Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο,τι παιχνίδι έχει το σήμα X/S optimized θα τρέχει μόνο από τον εσωτερικό ή τον εξωτερικό ssd της Ms. Μπορείς αν θες  μόνο να αποθηκεύσεις αυτά τα παιχνίδια σε οποιονδήποτε άλλον εξωτερικό δίσκο.

Το GTA V δεν έχει ακόμα next gen patch οπότε τρέχει από εξωτερικό σκληρό.

Τα skins κλπ στο fortnite είναι συνδεδεμένα στον λογαριασμό σου, οπότε είναι διαθέσιμα από 'που και να κάνεις σύνδεση  (consoles, mobile, pc)

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ο,τι παιχνίδι έχει το σήμα X/S optimized θα τρέχει μόνο από τον εσωτερικό ή τον εξωτερικό ssd της Ms. Μπορείς αν θες  μόνο να αποθηκεύσεις αυτά τα παιχνίδια σε οποιονδήποτε άλλον εξωτερικό δίσκο.

Το GTA V δεν έχει ακόμα next gen patch οπότε τρέχει από εξωτερικό σκληρό.

Τα skins κλπ στο fortnite είναι συνδεδεμένα στον λογαριασμό σου, οπότε είναι διαθέσιμα από 'που και να κάνεις σύνδεση  (consoles, mobile, pc)

ευχαριστω για την βοηθεια μια τελευταια ερωτηση που ηθελα να σου κανω ,στο σπιτι μου δυστηχως δεν εχω γρηγορη γραμμη ειναι 10-12mbps (τραγικο) πιατευεις θα αρκει για ονλινε games πχ fortnite , horza forizon ,και αλλα... η θα εχω συνεχεια προβληματα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2022 στις 2:31 ΜΜ, Daredevil είπε

ανάλογα το latency της γραμμής σου, μπορείς να δοκιμάσεις την σύνδεση σου εδώ

 

καλησπερα γνωριζεις καποιο καλο usb hub γα να συνδεσω ποντικι πληκτρολογιο  και τον ssd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kozanitis_itis είπε

καλησπερα γνωριζεις καποιο καλο usb hub γα να συνδεσω ποντικι πληκτρολογιο  και τον ssd;

Όλα οκ είναι αλλά έχει 3 θύρες, γιατί hub? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2022 στις 12:52 ΜΜ, kozanitis_itis είπε

Απορίες για αγορά Xbox Series S

Καλησπέρα είμαι σε αναζήτηση για μια κοσνολα ειδα οτι το xbox series s ειναι μια ωραια κονσολα για 'ελαφρυ' gaming .Γενικα δεν εχω ιδεα απο gaming την θελω για μια εισαγωγη στον ψυφιακο κοσμο. Διαβασα οτι το series s εχει πολυ μικρο εσωτερικο δισκο 512 αναγραφει 312 περιπου πραγματικο αποτε αποφασισα να ψαξω για εξωτερικο δισκο οχι αυτον του xbox που κοστιζει οσο το ιδιο το siries s αλλα για εναν αλλο .Διαβασα οτι  αν συνδεσεις εξωτερικο δισκο εκει θα 'γραφεις' μονο παλιας γενιας παιχνιδια.Ηθελα να ρωτησω οποιος γνωριζει μερικα δημοφιλες παιχνιδια πχ gta v θα μπορω να το κατεβασω σε εξωτερικο ωστε να εχω χώρο για αλλα παιχνίδια στον κανονικο δισκο του; 

ποια αλλα δημοφιλες  και οχι , παιχνιδια εχετε δοκιμασει .

το gta θα τρεχει απο εξωτερικο δισκο;

και μια δευτερη ερωτηση το 2018 επαιζα fortnite απο υπολογιστη {epic games } θα μπορω να παιζω με τα ιδια skins γιατι τοτε θυμαμαι ειχα αγορασει ενα battle pass κατι τετοιο ...

Ευχαριστω,

kozanitis

Πρόταση μου, πάρε πρώτα το Series S, δούλεψε το και μετά δες αν χρειαστείς εξωτερικό δίσκο.

Μην ξεκινάς κάνοντας ένα μεγάλο κεφάλαιο επένδυση όταν ακόμη δεν ξέρεις τις ανάγκες.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα (καλημέρα whatever).

Ερώτηση.

Παίζω ένα παιχνίδι και πατάω το κουμπί για να παω στο μενου. Όταν επιλέξω κάτι (οτιδήποτε,  πχ ρυθμίσεις ή να πάω να παίξω άλλο παιχνίδι), η οθόνη σβήνει. 

Δεν σβήνει η κονσόλα αλλά η οθόνη. Αλλά νομίζω ότι τρώει φρίκη η κονσόλα. Μήπως κάνω κάτι λάθος εγω; Καμία ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pratinas είπε

Καλησπέρα (καλημέρα whatever).

Ερώτηση.

Παίζω ένα παιχνίδι και πατάω το κουμπί για να παω στο μενου. Όταν επιλέξω κάτι (οτιδήποτε,  πχ ρυθμίσεις ή να πάω να παίξω άλλο παιχνίδι), η οθόνη σβήνει. 

Δεν σβήνει η κονσόλα αλλά η οθόνη. Αλλά νομίζω ότι τρώει φρίκη η κονσόλα. Μήπως κάνω κάτι λάθος εγω; Καμία ιδεα;

θέμα της οθόνης με την αλλαγή ανάλυσης ή του καλωδίου hdmi. δοκίμασε α) σε άλλη οθόνη, τηλεόραση ή μόνιτορ 

β) με άλλο καλώδιο hdmi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, pratinas είπε

Καλησπέρα (καλημέρα whatever).

Ερώτηση.

Παίζω ένα παιχνίδι και πατάω το κουμπί για να παω στο μενου. Όταν επιλέξω κάτι (οτιδήποτε,  πχ ρυθμίσεις ή να πάω να παίξω άλλο παιχνίδι), η οθόνη σβήνει. 

Δεν σβήνει η κονσόλα αλλά η οθόνη. Αλλά νομίζω ότι τρώει φρίκη η κονσόλα. Μήπως κάνω κάτι λάθος εγω; Καμία ιδεα;

Κάτι τέτοια μου τα έκανε και μένα με το dolby vision και το hdr αλλά ξανά άνοιγε η οθόνη ή η τηλεόραση. Δοκίμασε να παίξεις και με αυτές τις ρυθμίσεις να δεις αν επηρεάζει. Όταν βγαίνεις από το παιχνίδι και μπαίνεις στο μενού βγαίνει αυτόματα το dolby vision και όταν ξανά βάζεις το παιχνίδι στην προσπάθεια του να το ξανά βάλει έχει κάποια θέματα με μαύρες οθόνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ είχα βρει από τον Κωτσοβολο της Ms.. Ειχα και κουπόνι και μου βγήκαν 65€.Τα συνδέω και με το discord στο κινητό, βρήκα και κάτι ρυθμίσεις και είναι πολύ καλά στο warzone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sotiris123 είπε

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχετε δοκιμάσει για airplay? Για σύνδεση iphone με xbox δηλαδή. 

remote play παίζει μέσω της εφαρμογής xbox κανονικά. εννοώ να ελέγχεις το xbox κ να παίζεις. κάτι άλλο εννοείς μήπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rodosf1 είπε

remote play παίζει μέσω της εφαρμογής xbox κανονικά. εννοώ να ελέγχεις το xbox κ να παίζεις. κάτι άλλο εννοείς μήπως; 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θέλω να κάνω mirror το κινητό στο xbox. Πχ να βλέπω φωτογραφίες στη τηλεόραση μεσω του xbox επό το κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...