Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, elsoulas είπε

Παιδιά καλημέρα. Το FIFA 21 next gen σε τι ανάλυση θα τρέχει στο s; 

Θέλω να πιστεύω minimum 1080/60fps. Δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι επίσημο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, tsakitsan95 said:

Παρέλαβα σήμερα την κονσόλα, πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις, πολύ ωραία.

Καλορίζικη! Σε τι οθόνη την έχεις κουμπώσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Demis είπε

Καλορίζικη! Σε τι οθόνη την έχεις κουμπώσει; 

Σε μία 4K LG 49αρα 4ετίας 60 hz. Δεν σκόπευα σύντομα να προβώ σε αγορά τηλεόρασης οπότε για αυτό δε με έκαιγε το X. Σε 3-4 χρονιά ίσως πάω σε ολική αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Έχω μια Samsung Q80T 55'. Δεν είμαι hardcore gamer (για την ακρίβεια δεν είμαι gamer at all τα τελευταία 20 χρόνια :P). Πάντα ήθελα να κάνω ένα restart στο gaming αλλά με τις τιμές που έχουν τα παιχνίδια δεν είχα τη διάθεση να ασχοληθώ. Επειδή πλέον με το game pass τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα και οικονομικά, σκέφτηκα να πάρω κάποια next gen κονσόλα ώστε να παίζω κανένα παιχνίδι στο σαλόνι.

Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι απαιτητικός στην ποιότητα ώστε να θέλω crystal clear γραφικά, ray tracing κλπ (παρ ότι η τηλεόραση μπορεί να αποδόσει πολύ καλά όπως διαβάζω) οπότε σκέφτηκα ότι το Series S θα είναι μια τίμια αγορά παρέα με το game pass. Η απόστασή μου από την τιβί θα είναι γύρω στα 2 μέτρα οπότε ίσως οι διαφορές με το Series X δεν θα είναι χαοτικές. Αυτό που πονάει είναι η διαφορά στα FPS που μπορεί να υπάρχει ανάμεσα στο μικρό και στο μεγάλο XBOX.

Καμία γνώμη; Κάποιος με εμπειρία πάνω στις next gen κονσόλες;

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Questioner είπε

Καλησπέρα σας.

Έχω μια Samsung Q80T 55'. Δεν είμαι hardcore gamer (για την ακρίβεια δεν είμαι gamer at all τα τελευταία 20 χρόνια :P). Πάντα ήθελα να κάνω ένα restart στο gaming αλλά με τις τιμές που έχουν τα παιχνίδια δεν είχα τη διάθεση να ασχοληθώ. Επειδή πλέον με το game pass τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα και οικονομικά, σκέφτηκα να πάρω κάποια next gen κονσόλα ώστε να παίζω κανένα παιχνίδι στο σαλόνι.

Για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι απαιτητικός στην ποιότητα ώστε να θέλω crystal clear γραφικά, ray tracing κλπ (παρ ότι η τηλεόραση μπορεί να αποδόσει πολύ καλά όπως διαβάζω) οπότε σκέφτηκα ότι το Series S θα είναι μια τίμια αγορά παρέα με το game pass. Η απόστασή μου από την τιβί θα είναι γύρω στα 2 μέτρα οπότε ίσως οι διαφορές με το Series X δεν θα είναι χαοτικές. Αυτό που πονάει είναι η διαφορά στα FPS που μπορεί να υπάρχει ανάμεσα στο μικρό και στο μεγάλο XBOX.

Καμία γνώμη; Κάποιος με εμπειρία πάνω στις next gen κονσόλες;

Ευχαριστώ.

To Series S δεν θα υποστηρίζει 4Κ σχεδόν σε κανένα game. Οπότε πας σε SeX. Αλλιώς πάει τζάμπα η τηλεόραση!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, broxopios είπε

Καλησπέρα. 
 

Αγόρασε κανείς το fifa 21 στο s? Σας έχει έρθει το update για αύριο; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε μένα.

Σε εμενα εχει εμφανιστει το update απο το πρωι και τωρα το εχω βαλει να κατεβαινει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Owen είπε

Σε εμενα εχει εμφανιστει το update απο το πρωι και τωρα το εχω βαλει να κατεβαινει

Εμένα όχι ακόμη. Θέλει κάποια διαδικασία; Δεν μπορώ να καταλάβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

έχεις gamepass? ίσως ονα έχει να κάνει και με το eaplay ?

Έχω gamepass αλλά το παιχνίδι δεν έχει μπει εκεί. Μόνο το 20 και οι 10 ώρες για το 21.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, broxopios είπε

Εμένα όχι ακόμη. Θέλει κάποια διαδικασία; Δεν μπορώ να καταλάβω...

Εχεις σιγουρα αγορασει την εκδοση του fifa 21 που περιεχει το παιχνιδι για το xbox series X/S? Εμενα ας πουμε απο την αρχη με εβαλε να κατεβασω και τις εκδοσεις. Η μια βεβαια επιανε πολυ πιο λιγο χωρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Owen είπε

Εχεις σιγουρα αγορασει την εκδοση του fifa 21 που περιεχει το παιχνιδι για το xbox series X/S? Εμενα ας πουμε απο την αρχη με εβαλε να κατεβασω και τις εκδοσεις. Η μια βεβαια επιανε πολυ πιο λιγο χωρο .

Δε νομίζω να έχει σχέση ποια έκδοση αγοράζεις. Σύμφωνα με την ΕΑ, αν υπάρχει το παιχνίδι για Xbox One, δωρεάν αναβαθμίζεται για X/S. Λες να την πάτησα; Το αγόρασα από cdkeys αρχές Νοέμβρη μαζί με το XSS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...