Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου έστειλαν και e-mail

 

Η παραγγελία σας θα πραγματοποιηθεί από το κατάστημα "digitalcorner".

Δευτέρα τηλέφωνο !!!

 

 

Επεξ/σία από SKOKMAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, SKOKMAN είπε

μου έστειλαν και e-mail

 

Η παραγγελία σας θα πραγματοποιηθεί από το κατάστημα "digitalcorner".

Δευτέρα τηλέφωνο !!!

 

Έβαλα και εγώ μια παραγγελία  πάντα με αντικαταβολή. Όπως το είπε και ο φίλος πιο πριν: πότε δεν ξέρεις.....

Επεξ/σία από christou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω το θεμα αραια και που θεωρωντας οτι οταν θα μπαινω θα βλεπω ουσιαστικη εξελιξη...μπηκα σημερα με την προσδοκια οτι θα εχουν πλεον εξυπηρετηθει τα παιδια με προπαραγγελιες σεπτεμβριου και θα ειμαστε στον οκτωβρη αλλα απο οτι βλεπω δεν ισχυει κατι τετοιο.

Βασικα μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε και αλλαγη στον τροπο σκεψης. Αν γινοταν βομβαρδισμος απο next gen exclusives αυτη την εποχη θα ειχα και γω πρεμουρα. Αλλα επειδη δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο πριν τα μεσα του ετους τουλαχιστον (θεωρω οτι τα exclusives που περιμενει ο κοσμος θα βγουν απο σεπτεμβριο και μετα και αν), αν το καλοσκεφτει κανεις, δεν χανει και τιποτα επι της ουσιας. Οκ, υπαρχουν περιπτωσεις που καποιος εχει παρει νεα tv και θελει να την συνδυασει με νεα κονσολα κτλ, αλλα ουσιαστικα δεν θεωρω οτι χανει καποιος τιποτα το ιδιαιτερο με το να μην εχει ps5 για την εποχη που μιλαμε (με δεδομενο παντα οτι εχει συστημα ηδη προηγουμενης γενιας). 

Εγω προσωπικα βεβαια, εχω ηδη series x οποτε μπορει να θεωρηθει οτι μιλαω εκ του ασφαλους, αλλα και γω last gen games παιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Και ποιος ο λόγος να παραλάβεις από Ελλάδα και να παιδευεσε τόσο πολύ?

Από εξωτερικό δεν υπάρχει σωτηρία?

Αγγλία ας πούμε? Δεν υπάρχει πουθενά στοκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, triton922 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Και ποιος ο λόγος να παραλάβεις από Ελλάδα και να παιδευεσε τόσο πολύ?

Από εξωτερικό δεν υπάρχει σωτηρία?

Αγγλία ας πούμε? Δεν υπάρχει πουθενά στοκ?

H κατασταση ειναι ιδια παντου, δεν υπαρχει πουθενα στοκ, απλα στην Ευρωπη δεν δεχονται προπαραγγελιες και ετσι δε ακους το παραμυθι οτι θα το παραλαβεις στην επομενη παραλαβη.

Το θετικο ειναι οτι οταν φερνουν στοκ υπαρχουν διαθεσιμα για μια ωρα στο site και οποιος προλαβει  το αγοραζει, ετσι καταφερα και αγορασα ενα. Απλα πρεπει να κοιτας τα site συνεχως.

Αν εχεις κανενα γνωστο στο εξωτερικο , προσπαθησε να κανεις μια παραγγελια  online. Και ο γνωστος σου το παραλαμβανει και στο στελνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυστρία που είμαι,δεν δέχονται προπαραγγελίες ονλαιν οι γνωστές αλυσίδες καταστημάτων. Υπαρχει lockdown εδώ που λήγει αύριο.Κάποια άγνωστα σάιτ που δέχονται δεν τα εμπιστεύομαι.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι,ότι από πρώτη Φλεβάρη έχουν γεμίσει αγγελίες από τους μαυραγορίτες που πουλάνε ps5 και οι τιμές πέφτουν σιγά σιγά. Τώρα δίνουν και με 700 ευρώ. Εγώ δεν έχω σκοπό να αγοράσω από αυτούς,αλλά βλέπω ότι Φλεβάρη πλέον ο κόσμος παραλαμβάνει εδώ.Και μάλλον πολλοί μόλις παραλάβουν βάζουν αγγελία για πούλημα να κονομησουν. Φαίνεται πάντως να δίνονται κονσόλες σιγά σιγά και ελπίζω από Μάρτη Απρίλη να μπορέσω να αγοράσω από αλυσίδα καταστημάτων σε κανονική τιμή,η έστω από αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα και εγω μια παραγγελία εχθές για Digital edition

σημερα βλεπω εχουν κατεβασει και digital και disc για να μην γινουν περαιτερω παραγγελιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, TheSellerYouSeek είπε

Εριξα και εγω μια παραγγελία εχθές για Digital edition

σημερα βλεπω εχουν κατεβασει και digital και disc για να μην γινουν περαιτερω παραγγελιες 

Disk από χθες μάλιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Φανούλα είπε

Καλησπερα οσοι θελετε και μπορειτε γραψτε σε σχολιο αυτοι π εχουν παραλαβει ps5 disc h digital ημερομηνιες που εχουν παραλαβει απο Κωτσοβολο.

έχω παραλάβει πριν μια εβδομάδα με παραγγελία 22/9. disk

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο νεο σχετικα με το ποτε θα μπορεσουν να γινουν καινουργιες παραγγελιες ps5 ?

γνωριζει κανεις κατι νεοτερο σχετικα με το ποτε θα μπορεσουμε να παραγγειλουμε οσοι δεν καναμε προπαραγγελια ή αν με καποιο τροπο μπορουμε να ειδοποιηθουμε οταν ξεκινησουν κανουργιες παραγγελιες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν έχουν παραλαβει άτομα που έκαναν pre order τον Σεπτέμβριο Νοέμβριο. 

Μόνο αυτό λέει ότι και να ανοίξουν παραγγελιες θα το πάρεις καλό Σεπτέμβριο φιλε.

Καλυτερα να περιμένεις με την ησυχία σου να το πάρεις από το ραφι όταν θα είναι πλήρως διαθέσιμο. 

Είτε έχεις κονσόλα να παιζεις είτε όχι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gtsoui είπε

Παρακολουθω το θεμα αραια και που θεωρωντας οτι οταν θα μπαινω θα βλεπω ουσιαστικη εξελιξη...μπηκα σημερα με την προσδοκια οτι θα εχουν πλεον εξυπηρετηθει τα παιδια με προπαραγγελιες σεπτεμβριου και θα ειμαστε στον οκτωβρη αλλα απο οτι βλεπω δεν ισχυει κατι τετοιο.

Βασικα μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε και αλλαγη στον τροπο σκεψης. Αν γινοταν βομβαρδισμος απο next gen exclusives αυτη την εποχη θα ειχα και γω πρεμουρα. Αλλα επειδη δεν βλεπω να γινεται κατι τετοιο πριν τα μεσα του ετους τουλαχιστον (θεωρω οτι τα exclusives που περιμενει ο κοσμος θα βγουν απο σεπτεμβριο και μετα και αν), αν το καλοσκεφτει κανεις, δεν χανει και τιποτα επι της ουσιας. Οκ, υπαρχουν περιπτωσεις που καποιος εχει παρει νεα tv και θελει να την συνδυασει με νεα κονσολα κτλ, αλλα ουσιαστικα δεν θεωρω οτι χανει καποιος τιποτα το ιδιαιτερο με το να μην εχει ps5 για την εποχη που μιλαμε (με δεδομενο παντα οτι εχει συστημα ηδη προηγουμενης γενιας). 

Εγω προσωπικα βεβαια, εχω ηδη series x οποτε μπορει να θεωρηθει οτι μιλαω εκ του ασφαλους, αλλα και γω last gen games παιζω.

Συμφωνώ. Μια από τα ίδια. Και εγώ ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν. Παραγγελία digital αρχές Νοέμβρη Κοτσώ. (ντρέπομαι και που το λέω με άλλους που περιμένουν από Σεπτέμβρη) Στις αρχές έμπαινα 3 φορές τη μέρα να δω πως έχει η εξέλιξη παραγγελίας, μήπως και κάνω γιορτές με PS5. Τώρα το πήρα απόφαση πως θα παραλάβω μετά το Μάρτη και νωρίς λέω! 😀
Το μόνο που σκάω είναι πως είμαι και εγώ από αυτούς που πούλησαν το PS4 και χάνω παιχνίδια του 4 (πχ last of us part II) ή το red dead redemption 2 που δεν έχω αξιωθεί να παίξω και έχω σε ένα εξωτερικό σκληρό και κάθεται. 
Εγώ από την άλλη βγάζω το άχτι μου σε ένα switch που έχω. 
Ξέρω πως δεν προσφέρω και πολλά με αυτό το post στο thread 🙂 απλά να πω στους συμπάσχοντες υπομονή. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο αρνητικό (άλλο ένα για την ακρίβεια) που έχω παρατηρήσει με την όλη υπόθεση, είναι ότι πρακτικά η φημολογούμενη σειρά προτεραιότητας, δεν φαίνεται να ισχύει και τόσο για να μην πω στο ελάχιστο, μιας και έχω δει ουκ ολίγα σχόλια να αναφέρουν ότι παραλάβανε κονσόλα με παραγγελία τον Νοέμβριο ακόμα και προς τα τέλη, μέχρι και παραγγελία Δεκέμβρη εξυπηρετήθηκε όπως πήρε κάπου το μάτι μου. Αυτό είναι κάτι που είναι διασταυρωμένο αν δεν κάνω λάθος και απο εδώ μέσα, και είναι ένας ακόμα λόγος για τον οποίο πιστεύω ότι η κατάσταση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως τίποτε λιγότερο απο λοταρία. Το θέμα είναι ότι όπως και σε όλα τα πράγματα σε αυτόν τον...αγγελικά πλασμένο κόσμο, ΔΥΣΤΥΧΩΣ, και το τονίζω, φαίνεται ότι η ουρά για το PS5 είναι όπως αυτή της τράπεζας. Περιμένεις μια ώρα στο όρθιο να φτάσεις στην πόρτα, αλλά ξαφνικά μπαίνει σφήνα μπροστά σου ένας που έρχεται με ραντεβού. Μόνο που αυτό το "ραντεβού" στην παρούσα περίπτωση, ακυρώνει το δικό σου που κερδήθηκε με υπομονή γαϊδάρου, και το ταμείο δεν κλείνει στις 2 το μεσημέρι, αλλά στο τελευταίο κομμάτι που μπορεί να..."ραντεβου-δόθηκε", και ύστερα ξανανοίγει κατόπιν ενός αορίστου 'προσεχώς'. Δυστυχώς ξαναλέω, αυτό το φαινόμενο να ξέρετε ότι οργιάζει στο παρασκήνιο, γιατί δεν είναι μόνο οι Youtubers, αλλά είναι και οι συγγενείς, οι φίλοι, οι φίλοι των φιλων κοκ. Κάτι σαν το δημόσιο επι εποχές ΠΑΣΟΚ ένα πράγμα. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...