Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά μην ψάχνεται να βρείτε γιατί άλλοι με παραγγελίες του Νοεμβρίου παραλαμβάνουν πριν από εσάς του Σεπτέμβρη.Σας είχα είπα ,φίλος που έκανε παραγγελία ίδια ημερομηνία με εμενα παρέλαβε από Πλαισιο.Να από πού προκύπτει η παραλαβή του.Αν ο καθένας βαρεσε από 3 παραγγελίες θα γίνει ματομ**νι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dimosthenis8 είπε

προγραμματισμός εννοω οσον αφορα την ενημερωση για το ποτε θα παραλαβει ο καθενας που είναι ο κυριος λογος γκρινιας σε ολα τα φορουμ

Και παλι, θα ακυρωθουν οι αλλες 2 παραγγελιες και θα ενημερωθει αμεσα ο επομενος. Που ειναι το προβλημα. Το ξανα ειπα και πιο παλια. Οσοι το κανουν αυτο αυξανουν τις πιθανοτητες να παραλαβουν σε σχεση με εσας που εχετε μολις 1 παραγγελια. Δουλεψε σε εμενα, οποτε 10/10 would do it again.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, nickobefree είπε

Παιδιά ο τρόπος αποστολής K-VAN είναι να φανταστώ με φορτηγάκι του Κωτσόβολου;

Όταν μου έφεραν μια tv έλεγε παράδοση με φορτηγό ..μακάρι να έχουν βαν δικά τους να γλιτώσουμε την καθυστέρηση των κούριερ ..

Επεξ/σία από gkstar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι πόσες παραγγελίες έκανε κάποιος, που μπορεί να είναι και καλό πλέον αυτό για εμάς που δεν είχαμε το μυαλό εκείνες τις ημέρες να κάνουμε, το θέμα είναι να έρθουν κονσόλες για να καλύψουν τις παραγγελίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο από το Πλαίσο (από μόνοι τους). Είχα βάλει παραγγελία κι εγώ 19/11 που άνοιξε για λίγες ώρες, μαλλον προς το τέλος γιατί έλεγε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μου είπε το παιδί στο τηλέφωνο ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μου το στείλουν το Σάββατο.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SGM5 είπε

Με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο από το Πλαίσο (από μόνοι τους). Είχα βάλει παραγγελία κι εγώ 19/11 που άνοιξε για λίγες ώρες, μαλλον προς το τέλος γιατί έλεγε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μου είπε το παιδί στο τηλέφωνο ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μου το στείλουν το Σάββατο.

Ωωω! Καλό! Έχει αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας σου από προπαραγγελια σε κάτι άλλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, sndev είπε

δεν ισχυει. οταν ακυρωσει παει στον επομενο. οι παραλαβες ειναι μετρημενες δεν ερχοντε βαση προπαραγγελιων

Όχι. Μπορεί η μεθόδευση αυτή να είναι νόμιμη, όμως σε μια υποτιθέμενη υγιή gaming κοινότητα προκαλεί πρόβλημα, καθώς  δημιουργεί πλασματικό αριθμό δεσμευμένων τεμαχίων , με αποτέλεσμα οι μεταπωλητές να θέτουν σε μακροπρόθεσμη προτεραιότητα όσους άργησαν μια δυο μέρες να προπαραγγείλουν. Το αμέσως επόμενος στην Ελλάδα , μπορεί να σημαίνει και μήνα καθυστερημένης παράδοσης , για λόγους που όσοι έχουν ασχοληθεί με logistics κατανοούν.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ωωω! Καλό! Έχει αλλάξει η κατάσταση της παραγγελίας σου από προπαραγγελια σε κάτι άλλο? 

Ναι. Τώρα το βλέπω. Στάδιο συλλογής προϊόντων και εκτιμωμενη παράδοση 12/12

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Ναι. Τώρα το βλέπω. Στάδιο συλλογής προϊόντων και εκτιμωμενη παράδοση 12/12

Είσαι άρχοντας οπότε αναμένουμε τηλέφωνο! Και εγώ 19 Νοεμβρίου έκανα την παραγγελία. 

Που μένεις εάν επιτρέπεται? Θεσσαλονίκη, Αθήνα ή επαρχία? 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Ναι. Τώρα το βλέπω. Στάδιο συλλογής προϊόντων και εκτιμωμενη παράδοση 12/12

Και στα δικά μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο από το Πλαίσο (από μόνοι τους). Είχα βάλει παραγγελία κι εγώ 19/11 που άνοιξε για λίγες ώρες, μαλλον προς το τέλος γιατί έλεγε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μου είπε το παιδί στο τηλέφωνο ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μου το στείλουν το Σάββατο.

Τι ώρα έκανες την παραγγελία;  Ή τα 3 τελευταία ψηφία της...

Επεξ/σία από geor92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο από το Πλαίσο (από μόνοι τους). Είχα βάλει παραγγελία κι εγώ 19/11 που άνοιξε για λίγες ώρες, μαλλον προς το τέλος γιατί έλεγε περιορισμένη διαθεσιμότητα. Μου είπε το παιδί στο τηλέφωνο ότι κατά πάσα πιθανότητα θα μου το στείλουν το Σάββατο.

Οπ να ενα καλό νέο. Για πες μας περισσότερες πληροφορίες αν θέλεις για την παραγγελία σου. Αντικαταβολή; Εχει εξοφληθεί; Και σε τι αριθμούς τελειώνει ; κλπ

Επεξ/σία από barcodis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παραγγελία την είχα κάνει προς μεσημέρι, δεν θυμάμαι ώρα. Έβγαζε περιορισμένη διαθεσιμότητα όταν την έκανα. Είμαι Αθήνα. ΔΕΝ θα παραλάβω γιατί ήδη το έχω, μου είπαν κανένα πρόβλημα θα πάει στο επόμενο. Προφανώς για να λένε παράδοση Σάββατο, θα γίνει με τα φορτηγά του Πλαισίου, αλλιώς καλή χρονιά...Με το καλό να το πάρετε παιδιά όσοι περιμένετε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Την παραγγελία την είχα κάνει προς μεσημέρι, δεν θυμάμαι ώρα. Έβγαζε περιορισμένη διαθεσιμότητα όταν την έκανα. Είμαι Αθήνα. ΔΕΝ θα παραλάβω γιατί ήδη το έχω, μου είπαν κανένα πρόβλημα θα πάει στο επόμενο. Προφανώς για να λένε παράδοση Σάββατο, θα γίνει με τα φορτηγά του Πλαισίου, αλλιώς καλή χρονιά...Με το καλό να το πάρετε παιδιά όσοι περιμένετε.

Very nice. Η δική μου παραγγελία έγινε στις 12.00 ακριβώς, δεν έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά το tracking, ακόμα "Προπαραγγελία" λέει, ούτε έχει υπάρξει κάποιο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...