Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Παιδιά για το ανηψάκι μου που θελει f1,  με το κλειδί αυτό μπορεί να παιζει το game χωρις να ειναι online? Δεν εχει ιντερνετ στο χωριο ακομα

https://www.eneba.com/el/xbox-f1-2021-xbox-live-key-global-4?product=digital&currency=EUR&gclid=Cj0KCQiA2ZCOBhDiARIsAMRfv9KbirR3ZETsrE9UeF1xKi1uSX1lnz5-okF3ibMGU-Z2KzRuBgUUiukaAqfNEALw_wcB

ευχαριστω

θέλει κατέβασμα το game στο σκληρό μέσω ίντερνετ με το κλειδί από το store. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

θέλει κατέβασμα το game στο σκληρό μέσω ίντερνετ με το κλειδί από το store. 

Σε ευχαριστώ! το καταλαβα αυτο αλλα λεω μετα οταν εγκατασταθει ειμαστε ενταξει σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Σε ευχαριστώ! το καταλαβα αυτο αλλα λεω μετα οταν εγκατασταθει ειμαστε ενταξει σωστα?

πιθανόν να ζητήσει σύνδεση στο ίντερνετ για κάποια games, αλλά με Hotspot μέσω κινητού απλά συνδέεται όταν ανοίξει την κονσόλα κ μετα παίζει ότι θέλει. Στα αγορασμένα games συνήθως δεν ζητάει σύνδεση εκτός εξαιρέσεων. Στα του gamepass πιθανόν να ζητήσει κάθε 48h ενα login στην υπηρεσία. 

Σε κάθε περίπτωση με Hotspot κ δεδομένα για λίγα δευτερόλεπτα είσαι οκ. 

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες τα φώτα σας. Ήρθε σήμερα η κονσόλα. σύνδεσα τον εξωτερικό σκληρό από το xbox one, πέρασα τέσσερα παιχνίδια που έχουν upgrade για ss στον εσωτερικό δίσκο στο ένα παιχνίδι κάνει μόνο του upgrade στα υπόλοιπα μου βγάζει ένα error

we need this update but we can get it right now try again later 0x8b050033.

Έψαξα λίγο στο google εκανα οτι λύση υπήρχε αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Είχε κάνεις τέτοιο πρόβλημα;

Επεξ/σία από joker80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, joker80 είπε

Παίδες τα φώτα σας. Ήρθε σήμερα η κονσόλα. σύνδεσα τον εξωτερικό σκληρό από το xbox one, πέρασα τέσσερα παιχνίδια που έχουν upgrade για ss στον εσωτερικό δίσκο στο ένα παιχνίδι κάνει μόνο του upgrade στα υπόλοιπα μου βγάζει ένα error

we need this update but we can get it right now try again later 0x8b050033.

Έψαξα λίγο στο google εκανα οτι λύση υπήρχε την έκανα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Είχε κάνεις τέτοιο πρόβλημα;

Καλορίζικο φίλε μου.

δοκίμασε το μικρότερο σε μέγεθος παιχνίδι από τα "προβληματικά" να το διαγράψεις κ να το ξανακατεβάσεις, πρώτα στον εσωτερικό σκληρό, όπου λογικά θα παίζει. μετά μετέφερε το στον εξωτερικό κ πάλι πίσω στον εσωτερικό. αν βγάλει το ίδιο θέμα, έχει θέμα ο σκληρός, πιθανότατα συμβατότητας, ίσως έπεσες στις σπάνιες περιπτώσεις. Τι εξωτερικό σκληρό δουλεύεις αν επιτρέπεται; 

btw το error αυτό δείχνει ότι είναι σε διαδικασία συντήρησης οι servers της MS. Δοκίμασε σε 2-3 ώρες μετά να δεις. 

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Καλορίζικο φίλε μου.

δοκίμασε το μικρότερο σε μέγεθος παιχνίδι από τα "προβληματικά" να το διαγράψεις κ να το ξανακατεβάσεις, πρώτα στον εσωτερικό σκληρό, όπου λογικά θα παίζει. μετά μετέφερε το στον εξωτερικό κ πάλι πίσω στον εσωτερικό. αν βγάλει το ίδιο θέμα, έχει θέμα ο σκληρός, πιθανότατα συμβατότητας, ίσως έπεσες στις σπάνιες περιπτώσεις. Τι εξωτερικό σκληρό δουλεύεις αν επιτρέπεται; 

btw το error αυτό δείχνει ότι είναι σε διαδικασία συντήρησης οι servers της MS. Δοκίμασε σε 2-3 ώρες μετά να δεις. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Το έκανα αυτό να το διαγράψω ένα παιχνίδι και να το ξανακατεβάσω και παίζει κανονικά από τον εσωτερικό. Από τον εξωτερικό δεν έπαιζε γιατί ήταν S/X ζήταγε μεταφορά.

Ο δίσκος είναι ένας Toshiba 1tb αλλά είναι οκ δεν έχει θέμα με τα άλλα παιχνίδια.

Λες να είμαι τόσο άτυχος και να έπεσα σε μερα συντηρήσεις; 😂

Επεξ/σία από joker80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, joker80 είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Το έκανα αυτό να το διαγράψω ένα παιχνίδι και να το ξανακατεβάσω και παίζει κανονικά από τον εσωτερικό. Από τον εξωτερικό δεν έπαιζε γιατί ήταν S/X ζήταγε μεταφορά.

Ο δίσκος είναι ένας Toshiba 1tb αλλά είναι οκ δεν έχει θέμα με τα άλλα παιχνίδια.

Λες να είμαι τόσο άτυχος και να έπεσα σήμερα συντηρήσεις; 😂

Κάπου έχει ένα link στο account σου που δείχνει αν λειτουργούν σωστά (πράσινο τικ) όλες οι υπηρεσίες δικτύου Gaming, αν μπεις account.microsoft.com λογικά θα το βρεις, πχ εμένα κάποια στιγμή έβγαζε σφάλμα το τοπικό μου δίκτυο κ είχα θέμα με το online gaming ενώ κατέβαζα κανονικά κατά τα άλλα, το βρήκα μέσω αυτού. 

Νομίζω οκ είναι ο Toshiba, αν δεν σε χαλάει καντου ενα format μέσω της κονσόλας κ ξαναδοκίμασε να δεις. Αν βγάλει το ίδιο είναι θέμα δίσκου. 

Με WD και Seagate HDD είμαι οκ προσωπικά χωρις να βγάλουν... κιχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Κάπου έχει ένα link στο account σου που δείχνει αν λειτουργούν σωστά (πράσινο τικ) όλες οι υπηρεσίες δικτύου Gaming, αν μπεις account.microsoft.com λογικά θα το βρεις, πχ εμένα κάποια στιγμή έβγαζε σφάλμα το τοπικό μου δίκτυο κ είχα θέμα με το online gaming ενώ κατέβαζα κανονικά κατά τα άλλα, το βρήκα μέσω αυτού. 

Νομίζω οκ είναι ο Toshiba, αν δεν σε χαλάει καντου ενα format μέσω της κονσόλας κ ξαναδοκίμασε να δεις. Αν βγάλει το ίδιο είναι θέμα δίσκου. 

Με WD και Seagate HDD είμαι οκ προσωπικά χωρις να βγάλουν... κιχ. 

Θα δοκιμάσω παλι αύριο  και βλέπουμε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, joker80 είπε

Θα δοκιμάσω παλι αύριο  και βλέπουμε. 

Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. Τα ξανά κατέβασα και ησύχασα. 

Το fps boost είναι μεγάλη υπόθεση τελικά. Επιτέλους παίζω το ac unity όπως πρέπει να είναι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως το πιο ουσιώδες VFM που υπήρξε ποτέ σε νέα κονσολα ειδικά όταν το κανεις coupled και με Gamepass. 

Xbox Series S is my favorite new console — and holds its own against PS5 and Xbox Series X

Επεξ/σία από Lotof
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω με την δεδομένη κατάσταση στο gaming η συγκεκριμένη κονσόλα είναι άψογη. Τρέχει τα πάντα απροβλημάτιστα και όπως όλα δείχνουν για τουλάχιστον για τα επόμενα 2 χρόνια δεν θα έχει κανέναν πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εγώ πιστεύω με την δεδομένη κατάσταση στο gaming η συγκεκριμένη κονσόλα είναι άψογη. Τρέχει τα πάντα απροβλημάτιστα και όπως όλα δείχνουν για τουλάχιστον για τα επόμενα 2 χρόνια δεν θα έχει κανέναν πρόβλημα.

 

Για όλη τη γενιά δεν θα έχει κανένα πρόβλημα θα έλεγα. Η γενιά του One σε 1-2 χρόνια θα χάσει υποστήριξη, το μικρούλι θα μας κράτα μέσα στο latest gaming 5-6 χρόνια άνετα. Να ναι καλά το μικρό θηρίο! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος να το πίστευε ότι αυτό το κονσολάκι και σε αυτή την τιμή θα κάνει τέτοια θαύματα. Από χθες που το έχω δεν το πιστεύω. Μαζί με το game pass είναι ότι καλύτερο. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...