Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξεκίνησα, αλλά το παράτησα πολύ νωρίς, εφ ενός διότι είμαι του fps πιο πολύ και είπα να το παίξω αργότερα, εφ εταίρου, όταν με  έπιαναν και με έσφαζαν με τα σπαθιά το έβλεπαν τα παιδιά μου και τρόμαζαν 😟😟

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Το ξεκίνησα, αλλά το παράτησα πολύ νωρίς, εφ ενός διότι είμαι του fps πιο πολύ και είπα να το παίξω αργότερα, εφ εταίρου, όταν με  έπιαναν και με έσφαζαν με τα σπαθιά το έβλεπαν τα παιδιά μου και τρόμαζαν 😟😟

μα είναι third person παιχνίδι adventure. Για το να βλέπουν παιδιά συμφωνώ δεν είναι, θέλει βραδινές ώρες. 

Είναι πολύ ατμοσφαιρικο medieval game. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

Παίζω και σας προτείνω το next gen updated A plague tale innocence κ εχω πάθει πλάκα!! Τι πανέμορφο παιχνίδι! 

Ιστορια, πλοκή, γραφικά, ήχος, ολα έξυπνα φτιαγμένα! Δοκιμάστε το αν δεν το έχετε πιάσει! 

Σε σχέση με την έκδοση για pc τι διαφορές έχουν; Επειδή το είχε δώσει το epic δωρεάν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Αξίζει να παιχτεί με παρέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Σε σχέση με την έκδοση για pc τι διαφορές έχουν; Επειδή το είχε δώσει το epic δωρεάν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη. Αξίζει να παιχτεί με παρέα; 

Δεν έχω παίξει την έκδοση για pc, είναι όμως single player, σε φάση παρέας στον ίδιο χώρο για συζήτηση της ιστορίας, των γρίφων κλπ έχει ίσως ενδιαφέρον, μέχρι εκεί. Αλλιώς είναι καθαρόαιμο single player. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Atropos28 είπε

Τίποτα σημαντικό, απλώς να πω ότι εγώ έχει μερικές μέρες που έκλεισα τα 45.

44 είμαι εγώ και φουλ ευχαριστημένος από την κονσόλα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έλεγχο που κάνω απο το λαπτοπ μου για το ping στο ιντερνετ, το speedtest μου βγάζει ping 25ms.

Σε έλεγχο με το xbox s, στα στατιστικά της γραμμής μου δείχνει 95ms.

Ο έλεγχος γίνεται την ίδια στιγμή και με καλώδιο εθερνετ. Η διαφορά είναι μεγάλη.

Ποια μέτρηση να πάρω σαν πιο αξιόπιστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thant είπε

Σε έλεγχο που κάνω απο το λαπτοπ μου για το ping στο ιντερνετ, το speedtest μου βγάζει ping 25ms.

Σε έλεγχο με το xbox s, στα στατιστικά της γραμμής μου δείχνει 95ms.

Ο έλεγχος γίνεται την ίδια στιγμή και με καλώδιο εθερνετ. Η διαφορά είναι μεγάλη.

Ποια μέτρηση να πάρω σαν πιο αξιόπιστη;

Νομιζω το xbox συνδέεται σε άλλο σερβερ και λογικό να υπάρχει τόση διαφορά 

Γίνεται να τρέξεις τον speedtest μέσω browser στο xbox ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, rodosf1 είπε

Παίζω και σας προτείνω το next gen updated A plague tale innocence κ εχω πάθει πλάκα!! Τι πανέμορφο παιχνίδι! 

Ιστορια, πλοκή, γραφικά, ήχος, ολα έξυπνα φτιαγμένα! Δοκιμάστε το αν δεν το έχετε πιάσει! 

Το έχω παίξει στον υπολογιστή. Φοβερό παιχνίδι! Αναμένω με ανυπομονησία το δεύτερο μέρος!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thant είπε

Σε έλεγχο που κάνω απο το λαπτοπ μου για το ping στο ιντερνετ, το speedtest μου βγάζει ping 25ms.

Σε έλεγχο με το xbox s, στα στατιστικά της γραμμής μου δείχνει 95ms.

Ο έλεγχος γίνεται την ίδια στιγμή και με καλώδιο εθερνετ. Η διαφορά είναι μεγάλη.

Ποια μέτρηση να πάρω σαν πιο αξιόπιστη;

για δοκίμασε μέσω browser openspeedtest, είναι Html5 κ θα παίξει λογικά. 

Η κάθε τιμή είναι σωστή, ανάλογα με το server που κάνει ping, άλλον κάνει το speedtest κ άλλον το xbox. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

για δοκίμασε μέσω browser openspeedtest, είναι Html5 κ θα παίξει λογικά. 

Η κάθε τιμή είναι σωστή, ανάλογα με το server που κάνει ping, άλλον κάνει το speedtest κ άλλον το xbox. 

 

Με openspeedtest έδειξε 85 ms.

Η διαφορά πάλι μεγάλη με το speedtest. Εγω όμως κάποια μέτρηση πρέπει να λαμβάνω υπόψιν μου. Με την μια μέτρηση λέω είμαι καλά και με την άλλη ενδεχομένως να έχω οριακά πρόβλημα.

 

 

4 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Γίνεται να τρέξεις τον speedtest μέσω browser στο xbox ?

Τώρα όχι, αλλά δεν νομίζω να βγει κάποιο συμπερασμα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thant είπε

Με openspeedtest έδειξε 85 ms.

Η διαφορά πάλι μεγάλη με το speedtest. Εγω όμως κάποια μέτρηση πρέπει να λαμβάνω υπόψιν μου. Με την μια μέτρηση λέω είμαι καλά και με την άλλη ενδεχομένως να έχω οριακά πρόβλημα.

 

 

Τώρα όχι, αλλά δεν νομίζω να βγει κάποιο συμπερασμα έτσι.

τη χαμηλότερη μέτρηση θα λαμβάνεις υπόψη εννοείται για κάθε server. 

Δες εδώ μέσω browser στο xbox 

 

από το ping. eu

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, thant είπε

Σε έλεγχο που κάνω απο το λαπτοπ μου για το ping στο ιντερνετ, το speedtest μου βγάζει ping 25ms.

Σε έλεγχο με το xbox s, στα στατιστικά της γραμμής μου δείχνει 95ms.

Ο έλεγχος γίνεται την ίδια στιγμή και με καλώδιο εθερνετ. Η διαφορά είναι μεγάλη.

Ποια μέτρηση να πάρω σαν πιο αξιόπιστη;

Το Speedtest επιλέγει τον ταχύτερο και κοντινότερο server, συνήθως του internet παρόχου σου.

Το Xbox πιστεύω πως χτυπάει κάτι στο δίκτυο της MIcrosoft EU, οπότε λογική η διαφορά που βλέπεις.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Atropos28 είπε

Τίποτα σημαντικό, απλώς να πω ότι εγώ έχει μερικές μέρες που έκλεισα τα 45.

Και εγω 43...νομιζω οτι ειναι η πιο value for money κονσολα που εχω παρει ever(ειχα ολα τα playstation και το Dreamcast).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, thant είπε

Σε έλεγχο που κάνω απο το λαπτοπ μου για το ping στο ιντερνετ, το speedtest μου βγάζει ping 25ms.

Σε έλεγχο με το xbox s, στα στατιστικά της γραμμής μου δείχνει 95ms.

Ο έλεγχος γίνεται την ίδια στιγμή και με καλώδιο εθερνετ. Η διαφορά είναι μεγάλη.

Ποια μέτρηση να πάρω σαν πιο αξιόπιστη;

αυτή στο laptop φυσικά. Το xbox βγάζει ότι νάναι σε ping πρέπει να είναι θέμα των server του. Εγώ να σκεφτείς με οπτική σε όλες τις γραμμές στα pc μου έχει ping 2ms το xbox βγάζει ότι νάναι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορίες για αγορά Xbox Series S

Καλησπέρα είμαι σε αναζήτηση για μια κοσνολα ειδα οτι το xbox series s ειναι μια ωραια κονσολα για 'ελαφρυ' gaming .Γενικα δεν εχω ιδεα απο gaming την θελω για μια εισαγωγη στον ψυφιακο κοσμο. Διαβασα οτι το series s εχει πολυ μικρο εσωτερικο δισκο 512 αναγραφει 312 περιπου πραγματικο αποτε αποφασισα να ψαξω για εξωτερικο δισκο οχι αυτον του xbox που κοστιζει οσο το ιδιο το siries s αλλα για εναν αλλο .Διαβασα οτι  αν συνδεσεις εξωτερικο δισκο εκει θα 'γραφεις' μονο παλιας γενιας παιχνιδια.Ηθελα να ρωτησω οποιος γνωριζει μερικα δημοφιλες παιχνιδια πχ gta v θα μπορω να το κατεβασω σε εξωτερικο ωστε να εχω χώρο για αλλα παιχνίδια στον κανονικο δισκο του; 

ποια αλλα δημοφιλες  και οχι , παιχνιδια εχετε δοκιμασει .

το gta θα τρεχει απο εξωτερικο δισκο;

και μια δευτερη ερωτηση το 2018 επαιζα fortnite απο υπολογιστη {epic games } θα μπορω να παιζω με τα ιδια skins γιατι τοτε θυμαμαι ειχα αγορασει ενα battle pass κατι τετοιο ...

Ευχαριστω,

kozanitis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...