Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fragma είπε

Τί καφέ να φτιάξω;

ελληνικό φυσικά , έχεις δει φραπέ να το διαβάζουν ?

κατα τα άλλα το ίδιο σου βγαίνει σε γενικές γραμμές , αν δεις στον καφέ 2ο powerpass ίσως να συμφέρει λίγο το open

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

ελληνικό φυσικά , έχεις δει φραπέ να το διαβάζουν ?

κατα τα άλλα το ίδιο σου βγαίνει σε γενικές γραμμές , αν δεις στον καφέ 2ο powerpass ίσως να συμφέρει λίγο το open

Δεν ξέρω να διαβάζω τον καφε, αλλά διακρίνω κάτι μακρόστενο σαν κολώνα της ΔΕΗ, με δύο μετασχηματιστές στην βάση της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fragma είπε

Δεν ξέρω να διαβάζω τον καφε, αλλά διακρίνω κάτι μακρόστενο σαν κολώνα της ΔΕΗ, με δύο μετασχηματιστές στην βάση της. 

λεφτά θα δώσεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Δεν ξέρω να διαβάζω τον καφε, αλλά διακρίνω κάτι μακρόστενο σαν κολώνα της ΔΕΗ, με δύο μετασχηματιστές στην βάση της. 

θεΐλα 😄

1 ώρα πριν, korakios είπε

λεφτά θα δώσεις 😁

προσκύνημα 🤣

2 ώρες πριν, fragma είπε

Ερώτηση για δυνατούς λύτες: Συμβόλαιο Enter με 0,18 ημερήσιο 0,13 νυχτερινό που λήγει τον Απρίλη του 23, το σπάω απο τώρα για να παω στο Open οταν εχω κατανάλωση περίπου 700 κιλοβατώρες/μήνα;

 

98808.png.07af9c7e2a1c39efb88950e1428f600f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ekrepali είπε

Πας στον προηγούμενο λογαριασμό στο βελάκι της λήψης, πατάς δεξί κλικ --> αντιγραφή συνδέσμου.

Κάνεις επικόλληση στον browser στη γραμμή αναζήτησης

Σε ένα σημείο του συνδέσμου λέει πχ dt=20221103 (3 Νοεμβρίου 2022).

Αν έχει εκδοθεί σήμερα νέος λογαριασμός, το κάνεις dt=20221129

 

20 ώρες πριν, dasnowy είπε

καλά κι εσύ είσαι ανυπόμονος. περίμενε να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση πρώτα 🤣

Λειτούργησε σήμερα το κολπάκι.

Ίδια παπαριά με τον ΗΡΩΝ έχουν κάνει, αλλά του ΗΡΩΝ τρέχει σε java και δε μπορούμε να δούμε το url

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fragma είπε

Ερώτηση για δυνατούς λύτες: Συμβόλαιο Enter με 0,18 ημερήσιο 0,13 νυχτερινό που λήγει τον Απρίλη του 23, το σπάω απο τώρα για να παω στο Open οταν εχω κατανάλωση περίπου 700 κιλοβατώρες/μήνα;

Τον Αύγουστο με ΤΕΑ ~400 η ΔΕΗ έβαλε τιμή 0.79... και η τελική πήγε 0.16 με επιδότηση 0.63. Αν πάμε στο ίδιο μοτίβο και εκτοξευτούν οι τιμές το Γενάρη, εμπιστευόμαστε ότι θα συνεχίζουν να δίνονται τόσο μεγάλες επιδοτήσεις; Ίσως μέχρι τις εκλογες ναι, για ευνόητους λόγους... μετά τι γίνεται;

Αφού τόσους μήνες δεν έκανες ενεργειακό τουρισμό για να πάρεις έως και μηδενικές τιμές, ποιο το νόημα να αλλάξεις πρόγραμμα στη ΔΕΗ για 2-3 λεπτά τη κιλοβατώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να αλλάξουν πολλά μετά τις εκλογές, δεν μπορεί να πάει 0,5Ε η κιλοβατόρα

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κάποιο όριο; πχ να επιδοτούνται μόνο 1000 κιλοβατόρες στο τετράμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

 δεν μπορεί να πάει 0,5Ε η κιλοβατόρα

το κρατάω για μελλοντικό quote

28 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κάποιο όριο; πχ να επιδοτούνται μόνο 1000 κιλοβατόρες στο τετράμηνο

Δεκ 0,221 0,171 0,081 για <500, 500-1000 , >1000kw αντίστοιχα , 0,269 για ΚΟΤ για χωρίς όριο

edit : ανα μήνα , όχι τετράμηνο

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Αυτή τη στιγμή υπάρχει κάποιο όριο; πχ να επιδοτούνται μόνο 1000 κιλοβατόρες στο τετράμηνο

Υπάρχουν κλίμακες ανά μήνα... 0-500, 500-1000, >1000

Όσο μεγαλώνει η κλίμακα, μικραίνει η επιδότηση.

Επίσης θα υπάρξει bonus για εξοικονόμηση το 4μηνο (συγκριτικά με το περσινό 4μηνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ίσως χαζή ερώτηση αλλά το έχω απορία. 

Στην πίσω όψη των λογαριασμών έχει καποιες πληροφορίες οπως λογαριασμός συμβολαίου, κωδικός εταιρου, στοιχεια πελάτη, ΑΦΜ κτλ. 

Εγω εκανα πέρσι νέο συμβόλαιο στο όνομα μου, το προηγούμενο συμβόλαιο ήταν στο όνομα του παππού που είχαμε ίδιο όνομα και πατρωνυμο αλλά διαφορετικό ΑΦΜ. 

Παρατηρώ τους λογαριασμούς και βλέπω ότι ενώ με το νέο συμβόλαιο μου στο δικό μου ΑΦΜ έχουν αλλάξει όλοι αυτοί οι αριθμοί, ο αριθμός στα στοιχεία πελάτη παραμενει ίδιος. Αυτό γιατί συμβαίνει; Δεν θα έπρεπε να ήταν διαφορετικός; Μήπως έχει να κάνει με όνομα και επώνυμο που ήταν ίδια με του προηγούμενου συμβαλομμενου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imr είπε

Τι εχουν κανει με το site τους και δεν κατεβαζει πελον λογαριασμο σε pdf?

Έχει απαντηθεί πολλές φορές αυτό στις τελευταίες σελίδες, θα είναι διαθέσιμος για κατέβασμα 3 ημέρες μετά από τη στιγμή που εμφάνισε το υπόλοιπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...