Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Daredevil είπε
You can manage your data for individual games through My games & apps on your Home screen. Here's how:
  1. On Home, select My games & apps.
  2. Highlight the game, press the Menu  button on your controller, then select Manage game & add-ons.
  3. Select the Saved data box, then choose the item you want to delete.

και πρέπει να σε βγάλει εδώ

https://imgur.com/a/TFj65rz/

Ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Ευχαριστώ 

Πρίν προχωρήσεις να ξέρεις οτι θα χάσεις οτι πρόοδο έχεις στο παιχνίδι εδω και 3 μήνες που είπες οτι παίζεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Πρίν προχωρήσεις να ξέρεις οτι θα χάσεις οτι πρόοδο έχεις στο παιχνίδι εδω και 3 μήνες που είπες οτι παίζεις...

Ναι το ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέος κάτοχος και εγώ και μέχρι στιγμής έχω να πω τα καλύτερα(πήρα και το Xbox live gold + gamepass για ένα χρόνο κλπ κλπ). 
 

Γρήγορο, μικρό, όμορφο αν και το X οπτικά μου αρέσει καλύτερα. Έβαλα war zone και forza horizon 4 και πάει σφαίρα σε 1080, κόλλημα 0, ωραία γραφικά. 
 

Με το σύστημα της υπογραφής (4170, 1050ti, ram 8gb) για το πως παίζω τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν ήμουν οκ αλλά το war zone δεν την πάλευε ιδιαίτερα. Έδω στο series S τρέχει χάρμα οφθαλμών. Πληκτρολόγιο / ποντίκι πάνω και παίζω σαν να μην άλλαξε τίποτα. 
 

Έβαλα και την εφαρμογή Xbox στο κινητό και απομακρυσμένα βλέπω τι κατεβαίνει, ποσό θέλει ακόμα κλπ ή βάζω να κατέβει κάποιο παιχνίδι και όταν πάω σπίτι είναι έτοιμο.

Μου έβγαλε επιλογή το war zone να κατεβάσω και 3 textures pack να τα βάλω ή θα έχει κάποια πτώση στις επιδόσεις μετά; Τα έχει βάλει κανείς; 
 

ΥΓ: Σχετικά μελανό σημείο ο αποθηκευτικός χώρος που αφού το έκανα παραγγελία είδα πως έχει ελεύθερα μόλις 360gb (όχι πως αν το είχα δει πριν την παραγγελία δεν θα το έπαιρνα, απλά να χαμέ να λέγαμε) και έχοντας κάνει install ori, forza και war zone έχουν μείνει 200 ελεύθερα. Οκ, εντάξει βάζεις και 2-3 μεγάλα καλά τελευταία παιχνίδια ή περισσότερα μικρότερα όποτε για μένα είναι οκ. 
 

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα έναν ssd και πήρα μια θήκη usb 3 και τον έκανα εξωτερικό, τον έβαλα πάνω στο Xbox τον έκανε μορφοποίηση και όλα οκ δουλεύει μια χαρά. 
 

Το θέμα μου είναι πως όταν κλείνω το Xbox (είτε σε eco mode, είτε σε instant on, είτε από την επιλογή πλήρης τερματισμός της κονσόλας) δεν σβήνει το λαμπάκι του σκληρού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνει και ο σκληρός (δηλαδή όπως το σκέφτομαι να σταματάει να στέλνει ρεύμα από τα usb όταν κλείνει το Xbox)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το "πρόβλημα" εμφανίζεται και στο ONE X που έχω, μπορεί κάποιος να μου πει γιατί κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα κάνει συνεχώς ενημέρωση το Microsoft Store??

Δεν έχω πρόβλημα με τις ενημερώσεις ούτε να γίνονται κάθε μέρα αλλά είναι συνεχώς σε queue και δεν αναβαθμίζεται ποτέ. Το βλέπω κάθεται εκεί και δεν τραβάει καν ίντερνετ. Μετά από κάνα 5 λεπτο δείχνει 120kbps και σταματάει πάλι ενώ μόλις ξεκίνησα το update του Rainbow Six Siege που ήταν από κάτω, τσουπ αμέσως 30 mbps η ταχύτητα και κατεβηκε αμέσως (300mb ήταν).

Το τρελό είναι ότι ενώ δείχνει ότι δεν τραβάει ίντερνετ και δεν προχωράει το ποσοστό ενημέρωσης, όταν μπαίνω να παίξω ένα online παιχνίδι , μου γονατίζει τη σύνδεση, πάει το ping πάνω από 120.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Αν και το "πρόβλημα" εμφανίζεται και στο ONE X που έχω, μπορεί κάποιος να μου πει γιατί κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα κάνει συνεχώς ενημέρωση το Microsoft Store??

Δεν έχω πρόβλημα με τις ενημερώσεις ούτε να γίνονται κάθε μέρα αλλά είναι συνεχώς σε queue και δεν αναβαθμίζεται ποτέ. Το βλέπω κάθεται εκεί και δεν τραβάει καν ίντερνετ. Μετά από κάνα 5 λεπτο δείχνει 120kbps και σταματάει πάλι ενώ μόλις ξεκίνησα το update του Rainbow Six Siege που ήταν από κάτω, τσουπ αμέσως 30 mbps η ταχύτητα και κατεβηκε αμέσως (300mb ήταν).

Το τρελό είναι ότι ενώ δείχνει ότι δεν τραβάει ίντερνετ και δεν προχωράει το ποσοστό ενημέρωσης, όταν μπαίνω να παίξω ένα online παιχνίδι , μου γονατίζει τη σύνδεση, πάει το ping πάνω από 120.

γενικά οι ταχύτητες download είναι ότι νάναι. Εγώ οταν παίζω κάνω pause στις όποιες ενημερώσεις εγκαταστάσεις νέου game και το αφήνω μετά όταν είναι σε suspend η κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2021 στις 7:02 ΜΜ, stratigos24 είπε

Είχα έναν ssd και πήρα μια θήκη usb 3 και τον έκανα εξωτερικό, τον έβαλα πάνω στο Xbox τον έκανε μορφοποίηση και όλα οκ δουλεύει μια χαρά. 
 

Το θέμα μου είναι πως όταν κλείνω το Xbox (είτε σε eco mode, είτε σε instant on, είτε από την επιλογή πλήρης τερματισμός της κονσόλας) δεν σβήνει το λαμπάκι του σκληρού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνει και ο σκληρός (δηλαδή όπως το σκέφτομαι να σταματάει να στέλνει ρεύμα από τα usb όταν κλείνει το Xbox)?

Καλημέρα!

Επειδή έχω το one X και είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με εξωτερικό δίσκο (θήκη + ssd) να ξέρεις οτι φταίει η θήκη.

α)Πρέπει να ενεργοποιήσεις (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) μια επιλογή στις ρυθμίσεις για να κάνει shutdown και τον δίσκο(δεν το θυμάμαι ακριβώς  πως λέγεται, αλλά είναι στις ρυθμίσεις του shutdown). Το πιο πιθανό είναι οτι δεν θα σου δουλέψει.

β) Αν δεν πετύχει το παραπάνω τότε άλλαξε την θήκη του ssd με κάποια άλλη που να κάνει autosleep στο 10λεπτο. Η παρακάτω δούλεψε και δουλεύει σε εμένα μια χαρά, αν το έχεις με αγορές απέξω. Με priority Direct βγαίνει στο 10αρικο και θα την έχεις σε 20 μέρες το πολύ.

https://www.banggood.com/ORICO-2580U3-2_5-USB3_0-Portable-SATA-SSD-Enclosure-5Gbps-4TB-Max-Hard-Disk-Enclosure-Tool-Free-Tape-Shaped-Enclosure-p-1731147.html?cur_warehouse=CN&ID=6287842&rmmds

Γενικά οι θύρες του xbox δίνουν πάντα ρευμα οτι και να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η επιλογη 30/45fps και ανυπαρκτη η επιλογη για 60fps στο RE8. Απο το κακο στο χειροτερο. 
 

Να δουμε τι θα δουνε τα ματια μας στα πραγματικα next-gen .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ωραια η επιλογη 30/45fps και ανυπαρκτη η επιλογη για 60fps στο RE8. Απο το κακο στο χειροτερο. 
 

Να δουμε τι θα δουνε τα ματια μας στα πραγματικα next-gen .

θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή 1080/60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Daredevil είπε

θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή 1080/60

Σε πολλα BC games 30αρι, σε cross-gen 30αρι... Δηλαδη στα next-gen τι θα δουμε;

Ειναι που η μονη διαφορα με το XSX θα ηταν η αναλυση. 
 

False advertising στο μεγιστο. Αλλα δε πειραζει εμεις ας παιζουμε φαπες για το αν το PS5 η το XSX εχει 2fps drops καθε 20 ωρες παιχνιδιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...