Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Lordbravo11 είπε

Guys, I read a few pages but I didn't find an answer to what I had questions about. How is the console doing on the multimedia track? what can run natively from multimedia applications? is there somewhere i can read more? 

The reason I ask is because I was thinking of getting the nvidia shield tv pro (it costs around €220) for movies (supports dolby vision/dolby atmos lossless formats), and I wanted to see if the series s would cover me in this area.

edit. I read some articles. can i put apps on series s like kodi and myiptv ?
https://bravotecharena.com/paramount-plus-on-xbox/

You play games ? 

Yes = buy console and a cheap TV box 

No = buy Nvidia shield

Spoiler

Γίναμε και international βλέπω 😮

Φανταστητε τον τύπο να διαβασε 20 σελίδες μέσω Google translate 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα γύρισα από διακοπές. Είχα πάρει μαζί μου το seires s.

Όσο χρησιμοποιώ αυτήν την κονσόλα τόσο περισσότερο χαίρομαι για την επιλογή μου να πουλήσω το one s και να πάρω αυτό. 

Πραγματικά πολύ μικρό που το κάνει απίστευτα εύκολο στην μεταφορά, ταχύτητες seires x και με την expansion card έχεις άμεσα όλα τα παιχνίδια που παίζεις διαθέσιμα. Δεν έχω κάποιο αρνητικό να πω για τη συγκεκριμένη κονσόλα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Σήμερα γύρισα από διακοπές. Είχα πάρει μαζί μου το seires s.

Όσο χρησιμοποιώ αυτήν την κονσόλα τόσο περισσότερο χαίρομαι για την επιλογή μου να πουλήσω το one s και να πάρω αυτό. 

Πραγματικά πολύ μικρό που το κάνει απίστευτα εύκολο στην μεταφορά, ταχύτητες seires x και με την expansion card έχεις άμεσα όλα τα παιχνίδια που παίζεις διαθέσιμα. Δεν έχω κάποιο αρνητικό να πω για τη συγκεκριμένη κονσόλα. 

διακοπές με series S ναι και το καλύτερο... επαγγελματικο ταξίδι με το series S στο backpack για... τονωτικο κ υπνωτικό το βράδυ!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισε  κάποιος το πρόβλημα με κωδικό 80073d0d όταν προσπάθησε να κατεβάσει παιχνίδι από τον εφαρμογή xbox στο pc;

Αν ναι, βρήκε κάποια λύση; Ό,τι προτείνουν στο διαδίκτυο που κοίταξα για λίγο  δε με κάλυψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Atropos28 είπε

Αντιμετώπισε  κάποιος το πρόβλημα με κωδικό 80073d0d όταν προσπάθησε να κατεβάσει παιχνίδι από τον εφαρμογή xbox στο pc;

Αν ναι, βρήκε κάποια λύση; Ό,τι προτείνουν στο διαδίκτυο που κοίταξα για λίγο  δε με κάλυψε.

System > Storage > Advanced storage settings > Where new content is saved > New apps will save to >  κ διαλέγεις δίσκο αποθήκευσης, άλλαξε αυτόν που έχεις αρχικά να δεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πάω να αλλάξω σκληρό όπως λες μου λέει οτι πρέπει να διαγραφούν οι εφαρμογές που υπάρχουν και δεν το προχωράω. Όταν από την εφαρμογή του xbox από τον D που κατέβαζε το παιχνίδι το αλλάζω στον C, μου βγάλει πάλι πρόβλημα αλλά με άλλον κωδικό.

Η πλάκα είναι οτι το παιχνίδι το έπαιζα κανονικά αλλά σε κάποια φάση δε το έβρισκε και αναγκάστηκα να το ξανακατεβάσω και γίνεται ό,τι γίνεται τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/8/2022 στις 7:38 ΜΜ, Tigio13 είπε

Σήμερα γύρισα από διακοπές. Είχα πάρει μαζί μου το seires s.

Όσο χρησιμοποιώ αυτήν την κονσόλα τόσο περισσότερο χαίρομαι για την επιλογή μου να πουλήσω το one s και να πάρω αυτό. 

Πραγματικά πολύ μικρό που το κάνει απίστευτα εύκολο στην μεταφορά, ταχύτητες seires x και με την expansion card έχεις άμεσα όλα τα παιχνίδια που παίζεις διαθέσιμα. Δεν έχω κάποιο αρνητικό να πω για τη συγκεκριμένη κονσόλα. 

Και εγώ ήθελα ένα series S. Πήγα με το series Χ σε 1080p οθόνη στο χωριό 😄. Δώρο αδωρο!

Το είχα τυλίξει με πετσέτες μέσα στην βαλίτσα και βάλε και το βάρος που είναι σπαστικό και ο όγκος.

Από του χρόνου με SERIES S.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Και εγώ ήθελα ένα series S. Πήγα με το series Χ σε 1080p οθόνη στο χωριό 😄. Δώρο αδωρο!

Το είχα τυλίξει με πετσέτες μέσα στην βαλίτσα και βάλε και το βάρος που είναι σπαστικό και ο όγκος.

Από του χρόνου με SERIES S.

διακοπές και series S, πιο βασικό από το αντιηλιακό!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Και εγώ ήθελα ένα series S. Πήγα με το series Χ σε 1080p οθόνη στο χωριό 😄. Δώρο αδωρο!

Το είχα τυλίξει με πετσέτες μέσα στην βαλίτσα και βάλε και το βάρος που είναι σπαστικό και ο όγκος.

Από του χρόνου με SERIES S.

Seires s, το πετάς μέσα σε Backpack και είσαι έτοιμος. Σκέψου σε ένα με 2 φερμουάρ που έχω έβαλα 2 λαπτοπ, το seires s όλα τα καλώδια, power banks, controllers κλπ. Αν έβαζα το seires x δε θα χώραγε ούτε καλώδιο... 😂😂😂

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι φαση αυτοι με τις αγγελιες Series S εδω στο site; Μιλαω για αυτα τα ατομα που γραφουνε και τα specs της κονσολας στην αγγελια οπως εδω... Εχουνε απενεργοποιημενη την επιλογη να φενετε ο επισκεπτης στο προφιλε και δεν εχουνε αξιολογησεις η συζητησεις στο forum... Ψευτικα profiles; Εκανε κανεις καποια αγορα απο τετοιο προφιλ;

Quick Specs

  • Πλατφόρμα: Xbox Series S
  • Χρώμα προϊόντος: Άσπρο
  • Αποθ. Χώρος: 512 GB
  • Μέσα αποθήκευσης: SSD
  • Επεξεργαστής: AMD Ryzen Zen 2
  • Επεξεργαστής γραφικών: AMD Radeon
  • Wi-Fi:
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TsironakosMix είπε

Παιδια τι φαση αυτοι με τις αγγελιες Series S εδω στο site; Μιλαω για αυτα τα ατομα που γραφουνε και τα specs της κονσολας στην αγγελια οπως εδω... Εχουνε απενεργοποιημενη την επιλογη να φενετε ο επισκεπτης στο προφιλε και δεν εχουνε αξιολογησεις η συζητησεις στο forum... Ψευτικα profiles; Εκανε κανεις καποια αγορα απο τετοιο προφιλ;

Quick Specs

  • Πλατφόρμα: Xbox Series S
  • Χρώμα προϊόντος: Άσπρο
  • Αποθ. Χώρος: 512 GB
  • Μέσα αποθήκευσης: SSD
  • Επεξεργαστής: AMD Ryzen Zen 2
  • Επεξεργαστής γραφικών: AMD Radeon
  • Wi-Fi:

καλό είναι να αγοράζουμε (για όλα, οχι μόνο κονσολες) από παλιά μέλη στο φόρουμ με παρουσια σε μηνύματα αρκετή και χωρίς τραπεζική κατάθεση εννοείται. 

μπορεί να έχει βάλει ο ίδιος την αγγελία με 2-3 προφίλ καινούργια θεωρητικά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TsironakosMix είπε

Παιδια τι φαση αυτοι με τις αγγελιες Series S εδω στο site; Μιλαω για αυτα τα ατομα που γραφουνε και τα specs της κονσολας στην αγγελια οπως εδω... Εχουνε απενεργοποιημενη την επιλογη να φενετε ο επισκεπτης στο προφιλε και δεν εχουνε αξιολογησεις η συζητησεις στο forum... Ψευτικα profiles; Εκανε κανεις καποια αγορα απο τετοιο προφιλ;

Quick Specs

  • Πλατφόρμα: Xbox Series S
  • Χρώμα προϊόντος: Άσπρο
  • Αποθ. Χώρος: 512 GB
  • Μέσα αποθήκευσης: SSD
  • Επεξεργαστής: AMD Ryzen Zen 2
  • Επεξεργαστής γραφικών: AMD Radeon
  • Wi-Fi:

Τα specs μπαίνουν αυτόματα από το insomnia 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...