Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι ενδιαφέρεστε για επέκταση εγγύησης επειδή δεν βλέπω να αναφέρεται κάπου,βάλτε παραλαβή από κατάστημα(αφού πληρώσετε) να την ζητήσετε όταν πάτε να πάρετε την κονσόλα.

Χαζομάρα του Public που δεν το έχει καν διαθέσιμο σαν επιλογή κατα την αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά να πω ότι μόλις μου ήρθε και το παραστατικό αγοράς στο mail μου, οπότε θα έρθει κανονικά η κονσόλα!😊

edit: Μόλις ήρθε και μήνυμα ότι έχει παραδοθεί στην εταιρία courier.

Όσοι δεν έχετε προλάβει ακόμη, στο site μου βγάζει ακόμη 2 bundles διαθέσιμα.

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-and-sony-ps5-dualsense-wireless-controller-and-ratchet-and-clank:-rift-apart/prod14290267pp/?affiliateId=linkwise&utm_content=text_link&utm_medium=affiliate&utm_source=CD20666&lkws_469=619c793a-52cb-3244-d309-da0f2e15ded8

https://www.public.gr/product/sony-playstation-5-and-sony-ps5-dualsense-wireless-controller-and-ratchet-and-clank:-rift-apart-and-destruction-allstars/prod14290271pp/?affiliateId=linkwise&utm_content=text_link&utm_medium=affiliate&utm_source=CD20666&lkws_469=619c793a-52cb-3244-d309-da0f2e15ded8

 

Επεξ/σία από Thanos389
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2021 στις 12:33 ΜΜ, jack124 είπε

πότε είχες κάνει παραγγελία ? 

Έχω ξεχάσει πλέον… 29 Οκτωβρίου… τους πήρα τηλεφωνο σημερα ειναι σε διαδικασία αναζήτησης από τον προμηθευτή… 

Επεξ/σία από dk6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα τα bundle να πουμε με αυτα τα 2 παιχνιδια συνεχεια... Ratchet εκει με το ζορι 

Επισης εμενα στο public γιατι δε μιυ εμφανιζει ποτε αυτα τα bundle?

 

 

Επεξ/σία από crisrullz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, crisrullz είπε

Ολα τα bundle να πουμε με αυτα τα 2 παιχνιδια συνεχεια... Ratchet εκει με το ζορι

Τι κοινό έχουν όλα αυτά τα παιχνίδια?

Είναι exclusives της Sony.

Και σε Nintendo μεριά θα δείς κυρίως bundles με δικά της exclusives ή σε Xbox μεριά που βάζει το Πλαισιο πολύ,bundle με το Forza που είναι και αυτό....exclusive.

Αν ηταν αλλιώς η κατάσταση με διαθέσιμοτητα,άντε να βλέπαμε και κανένα Fifa ή call of duty.

Αλλά ανέκαθεν τα bundles στις κονσόλες ήταν με τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε εταιρείας.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς ποσό καιρό θα το κρατήσουν στο κατάστημα αν πληρώσω; Δίνω εξετάσεις ισπανικών 18 Δεκεμβρίου και δε θέλω να το πάρω μέχρι τότε αλλά φοβάμαι πως αν περιμένω δε θα μείνουν και πολλά στο επόμενο restock λόγω Χριστουγέννων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimitrisger είπε

Ξέρει κανείς ποσό καιρό θα το κρατήσουν στο κατάστημα αν πληρώσω; Δίνω εξετάσεις ισπανικών 18 Δεκεμβρίου και δε θέλω να το πάρω μέχρι τότε αλλά φοβάμαι πως αν περιμένω δε θα μείνουν και πολλά στο επόμενο restock λόγω Χριστουγέννων 

Αν θυμάμαι καλά από παλιότερη αγορά με άλλη αλυσίδα,5 με 7 ημέρες υποθέτω.

Αν θέλεις να το κρατήσουν παραπάνω,μίλησε μαζί τους πρώτα να δεις αν μπορούν να το κρατήσουν τόσο πολύ,αλλα στην ουσία είναι πολλές 3 κοντά εβδομάδες να  το έχουν να κάθεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Αν θυμάμαι καλά από παλιότερη αγορά με άλλη αλυσίδα,5 με 7 ημέρες υποθέτω.

Αν θέλεις να το κρατήσουν παραπάνω,μίλησε μαζί τους πρώτα να δεις αν μπορούν να το κρατήσουν τόσο πολύ,αλλα στην ουσία είναι πολλές 3 κοντά εβδομάδες να  το έχουν να κάθεται.

 

Σε ευχαριστώ. Πάντως εφόσον το πληρώσω δε καταλαβαίνω γιατί δε μπορούν να το κρατήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Μπορεί από λάθος(υπαλλήλου) να το δώσουν σε κάποιον άλλο,έτσι όπως θα είναι ξεχασμένο.

Επίσης σου λέει ο άλλος ότι για να ρίχνεις μια παραγγελία,την θέλεις υποτίθεται άμεσα(ίσως δεν θέλουν λόγω των ημερων να έχουν εκκρεμότητες). Εσύ ρώτησε καλού κακού και αναλόγως του θα σου πουν βλέπεις και κάνεις.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι κοινό έχουν όλα αυτά τα παιχνίδια?

Είναι exclusives της Sony.

Και σε Nintendo μεριά θα δείς κυρίως bundles με δικά της exclusives ή σε Xbox μεριά που βάζει το Πλαισιο πολύ,bundle με το Forza που είναι και αυτό....exclusive.

Αν ηταν αλλιώς η κατάσταση με διαθέσιμοτητα,άντε να βλέπαμε και κανένα Fifa ή call of duty.

Αλλά ανέκαθεν τα bundles στις κονσόλες ήταν με τα αποκλειστικά παιχνίδια της κάθε εταιρείας.

Ναι υποθετω.. θα περιμενω μηπως πετυχω ποτε κανενα με demon souls h spiderman εστω που θα τα παιξω κιολας τουλάχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, crisrullz είπε

Ναι υποθετω.. θα περιμενω μηπως πετυχω ποτε κανενα με demon souls h spiderman εστω που θα τα παιξω κιολας τουλάχιστον..

Εγω με το demons souls έκλεισα πάντως.

Αυτό που είναι fail και θα προσπαθήσω να το επιστρέψω είναι το 2ρο controller.

Τι να το κάνω ρε Public το 2ρο controller σε single player παιχνίδι?

Δωσε bundle με 2ρο controller σε παιχνίδια τύπου Fifa ξέρω γω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω με το demons souls έκλεισα πάντως.

Αυτό που είναι fail και θα προσπαθήσω να το επιστρέψω είναι το 2ρο controller.

Τι να το κάνω ρε Public το 2ρο controller σε single player παιχνίδι?

Δωσε bundle με 2ρο controller σε παιχνίδια τύπου Fifa ξέρω γω.

Ωραιος, δυστυχως οτι μπηκε αυτή τη βδομαδα δε το προλαβα λογο δουλειας αλλα τεσπα.. το 2ο controller δεν ειναι ασχημο και παλι εφοσον λιγο πολυ σε καποιο αλλο παιχνιδι καποτε θα πάρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Μπορεί από λάθος(υπαλλήλου) να το δώσουν σε κάποιον άλλο,έτσι όπως θα είναι ξεχασμένο.

Επίσης σου λέει ο άλλος ότι για να ρίχνεις μια παραγγελία,την θέλεις υποτίθεται άμεσα(ίσως δεν θέλουν λόγω των ημερων να έχουν εκκρεμότητες). Εσύ ρώτησε καλού κακού και αναλόγως του θα σου πουν βλέπεις και κάνεις.

 

Ναι έχεις δίκιο. Δε θα το ρισκαρω. Να μη μπλέξω με επιστροφές και βλακείες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...