Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Είμαι πολύ τυχερός 😂😂😂. Η πλάκα είναι ότι μετά από όλα αυτά ήμουν στη φάση να πουλήσω το elite όταν έρθει και να πάρω το elite halo(αν βρεθεί πουθενά) . Κάπου διάβασα πως έχει 2 χρόνια εγγύηση 😂😂. Το θέμα με το elite είναι πως άπαξ και παίξεις με αυτό και με όλες τις παραμετροποιήσεις που έχει το φέρεις στα μέτρα σου μετά πολύ δύσκολα θα συνηθίσεις πάλι να παίξεις με το απλό. 

ολα τα elite 2 έχουν πλέον 2 χρόνια εγγύηση από όσο γνωρίζω. 

Τα κανονικά controllers έχουνε 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για την ms όλα τα controllers 1 χρόνο έχουν. Το elite που έχω τώρα τον Μάιο του 21 το είχα πάρει και όταν το έκανα register μου έβγαλε 1 χρόνο. Αν άλλαξε αυτό μετά τη δική μου αγορά δεν το ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Για την ms όλα τα controllers 1 χρόνο έχουν. Το elite που έχω τώρα τον Μάιο του 21 το είχα πάρει και όταν το έκανα register μου έβγαλε 1 χρόνο. Αν άλλαξε αυτό μετά τη δική μου αγορά δεν το ξέρω. 

 το καλοκαίρι του 21 κάτι ανακοινώθηκε για το χρόνο εγγύησης στα elite 2.  Δεν είμαι σίγουρος ομως για την ακριβή διάρκεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,να ρωτησω κατι.Εχω ενα HDMI audio extractor και συγκεκριμενα αυτον εδω:https://www.emimikos.gr/Omnitron/CHM-A3_HDMI_Audio_Extractor_HDMI_to_HDMI_plus_Audio_SPDIF/

Εικονα παιρνω μια χαρα αλλα ηχο δεν βγαζει καθολου.Τα καλωδια HDMI ειναι καινουργια,χρειαζεται καμια ρυθμιση το Xbox για να βγαλει ηχο στο HDMI?Οταν συνδεω το 3.5αρι στο χειριστηριο βγαζει κανονικα ηχο,απο τα RCA του extractor τιποτα.Series S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είδα το λινκ δεν κατάλαβα είναι η αλήθεια τι ακριβώς κάνει. Το seires s δεν το συνδέεις απευθείας με τηλεόραση μέσω hdmi? Αυτό τι ακριβώς προσφέρει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή είδα το λινκ δεν κατάλαβα είναι η αλήθεια τι ακριβώς κάνει. Το seires s δεν το συνδέεις απευθείας με τηλεόραση μέσω hdmi? Αυτό τι ακριβώς προσφέρει? 

λογικα θέλει να το πάει σε ηχομπαρα με είσοδο audio μόνο ή κάτι αντίστοιχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω συνδεδεμενο σε ενα 23αρι Dell το οποιο δεν εχει ηχεια,με αυτο παιρνεις ηχο απο το HDMI.Συνδεω τα RCA στα ηχεια αλλα δεν βγαζει ηχο.Στα inΤone θελω να το συνδεσω αλλα δεν γινεται τιποτα ρε γμτ.Να εχει προβλημα αυτη η μλκια?Παντως απο ρυθμιση δεν χρειαζεται κατι το xbox για να βγαλει ηχο,ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Το εχω συνδεδεμενο σε ενα 23αρι Dell το οποιο δεν εχει ηχεια,με αυτο παιρνεις ηχο απο το HDMI.Συνδεω τα RCA στα ηχεια αλλα δεν βγαζει ηχο.Στα inΤone θελω να το συνδεσω αλλα δεν γινεται τιποτα ρε γμτ.Να εχει προβλημα αυτη η μλκια?Παντως απο ρυθμιση δεν χρειαζεται κατι το xbox για να βγαλει ηχο,ετσι δεν ειναι?

Μήπως έχει 3.5 jack το monitor όμως; Σαν out.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει,δυστυχως.Γι αυτο πηρα αυτο το κλαπατσιγκανο.Βαρεθηκα να παιζω με καρφωμενο το χειριστηριο ρε γμτ.Θα κανω αυριο καμια δοκιμη σε ενα φιλο μου με PS4 να δω τι γινεται.Αν δεν βγαζει και εκει ηχο εφυγε για πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Δεν εχει,δυστυχως.Γι αυτο πηρα αυτο το κλαπατσιγκανο.Βαρεθηκα να παιζω με καρφωμενο το χειριστηριο ρε γμτ.Θα κανω αυριο καμια δοκιμη σε ενα φιλο μου με PS4 να δω τι γινεται.Αν δεν βγαζει και εκει ηχο εφυγε για πισω.

την έχω πάθει κ εγω με αντίστοιχο adapter, μπορεί να κάτσει ασυμβατότητα. επίσης δες κ το καλώδιο 3.5 που συνδέεις από τον adapter στα ηχεία μήπως έχει αυτό θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η συζήτηση έχει μείνει στα controllers (μάλλον τα υπόλοιπα θέματα περί κονσολας τα έχουμε λύσει), να πω πως ήρθε χθες το elite controller και σε πρώτη φάση δουλεύει μια χαρά 😂😂😂👍

Πήρα προχθές και το forza controller το οποίο είναι πολύ καλύτερο από το απλό. Το γράφω για κάποιον που ψάχνεται να πάρει κάποιο και δε θέλει να πάρει το elite. Έχει rubber πιασίματα κάτω και το κάνει πολύ σταθερό στο χέρι. 

Το elite μάλλον θα το πουλήσω να ησυχάσω τώρα που είναι φρέσκο από την αντικατάσταση και δουλεύει σωστά. 🤣🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, rodosf1 είπε

την έχω πάθει κ εγω με αντίστοιχο adapter, μπορεί να κάτσει ασυμβατότητα. επίσης δες κ το καλώδιο 3.5 που συνδέεις από τον adapter στα ηχεία μήπως έχει αυτό θέμα. 

Ενταξει,τελικα εβγαλα ακρη.Το extractor δουλευει κανονικα.Το προβλημα εντοπιζεται στο οτι το μονιτορ μου δεν εχει HDMI εισοδο ,εχει DVI και DP οποτε αναγκαστικα το δουλευω με HDMI->DVI ανταπτορα και για καποιο λογο οταν συνδεεις οτιδηποτε αλλο εκτος του HDMI,ηχος γιοκ.Λογικο θα μου πεις γιατι το HDMI ειναι που μεταφερει τον ηχο.Απλα πιστευα οτι κανει extraction τον ηχο απο την εισοδο αλλα μαλλον την κανει απο την εξοδο.

Δοκιμασα να κανω stream μεσω του κινητου με την εφαρμογη αλλα τετοιο κολλημα δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου.Μετα δοκιμασα να παω ενα καρφι απο το χειριστηριο στα ηχεια αλλα δεν κανει καλη επαφη και ποτε ακουγεται το ενα ηχειο,ποτε και τα δυο μαζι και ειναι σπαστικο.Απ οτι καταλαβες ειμαι γκαντεμοσαυρος,ηχο απο το XBOX στα ηχεια δεν προκειται να παρω ποτε πλην των ακουστικων που χρησημοποιω εδω και 1,5 μηνα.Τεσπα,συνεχιζουμε με τα της κονσολας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Ενταξει,τελικα εβγαλα ακρη.Το extractor δουλευει κανονικα.Το προβλημα εντοπιζεται στο οτι το μονιτορ μου δεν εχει HDMI εισοδο ,εχει DVI και DP οποτε αναγκαστικα το δουλευω με HDMI->DVI ανταπτορα και για καποιο λογο οταν συνδεεις οτιδηποτε αλλο εκτος του HDMI,ηχος γιοκ.Λογικο θα μου πεις γιατι το HDMI ειναι που μεταφερει τον ηχο.Απλα πιστευα οτι κανει extraction τον ηχο απο την εισοδο αλλα μαλλον την κανει απο την εξοδο.

Δοκιμασα να κανω stream μεσω του κινητου με την εφαρμογη αλλα τετοιο κολλημα δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου.Μετα δοκιμασα να παω ενα καρφι απο το χειριστηριο στα ηχεια αλλα δεν κανει καλη επαφη και ποτε ακουγεται το ενα ηχειο,ποτε και τα δυο μαζι και ειναι σπαστικο.Απ οτι καταλαβες ειμαι γκαντεμοσαυρος,ηχο απο το XBOX στα ηχεια δεν προκειται να παρω ποτε πλην των ακουστικων που χρησημοποιω εδω και 1,5 μηνα.Τεσπα,συνεχιζουμε με τα της κονσολας.

To dvi δεν υποστηρίζει ήχο. Το DP όμως υποστηρίζει οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις με αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

To dvi δεν υποστηρίζει ήχο. Το DP όμως υποστηρίζει οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις με αυτό.

Θελει active ανταπτορα και βλεπω οτι πανε στο 50αρικο με τα μεταφορικα μιας και ειμαι επαρχια.Εδωσα 25€ και καθονται στο συρταρι,να δωσω αλλα 50€ για δοκιμη δεν με ψηνει.Μαλλον θα αναγκαστω να δωσω 350€ να παρω μονιτορ κατι που δεν θελω με τιποτα μιας και το ερχομενο φθηνοπωρο σκεφτομουν για 55αρα 4Κ.Τεσπα,θα δω τι θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα με τον elite series 2 controller είναι να σου κάτσει σωστό πλήκτρο A.

Έχω επιστρέψει 2 στο πλαίσιο τις τελευταίες 2 εβδομάδες και περιμένω 3ο.

Το πρώτο έχανε το 25% των πατημάτων στο πλήκτρο A και το δεύτερο που μου φάνηκε και επισκευασμένο επειδή είχε μια γρατσουνιά στο grip και το πλήκτρο A ήταν πιο κοντό και μαλακό από τα άλλα, έχανε το 10% των πατημάτων περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...