Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Όντως? Εγώ πάντα επικοινωνουσαμε την ms από τον λογαριασμό μου και έρχονταν από ups για να πάει Γερμανία να αλλαχτεί και να έρθει κάποιο refurbished. Αυτό με το ότι σου δίνουν άλλο να παίζεις μέχρι να έρθει το δικό σου δεν το έχω ξανά ακούσει. 

ναι θα σε ρωτήσουν αν έχεις άλλο χειριστήριο. αν δεν έχεις σου φέρνει ο κουριερ άλλο για όσο λείπει το δικό σου Γερμανία στο service. Επιβεβαιώνω. Πολύ δυνατή υπηρεσία της MS το service. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όντως καλή φάση. Εγώ άνοιγα case και πότε δεν είχα μιλήσει με ms Ελλάδας. Όχι ότι μου χρειάστηκε ποτέ controller αντικατάστασης αλλά καλό είναι να τα ξέρεις αυτά. 

Πάντως  για μένα τα controllers του 360 ήταν αλεξίσφαιρα. Από one και μετά έγιναν πολύ πιο ευαίσθητα και βάζω μέσα και τα elite. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Όντως καλή φάση. Εγώ άνοιγα case και πότε δεν είχα μιλήσει με ms Ελλάδας. Όχι ότι μου χρειάστηκε ποτέ controller αντικατάστασης αλλά καλό είναι να τα ξέρεις αυτά. 

Πάντως  για μένα τα controllers του 360 ήταν αλεξίσφαιρα. Από one και μετά έγιναν πολύ πιο ευαίσθητα και βάζω μέσα και τα elite. 

στα joysticks χρησιμοποιούν τον ίδιο μηχανισμό όλα, κ οχι μόνο της MS τα controllers, αλλά και αυτά της Sony. Είναι προφανώς θέμα του μηχανισμού της προμηθεύτριας γιατί το ίδιο θέμα εμφανίζεται παντού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τη διαδικασία μέσω της Μs, θα το πακετάρω και θα το στείλω στη Φρανκφούρτη με τα έξοδα πληρωμένα. Λένε ότι θα μου στείλουν χειριστήριο στο μεσοδιάστημα ώσπου να φτιαχτεί το δικό μου. 

Για να δούμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Atropos28 είπε

Έκανα τη διαδικασία μέσω της Μs, θα το πακετάρω και θα το στείλω στη Φρανκφούρτη με τα έξοδα πληρωμένα. Λένε ότι θα μου στείλουν χειριστήριο στο μεσοδιάστημα ώσπου να φτιαχτεί το δικό μου. 

Για να δούμε.

συνήθως ξέρω ότι στο φέρνει ο υπάλληλος κουριερ που παίρνει κ το χαλασμένο απευθείας, ίσως είναι θέμα περιοχής κ εταιρείας μεταφορών. πάντως κ έτσι καλό είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Αύριο θα έρθουν να το πάρουν και το δικό μου. Πρέπει να κάνω κάτι για να μου φέρουν το ανταλλακτικό;

τίποτα φίλε μου, όλα θα τα αναλάβουν εκείνοι. έλεγχε το mail σου γιατί θα στείλουν tracking όταν έρχεται το φτιαγμένο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Xbox 360 χειριστηριο που εχω για το PC,το ειχα αγορασει απο Multirama αν δεν κανω λαθος το  2006,δουλευει ακομα απροβληματιστα.Δεν ξερω αν και εκεινα τα χειριστηρια χρησημοποιουν τους ιδιους μηχανισμους με τα σημερινα,παντως τα σημερινα ειναι αναλωσιμα μεχρι αηδιας.Δεν ειπαμε να κρατησουν 15 χρονια αλλα οχι και 6 μηνες ρε παιδι μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Ενα Xbox 360 χειριστηριο που εχω για το PC,το ειχα αγορασει απο Multirama αν δεν κανω λαθος το  2006,δουλευει ακομα απροβληματιστα.Δεν ξερω αν και εκεινα τα χειριστηρια χρησημοποιουν τους ιδιους μηχανισμους με τα σημερινα,παντως τα σημερινα ειναι αναλωσιμα μεχρι αηδιας.Δεν ειπαμε να κρατησουν 15 χρονια αλλα οχι και 6 μηνες ρε παιδι μου.

Εγω από super Nintendo και ύστερα όλες τις κονσόλες που πέρασαν από τα χέρια μου και φίλων δεν χάλασε ποτέ χειριστήριο. Ίσως driftarei ένα δύο του GameCube αλλά μιλάμε από 2002 έχουν παίξει smash σε όλες τις κονσόλες της Nintendo ύστερα από καμιά 8αρια άτομα διαφορετικά πέρασαν.

Ειναι και οι αντίχειρες και πόσο τα σέβεσαι. Άμα πατάς με όλη σου την δύναμη μετά από αντεπίθεση στο ποδοσφαιρακι λες και θα περάσει ο παίκτης και τον τερματοφύλακα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα,το πως συμπεριφερεσαι στο χειριστηριο παιζει μεγαλο ρολο.Αλλα σιγουρα η ποιοτητα εχει πεσει αισθητα και ενω το ξερουν,συνεχιζουν και οι δυο να παιρνουν απο τον ιδιο προμηθευτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Σιγουρα,το πως συμπεριφερεσαι στο χειριστηριο παιζει μεγαλο ρολο.Αλλα σιγουρα η ποιοτητα εχει πεσει αισθητα και ενω το ξερουν,συνεχιζουν και οι δυο να παιρνουν απο τον ιδιο προμηθευτη.

εν τω μεταξύ η αλλαγή joystick είναι μέγα μανίκι με κολλητήρι κ λεπτοδουλεια (14 κολλήσεις) , αν ήταν ενα κλικ ον μοντέλο με ενα επανασχεδιασμο θα το άλλαζε κ ο χρήστης μετά μόνος, αφού λήξει πχ η εγγύηση του. 

Μπορείς να βρεις παντως κ ξεχωριστά τα ποτενσιομετρα, όπου εκεί γίνονται συνήθως οι βλάβες κ να τα αλλάξεις μόνο με.... 3 κολλήσεις. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Εγω από super Nintendo και ύστερα όλες τις κονσόλες που πέρασαν από τα χέρια μου και φίλων δεν χάλασε ποτέ χειριστήριο. Ίσως driftarei ένα δύο του GameCube αλλά μιλάμε από 2002 έχουν παίξει smash σε όλες τις κονσόλες της Nintendo ύστερα από καμιά 8αρια άτομα διαφορετικά πέρασαν.

Ειναι και οι αντίχειρες και πόσο τα σέβεσαι. Άμα πατάς με όλη σου την δύναμη μετά από αντεπίθεση στο ποδοσφαιρακι λες και θα περάσει ο παίκτης και τον τερματοφύλακα...

Εγώ είχα ps2 και μετά xbox 360 με 2 controllers και στα 2. Άπειρο gaming και με τις 2 κονσόλες . Στο ps δε θυμάμαι πόσα χρόνια αλλά δε χάλασαν ποτέ. Το xbox από 2008 εως 2018 ήταν η μοναδική μου κονσόλα με αυτά τα 2 controllers. Αν εξαιρέσεις 1 σπάσιμο πλαστικού στο λόγω μίας πτώσης με δύναμη στο πάτωμα δεν έπαθαν ποτέ τίποτα. Και σήμερα αν τα βγάλω από το συρτάρι θα δουλεύουν κανονικά. 

Πάμε τώρα στα xbox one. Το πρώτο controller είχε drift εκτός εγγύησης, δεν το έφτιαξα ποτέ. 

Elite 1 controller έκατσε το bumper μέσα και δεν ξανά βγήκε ποτέ. Το έφτιαξα μόνος με ανταλλακτικά από ebay και υο πούλησα. 

Elite 2 controller την 1η φορά χάλασαν τα κουμπάκια που κλειδώνουν τις σκανδάλες και τη 2η είχε τραγικά πολλές αποσυνδέσεις. Και τις 2 φορές αλλάχτηκαν με refurbished. 

Αφού πουλήθηκε το 1o elite 2 πήρα άλλο elite 2. Τα ίδια αποτελέσματα με το 1ο. 2 φορές πήγε service για χαλασμένο δεξί bumper, 2 φορές μου έστειλαν refurbished. ( Η 2η είναι που έρχεται αύριο). 

Τα 2 elite πήγαν 4 φορές για service σε 12-14 μήνες περίπου. 

Ο λόγος που έκανα παράθεση το δικό σου μήνυμα είναι γιατί όλα αυτά τα controllers πέρασαν από τα δικά μου χέρια,οπότε υπάρχει παρόμοια χρήση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Elite 2 controller την 1η φορά χάλασαν τα κουμπάκια που κλειδώνουν τις σκανδάλες και τη 2η είχε τραγικά πολλές αποσυνδέσεις. Και τις 2 φορές αλλάχτηκαν με refurbished. 

Αφού πουλήθηκε το 1o elite 2 πήρα άλλο elite 2. Τα ίδια αποτελέσματα με το 1ο. 2 φορές πήγε service για χαλασμένο δεξί bumper, 2 φορές μου έστειλαν refurbished. ( Η 2η είναι που έρχεται αύριο). 

Τα 2 elite πήγαν 4 φορές για service σε 12-14 μήνες περίπου. 

Ο λόγος που έκανα παράθεση το δικό σου μήνυμα είναι γιατί όλα αυτά τα controllers πέρασαν από τα δικά μου χέρια,οπότε υπάρχει παρόμοια χρήση. 

Για τα elite πάντως και στο γκρουπ του fb βλέπω ότι κρατάνε 6 μήνες και τα κράζουν όλοι. Καλύτερα λένε πάρε το κανονικό για να σου μείνει.

Εκεί από τα γραφόμενα σου έχεις πάθει τα πιο πολλά προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ τυχερός 😂😂😂. Η πλάκα είναι ότι μετά από όλα αυτά ήμουν στη φάση να πουλήσω το elite όταν έρθει και να πάρω το elite halo(αν βρεθεί πουθενά) . Κάπου διάβασα πως έχει 2 χρόνια εγγύηση 😂😂. Το θέμα με το elite είναι πως άπαξ και παίξεις με αυτό και με όλες τις παραμετροποιήσεις που έχει το φέρεις στα μέτρα σου μετά πολύ δύσκολα θα συνηθίσεις πάλι να παίξεις με το απλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...