Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

αμα πουλάει κανένας Series S με 150 θέλω για δεύτερο!!! :)

Ο τύπος είχε 2 Χ ένα ελληνικό ένα από εξωτερικό.

Πηρε το S για τα καράβια όπως λέει γιατί μπαρκάρει.

Το ήθελε λόγω μεγέθους και οθόνης 1080p

Το είχε μέσα στην βρώμα. Έχω αέρα με κομπρεσέρ και καθάρισε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Ο τύπος είχε 2 Χ ένα ελληνικό ένα από εξωτερικό.

Πηρε το S για τα καράβια όπως λέει γιατί μπαρκάρει.

Το ήθελε λόγω μεγέθους και οθόνης 1080p

Το είχε μέσα στην βρώμα. Έχω αέρα με κομπρεσέρ και καθάρισε

Το S δεν έχει αντίπαλο στα ταξίδια λόγω μεγέθους ισχύει! Ναυτικοί τρώνε ωωωρες στο gaming. 

Καλορίζικα κ στους δύο σας! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου για το "μικρό" της Microsoft.

To τσίμπησα πριν λίγες μέρες σε προσφορά από το Plaisio στα 279€. Είμαι ήδη κάτοχος ενός PS5 εδώ και περίπου 1 χρόνο και γενικά είμαι fan της Sony από το πρώτο PS1, και έχω στην κατοχή μου όλες τις κονσόλες της εκτός του PS3 μιας και τότε είχα κάνει μια μικρή στροφή αγοράζοντας το Xbox 360. Για μένα προσωπικά το Xbox Series S είναι ένα μικρό θαύμα. Είναι αθόρυβο, μικρό, δυνατό, βολικό και γενικά μια συσκευή που δύσκολα σε αφήνει αδιάφορο. Στο τεχνικό του κομμάτι μπορεί να υστερεί από το PS5 ή από το μεγάλο του αδερφό το Series X αλλά πιστέψτε με όταν παίζεις ένα παιχνίδι αφιερώνεσαι στο παιχνίδι και όχι στα pixel της οθόνης και στην υφή των textures. Στη ροή του παιχνιδιού αυτά τα ξεχνάς. Άλλωστε το S και δείχνει και παίζει αξιοπρεπέστατα σε μια 4K τηλεόραση. Εκείνο όμως που με κέρδισε περισσότερο από όλα είναι η μαγεία του Game pass που ήταν κι ένας από τους λόγους που με ώθησαν να αγοράσω την κονσόλα της Microsoft. H Sony δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι έχει μείνει πολύ πίσω και καιρός είναι να κάνει κάτι γιατί θα χάσει πολύ κόσμο. Εν κατακλείδι το "μικρό" με κέρδισε από την πρώτη στιγμή και από όταν το αγόρασα πραγματικά δεν έχω ανοίξει  καθόλου το PS5. Το game pass και το υλικό που προσφέρει και ειδικά κάποια exclusives που δεν έτυχε ποτέ να παίξω σαν κάτοχος playstation με έχουν πραγματικά κερδίσει. Ένα μπράβο από εμένα στη Microsoft και για το μικρό της και για την γκάμα των παιχνιδιών που ενσωματώνει στο game pass. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, drkkst είπε

Να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου για το "μικρό" της Microsoft.

To τσίμπησα πριν λίγες μέρες σε προσφορά από το Plaisio στα 279€. Είμαι ήδη κάτοχος ενός PS5 εδώ και περίπου 1 χρόνο και γενικά είμαι fan της Sony από το πρώτο PS1, και έχω στην κατοχή μου όλες τις κονσόλες της εκτός του PS3 μιας και τότε είχα κάνει μια μικρή στροφή αγοράζοντας το Xbox 360. Για μένα προσωπικά το Xbox Series S είναι ένα μικρό θαύμα. Είναι αθόρυβο, μικρό, δυνατό, βολικό και γενικά μια συσκευή που δύσκολα σε αφήνει αδιάφορο. Στο τεχνικό του κομμάτι μπορεί να υστερεί από το PS5 ή από το μεγάλο του αδερφό το Series X αλλά πιστέψτε με όταν παίζεις ένα παιχνίδι αφιερώνεσαι στο παιχνίδι και όχι στα pixel της οθόνης και στην υφή των textures. Στη ροή του παιχνιδιού αυτά τα ξεχνάς. Άλλωστε το S και δείχνει και παίζει αξιοπρεπέστατα σε μια 4K τηλεόραση. Εκείνο όμως που με κέρδισε περισσότερο από όλα είναι η μαγεία του Game pass που ήταν κι ένας από τους λόγους που με ώθησαν να αγοράσω την κονσόλα της Microsoft. H Sony δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι έχει μείνει πολύ πίσω και καιρός είναι να κάνει κάτι γιατί θα χάσει πολύ κόσμο. Εν κατακλείδι το "μικρό" με κέρδισε από την πρώτη στιγμή και από όταν το αγόρασα πραγματικά δεν έχω ανοίξει  καθόλου το PS5. Το game pass και το υλικό που προσφέρει και ειδικά κάποια exclusives που δεν έτυχε ποτέ να παίξω σαν κάτοχος playstation με έχουν πραγματικά κερδίσει. Ένα μπράβο από εμένα στη Microsoft και για το μικρό της και για την γκάμα των παιχνιδιών που ενσωματώνει στο game pass. 

welcome to the club, οτι θες στη διάθεσή σου εδώ στη συζήτηση. 

Γενικά όσο το ψάχνεις το S τόσο ανακαλύπτεις κ κρυμμένες δυνατότητες. 

Όσο επίσης βγαίνουν νέα games κ αναβαθμίσεις τόσο απολαμβανουμε περισσότερα κ καλύτερα. 

60 fps, ανάλυση 1440p, ταχύτητα φόρτωσης, quick resume, gamepass κ ολα αυτά σε χαμηλή φωτιά τιμή είναι σούπερ!!!!!!! 

με το ζόρι κρατιέμαι να μην πάρω το δεύτερο S για το γραφείο! :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, drkkst είπε

Να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου για το "μικρό" της Microsoft.

To τσίμπησα πριν λίγες μέρες σε προσφορά από το Plaisio στα 279€. Είμαι ήδη κάτοχος ενός PS5 εδώ και περίπου 1 χρόνο και γενικά είμαι fan της Sony από το πρώτο PS1, και έχω στην κατοχή μου όλες τις κονσόλες της εκτός του PS3 μιας και τότε είχα κάνει μια μικρή στροφή αγοράζοντας το Xbox 360. Για μένα προσωπικά το Xbox Series S είναι ένα μικρό θαύμα. Είναι αθόρυβο, μικρό, δυνατό, βολικό και γενικά μια συσκευή που δύσκολα σε αφήνει αδιάφορο. Στο τεχνικό του κομμάτι μπορεί να υστερεί από το PS5 ή από το μεγάλο του αδερφό το Series X αλλά πιστέψτε με όταν παίζεις ένα παιχνίδι αφιερώνεσαι στο παιχνίδι και όχι στα pixel της οθόνης και στην υφή των textures. Στη ροή του παιχνιδιού αυτά τα ξεχνάς. Άλλωστε το S και δείχνει και παίζει αξιοπρεπέστατα σε μια 4K τηλεόραση. Εκείνο όμως που με κέρδισε περισσότερο από όλα είναι η μαγεία του Game pass που ήταν κι ένας από τους λόγους που με ώθησαν να αγοράσω την κονσόλα της Microsoft. H Sony δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι έχει μείνει πολύ πίσω και καιρός είναι να κάνει κάτι γιατί θα χάσει πολύ κόσμο. Εν κατακλείδι το "μικρό" με κέρδισε από την πρώτη στιγμή και από όταν το αγόρασα πραγματικά δεν έχω ανοίξει  καθόλου το PS5. Το game pass και το υλικό που προσφέρει και ειδικά κάποια exclusives που δεν έτυχε ποτέ να παίξω σαν κάτοχος playstation με έχουν πραγματικά κερδίσει. Ένα μπράβο από εμένα στη Microsoft και για το μικρό της και για την γκάμα των παιχνιδιών που ενσωματώνει στο game pass. 

Χωρις πλακα χαιρομαι με αυτα που εγραψες γιατι ενας υγιεις gamer που βλεπει δεξια κ αριστερα ειναι σπανιο πραμα. Και εγω ειχα το s κ μετα που βρηκα το Χ το εδωσα. Ειναι διαμαντι σε τετοια τιμη !!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα αυτά που πραγματικά αισθάνθηκα από την πρώτη στιγμή που έπιασα το Series S στα χέρια μου. Όσον αφορά την ποιότητα της υπηρεσίας Game Pass πραγματικά πρέπει να είσαι τουλάχιστον τυφλός για να μην αναγνωρίζεις την αξία της ακόμα κι αν είσαι fan της Sony όπως εγώ. Επίσης ίσως σας φανεί περίεργο αλλά είμαι 52 χρονών και ναι είμαι gamer από τα δέκα μου όταν και πρωτοέπαιξα space invaders σε ουφαδικο με διφραγκο. 😁 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, drkkst είπε

Έγραψα αυτά που πραγματικά αισθάνθηκα από την πρώτη στιγμή που έπιασα το Series S στα χέρια μου. Όσον αφορά την ποιότητα της υπηρεσίας Game Pass πραγματικά πρέπει να είσαι τουλάχιστον τυφλός για να μην αναγνωρίζεις την αξία της ακόμα κι αν είσαι fan της Sony όπως εγώ. Επίσης ίσως σας φανεί περίεργο αλλά είμαι 52 χρονών και ναι είμαι gamer από τα δέκα μου όταν και πρωτοέπαιξα space invaders σε ουφαδικο με διφραγκο. 😁 

 

έτσι είναι, καλα τα λες φίλε μου, κ εμείς μεγαλύτεροι οι περισσότεροι, τέτοια χαρά στο gaming δεν ξαναπιασαμε στα χέρια μας κ ας έχουμε περάσει από πολλές γενιές κ κονσόλες. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, drkkst είπε

Έγραψα αυτά που πραγματικά αισθάνθηκα από την πρώτη στιγμή που έπιασα το Series S στα χέρια μου. Όσον αφορά την ποιότητα της υπηρεσίας Game Pass πραγματικά πρέπει να είσαι τουλάχιστον τυφλός για να μην αναγνωρίζεις την αξία της ακόμα κι αν είσαι fan της Sony όπως εγώ. Επίσης ίσως σας φανεί περίεργο αλλά είμαι 52 χρονών και ναι είμαι gamer από τα δέκα μου όταν και πρωτοέπαιξα space invaders σε ουφαδικο με διφραγκο. 😁 

 

Αν και μου ρίχνεις 4 χρονια, μια από τα ίδια.To S ειναι φοβερο μηχανημα..Παρε και έναν εξωτερικό σκληρό για να αποθηκεύεις παιχνίδια του gamepass..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου κοντοσειρά! Μάλλον παίζει να είμαι από τους μεγαλύτερους σε ηλικία φανατικούς gamer στην Ελλάδα...😂

Έχω ήδη πάρει όλα τα καλούδια για το μικρό. Χτύπησα έναν εξωτερικό ssd 500άρη Intenso που πραγματικά πάει σφαίρα και ένα σετάκι φορτιστή με 4 ΑΑ Energizer με 15€ συν το Game Pass Ultimate και θεωρώ ότι για την ώρα είμαι κομπλέ.😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω το Series S να μετονομάζεται σε λίγο σε Series G (Grandpa) γιατί η πλειοψηφία είμαστε 40+. 42 είμαι εγώ( όχι ακόμα έχω ένα μήνα χαχα). Ίσως η κονσόλα είναι για εμάς που παίζαμε από παλιά παιχνίδια και εκτιμάμε το gameplay πιο πολύ από το πόσα fps θα πιάσουμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paramedic είπε

Βλέπω το Series S να μετονομάζεται σε λίγο σε Series G (Grandpa) γιατί η πλειοψηφία είμαστε 40+. 42 είμαι εγώ( όχι ακόμα έχω ένα μήνα χαχα). Ίσως η κονσόλα είναι για εμάς που παίζαμε από παλιά παιχνίδια και εκτιμάμε το gameplay πιο πολύ από το πόσα fps θα πιάσουμε.

μα τα έχουμε τα frames, δεν έχουμε 4Κ αλλά 2Κ κ μάλλον λόγω ηλικίας δεν... νιώθουμε διαφορά!! 😂😂

Τώρα για series G, θα έχει λένε ειδική θέση για να κουμπώνει το χειριστήριο πάνω στο Π για το περπάτημα 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω και σας προτείνω το next gen updated A plague tale innocence κ εχω πάθει πλάκα!! Τι πανέμορφο παιχνίδι! 

Ιστορια, πλοκή, γραφικά, ήχος, ολα έξυπνα φτιαγμένα! Δοκιμάστε το αν δεν το έχετε πιάσει! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...