Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Βασικά παρτο ανά χείρας και Αντε από κει. Δεν θα βγάλεις άκρη αλλιώς. Εμένα μου έδωσαν τηλέφωνο ασύρματο μέσα στο μήνα δεν κουμπώνε καλά στη βάση και δεν φόρτιζε και προσπαθούσαν να με πείσουν (ενώ επιβεβαίωσαν το πρόβλημα) ότι αυτοί δεν ξέρουν τίποτα και θα πρέπει να το πάρω και να το πάω εγώ στη Siemens........ Τους έριξα ένα χεσιμο και τελικά το πήραν "παρατυπα" και μου έδωσαν 1 ίδιο. Τώρα παραγγελία ps5 προπληρωμένη από 16-11..... Πότε ξανά κωτσοβολο. 

Αυτό που λες εννοείται. Ποτέ και για κανένα λόγο. Να τους το πάω από εκεί δε μπορώ, αφού είναι κλειστά. Ευτυχώς για αυτούς. Πήρα την ίδια την εταιρεία του ups και μου είπαν να τους το στείλω με κουριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, SoLiTuDe-3- είπε

Παραλαβή σήμερα από πλαίσιο μετά από λίστα ενδιαφέροντος 24/2 κάπου εδώ αφήνω το συγκεκριμένο νήμα ελπίζω να τα πούμε σε αλλά θέματα εύχομαι σε όλους γρήγορη και καλή παραλαβή... Όσο για μένα αντίο κόσμε ξεκινάει το κάψιμο.... 

 

https://files.fm/u/gzrjyn4eh

Πω έβαλες και το Cold War να παίζει ρε θεούλη. Φανατικός της σειράς, δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί περιμένω να το κάψω όπως πρέπει σε Next Gen

Καλό κάψιμο αδερφέ.

3 ώρες πριν, petran91 είπε

"εμείς προσπαθούμε για προτεραιότητα αλλά τελικά ό,τι βγει".

Σαφώς και καμία εταιρία δεν θα βγει να πει κάτι τέτοιο.

Πάντως, εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι προσπαθούν να κρατήσουν μια σειρά προτεραιότητας αλλά λίγο οι παραγγελίες από εδώ, λίγο οι λίστες αναμονής από εκεί. Απλά χάνουν την μπάλα στο κομμάτι Logistics.

Στο κομμάτι του Κωτσόβολου πχ, δεν μπορώ να δεχτώ ότι ακόμα εξυπηρετούν παραγγελίες Οκτωβρίου εκτός αν 3 εκατομμύρια άτομα έχουν παραγγείλει από εκεί. Για εμένα είναι ξεκάθαρα θέμα πως μπροστά σε τέτοια ζήτηση την οποία δεν έχουν συνηθίσει, απλά δεν ξέρανε πως να την αντιμετωπίσουν.

Και για την περίπτωση αυτών που παρέλαβαν εντός ημερών από Plaisio, είμαι πια σίγουρος (όπως και έγραψε ένα παιδί πιο πριν) ότι έγινε μπέρδεμα και αυτοί που ήταν στην λίστα βρέθηκα πάνω από αυτούς που είχαν κανει παραγγελίες νωρίτερα. 

Ελλάδα είσαι, δεν μου κάνουν εντύπωση πια κάτι τέτοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mihalakis είπε

Εμένα με παραγγελία 14/10 με πήραν πριν 5 μέρες τηλέφωνο ότι το στέλνουν και ακόμα στην εξέλιξη παραγγελίας είναι στο στάδιο ''συλλογή προετοιμασία'' και έχει πλέον εξαφανιστεί η ημερομηνία με την εκτιμώμενη έναρξη αποστολής (αρχικά έγραφε 19/3, μετά εκτιμώμενη 22/3 και τώρα τίποτα)

Στην θεση σου θα επαιρνα τηλεφωνο να μαθω τι εγινε.. Μπηκε Νοεμβριο ο κωτσος στα disc δεν γινεται να σε ξαχασαν ή και γινεται; Πραγματικα πλεον αν δεν πιασω την κονσολα στα χερια μου τα περιμενω ολα απο ολους 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mumei είπε

Ξερουμε απο sony center αν στελνουν σε ολη την Ελλαδα ή αν πρεπει να εισαι αθηνα ;

https://digitalpassion.gr/shipping-methods/

8 ώρες πριν, Thunder94 είπε

Παιδια σας παιρνει τηλ η courier πριν ερθει; Εμενα μου εστειλε ο κωτσος την disc με γενικη ταχυδρομικη και στο tracking δειχνει ακομα "δημιουργια ετικετας αποστολης" ενω μου τα εστειλαν Σαββατο πρωι. 

Αν το ειχε παραλαβει η γενικη, θα ειχε ενημερωθει. Σε καθε ενδεχομενο μπορεις να παρεις τηλ και το καταστημα γενικης που σε εξυπηρετει, αν και προτεινω πρωτα στον Κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Giwrgos-77- είπε

Του λέω ότι είναι άδικο γιατί έχουν ήδη παραλάβει άτομα με παραγγελίες 17-18 Φεβρουαρίου αλλά όχι εγώ με 5 και μου λέει ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και ότι δεν έχουν εξυπηρετήσει ακόμα τον μισό Γενάρη(παρόλο που άτομα εδω μέσα με 26 και 27 έχουν παραλάβει). Συνεχίζω και του εξηγώ ότι όντως παραλαβανε άτομα μέσες Φεβρουάριο και όχι μόνο μου λέει οτι δεν μου τα λενε καλα.

Δέν ξέρω εάν σε βοηθάει, εγω παρέλαβα απο Sony Center με παραγγελία 2/2 άριθμός παραγγελίας 2151 και συνάδελφός μου με παραγγελία 6/2 δέν έχει παραλάβει.

Εάν αλλάξει κάτι και παραλάβει θα ενημερώσω εκ νέου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2021 στις 12:32 ΜΜ, jimis panousis είπε

Έχω κάνει παραγγελία με προκαταβολή από Sony Center 18/2 κ παραλαμβάνω αύριο από Πλαίσιο. Θέλει κανείς να του παραχωρησω την θέση μου στο Sony Center? Όταν είχα καλέσει πρώτη φορά μου είπαν ότι θα παραλάβω μέσα Απρίλη αλλά άμα έρθει κ άλλη φουρνιά την Τρίτη λογικά πιο νωρίς

 

Στις 21/3/2021 στις 10:08 ΜΜ, Subrosaval είπε

Δεν έχω κανονίσει τρόπο παραλαβής. Όταν με πάρουν τηλ θα κανονίσουμε από ότι μου είπαν . Σκοπεύω να τους πω ότι λόγω κορόνας έχω αποκλειστεί στο εξοχικό και θα στείλω ένα φίλο να παραλάβει .

 γίνεται παραλαβή από μαγαζιά ή σας είπαν μπορείτε να αλλάξετε  τιμολόγιο όνομα διεύθυνση κτλ? Όπως κ να χει τα "δώσατε" σε κάποιον? Αθήνα?

9 ώρες πριν, Ferrari84 είπε

Καλησπέρα και από εμένα. Εκδήλωση ενδιαφέροντος πλαίσιο 17/3, παρέλαβα σήμερα,disc! Ευχαριστώ το πλαίσιο αλλά και το φίλο που το ανέφερε εδώ πρώτος, δε θα έπαιρνα τηλ από μόνος μου ποτέ! Με το καλό και στους υπόλοιπους

Το λες κ περίεργο αυτό ;)

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή παρακολουθούσα και εγώ το thread εδώ σχεδόν καθημερινά. Σήμερα παρέλαβα το ps5 disc edition απο τον κωτσόβολο με παραγγελία 19/10. Επισης η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για να επιβεβαιώσει την διεύθυνση μου με ρώτησε αν θέλετε να σας το στείλουμε?  Ακόμα πιστεύω οτι με τρόλλαρε. Εύχομαι σε όλους να το πάρετε το συντομότερο !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thunder94 είπε

Στην θεση σου θα επαιρνα τηλεφωνο να μαθω τι εγινε.. Μπηκε Νοεμβριο ο κωτσος στα disc δεν γινεται να σε ξαχασαν ή και γινεται; Πραγματικα πλεον αν δεν πιασω την κονσολα στα χερια μου τα περιμενω ολα απο ολους 😂

Αν απαντούσαν στα τηλέφωνα καλά θα ήταν. Δοκίμασα αλλά με λύγισε η αναμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2021 στις 10:47 ΜΜ, morfeas-dsl- είπε

Εκδήλωση ενδιαφέροντος Πέμπτη από πλαίσιο και Παρασκευή έπεσε τηλέφωνο δηλαδή σε μια μέρα μόνο! 

Και το εχουν παραδώσει στην μεταφορική λογικα αύριο παραλαμβάνω! 

Πάντως γενικά απίστευτα πράγματα διαβάζω εδώ όπως μερικοί που δεν έχουν παραλάβει παραγγελίες απο τον Νοέμβρη μήνα! 

Τι να πω υπομονή παιδιά! 

Εκδήλωση ενδιαφέροντος Πέμπτη από πλαίσιο και Παρασκευή έπεσε τηλέφωνο δηλαδή σε μια μέρα μόνο! 

 

Και το εχουν παραδώσει στην μεταφορική λογικα αύριο παραλαμβάνω! 

 

Πάντως γενικά απίστευτα πράγματα διαβάζω εδώ όπως μερικοί που δεν έχουν παραλάβει παραγγελίες απο τον Νοέμβρη μήνα! 

Τι να πω υπομονή παιδιά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Georgiev13 είπε

Παιδιά επειδή παρακολουθούσα και εγώ το thread εδώ σχεδόν καθημερινά. Σήμερα παρέλαβα το ps5 disc edition απο τον κωτσόβολο με παραγγελία 19/10. Επισης η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο για να επιβεβαιώσει την διεύθυνση μου με ρώτησε αν θέλετε να σας το στείλουμε?  Ακόμα πιστεύω οτι με τρόλλαρε. Εύχομαι σε όλους να το πάρετε το συντομότερο !

Φίλε μου καλοριζικο και να το χαρεις. Την παραγγελία σου την είχες κανει από το site η απο καταστημα? Επισης απο την ημερα που ενημερώθηκες ποσες μερες παρέλαβες μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Εκδήλωση ενδιαφέροντος Πέμπτη από πλαίσιο και Παρασκευή έπεσε τηλέφωνο δηλαδή σε μια μέρα μόνο! 

 

Και το εχουν παραδώσει στην μεταφορική λογικα αύριο παραλαμβάνω! 

Ποσό θα το σκοτώσεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το μεσημέρι τηλέφωνο σε πλαίσιο για τηλεφωνική προπαραγγελια... απάντηση...δεν δεχόμαστε παραγγελίες, μόνο εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια στο site....

Καπάκι τηλέφωνο σε Sony center,με έβαλε σε λίστα αναμονής...σε ερώτηση μου αν υπάρχει περίπτωση να παραλάβω σύντομα.... μου απάντησε άγνωστο το πότε, μπορεί και μετά από μήνα+...

Απορώ πως παίρνουν μερικοί κονσόλα μετά από 2-3-5 μέρες μετά την παραγγελία....

Το κοκκαλακι της νυχτερίδας έχουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Χτες το μεσημέρι τηλέφωνο σε πλαίσιο για τηλεφωνική προπαραγγελια... απάντηση...δεν δεχόμαστε παραγγελίες, μόνο εφόσον υπάρχουν διαθέσιμα κομμάτια στο site....

Καπάκι τηλέφωνο σε Sony center,με έβαλε σε λίστα αναμονής...σε ερώτηση μου αν υπάρχει περίπτωση να παραλάβω σύντομα.... μου απάντησε άγνωστο το πότε, μπορεί και μετά από μήνα+...

Απορώ πως παίρνουν μερικοί κονσόλα μετά από 2-3-5 μέρες μετά την παραγγελία....

Το κοκκαλακι της νυχτερίδας έχουν?

Ελπιζω να εχει αμεσα παραλαβη! Εγω εχω κανει 16/03!Εαν εχω νεοτερα θα ενημερωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...