Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/9/2022 στις 11:52 ΠΜ, Tigio13 είπε

Πολλές φορές τα παίρνουν και τα φτιάχνουν αν είναι τόσο κοντά στη λήξη της εγγύησης. Πάρε ένα τηλέφωνο και λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. 

Ευχαριστώ πολύ για τισ απαντήσεις το έστειλα χτες και μου είπαν θα μου το καλύψουν μέσα στην εγγύηση.Με προβλημάτισε ότι σε πολύ σύντομο χρόνο ξανα έπαθε drifting λέσ να ξανά γίνει ? διότι δεν βλέπω να μου το καλύπτουν για 3 φορά και δεν έχω και άλλο control είμαι νέος σε xbox μάλλον πρέπει να καλυφθώ με ακόμη ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τισ απαντήσεις το έστειλα χτες και μου είπαν θα μου το καλύψουν μέσα στην εγγύηση.Με προβλημάτισε ότι σε πολύ σύντομο χρόνο ξανα έπαθε drifting λέσ να ξανά γίνει ? διότι δεν βλέπω να μου το καλύπτουν για 3 φορά και δεν έχω και άλλο control είμαι νέος σε xbox μάλλον πρέπει να καλυφθώ με ακόμη ένα.

Θέλουν υπερβολική προσοχή τα συγκεκριμένα και πάλι χαλάνε πολλές φορές 

Μτχ του 360 αν βρεις δεν θα παθαίνουν τίποτα , έχω ένα 10 χρόνων και ακόμα παίζει καθημερινά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nik1239 είπε

Θέλουν υπερβολική προσοχή τα συγκεκριμένα και πάλι χαλάνε πολλές φορές 

Μτχ του 360 αν βρεις δεν θα παθαίνουν τίποτα , έχω ένα 10 χρόνων και ακόμα παίζει καθημερινά 

Μάλιστα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα ψαχτώ αν και δεν πολύ εμπιστεύομαι τα μτχ θα πάρω ακόμη ένα να καλυφθώ και βλέπουμε να είσαι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Μάλιστα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα ψαχτώ αν και δεν πολύ εμπιστεύομαι τα μτχ θα πάρω ακόμη ένα να καλυφθώ και βλέπουμε να είσαι καλά

Από τη στιγμή που σε κάλυψαν λογικά θα πάρεις άλλους 3 μήνες εγγύησης. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
25 λεπτά πριν, jeopepex είπε

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά της κονσόλας? θα έχει μέλλον σε τίτλους παιχνιδιών? ρωτάω γιατί ήδη κυκλοφορεί 2 χρόνια

άπειρα... ΝΑΙ! εγγυημένα, μερικά εκατομμύρια ευτυχισμένοι κάτοχοι θα στο επιβεβαιώσουν. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος χρήστης του Xbox Series S και προς το παρόν απόλυτα ευχαριστημένος! Ήθελα να ρωτήσω. Μέσα στο xbox app δεν μπορώ να βλέπω σε ποιο ποσοστό έχει γίνει download ένα παιχνίδι; Πρέπει μόνο μέσα από την κονσόλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris20s είπε

Νέος χρήστης του Xbox Series S και προς το παρόν απόλυτα ευχαριστημένος! Ήθελα να ρωτήσω. Μέσα στο xbox app δεν μπορώ να βλέπω σε ποιο ποσοστό έχει γίνει download ένα παιχνίδι; Πρέπει μόνο μέσα από την κονσόλα; 

καλωστον, ότι θες ρώτα ελεύθερα εννοείται. Νομίζω μόνο μέσα από την κονσόλα, στην εφαρμογή σου βγάζει συνήθως μια ειδοποίηση ότι κατέβηκε εντελώς. 

υγ. είναι καλή επένδυση ενας εξωτερικός σκληρός, ακόμα κ hdd για να έχεις εκεί κάμποσα games κ να κάνεις απλά μεταφορά στον εσωτερικό σε όσα το χρειάζονται όταν τα θες. σε 2ΤΒ μαζί με τον εσωτερικό χώρας πάνω από 100 games άνετα! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rodosf1 είπε

καλωστον, ότι θες ρώτα ελεύθερα εννοείται. Νομίζω μόνο μέσα από την κονσόλα, στην εφαρμογή σου βγάζει συνήθως μια ειδοποίηση ότι κατέβηκε εντελώς. 

υγ. είναι καλή επένδυση ενας εξωτερικός σκληρός, ακόμα κ hdd για να έχεις εκεί κάμποσα games κ να κάνεις απλά μεταφορά στον εσωτερικό σε όσα το χρειάζονται όταν τα θες. σε 2ΤΒ μαζί με τον εσωτερικό χώρας πάνω από 100 games άνετα! 😉

Αυτό σκεφτόμουν χθες, θα είναι η επόμενη αγορά. Βασικά έχω έναν hdd 1tb στον οποίο έχω φωτογραφίες. Θα πάρω έναν ssd και θα τους κάνω τράμπα. SSD για φώτος και HDD για xbox.

Είδα βιντεάκια στο youtube και προτείνουν HDD καθώς δεν χρειάζεται να επενδύσεις σε ssd, αφού η μεταφορά μπορεί να γίνει στον εσωτερικό σκληρό του Xbox πολύ πιο γρήγορα, σε σχέση με το να το κατέβαζες το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris20s είπε

Αυτό σκεφτόμουν χθες, θα είναι η επόμενη αγορά. Βασικά έχω έναν hdd 1tb στον οποίο έχω φωτογραφίες. Θα πάρω έναν ssd και θα τους κάνω τράμπα. SSD για φώτος και HDD για xbox.

Είδα βιντεάκια στο youtube και προτείνουν HDD καθώς δεν χρειάζεται να επενδύσεις σε ssd, αφού η μεταφορά μπορεί να γίνει στον εσωτερικό σκληρό του Xbox πολύ πιο γρήγορα, σε σχέση με το να το κατέβαζες το game.

ακριβώς, η μεταφορά από hdd στον εσωτερικό είναι περίπου 20Gb/4min με hdd. με ssd είναι επί 3-4 αλλά νομίζω ότι είναι νορμάλ χρόνος μεταφοράς. 

υγ. δε χρειάζεται βιντεακια όταν έχεις το community ☺️☺️

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

ακριβώς, η μεταφορά από hdd στον εσωτερικό είναι περίπου 20Gb/4min με hdd. με ssd είναι επί 3-4 αλλά νομίζω ότι είναι νορμάλ χρόνος μεταφοράς. 

υγ. δε χρειάζεται βιντεακια όταν έχεις το community ☺️☺️

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Θα επανέρθω μελλοντικά με απορίες 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thodoris20s είπε

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!

Θα επανέρθω μελλοντικά με απορίες 😁

ό,τι θες φίλε μου, καλή απόλαυση με το μικρό θηρίο, έχει απίστευτη δύναμη! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και εγώ μέχρι στιγμής. Βέβαια δεν έπαιξα τίποτα ακόμα, αλλά σαν media player που το χειρίστηκα μου άρεσε πολύ. Έκανα το λάθος να κατεβάσω πρώτο game το COD και μου ήρθε να ξεράσω. Ούτε τα γράμματα δεν έβλεπα. Άσε που είμαι μαθημένος να παίζω shooters με mouse & keyboard οπότε αυτό πάει για instant delete. Τώρα κατεβάζω forza που είναι το στοιχείο μου. Πιστεύω θα με ενθουσιάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris20s είπε

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και εγώ μέχρι στιγμής. Βέβαια δεν έπαιξα τίποτα ακόμα, αλλά σαν media player που το χειρίστηκα μου άρεσε πολύ. Έκανα το λάθος να κατεβάσω πρώτο game το COD και μου ήρθε να ξεράσω. Ούτε τα γράμματα δεν έβλεπα. Άσε που είμαι μαθημένος να παίζω shooters με mouse & keyboard οπότε αυτό πάει για instant delete. Τώρα κατεβάζω forza που είναι το στοιχείο μου. Πιστεύω θα με ενθουσιάσει

αν θέλεις fps υπάρχει λίστα με όσα παίζουν σε 60 κ 120fps κάπου. 

Βέβαια στα fps θα θες λίγο χρόνο να συνηθίσεις με το μοχλό αλλά θα το βρεις. 

Δοκίμασε με far cry 5 πχ που είναι στο gamepass αρχικά και δες που είναι οι εύκολο απο COD. κ εννοείται σκαναρε όλη τη βιβλιοθήκη του  gamepass κ θα βρεις στα γούστα σου games. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...