα άλλα νούμερα θα ισχύουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elkarl είπε

Μενω Myhomeonline online ή παω  Γ1 για 700+ κιλοβατωρες μηνιαιως οσο κρατησει ο χειμωνας? 

Με 700/μήνα αξίζει να πας, και για την ακρίβεια αξίζει να δοκιμάσεις και Ελίν (για Δεκέμβρη έστω). 100€ εγγύηση βέβαια, εκτός κι αν βάλεις πάγια. Πρέπει βέβαια να υπολογίσεις και για τις πάνω από 500kWh -0,05 από την επιδότηση.

Αφήνεις βέβαια "μια για πάντα" το σταθερό, κι αν κάτι πάει πολύ στραβά τον χειμώνα, να μην το ψάχνεις...Με πόσα; 0,17;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε το καθιερωμένο mail για την μέτρηση του μήνα και μπήκα να δώσω νούμερα στο e-bill. Με την αλλαγή στο σαϊτ φαίνεται να έχουν αλλάξει τα φώτα και στις επιλογές, μιας και μου βγάζει μόνο ένδειξη ημέρας να δώσω μέτρηση ενώ έχω εδώ και καιρό νυχτερινό ρεύμα (και οι προηγούμενες μετρήσεις που έδινα στην ΔΕΗ ήταν φυσικά και ημέρας και νυχτερινό). 

 

Άϊ να δούμε θα το φτιάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Μου ήρθε το καθιερωμένο mail για την μέτρηση του μήνα και μπήκα να δώσω νούμερα στο e-bill. Με την αλλαγή στο σαϊτ φαίνεται να έχουν αλλάξει τα φώτα και στις επιλογές, μιας και μου βγάζει μόνο ένδειξη ημέρας να δώσω μέτρηση ενώ έχω εδώ και καιρό νυχτερινό ρεύμα (και οι προηγούμενες μετρήσεις που έδινα στην ΔΕΗ ήταν φυσικά και ημέρας και νυχτερινό). 

 

Άϊ να δούμε θα το φτιάξουν;

Μόλις δώσεις ένδειξη μέρας και πατήσεις επόμενο, εμφανίζεται το πεδίο για ένδειξη νύχτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Μόλις δώσεις ένδειξη μέρας και πατήσεις επόμενο, εμφανίζεται το πεδίο για ένδειξη νύχτας.

Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω ο στούρνος. Δεν είδα το επόμενο πουθενά...

Δεν νομίζω να έχει θέμα με καπάκι μέτρηση αύριο να βάλω. 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω ο στούρνος. Δεν είδα το επόμενο πουθενά...

'επόμενο' , 'καταχώρηση'... δε θυμάμαι τι ακριβώς γράφει.

Κι όταν καταχωρήσεις τις μετρήσεις, μετά μπορείς να κάνεις τροποποίηση μέχρι τη λήξη της προθεσμίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Κι όταν καταχωρήσεις τις μετρήσεις, μετά μπορείς να κάνεις τροποποίηση μέχρι τη λήξη της προθεσμίας.

καλή φάση , μετά θα σκάσουν διπλοί λογαριασμοί 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

καλή φάση , μετά θα σκάσουν διπλοί λογαριασμοί 😂

Mπα, δε νομίζω. Οι διπλοί λογαριασμοί σκάνε αν δώσεις ένδειξη πριν τη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Mπα, δε νομίζω. Οι διπλοί λογαριασμοί σκάνε αν δώσεις ένδειξη πριν τη καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ

....ναι αλλά είπαμε, το αναβάθμισαν το σύστημα, τώρα θα σκάνε κι όταν πας να ξαναδώσεις για τροποποίηση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, washcloud είπε

....ναι αλλά είπαμε, το αναβάθμισαν το σύστημα, τώρα θα σκάνε κι όταν πας να ξαναδώσεις για τροποποίηση :-D

και καλο ειναι το μηνα που ξερεις οτι μετραει δεδηε μη δινεις μετρησεις στη δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

38 λεπτά πριν, sectoras είπε

Στις 07/11/22 έληξε το συμβόλαιο myhome online που είχα από πέρυσι. Αυτή τη στιγμή η κιλοβατώρα έχει 5πλασια τιμή..

Αξίζει να κάνω ανανέωση συμβολαίου

Μήπως να μην κάνω τίποτα και να μείνω με το Γ1 μέχρι να δούμε άσπρη μέρα; 


Έχουμε 4μηνιαια κατανάλωση γύρω στις 1600kwh. Πληρωμή με πάγια εντολή.

  Τσέκαρε στο ebill αν πήγες αυτόματα στο open, ή αν έγινε μαλακία και ανανεώθηκε το Online με σταθερή τιμή 0.50 χωρίς επιδότηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...