Προς το περιεχόμενο

Επιλογή για λάστιχα επιβατικού


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Εντάξει, αν βρεις αρκετούς να γνωρίζουν το συγκεκριμένο μοντέλο από τη συγκεκριμένη εταιρεία, καλώς.

σε ευχαριστω κατατοπιστικοτατος και πληρης στην αξιολογηση και αναλυση σου στο συγκεκριμενο λαστιχο οπως και ολοι οι υπολοιποι!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να κάνεις πιο εποικοδομητική συζήτηση αν ήθελες, με κερδισμένο εσένα πάνω απ' όλα.

Γιατί κόλλησες με τα συγκεκριμένα ας πούμε, για τα οποία δε φαίνεται να μπορούμε να βρούμε πληροφορίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Θα μπορούσες να κάνεις πιο εποικοδομητική συζήτηση αν ήθελες, με κερδισμένο εσένα πάνω απ' όλα.

Γιατί κόλλησες με τα συγκεκριμένα ας πούμε, για τα οποία δε φαίνεται να μπορούμε να βρούμε πληροφορίες;

Στο σκρουτζ ολα τα radar ελαστικά έχουν μια αξιολόγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Στο σκρουτζ ολα τα radar ελαστικά έχουν μια αξιολόγηση.

Στην Ελλάδα είναι άγνωστα προς το παρόν, πάντως στο Tyre Reviews δε δείχνουν και πολύ της προκοπής:

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Radar/RPX800.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Στην Ελλάδα είναι άγνωστα προς το παρόν, πάντως στο Tyre Reviews δε δείχνουν και πολύ της προκοπής:

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Radar/RPX800.htm

Και ειναι κριτικές ετών.Η πιο πρόσφατη του 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, PedroG είπε

σε ευχαριστω κατατοπιστικοτατος και πληρης στην αξιολογηση και αναλυση σου στο συγκεκριμενο λαστιχο οπως και ολοι οι υπολοιποι!

Όταν αραδιάζετε ένα σωρό απίθανα ελαστικά είναι λίγο δύσκολο να βρείτε κάποιον που να τα έχει δοκιμάσει όλα ή έστω και ένα από αυτά.

Σε αυτή την περίπτωση βλέπε αξιολογήσεις στο internet από ανθρώπους που τα έχουν δοκιμάσει, είτε επαγγελματίες γνώστες του αντικειμένου είτε από ιδιώτες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nabuko είπε

Όταν αραδιάζετε ένα σωρό απίθανα ελαστικά είναι λίγο δύσκολο να βρείτε κάποιον που να τα έχει δοκιμάσει όλα ή έστω και ένα από αυτά.

Σε αυτή την περίπτωση βλέπε αξιολογήσεις στο internet από ανθρώπους που τα έχουν δοκιμάσει, είτε επαγγελματίες γνώστες του αντικειμένου είτε από ιδιώτες. 

Ο λόγος που ανάρτησα την ερώτηση εδώ είναι ότι δεν έχω επαρκή πληροφόρηση.....

Άντι αυτού από το πρωί εισπράττω χλευασμό ειρωνεία και σύσταση τελευταία να μην υποβάλω ερωτήσεις....

Νομίζω ότι η φύση του φόρουμ είναι να υποβάλλονται ερωτήσεις σχετικές με τον τίτλο και αν ξέρει κάποιος να απαντά αντί να το παίζει δήθεν η κάποιος η να αποθαρρύνει τους άλλους να βάζουν λάστιχα η προϊόντα που δεν είναι εμπορικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, PedroG είπε

Ο λόγος που ανάρτησα την ερώτηση εδώ είναι ότι δεν έχω επαρκή πληροφόρηση.....

Άντι αυτού από το πρωί εισπράττω χλευασμό ειρωνεία και σύσταση τελευταία να μην υποβάλω ερωτήσεις....

Νομίζω ότι η φύση του φόρουμ είναι να υποβάλλονται ερωτήσεις σχετικές με τον τίτλο και αν ξέρει κάποιος να απαντά αντί να το παίζει δήθεν η κάποιος η να αποθαρρύνει τους άλλους να βάζουν λάστιχα η προϊόντα που δεν είναι εμπορικά...

Επίσης καλό ειναι να καταλαβαίνεις τι σε ρωτάνε αντί να φαντάζεσαι πράγματα.Αν δεν μπορείς δεν σου φταίνε οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν πάρω λάστιχα ρίχνω μία ματιά στο tyre reviews για να πάρω μία ιδέα αλλά δύσκολα να βγάλεις άκρη με τα σχόλια.

Matador MP47 Hectorra 3 - Μέτρια λάστιχα, οικονομικά φορεμένα σε δύο διαφορετικά οχήματα. Είναι σκληρά και δεν έχεις άνεση στους κατσικόδρομους επίσης τσιρίζουν στην ζέστη λες και φρενάρεις με 200.

Kleber Dynaxer HP4  - Ότι καλύτερο έχω βάλει μέχρι στιγμής, μαλακό στις λακκούβες, προστασία για τις ζάντες, αθόρυβο στα πολλά χλμ.

Είναι η ώρα να αλλάξω τα Matador και λέω να πάω σε Toyo NanoEnergy 3, τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Είναι μαλακά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Αν έχει άποψη κάποιος παρακαλώ ας με διαφωτίσει😁 

Μου είχαν πει πως στα 40k km καλό είναι να αλλαχτούν τα ελαστικά. Είναι κάποιος εμπειρικός κανόνας; (έστω το ελαστικό είναι οκ από γόμα)

Επίσης στα 4 χρόνια από παραγωγή ελαστικού είναι καλό να αλλάζονται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, FiLw είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αν έχει άποψη κάποιος παρακαλώ ας με διαφωτίσει😁 

Μου είχαν πει πως στα 40k km καλό είναι να αλλαχτούν τα ελαστικά. Είναι κάποιος εμπειρικός κανόνας; (έστω το ελαστικό είναι οκ από γόμα)

Επίσης στα 4 χρόνια από παραγωγή ελαστικού είναι καλό να αλλάζονται;

 

Kαλο ειναι στην 4ετια να αλλαχθει γιατι και πολλα χιλιομετρα να μην εχει θα εχει "ξεραθει-καει" ας πουμε η γομα και το λαστιχο θα εχει πλεον χασει μεγαλο μερος  των "επιδοσεων του".

Επισης τα "στσ 40κ καλο ειναι να αλλαχθουν" το λενε γιατι συνηθως γυρω στα 40-50Κ ενα μεσο ελαστικο θα εχει φθαρει σχεδον ολοκληρωτικα , εκτος αν ειναι καμια ιδιαιτερη περιπτωση και εχει πολυ σκληρη γομα και εχει πολυ αργη φθορα.

Σε γενικες γραμες ενας μεσος κανονας ειναι οτι καλο ειναι στα 4με  βαρια 5 χρονια η στα 40 με βαρια 50Κ να πετιουνται τα ελαστικα.

Τα δικα μου αυτη την στιγμη εχουν 38Κ και τα φοραω κατι λιγοτερο απο 3μιση χρονια και νιωθω οτι εχει ερθει ηδη η ωρα τους

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Λ

Γενικά, σε ένα φόρουμ, ο καθένας ρωτάει ό,τι θέλει και καθένας απαντάει ό,τι θέλει 

 

13 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Επίσης καλό ειναι να καταλαβαίνεις τι σε ρωτάνε αντί να φαντάζεσαι πράγματα.Αν δεν μπορείς δεν σου φταίνε οι άλλοι.

τι με ρωτησες δλδ? γιατι εγω υποβαλλω μια ερωτηση σε οσους εχουν δοκιμασει το

 

Radar RPX-800 205/55R16 υποτιθεται για ολες τις εποχες ...

εχει δοκιμασει καποιος το συγκεκριμενο 4 εποχων?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...