Προς το περιεχόμενο

Αγορά 55άρας τηλεόρασης για gaming (xsx - ps5) και ταινίες


stelaraspavl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ σε αναζήτηση τηλεόρασης για ps5 είμαι κυρίως 55 κοιτάω. Κάποιες τηλεόρασης που είδα ήταν η Samsung q70T βγαίνει και σε καλή τιμή αν και φίλος μου προτεινε να πάω το λιγότερο σε 80T η ακόμη καλύτερα σε 90T και μετά φυσικά κοιταω αλλά ξεφεύγει η τιμή C9 η C10 lg oled. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ για την q70t με βλέπω γιατί είναι στο ευρώ τιμής που μπορώ γιατί αν κοιτάξουμε τις q80t ή q90t ανεβαίνει πάρα πολύ το κοστολόγιο και δυστυχώς αυτά τα δυο μοντέλα νομίζω ότι και τα 2 έχουν από μια θήρα hdmi 2.1.

Αν τώρα βρω μια οικονομική που να έχει όλες τις τις θήρες hdmi 2.1 ακόμα καλύτερα αλλά χλωμό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70t-vs-samsung-q80t/1818/1819?usage=11114&threshold=0.01

H Q70t έχει χειρότερες γωνίες θέασης και δεν έχει local dimming. Οπότε θεωρώ πως στις σκοτεινές σκηνές δεν θα τα πάει ιδιαίτερα καλά.

Γι αυτό και μόνο τον λόγο εγώ θα πρότεινα να καθυστερήσετε λίγο την αγορά και να πάτε στην Q80T όποτε μπορέσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70t-vs-samsung-q80t/1818/1819?usage=11114&threshold=0.01

H Q70t έχει χειρότερες γωνίες θέασης και δεν έχει local dimming. Οπότε θεωρώ πως στις σκοτεινές σκηνές δεν θα τα πάει ιδιαίτερα καλά.

Γι αυτό και μόνο τον λόγο εγώ θα πρότεινα να καθυστερήσετε λίγο την αγορά και να πάτε στην Q80T όποτε μπορέσετε

Ακριβώς αυτό που λες κάτι τέτοιο μου ανέφερε και ενας φίλος που ασχολείται με τηλεορασεις. Ότι το μαύρο γενικά δεν είναι τόσο καλά στις 70Τ νομίζω δεν έχει direct full array δεν θυμαμαι καλα. Και μου ειχε πει ότι αν θες πάνε 80Τ η 90Τ αλλά να περιμένω λίγο μην βιαστώ. 

Αν δεν κανω λάθος για 55 η 70Τ πάει κάνα 800 με 850€ και η 80Τ πάει 1000 με 1100€ και μετά η 90 που θεωρείτε κορυφή στα 1400 με 1500€ από ότι είχα δει. 

Αν και να πω την αλήθεια έχω ψηθεί να πάω σε lg oled cx αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή και μαζί με 5 χρόνια εγγύηση που ρώτησα 1800€ μου την αφήνουν. 

Αν τωρα δεν μπορέσω να πάω σε τόσο ακριβή μετά με βλέπω σε 70Τ η 80Τ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70t-vs-samsung-q80t/1818/1819?usage=11114&threshold=0.01

H Q70t έχει χειρότερες γωνίες θέασης και δεν έχει local dimming. Οπότε θεωρώ πως στις σκοτεινές σκηνές δεν θα τα πάει ιδιαίτερα καλά.

Γι αυτό και μόνο τον λόγο εγώ θα πρότεινα να καθυστερήσετε λίγο την αγορά και να πάτε στην Q80T όποτε μπορέσετε

Εσύ θα βλέπεις την τηλεόραση υπό γωνία;;; 

Εγώ πάλι όχι. Και γιατί να μην πηγαίνει καλά στις σκοτεινές σκηνές;;;;;; 

 

Πίστεψε με αν δεν είχαν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής θα αγόραζα την q80t. 

Τιμή q80t(950 ευρώ) vs q70t(770 ευρώ) κοντά 200 ευρώ διαφορά και στην ουσία δεν ξέρουμε τι το παραπάνω έχει η 80 από την 70 για να αξίζουν αυτά τα 200 ευρώ παραπάνω.

Ορίστε και ένα συγκριτικό μεταξύ των 70 - 80 - 90.

Και η q70t έχει 4 hdmi θήρες έναντι των άλλων 2 που έχουν μια λιγότερη δηλαδή 3.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς από αυτές που προτείνεις προσιτή τιμή έχει μόνο η q70t οι άλλες δυο ξεφεύγουν αρκετά σε κοστολόγιο ειδικά η sony x900h

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dinos234 είπε

Αν και να πω την αλήθεια έχω ψηθεί να πάω σε lg oled cx αλλά ανεβαίνει πολύ η τιμή και μαζί με 5 χρόνια εγγύηση που ρώτησα 1800€ μου την αφήνουν.

αν επιτρεπεται που σου εκαναν τετοια προσφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες η γνωμη μου ειναι να περιμενετε εαν θελετε Q80T . Συνηθως οι οθονες 1000+ € ειναι αυτες που δεχονται την μεγαλυτερη εκτπωση στις γιορτες / black friday . Ετσι κι αλλιως εαν δεν εχετε κλεισει το ps5 για πρωτη μερα το βλεπω πολυ δυσκολο να παραλαβετε πριν το 21' . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά γιατί το δένεις ότι όλοι θα πάρουν το πανάκριβο ps5 χωρίς κανένα παιχνίδι τη στιγμή που υπάρχει και η φτηνότερη λύση του xbox series x μαζί με game pass ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kalliosmanos είπε

αν επιτρεπεται που σου εκαναν τετοια προσφορα?

Για 55 είναι κλοπή, για 65 είναι οκ.
Στα public η 65 είναι 2500 +500 επιστροφή +250 δωροεπιταγή LG +δωρεάν εγγύηση +25 δωροεπιταγή public, οπότε αν τα πάρεις όλα στην ονομαστική τους αξία 1725. (Η 55 στα 1700 +340 +100, οπότε στην ονομαστική τους αξία 1260).

 

edit: Η επιστροφή είναι επιστροφή eurobank (θέλει κάρτα εκεί). Η δωροεπιταγή LG είναι προπληρωμένη mastercard που περνάει λογικά παντού, η δωροεπιταγή public θέλει κάρτα public. Και τα τρία δωράκια ΔΕΝ μειώνουν την τιμή, πρέπει να τα φας σε νέες αγορές (για αυτό και λέω "ΑΝ" τα μετρήσεις με την ονομαστική τους αξία: το νοίκι, η εφορία και ο υδραυλικός δεν παίρνουν ποντάκια eurobank ούτε δωροεπιταγές public).

 

edit #2: Η αλλαγή πιστωτικού ορίου στη eurobank θέλει μία εργάσιμη τουλάχιστον. Το γράφω να υπάρχει.

Επεξ/σία από iddqdiddqd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iddqdiddqd είπε

Για 55 είναι κλοπή, για 65 είναι οκ.
Στα public η 65 είναι 2500 +500 επιστροφή +250 δωροεπιταγή LG +δωρεάν εγγύηση +25 δωροεπιταγή public, οπότε αν τα πάρεις όλα στην ονομαστική τους αξία 1725. (Η 55 στα 1700 +340 +100, οπότε στην ονομαστική τους αξία 1260).

Η επιστροφή που αναφέρεις είναι με πιστωτική κάρτα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kalliosmanos Είναι με προσφορά που τρέχει μέχρι την Πέμπτη 29/10 αν κάνεις αγορά τηλεόρασης άνω των 499 Ευρώ και κάνοντας χρήση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας Εurobank που να συμμετέχει στο πρόγραμμα Επιστροφή της Eurobank. Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για αυτό στο forum των Προσφορών 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ξέρει κανείς στα σίγουρα αν αυτό το μοντέλο https://www.plaisio.gr/sony-led-tv-55xh9096-55-4k-ultra-hd_3502988?fbclid=IwAR3RKy0V0I-pdael-DybqIFoGq-Rk5BUkJw5n2WD9W_t7LHDD5-T4AuFS6A που έχει ξανά αναφερθεί παραπάνω υποστηρίζω πλήρως HDMI 2.1 (4k@120Hz) μετά την αναβάθμιση?

Γενικά αξίζει η συγκεκριμένη TV τα λεφτά της για ταινίες και gaming? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...