Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

προς το παρών αυτά τα 2 ,το καινούργιο LG 27GP850 από ότι διάβασα οσοί παρέλαβαν Αμερική είχε κλειδώσει κάποια features που διαφήμιζε,μου φαίνεται το strobing και το OC 180hz από 165hz και στο hardware unboxed θα το ξανακάνουν review 😂

οπως εκανε το msi που εβαλε dp 1.2 μετά το review. 

strobing δεν παιζει σε nano ips, εχει artifacting, δεν ξερω τι σκεφτηκαν.

Το oc λογικο το βρίσκω ειναι hit or miss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

οπως εκανε το msi που εβαλε dp 1.2 μετά το review. 

strobing δεν παιζει σε nano ips, εχει artifacting, δεν ξερω τι σκεφτηκαν.

Το oc λογικο το βρίσκω ειναι hit or miss

μάλλον δεν τους βγήκαν τα κουκιά όπως τα περίμεναν η θα τα κάνουν enable αργότερα με firmware update, τουλάχιστον να ρίξουν και την τιμή κανά 50αρι+ γιατί εκτέθηκαν 2η φορά.Από ότι είδα πάντως και σε μια ξανθιά Ελληνίδα που το παρουσίασε ήταν σβηστα και τα 2 στο menu motion blur + OC. 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

μάλλον δεν τους βγήκαν τα κουκιά όπως τα περίμεναν η θα τα κάνουν enable αργότερα με firmware update, τουλάχιστον να ρίξουν και την τιμή κανά 50αρι+ γιατί εκτέθηκαν 2η φορά.Από ότι είδα πάντως και σε μια ξανθιά Ελληνίδα που το παρουσίασε ήταν σβηστα και τα 2 στο menu motion blur + OC. 

Γενικά ρεντίκολο η LG  εδώ και κανα χρόνο. Από τα θέματα στα cx , στα μόνιτορ και την απόσυρση από τα smartphone. Αν δεν είχαν και το εργοστάσιο με τα panel που λειτουργεί σχετικά αυτόνομα θα ήταν στα ίδια με sony.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Γενικά ρεντίκολο η LG  εδώ και κανα χρόνο. Από τα θέματα στα cx , στα μόνιτορ και την απόσυρση από τα smartphone. Αν δεν είχαν και το εργοστάσιο με τα panel που λειτουργεί σχετικά αυτόνομα θα ήταν στα ίδια με sony.

μάλλον την ενδιαφέρει να πουλάει μόνο τα panel περισσότερο στις εταιρείες παρά να πουλάει τελικό προϊόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2021 στις 8:16 ΜΜ, skritikos είπε

Έχω δει refurbished οθόνες να έχουν μεμβράνη. Dell και άλλες. Την πήρες από σοβαρό κατάστημα;

 

Απ' το Novac την πήρα, το κουτί ήταν κάπως ταλαιπωρημένο αλλά πρώτον και σε διάφορα unboxing που είδα έτσι ήταν τα κουτιά, και δεύτερον η γενική εικόνα όταν το άνοιξα δεν έδινε την εντύπωση του μεταχειρισμένου/refurbished.

Στις 9/7/2021 στις 8:55 ΜΜ, Sakiz105 είπε

δεν εχει οχι. Μηπως ειναι απλά λιγο διαφανές ανάμεσα στο bezel και στο πλαστικό? 

Επισυνάπτω link φωτογραφίας: https://ibb.co/XYPZkw5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, phanispal είπε

Απ' το Novac την πήρα, το κουτί ήταν κάπως ταλαιπωρημένο αλλά πρώτον και σε διάφορα unboxing που είδα έτσι ήταν τα κουτιά, και δεύτερον η γενική εικόνα όταν το άνοιξα δεν έδινε την εντύπωση του μεταχειρισμένου/refurbished.

Επισυνάπτω link φωτογραφίας: https://ibb.co/XYPZkw5

Μόνο καινούργια ξέρω να πουλάνε. Δύσκολη διάγνωση από την φωτογραφία. Σίγουρα δεν βγαίνει αυτό με λίγο νεράκι σε μαλακό πανί οπτικών;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω.

Αν δεν είναι μεμβράνη (που δεν παίζει να είναι) απλά δε θα έχει κολλήσει τέλεια το AG Coating.

Απλά είπα μπας και ήταν κάτι σαν κοινό μυστικό, που όλοι γνωρίζατε αλλά δεν είχε αναφερθεί ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Δε νομίζω.

Αν δεν είναι μεμβράνη (που δεν παίζει να είναι) απλά δε θα έχει κολλήσει τέλεια το AG Coating.

Απλά είπα μπας και ήταν κάτι σαν κοινό μυστικό, που όλοι γνωρίζατε αλλά δεν είχε αναφερθεί ποτέ.

το coating ειναι. Μπορείς να μιλήσεις κατευθείαν με dell αν θες αλλη λογικά, ωστόσο δεν εχει καποιο λειτουργικό θέμα σε εκείνο το σημείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δε νομίζω.

Αν δεν είναι μεμβράνη (που δεν παίζει να είναι) απλά δε θα έχει κολλήσει τέλεια το AG Coating.

Απλά είπα μπας και ήταν κάτι σαν κοινό μυστικό, που όλοι γνωρίζατε αλλά δεν είχε αναφερθεί ποτέ.

Άνοιξε case στην Dell αύριο. Ίσως πάει για αντικατάσταση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, δε μπαίνω σε τέτοια διαδικασία για κάτι που φαίνεται με το ζόρι.

Απλά ρώτησα μήπως μία στις χίλιες ήταν μεμβράνη και περνούσαν τα χρόνια χωρίς να τη βγάλω.

Σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, παρά τα γνωστά προβλήματα των IPS που ούτως ή άλλως τα έχω συνηθίσει από τις U2311H/U2711.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολικοι ειστε...Αμα δε φαινεται,δεν ασχολεισαι.

Και η δικια μο εχει στη μια γωνια ενα σημαδακι σαν αυτο.

Εδω η βαση μου ειχε ενα ψιλο χτυπηματακι απειροελαχιστο.Σιγα ρε παιδια μη τρεχουμε για καθε τι τετοιο να κανουμε αντικαταστασεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά η Dell νομίζω είναι αρκετά εύκολη στις αλλαγές οπότε γιατί όχι..Καινούργιο προϊόν του κουτιού παίρνεις έχεις την απαίτηση να είναι ''αψεγάδιαστο''.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι θυμάμαι παλιότερα πολλές περιπτώσεις που οι αντικαταστάσεις ήταν χειρότερες.

Πόσοι είχαν γράψει εδώ μέσα ότι είχαν κάνει τρεις και βάλε αντικαταστάσεις και δεν τους είχε κάτσει αυτό που ήθελαν.

Δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο να μιλάω στο τηλέφωνο με τη Dell και να κανονίζω ραντεβού να έρχονται να αφήνουν και να παίρνουν.

Βέβαια αν χειροτερέψει με συστολές-διαστολές θα το σκεφτώ ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, phanispal είπε

Το θέμα είναι ότι θυμάμαι παλιότερα πολλές περιπτώσεις που οι αντικαταστάσεις ήταν χειρότερες.

Πόσοι είχαν γράψει εδώ μέσα ότι είχαν κάνει τρεις και βάλε αντικαταστάσεις και δεν τους είχε κάτσει αυτό που ήθελαν.

Δεν έχω τόσο ελεύθερο χρόνο να μιλάω στο τηλέφωνο με τη Dell και να κανονίζω ραντεβού να έρχονται να αφήνουν και να παίρνουν.

Βέβαια αν χειροτερέψει με συστολές-διαστολές θα το σκεφτώ ξανά.

εγω στην αρχη ελεγα δεν θα βγαλει βδομαδα που ακουγα να κανει θορυβο οταν κρυωνε :D. Αλλα μετά άκουσα και μια lg 65αρα οταν κρυωνε και λεω, νταξει τιποτα δεν ειναι της dell χαχα

αλλα ναι, ξερω περιπτωσεις με ατομο που στην 5η που εστειλε πισω, πηρε παλι monitor που ειχε στειλει πιο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...