Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κρατήθηκα και τους έστειλα και το φόρουμ.

Σειρά προτεραιότητας και κουραφεξαλα.

Γελοίοι στον κωτσο, ειλικρινά παίζει να είμαι από τις πρώτες δέκα προπαραγγελιες που πήραν στο σύστημα τους και με πάνε μάλλον στο 2ο κύμα. Τους εκραξα, σχεδόν στα όρια για να φύγει κάνα καντήλι.

Εξαπάτηση κανονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Wolftub21 είπε

 Το πλαίσιο τελικά ό,τι και να είπα προηγουμένως είναι το πιο αξιόπιστο και δεν κορόιδεψε ποτέ. Απλά για να μην πούνε κάτι που δεν ισχύει δεν απαντούσαν. Παραλαμβάνω αύριο κανονικά και έχω πληρώσει το σύνολο παιδιά άλλαξε το status! 

Με παραγγελια 17/9 14:51 παω για δευτερο κυμα...που ακριβως βλεπεις την αξιοπιστια δεν ξερω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι;ότι στο eshop θ έχουν τεμάχια μετά τις 12 πώς προέκυψε; ισχύει ή ράδιο αρβύλα;

πήρα τηλέφωνο και το επιβεβαίωσε. βέβαια δεν μου είπε μετά τις 12 ακριβώς, λέει δεν ξέρει, ίσως να είναι τότε ίσως το πρωί.

αλλά θα έχουν λίγα κομμάτια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι βλέπω το πλαίσιο τιμολόγησε μερικούς το μεσημέρι και αρκετούς μας τιμολόγησε τώρα... η αλήθεια  νομίζω μέχρι τώρα είναι το πιο σωστό κατάστημα και έχουν και δικά τους φορτηγά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Εγώ να ρωτήσω κάτι;ότι στο eshop θ έχουν τεμάχια μετά τις 12 πώς προέκυψε; ισχύει ή ράδιο αρβύλα;

Φυσικα και ειναι ραδιο αρβυλα. Κανεις δεν ξερει. Ειδα και αυτους που ηξεραν για Γερμανο. Μου ακυρωσαν 5 παραγγελιες. Τρεις χτες και δυο σημερα. Και με καρτα ηταν καποιες και με αντικαταβολη.

Επεξ/σία από James.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρακολουθώ γενικά τα θέματα αλλά δεν είδα να αναφέρεται πουθενά..

Electronet δοκίμασε κανείς σας?

https://www.electronet.gr/gadgets-gaming-hobbies/gaming/playstation/sony-ps5-825gb-ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PIXEL76 είπε

Ξεκίνησα με Amstrad cpc 6128 το μακρινό 1987, έπειτα με Amiga500 κάπου το 1989 και συνέχισα με mega drive από το 1991 έως και 94. Ποτέ δε θα ξεχάσω την προσμονή για το επόμενο τεύχοςPIXEL, τότε που η μοναδική μας ενημέρωση για το τι συνέβαινε στην βιομηχανία ήταν μέσα από από τις σελίδες του !!!!!

Περίπου ίδια ιστορία κ έδω.Δε θα ξεχάσω ποτέ ότι μέχρι κ όταν πήγαινα στο χωριό το καλοκαίρι κανονιζα ώστε όταν θα έρθει κάποιος συγγενής να μου φέρει το pixel εκείνου του μήνα...Ωραίες εποχές αγνές γεμάτες ανακαλύψεις ...Να είσαι καλά φίλε μου κ ελπίζω να χαρείς το νεο σου ps5!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dragon56457 είπε

voda.png.972178cab6a7f25d0da454c959501579.png

Δεν έχω ιδέα πως μπήκα στο πρώτο κύμα. Έκανα την παραγγελία 8/11 μεσημέρι. Η έχουν failarei με τα email ή είμαι απλά κωλόφαρδος.

Μόλις μου ήρθε και μένα, 7/11 παραγγελία, μήπως είναι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, petran91 είπε

Παιδιά παρακολουθώ γενικά τα θέματα αλλά δεν είδα να αναφέρεται πουθενά..

Electronet δοκίμασε κανείς σας?

https://www.electronet.gr/gadgets-gaming-hobbies/gaming/playstation/sony-ps5-825gb-ssd

Εγω. Και δεν εχω καμια ενημερωση. Παραγγειλα 9/11

Επεξ/σία από James.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, larryourwaiter είπε

πήρα τηλέφωνο και το επιβεβαίωσε. βέβαια δεν μου είπε μετά τις 12 ακριβώς, λέει δεν ξέρει, ίσως να είναι τότε ίσως το πρωί.

αλλά θα έχουν λίγα κομμάτια...

Μακάρι αλλά Μ κάνει πολύ καλό γ ν ναι αληθινό.μηπως εννοούν προπαραγγελιες;γτ αν έχουν ετοιμοπαραδωτα τεμάχια οριακά έμφραγμα έτσι όπως έγιναν τ πράγματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Thatblondegirl1999 είπε

Μακάρι αλλά Μ κάνει πολύ καλό γ ν ναι αληθινό.μηπως εννοούν προπαραγγελιες;γτ αν έχουν ετοιμοπαραδωτα τεμάχια οριακά έμφραγμα έτσι όπως έγιναν τ πράγματα

και εγω αυτο πιστευω οτι θα ανοιξουν για προπαραγγελιες και απλα δεν ειχαν ανοιξει τοσο καιρο για να μην τους πρηζουν

 

10 λεπτά πριν, stratoskar96 είπε

Mediamarkt μου στείλαν μόλις ότι αύριο 11 με 2 θα μου το φέρουν. Το παρήγγειλα προχθές ούτε 18 Σεπτεμβρίου ούτε τίποτα 

sms? digital ή disc?

Επεξ/σία από zacque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, James. είπε

Φυσικα και ειναι ραδιο αρβιλα. Κανεις δεν ξερει. Ειδα και αυτους που ηξεραν για Γερμανο. Μου ακυρωσαν 5 παραγγελιες. Τρεις χτες και δυο σημερα. Και με καρτα ηταν καποιες και με αντικαταβολη.

Οπως ο άλλος που είπε οτι τον ενημέρωσε φιλος του οτι τα PS5 εχουν πάει στα καταστήματα Vodafone και απο εκει θα αποσταλλουν. Απο την στιγμή που η Vodafone δεν έχει στείλει κανένα PS5 σε μαγαζι. Το ξέρω γιατι φίλος μου δουλευει στην Vodafone και ψάχνει και ο ίδιος PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...