Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

επαναφορτιζόμενες σώνεσαι άσε που δεν τελειώνουν και γρήγορα. Αυτή της microsoft που έχω κρατάει παραπάνω από τον controller του ps5. 

Δεν είναι τώρα για μπαταρίες βγάλε βάλε. Απορώ δλδ το 2021 πως η microsoft βγάζει ακόμα controller με μπαταρίες. 

Κι εγω για να αποφύγω τα βγάλε βάλε πήρα το kit αλλά το πρώτο φόρτιζε όποτε ήθελε εξαρχής, το έστειλα με την εγγύση στην MS και μου το αντικατέστησαν με το δεύτερο όπου αρχικά δούλευε κομπλέ αλλά πλέον σε λιγότερο απο ενα έτος (και με λίγες φορτίσεις) η στάθμη μπαταρίας δείχνει οτι να ναι με αποτέλεσμα με ελάχιστη χρήση μετα απο φόρτιση να δείχνει low battery, να σβήνει απο μπαταρία υποτίθεται μια και 2 φορές και όταν το ξαναανάβω στο καπάκι δείχνει φούλ στάθμη και κρατάει ώρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Κι εγω για να αποφύγω τα βγάλε βάλε πήρα το kit αλλά το πρώτο φόρτιζε όποτε ήθελε εξαρχής, το έστειλα με την εγγύση στην MS και μου το αντικατέστησαν με το δεύτερο όπου αρχικά δούλευε κομπλέ αλλά πλέον σε λιγότερο απο ενα έτος (και με λίγες φορτίσεις) η στάθμη μπαταρίας δείχνει οτι να ναι με αποτέλεσμα με ελάχιστη χρήση μετα απο φόρτιση να δείχνει low battery, να σβήνει απο μπαταρία υποτίθεται μια και 2 φορές και όταν το ξαναανάβω στο καπάκι δείχνει φούλ στάθμη και κρατάει ώρες....

εγώ αυτό που έχω τώρα είναι από το pc που είχα στο controller μπορεί να είναι και πάνω από δύο χρόνια και δεν έχει κανένα πρόβλημα με πολλές ώρες gaming 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, chek2fire said:

Δεν είναι τώρα για μπαταρίες βγάλε βάλε. Απορώ δλδ το 2021 πως η microsoft βγάζει ακόμα controller με μπαταρίες. 

Ευτυχώς γιατί δεν έχει χρειαστεί ποτέ να παίξω με καλώδιο όπως στο PS4 μιας και έχω πάντα φορτισμένες μπαταρίες διαθέσιμες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει Xbox One και τον ενδιαφέρει το Series S, θα ανεβάζω όσα παιχνίδια έχω/μπορώ. Μπορείτε να δείτε ένα μικρό δείγμα παρακάτω.

Rainbow Six Siege

Just Cause 3: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι έχω σύνδεση 100mbps. Την κονσόλα την έχω συνδέσει κατευθείαν με καλώδιο enthernet. Όταν κατεβάζω ένα παιχνίδι βλέπω το download να παίζει συνεχώς από 10-70mbps. Γιατί συμβαίνει αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Στο σπίτι έχω σύνδεση 100mbps. Την κονσόλα την έχω συνδέσει κατευθείαν με καλώδιο enthernet. Όταν κατεβάζω ένα παιχνίδι βλέπω το download να παίζει συνεχώς από 10-70mbps. Γιατί συμβαίνει αυτό; 

είναι θέμα των server της microsoft δεν έχουν και τις καλύτερες ταχύτητες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, chek2fire said:

είναι θέμα των server της microsoft δεν έχουν και τις καλύτερες ταχύτητες 

Δεν ειναι θεμα server απλα ριχνει την ταχυτητα οταν εχεις ανοιχτο καποιο παιχνιδι. Στο Update του Απριλιου θα το βελτιωσουν αυτο το θέμα.

https://www.resetera.com/threads/ot-xbox-series-x-s-powering-your-dreams-series-ly.322357/post-61685167

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βλέπω ότι οι server τους είναι απαράδεκτοι ακόμα και όταν δεν τρέχει κάποιο game. Aκόμα και στο pc έχουν την ίδια συμπεριφορά στο download τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια. Προσπαθώ να παίζω το forza horizon 4 και το παιχνίδι δεν ξεκινάει. Αφού πατήσω το Α "start game" κολλάει μόνιμα στο loading. Το παιχνίδι το παίζω εδώ και τρεις μήνες χωρίς πρόβλημα. Να πω ότι δοκίμασα να φτιάξω δεύτερο χρήστη και εκεί ανοίγει κανονικά. Δοκίμασα απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά χωρίς να αλλάξει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nnoutas είπε

Παιδιά βοήθεια. Προσπαθώ να παίζω το forza horizon 4 και το παιχνίδι δεν ξεκινάει. Αφού πατήσω το Α "start game" κολλάει μόνιμα στο loading. Το παιχνίδι το παίζω εδώ και τρεις μήνες χωρίς πρόβλημα. Να πω ότι δοκίμασα να φτιάξω δεύτερο χρήστη και εκεί ανοίγει κανονικά. Δοκίμασα απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανά χωρίς να αλλάξει κάτι. 

κάτι το χαλάει στα saves σου, το έχει πάθει φίλος μου με το dirt 5 κι ένα xbox360 παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Γνωρίζεις πως μπορώ να το κάνω αυτό; 

You can manage your data for individual games through My games & apps on your Home screen. Here's how:
  1. On Home, select My games & apps.
  2. Highlight the game, press the Menu  button on your controller, then select Manage game & add-ons.
  3. Select the Saved data box, then choose the item you want to delete.

και πρέπει να σε βγάλει εδώ

https://imgur.com/a/TFj65rz/

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...