Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, ekrepali είπε

Μόλις δώσεις ένδειξη μέρας και πατήσεις επόμενο, εμφανίζεται το πεδίο για ένδειξη νύχτας.

Τελικά δεν υπάρχει τπτ. Αμέσως ολοκλήρωση βγάζει, δεν σε αφήνει να πας ή να δεις νυχτερινό.

pWQlrV7.png

Είμαι περίεργος να δω τι θα βγάλουν τον άλλο μήνα οι βλάκες. Πάντως το ρολόι μετράει κανονικά τα νυχτερινά, όπως προβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Τελικά δεν υπάρχει τπτ. Αμέσως ολοκλήρωση βγάζει, δεν σε αφήνει να πας ή να δεις νυχτερινό.

pWQlrV7.png

Είμαι περίεργος να δω τι θα βγάλουν τον άλλο μήνα οι βλάκες. Πάντως το ρολόι μετράει κανονικά τα νυχτερινά, όπως προβλέπεται.

Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην εξ. πελατών για να δώσεις τις ενδείξεις .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έχω συμβόλαιο myHome Enter N που τελειωνει στο τέλος του μήνα.

Μου είχε έρθει επιστολή πριν 2 μηνες για "τροποποίηση όρου "ανανεωση συμβασης" " που έλεγε οτι
μετα το περας του συμβολαιου μου η συμβαση θα ανανεωνεται σε ετησια βαση, θα εφαρμοζεται και θα ισχύει το εκάστοτε ισχύον δημοσιευμένο τιμολογιο κυμαινομενης τιμης ΔΕΗ myHome Open"

 Τι κάνω; Να το συνεχίσω οπως ειναι;
αξιζει να ψαξω για κατι άλλο ή μιλαμε για ασημαντο κερδος;

ΥΓ εχω αέριο στη Ζενιθ μεχρι 11/2023 με φιξ τιμη που απο 0.034 ανεβηκε το καλοκαιρι με επιστολη που μου εστειλαν στα 0.085

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην ομορφη παρεα, Home online εχω, τα τελευταια του Αυγουστου. Ειπα να ξεκινησω να κανω self metering γιατι με βαζανε οτι εκαιγα 300 kwH τον μηνα τους τελευταιους 2 μηνες. Το ρολοι μου τωρα γραφει 57910 ενω στο e-bill δεξια στον "Προηγουμενο λογαριασμο" γραφει 58173. Τι κανω? Να γραψω αυτο που λεει το ρολοι? Να αφησω να βγαλουν εναντι και να μην το πληρωσω και να περιμενω εκκαθαριστικο? 

Ευχαριστω για τον χρονο σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, myst77 είπε

Καλησπέρα,

έχω συμβόλαιο myHome Enter N που τελειωνει στο τέλος του μήνα.

Μου είχε έρθει επιστολή πριν 2 μηνες για "τροποποίηση όρου "ανανεωση συμβασης" " που έλεγε οτι
μετα το περας του συμβολαιου μου η συμβαση θα ανανεωνεται σε ετησια βαση, θα εφαρμοζεται και θα ισχύει το εκάστοτε ισχύον δημοσιευμένο τιμολογιο κυμαινομενης τιμης ΔΕΗ myHome Open"

 Τι κάνω; Να το συνεχίσω οπως ειναι;
αξιζει να ψαξω για κατι άλλο ή μιλαμε για ασημαντο κερδος;

ΥΓ εχω αέριο στη Ζενιθ μεχρι 11/2023 με φιξ τιμη που απο 0.034 ανεβηκε το καλοκαιρι με επιστολη που μου εστειλαν στα 0.085

Το νεο Home enter της ΔΕΗ δεν συμφερει με τιποτα !!!! Χρεωση καπου 0,561 χωρις επιδοτηση .

Διορθωση: 

Απο οτι εχω διαβασει το Home open συμφερει για μεγαλες καταναλωσεις 

Αλοιως Γ1 οικιακο 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, myst77 είπε

έχω συμβόλαιο myHome Enter N που τελειωνει στο τέλος του μήνα.

Μου είχε έρθει επιστολή πριν 2 μηνες για "τροποποίηση όρου "ανανεωση συμβασης" " που έλεγε οτι
μετα το περας του συμβολαιου μου η συμβαση θα ανανεωνεται σε ετησια βαση, θα εφαρμοζεται και θα ισχύει το εκάστοτε ισχύον δημοσιευμένο τιμολογιο κυμαινομενης τιμης ΔΕΗ myHome Open"

 Τι κάνω; Να το συνεχίσω οπως ειναι;

πρώτα πάρε και γραπτώς οτι θα μπεις στο open , μη φας κατα λάθος το enter στη μάπα με νέες τιμές λόγω "αναβάθμισης" συστήματος

για τιμές άλλων προγραμμάτων τσέκαρε το

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

4 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Καλησπερα στην ομορφη παρεα, Home online εχω, τα τελευταια του Αυγουστου. Ειπα να ξεκινησω να κανω self metering γιατι με βαζανε οτι εκαιγα 300 kwH τον μηνα τους τελευταιους 2 μηνες. Το ρολοι μου τωρα γραφει 57910 ενω στο e-bill δεξια στον "Προηγουμενο λογαριασμο" γραφει 58173. Τι κανω? Να γραψω αυτο που λεει το ρολοι? Να αφησω να βγαλουν εναντι και να μην το πληρωσω και να περιμενω εκκαθαριστικο? 

Ευχαριστω για τον χρονο σας 

βάλε 58173

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια καταλαβα οτι θα με πανε σε ΔΕΗ myHome Open αφου γραφει:

"μετα το περας του συμβολαιου μου η συμβαση θα ανανεωνεται σε ετησια βαση, θα εφαρμοζεται και θα ισχύει το εκάστοτε ισχύον δημοσιευμένο τιμολογιο κυμαινομενης τιμης ΔΕΗ myHome Open"

 

οπως εγραψα και στο προηγουμενο post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

πρώτα πάρε και γραπτώς οτι θα μπεις στο open , μη φας κατα λάθος το enter στη μάπα με νέες τιμές λόγω "αναβάθμισης" συστήματος

για τιμές άλλων προγραμμάτων τσέκαρε το

excel σύγκρισης προγραμμάτων (το κατεβάζετε & ανοίγετε αντίγραφο)

βάλε 58173

Γιατι να μην βαλει την πραγαματικη ενδειξη και να προχωρησει στην καταχωριση παρα την αναμενομενη προειδοποιηση του συστηματος ?

1 λεπτό πριν, myst77 είπε

ρε παιδια καταλαβα οτι θα με πανε σε ΔΕΗ myHome Open αφου γραφει:

"μετα το περας του συμβολαιου μου η συμβαση θα ανανεωνεται σε ετησια βαση, θα εφαρμοζεται και θα ισχύει το εκάστοτε ισχύον δημοσιευμένο τιμολογιο κυμαινομενης τιμης ΔΕΗ myHome Open"

 

οπως εγραψα και στο προηγουμενο post

Ναι ετσι ειναι και δικο μου λαθος που το μπερδεψα με το νεο Home enter 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Γιατι να μην βαλει την πραγαματικη ενδειξη και να προχωρησει στην καταχωριση παρα την αναμενομενη προειδοποιηση του συστηματος ?

προσωπικά δε θα είχα περιέργεια να παίξω με το σύστημα της ΔΕΗ (λιγότερες κιλοβατώρες σε σχέση με προηγούμενο λογαριασμό)

3 λεπτά πριν, myst77 είπε

ρε παιδια καταλαβα οτι θα με πανε σε ΔΕΗ myHome Open αφου γραφει:

ναι ,καλυμμένος είσαι ,  αλλά στείλε email

12 λεπτά πριν, korakios είπε

μη φας κατα λάθος το enter στη μάπα με νέες τιμές λόγω "αναβάθμισης" συστήματος

για να μην τρέχεις μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

προσωπικά δε θα είχα περιέργεια να παίξω με το σύστημα της ΔΕΗ (λιγότερες κιλοβατώρες σε σχέση με προηγούμενο λογαριασμό)

Το εχω κανει παλια σε λογαραισμο του χωριου της γυναικα ς μου χωρις προβλημα  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το εχω κανει παλια σε λογαραισμο του χωριου της γυναικα ς μου χωρις προβλημα  . 

μου έχουν χρεώσει την αρνητική διαφορά χωρίς πρόβλημα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Καλησπερα στην ομορφη παρεα, Home online εχω, τα τελευταια του Αυγουστου. Ειπα να ξεκινησω να κανω self metering γιατι με βαζανε οτι εκαιγα 300 kwH τον μηνα τους τελευταιους 2 μηνες. Το ρολοι μου τωρα γραφει 57910 ενω στο e-bill δεξια στον "Προηγουμενο λογαριασμο" γραφει 58173. Τι κανω? Να γραψω αυτο που λεει το ρολοι? Να αφησω να βγαλουν εναντι και να μην το πληρωσω και να περιμενω εκκαθαριστικο? 

Ευχαριστω για τον χρονο σας 

...είχες σε κάποια φάση δηλώσει παραφουσκωμένη ένδειξη μήπως; Γιατί όταν θα έρθει να μετρήσει ο ΔΕΔΔΗΕ για εκκαθαριστικό, φοβάμαι μη σε τρέχουν (για πείραγμα του ρολογιού).

40 λεπτά πριν, myst77 είπε

Τι κάνω; Να το συνεχίσω οπως ειναι;
αξιζει να ψαξω για κατι άλλο ή μιλαμε για ασημαντο κερδος;

...αν εννοείς εναλαλκτικό πάροχο, αν δεν ασχολείσαι ιδιαίτερα με το άθλημα (παρακολούθηση τιμών) καλύτερα μείνε ΔΕΗ. Είτε στο Όπεν (σιγουρέψου ότι θα πας σε αυτό όμως, όπως σου είπαν οι αποπάνω), είτε γύρνα το και σε Γ1 αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, washcloud είπε

...είχες σε κάποια φάση δηλώσει παραφουσκωμένη ένδειξη μήπως; Γιατί όταν θα έρθει να μετρήσει ο ΔΕΔΔΗΕ για εκκαθαριστικό, φοβάμαι μη σε τρέχουν (για πείραγμα του ρολογιού).

φουσκωμένα έναντι είχε , το γράφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, myst77 είπε

εχω αέριο στη Ζενιθ μεχρι 11/2023 με φιξ τιμη που απο 0.034 ανεβηκε το καλοκαιρι με επιστολη που μου εστειλαν στα 0.085

Για άεριο στο σχετικό θρεντ, και όχι, μην κάνεις "double" προγράμματα (στη Ζενίθ ή οπουδήποτε), δλδ "αέριο και ρεύμα μαζί". Αν σε συμφέρει αέριο Ζενίθ μείνε εκεί, αλλά ρεύμα αλλού (ΔΕΗ που είπαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, washcloud είπε

...είχες σε κάποια φάση δηλώσει παραφουσκωμένη ένδειξη μήπως; Γιατί όταν θα έρθει να μετρήσει ο ΔΕΔΔΗΕ για εκκαθαριστικό, φοβάμαι μη σε τρέχουν (για πείραγμα του ρολογιού).

Δεν εδωσα ποτε ενδειξη. Το προγραμμα οπως ειπα το εχω απο τον Αυγουστο. Ο πρωτος λογαριασμος τον Σεπτεμβριο ηταν εκκαθαριστικος ( δεν ξερω πως και γιατι εγινε αυτο) και τα επομενα που ηρθαν δεν εκανα τιποτα και μου ηρθανε φουσκωμενα ενταντι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...