Προς το περιεχόμενο

Σκούτερ η μηχανή;


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GrigM είπε

 

Απο την στιγμη που πας σε δικυκλο, οποτε εχεις εστω και λιγο το μικροβιο της μηχανοκινησης, εισαι ηλικιακα ωριμος και για να εισαι κομπλε για σχεδον ολα και για καιρο, θα σου προτεινα να κοιταξεις τα CB/CBX 500 και αν δεις οτι σου ταιριαζει, να δωσεις ακομη 200€ να βαλεις quickshifter για να μην εχεις τον συμπλεκτη.

 

Πως θα βάζει πρώτη χωρίς συμπλέκτη ; 
Θα μας τρέλανετε βραδιάτικα. 
Αν πάρει ο lactate πρώτη μηχανή cb500 f η x του χαρίζω το bmw c400x.

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, greekfragma είπε

15 μέρες μετά, 11 σελίδες και 150 απαντήσεις και ακόμα να καταλήξουμε για τον φίλο Lactate.

Leonardo Dicaprio Drink GIF by Morphin

μα οι μισοί με κράζουν, κάποιοι λένε να πάρω με 150 κυβικά, άλλοι λένε ότι 150 κυβικά δεν είναι για τίποτα και να πάρω 300. αλλοι λενε οτι με τα 300 θα σκοτωθώ. Κάποιοι λένε να πάρω μηχανή και όχι σκούτερ. Άλλοι μου λένε ότι δεν ξέρω να κάνω ποδήλατο λες και με ξέρουν προσωπικά. Άλλοι μου προτείνουν μηχανές με 7 χιλιάρικα ενώ έχω πει 3-4 μαξ. Παρολα αυτα μαρεσει που διαβαζω όλες αυτες τις αποψεις γιατι με βοηθάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lactate είπε

μα οι μισοί με κράζουν, κάποιοι λένε να πάρω με 150 κυβικά, άλλοι λένε ότι 150 κυβικά δεν είναι για τίποτα και να πάρω 300. αλλοι λενε οτι με τα 300 θα σκοτωθώ. Κάποιοι λένε να πάρω μηχανή και όχι σκούτερ. Άλλοι μου λένε ότι δεν ξέρω να κάνω ποδήλατο λες και με ξέρουν προσωπικά. Άλλοι μου προτείνουν μηχανές με 7 χιλιάρικα ενώ έχω πει 3-4 μαξ. Παρολα αυτα μαρεσει που διαβαζω όλες αυτες τις αποψεις γιατι με βοηθάει.

αν δε γράψεις ΕΣΥ τελικά που καταλήγεις εγώ ακόμα δε θα γράψω τίποτα και θα περιμένω να μας πεις τι ακριβώς ψάχνεις και πως αισθάνεσαι.

το πιο σημαντικό είναι να καβαλήσεις ΚΑΙ σκουτερ ΚΑΙ μηχανή με συμπλέκτη και να δεις τι σε βολεύει καλύτερα.

θες καθημερινές ευκολίες και απλά να γυρνάς το κλειδί ή να μάθεις οδήγηση. Θα είναι απλά μεταφορικό να κάνεις τη δουλειά σου ή θα γουστάρεις να καβαλάς και να πηγαίνεις και βόλτες;

στην 1η περίπτωση σκουτερ, στη 2η μηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η 3η επιλογή και 4η επιλογή. Ποδήλατο , πατίνι.  Είναι μόδα , εναλλακτικός τρόπος μετακίνησης, σεβόμαστε το περιβάλλον  άρα είμαστε οικολόγοι , συν ότι κάνει καλό στην υγεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greekfragma είπε

αν δε γράψεις ΕΣΥ τελικά που καταλήγεις εγώ ακόμα δε θα γράψω τίποτα και θα περιμένω να μας πεις τι ακριβώς ψάχνεις και πως αισθάνεσαι.

το πιο σημαντικό είναι να καβαλήσεις ΚΑΙ σκουτερ ΚΑΙ μηχανή με συμπλέκτη και να δεις τι σε βολεύει καλύτερα.

θες καθημερινές ευκολίες και απλά να γυρνάς το κλειδί ή να μάθεις οδήγηση. Θα είναι απλά μεταφορικό να κάνεις τη δουλειά σου ή θα γουστάρεις να καβαλάς και να πηγαίνεις και βόλτες;

στην 1η περίπτωση σκουτερ, στη 2η μηχανή.

 Δεν καταλήγω γιατί σκ΄έφτομαι. Πιο πολύ σε σκούτερ   μάλλον γιατί θεωρώ ότι θα είναι πιο εύκολο στο οδήγημα  για κάποιον καινούριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lactate είπε

 Δεν καταλήγω γιατί σκ΄έφτομαι. Πιο πολύ σε σκούτερ   μάλλον γιατί θεωρώ ότι θα είναι πιο εύκολο στο οδήγημα  για κάποιον καινούριο.

Μαθήματα σε σχολή οδηγών , θα τα καβαλήσεις και τα δύο , και θα δεις ότι σε άλλους βολεύει η μηχανή και σε άλλους το scooter και σε αρκετούς και τα δύο. Με την σκέψη έχεις θεωρία , με την πρακτική έχεις απόφαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mp123 είπε

Πως θα βάζει πρώτη χωρίς συμπλέκτη ; 
Θα μας τρέλανετε βραδιάτικα. 
Αν πάρει ο lactate πρώτη μηχανή cb500 f η x του χαρίζω το bmw c400x.

Δεν είπαμε να τον αποχωριστεί. Αλλά αν έχει συμπλέκτη μόνο στα κατεβάσματα, είναι τελείως άλλο απ το να τον εχεις συνέχεια. 
Επιπλεον, γιατί όχι CB? Ποδήλατο είναι. 
Ουτε γκάζι έχει, ούτε βάρος. 
Δεν είναι NC750X. 
Ενα σκούτερ σε μορφή μηχανής είναι. 
 

Τέλος πάντων. Ανούσιο μοιάζει το thread και έχει μαζέψει πολλούς ‘ειδικούς’ οποτε άφησα την ιδέα μου και την κάνω σιγά σιγά. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lactate είπε

 Δεν καταλήγω γιατί σκ΄έφτομαι. Πιο πολύ σε σκούτερ   μάλλον γιατί θεωρώ ότι θα είναι πιο εύκολο στο οδήγημα  για κάποιον καινούριο.

15 μέρες απλά σκέφτεσαι και 160 απαντήσεις μετά που σου έχουν πει όλοι τα ατελείωτα σε + και - της κάθε περίπτωσης και το έχουμε εξαντλήσει σε σημείο υπερβολής.

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ 2, δεν υπάρχει κάτι άλλο να γραφτεί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είτε στην Πόλη είτε σε ταξίδια ακόμη και πάνω απο 500 χλμ, σκούτερ χρησιμοποιώ. Έχω το SH 300 απο το 2007. Όμως.... με κούρασε και πλέον θέλω να το δώσω, να αλλάξω να ξεμπερδέψω να γλιτώσω. Και να πάρω το... ολοκαίνουργιο SH300 του 2021. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Εγώ είτε στην Πόλη είτε σε ταξίδια ακόμη και πάνω απο 500 χλμ, σκούτερ χρησιμοποιώ. Έχω το SH 300 απο το 2007. Όμως.... με κούρασε και πλέον θέλω να το δώσω, να αλλάξω να ξεμπερδέψω να γλιτώσω. Και να πάρω το... ολοκαίνουργιο SH300 του 2021. 😛

Σοβαρα το γραφεις η κανεις πλάκα;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δίπλωμα οδήγησης για μηχανή έχεις? Αυτό είναι το βασικότερο και αυτό πρέπει να κάνεις πρώτα :D. Αν έχεις, just buy something μην το κουράζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

Σοβαρα το γραφεις η κανεις πλάκα;;; 

Μένω Αθήνα, έχω πάει ταξίδια σε Τρίκαλα, Αγρίνιο καμια 10αριά φορές, Πάτρα και το πιο μακρινό...... ΚΑΒΑΛΑ.

Μια χαρά ήταν όλα, καμιά κούραση κανένα θέμα. Θα ήθελα απλά να μπορούσα να έχω μεγαλύτερη τελική ταχύτητα για ορισμένα κομμάτια της εθνικής οδού. Κάτι που η μηχανή μου δεν το διαθέτει. 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, adrfinance είπε

Βασικά δίπλωμα οδήγησης για μηχανή έχεις? Αυτό είναι το βασικότερο και αυτό πρέπει να κάνεις πρώτα :D. Αν έχεις, just buy something μην το κουράζεις.

Όχι δεν έχω, είχα σκοπό να αρχίσω μαθήματα (έλεγα για το ανώτερο δίπλωμα) αλλά τώρα μάλλον πρέπει να περιμένω να τελειώσει όλο αυτό με την καραντίνα οπότε απλά ψάχνομαι με το τι να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...