Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Όντως και εγώ μετά που το σκεφτόμουν δεν περίμενα να παίζουν όλα είναι η αλήθεια αλλά ευτυχώς διαψεύτηκα. 

Βασικά στην αρχή έπαθα ένα σοκ με το μέγεθος της συσκευής. Είχα δει πως είναι μικρή αλλά είναι πολύ διαφορετικό όταν τη βλέπεις από κοντά. 

Ύστερα αν και είχα πάρει το seires x δεν είχα χρησιμοποιήσει καθόλου το controller λόγω του ότι είχα το elite. Σήμερα που το δοκίμασα μου φάνηκε πιο μικρό και χειρότερο στο grip από το controller του xbox one x που είχα. Όποιος έχει δοκιμάσει και τα 2 ας μου πει την άποψη του. 

Σε γενικές γραμμές και για τη χρήση που θέλω να κάνω με την κονσόλα αποδείχτηκε πολύ καλή αγορά. 

 

 

νομίζω πολύ καλύτερο το controller του Series σε size, είναι ενα ποσοστό μικρότερο, καλύτερο feeling στο dpad κ στις σκανδάλες κατ εμέ. Ίσως βοηθά και αυτό το ανάγλυφο grip για τα χέρια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 hours ago, rodosf1 said:

νομίζω πολύ καλύτερο το controller του Series σε size, είναι ενα ποσοστό μικρότερο, καλύτερο feeling στο dpad κ στις σκανδάλες κατ εμέ. Ίσως βοηθά και αυτό το ανάγλυφο grip για τα χέρια. 

Η αλήθεια είναι ότι και του one s το controller έχω να το πιάσω πάνω από χρόνο. Με το που έπιασα του seires  όμως αμέσως μου φάνηκε η διαφορά στο μέγεθος. Για το dpad θα συμφωνήσω μαζί σου. Ίσως έχω συνηθίσει υπερβολικά το elite. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tigio13 said:

Η αλήθεια είναι ότι και του one s το controller έχω να το πιάσω πάνω από χρόνο. Με το που έπιασα του seires  όμως αμέσως μου φάνηκε η διαφορά στο μέγεθος. Για το dpad θα συμφωνήσω μαζί σου. Ίσως έχω συνηθίσει υπερβολικά το elite. 

Racing games παίζεις ; Έχεις δοκιμάσει τα πισω κουμπιά του elite ως ανέβασμα κατέβασμα ταχυτήτων; Βολεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο forza δεν με βόλεψε καθόλου στο κατέβασμα. Το να στρίβεις και να πατάς το κουμπί από πίσω με δυσκόλεψε πολύ. Παίζω κλασσικά με x και b. Έβαλα από κάτω το start και το menu που με έχει βολέψει πολύ και στα άλλα 2 ανάλογα το παιχνίδι ίσως βάλω κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Στο forza δεν με βόλεψε καθόλου στο κατέβασμα. Το να στρίβεις και να πατάς το κουμπί από πίσω με δυσκόλεψε πολύ. Παίζω κλασσικά με x και b. Έβαλα από κάτω το start και το menu που με έχει βολέψει πολύ και στα άλλα 2 ανάλογα το παιχνίδι ίσως βάλω κάτι. 

Οκ άρα δεν το κοιτάω για αλλαγή του απλού series μιας και με χειριστήριο μόνο racing παίζω στο pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα έβαλα αριστερά για κατέβασμα και δεξιά για ανέβασμα δε βόλεψε καθόλου το να στρίβω και να κατεβάζω. Όταν τα έβαλα και τα 2 δεξιά ήταν καλύτερα αλλά δεν παλευόταν από άποψη συνήθειας. Πάταγα οτι ναναι. Γενικά αξίζει με 1000 το elite. Έχει προβλήματα αλλά οκ έχει καλό support η ms και τα λύνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Όταν τα έβαλα αριστερά για κατέβασμα και δεξιά για ανέβασμα δε βόλεψε καθόλου το να στρίβω και να κατεβάζω. Όταν τα έβαλα και τα 2 δεξιά ήταν καλύτερα αλλά δεν παλευόταν από άποψη συνήθειας. Πάταγα οτι ναναι. Γενικά αξίζει με 1000 το elite. Έχει προβλήματα αλλά οκ έχει καλό support η ms και τα λύνει. 

Σε σχέση με το απλό τι διαφορές έχουν ; Γιατί έχουν και μια αρκετή διαφορά στην τιμή και δεν νομίζω να αξίζει αφού έχω ήδη το απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Σε σχέση με το απλό τι διαφορές έχουν ; Γιατί έχουν και μια αρκετή διαφορά στην τιμή και δεν νομίζω να αξίζει αφού έχω ήδη το απλό.

έχει πολλές διαφορές κ εκ των βασικων για εμένα είναι ρυθμίσεις στις σκανδάλες κ διαφόρων ειδών σκανδάλες κ dpad μέσα στο κουτί. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι είναι πολλές οι διαφορές. Απλά επειδή βγήκαμε πολύ offtopic τα είπαμε με pm με τον φίλο. Τώρα αν δεν είναι offtopic και θέλετε κάποιες πληροφορίες για το controller πείτε μου. Τον τελευταίο χρόνο αποκλειστικά με αυτό παίζω σε xbox και pc. 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Έχω το s εδώ και ένα εξάμηνο, και την τελευταία βδομάδα το χειριστήριο μου κάνει νερά.

Όταν παίζω ένα παιχνίδι, ο δεξιός μοχλός που είναι που στρέφει τον χαρακτήρα, αν τον αφήσεις ελεύθερο, αρχίζει και κοιτάει κατά επάνω. 

Όχι σαν να είναι κολλημένος να κοιτάει συνέχεια κατά πάνω, μπορώ να το κάνω κατά κάτω ή όπου αλλού και να το διορθώσω, αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα ωωωωπ αρχίζει και κοιτάει ο ήρωας κατά πάνω.

Τι λέτε να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Καλησπέρα,

Έχω το s εδώ και ένα εξάμηνο, και την τελευταία βδομάδα το χειριστήριο μου κάνει νερά.

Όταν παίζω ένα παιχνίδι, ο δεξιός μοχλός που είναι που στρέφει τον χαρακτήρα, αν τον αφήσεις ελεύθερο, αρχίζει και κοιτάει κατά επάνω. 

Όχι σαν να είναι κολλημένος να κοιτάει συνέχεια κατά πάνω, μπορώ να το κάνω κατά κάτω ή όπου αλλού και να το διορθώσω, αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα ωωωωπ αρχίζει και κοιτάει ο ήρωας κατά πάνω.

Τι λέτε να φταίει;

spacer.png

Drag...αλλα οχι αυτο το drag....

Το άλλο που κιναει το μοχλό μόνο του...αν έχεις ακόμα εγγύηση το αλλάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Καλησπέρα,

Έχω το s εδώ και ένα εξάμηνο, και την τελευταία βδομάδα το χειριστήριο μου κάνει νερά.

Όταν παίζω ένα παιχνίδι, ο δεξιός μοχλός που είναι που στρέφει τον χαρακτήρα, αν τον αφήσεις ελεύθερο, αρχίζει και κοιτάει κατά επάνω. 

Όχι σαν να είναι κολλημένος να κοιτάει συνέχεια κατά πάνω, μπορώ να το κάνω κατά κάτω ή όπου αλλού και να το διορθώσω, αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα ωωωωπ αρχίζει και κοιτάει ο ήρωας κατά πάνω.

Τι λέτε να φταίει;

στελνεις χειριστηριο πισω ms 

6μηνες με ενα χρονο παιζουν απροβληματιστα αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στον λογαριασμό Microsoft που εχω και βαζοντας το s/n του χειριστηρίου φαίνεται ότι είναι στην εγγύηση. Ξέρει κάποιος με ποιον επικοινωνώ και που το στέλνω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Atropos28 είπε

Μπήκα στον λογαριασμό Microsoft που εχω και βαζοντας το s/n του χειριστηρίου φαίνεται ότι είναι στην εγγύηση. Ξέρει κάποιος με ποιον επικοινωνώ και που το στέλνω;

 

Google Microsoft Hellas κ σου απαντούν με οδηγίες κανονικά. Αν δεν έχεις άλλο μοχλό θα σου φέρει ο κουριερ να έχεις να παίζεις μέχρι να έρθει από το service ο δικός σου. 

Δεν πληρώνεις τίποτα, ούτε μεταφορικά. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Google Microsoft Hellas κ σου απαντούν με οδηγίες κανονικά. Αν δεν έχεις άλλο μοχλό θα σου φέρει ο κουριερ να έχεις να παίζεις μέχρι να έρθει από το service ο δικός σου. 

Δεν πληρώνεις τίποτα, ούτε μεταφορικά. 

Όντως? Εγώ πάντα επικοινωνουσαμε την ms από τον λογαριασμό μου και έρχονταν από ups για να πάει Γερμανία να αλλαχτεί και να έρθει κάποιο refurbished. Αυτό με το ότι σου δίνουν άλλο να παίζεις μέχρι να έρθει το δικό σου δεν το έχω ξανά ακούσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...