Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ένα θέμα με το controller (εκτός εγγύησης πλέον), βγάζει κάτι σαν... διπλό πάτημα στο μενού του xbox όταν πατάω το βέλος πάνω - κάτω. Το έχω ανοίξει - καθαρίσει - φυσήξει, τίποτα σε αποτέλεσμα. 

Στα games δεν έχω προσέξει ιδιαίτερο θέμα ακόμα. 

Καταλήγω ότι μάλλον θα συμβιβαστώ με την αποδοχή του ζητήματος και θα πάρω ακόμα ενα χειριστήριο. 

Προτιμώ όμως αυτό του One αντί του Series, μήπως βγάλει το ίδιο θέμα κ το νέο, δεν υπάρχει όμως στην αγορά. 

Καμία πρόταση - ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, rodosf1 είπε

έχω ένα θέμα με το controller (εκτός εγγύησης πλέον), βγάζει κάτι σαν... διπλό πάτημα στο μενού του xbox όταν πατάω το βέλος πάνω - κάτω. Το έχω ανοίξει - καθαρίσει - φυσήξει, τίποτα σε αποτέλεσμα. 

Στα games δεν έχω προσέξει ιδιαίτερο θέμα ακόμα. 

Καταλήγω ότι μάλλον θα συμβιβαστώ με την αποδοχή του ζητήματος και θα πάρω ακόμα ενα χειριστήριο. 

Προτιμώ όμως αυτό του One αντί του Series, μήπως βγάλει το ίδιο θέμα κ το νέο, δεν υπάρχει όμως στην αγορά. 

Καμία πρόταση - ιδέα; 

Δοκίμασε το με καλώδιο πρώτα. Σαν wired δλδ. Αν δε σου βγαζει προβλήματα τοτε το προβλημα σου ειναι ηλεκτρονικές παρεμβολές (κάνα πισί εκεί κοντά στην κονσόλα η εκεί που παίζεις 'η κάτι άλλο). Επεισης αφαίρεσε τυχόν ακουστικά αν έχεις συνδεδεμένα στο χειριστήριο (τα ακουστικά πολλές φορές κάνουν παρεμβολές)

Αν συνεχίζει το πρόβλημα τότε (από το 0:58)

 

Επεξ/σία από papapontikas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάνει και σε εσάς υπερβολικό θόρυβο το dpad? Δεν αντιμετωπίζω κάποιο λειτουργικό πρόβλημα αλλά σε σχέση με το παλιό χειριστήριο κάνει διπλασιο θόρυβο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Livagoth είπε

Ρε παιδιά κάνει και σε εσάς υπερβολικό θόρυβο το dpad?

ναι

Του Series S μου κανει πιο πολυ θορυβο απ το μπλε που πηρα για το PC

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, imr είπε

Ερώτηση, μετακινώ το series s μεταξύ σπιτιών, αλλά κάθε φορά χάνει το wifi και πρέπει να περαστεί παλι, δεν αποθηκευονται τα δίκτυα? 

αποθηκευονται αλλά προτίμησε σύνδεση μέσω ethernet, πολλά πλεονεκτήματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rodosf1 είπε

αποθηκευονται αλλά προτίμησε σύνδεση μέσω ethernet, πολλά πλεονεκτήματα 

Οπότε είναι πρόβλημα οτι σε κάθε μετακόμιση θέλει πάλι σεταρισμα? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, imr είπε

Οπότε είναι πρόβλημα οτι σε κάθε μετακόμιση θέλει πάλι σεταρισμα? 

 

κανονικά όχι δεν θέλει ξανά σεταρισμα, πρόβλημα είναι η αστάθεια στην ταχύτητα σε σύνδεση WiFi, χαμένα πακέτα κλπ που θα μειώσει την εμπειρία σου σαν χρήστης της κονσόλας, αυτό εννοούσα. 

για μίλησε με το support να σου πουν αν είναι θέμα κ θέλει fix. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Halo, Dark Alliance, Forza κ οτι βγαίνει είναι πια απόλαυση! 

Χαίρομαι που τα γράφετε αυτά εσείς που πραγματικά το έχετε το Series S γιατί μας τα έχουν @@ κάποιοι σε Youtube και όχι μόνο για τα γραφικά και πόσο θα αντέξει στον χρόνο κτλ κτλ κτλ

Λες και όλο το gaming είναι στα γραφικά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, skritikos είπε

Χαίρομαι που τα γράφετε αυτά εσείς που πραγματικά το έχετε το Series S γιατί μας τα έχουν @@ κάποιοι σε Youtube και όχι μόνο για τα γραφικά και πόσο θα αντέξει στον χρόνο κτλ κτλ κτλ

Λες και όλο το gaming είναι στα γραφικά.

όποιος δεν έχει κάτι πολλά τραγούδια λέει στο YouTube φίλε μου γ αυτό. Οι πωλήσεις της κονσόλας άλλα λένε όμως, η εμπειρία των χρηστών της ακόμα περισσότερα καλά λόγια και η δυναμική στήριξης της ακόμα πιο πολλά. 

Μην ξεχνάμε ότι σπάνια θα βρεις άρθρο /video στο Internet να λέει για budget προτάσεις σε τεχνολογικά θέματα, μας έχουν πρήξει με pc των 2000€ για να παίξουμε με αξιοπρέπεια. Ε... δεν γίνεται για πολύ κόσμο, εκεί αυτοί όμως. 

Θυμίζει το φόρουμ με τα αυτοκίνητα που λένε αντίστοιχοι "πάρε ηλεκτρικό με 30.000€ θα σου βγει οικονομικό επειδή δεν έχει τέλη κ βενζίνη!" :)

On topic, σε ταξιδάκι το series στο backpack κ ο μοχλός κ το hdmi και... παίζεις παντού! Ακούω εκτός του φορητού switch αν υπάρχει άλλη τέτοια κονσόλα τόσο portable! 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skritikos είπε

Χαίρομαι που τα γράφετε αυτά εσείς που πραγματικά το έχετε το Series S γιατί μας τα έχουν @@ κάποιοι σε Youtube και όχι μόνο για τα γραφικά και πόσο θα αντέξει στον χρόνο κτλ κτλ κτλ

Λες και όλο το gaming είναι στα γραφικά.

Είναι ένας τύπος που παίζει μόνο σε series s.

Δες εδώ :

https://www.youtube.com/c/TheXboxTester

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...