Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα. Στέλνει κανείς και Σάββατο;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ μίλησα πάλι με το πλαίσιο μου είπαν θα έρθει με τα φορτηγά της εταιρίας και δεν υπάρχει θεμα που δεν έχει προχωρήσει η παραγγελία.

 

Οπότε η έχει δίκιο ο φίλος που λέει ότι όσοι παραλάβουμε με φορτηγά θα αλλάξει αύριο η φάγαμε πιστόλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ειναι το μονο λογικο. Απο οσα εχουν γραφει εδω μεσα, ολες οι αλυσιδες θα παραδωσουν με δικα τους φορτηγα. Στην τελικη μπορεις να παρεις τηλ να ρωτησεις. Γενικα και χθες μεχρι 11 γινοντουσαν ενημερωσεις στις παραγγελιες. Εχει ακομα η μερα.

εμενα μου αναγραφει οτι θα σταλει με κουριερ αυριο 19/11 απο κωτσοβολο, οποτε αμφιβαλλω αν θα σταλει με φορτηγα τους γιατι ρωτησα και ειπαν αν μπροστα απο το ονοματεπωνυμο γραφει cl σημαινει εταιρεια κουριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CarbonFibre είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα.

Ρε man, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Πάντως εγώ από Πλαίσιο εχθές παρήγγειλα ακουστικά 3D pulse και τηλεκοντρόλ PS5 και αύριο μου είπαν θα τα έχω. Μετάνιωσα που δεν πήρα και κονσόλα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikosgr είπε

Ναι, Κώτσος, 18/9 στις 6:56, έχει αλλάξει το status σε "Συλλογή-Προετοιμάσια" για 19/11... αλλά sms/email

Καλά εμένα ούτε επεξεργασία δεν εχει γίνει και το πάρειγγειλα στις 19-9 ότι να ναι ο κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα.

Δε χάνεις πάντως να κάνεις ένα τηλέφωνο Πλαίσιο για το game.

Επεξ/σία από Charismo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CarbonFibre είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα. Στέλνει κανείς και Σάββατο;

Θα το εχεις στο τοπικο καταστημα το Σαββατο 100%. Δεν νομιζω οτι καποιο κουριερ κανει παραδοσεις και Σαββατο, εκτος αν πληρωσεις εξτρα για τετοια παραδοση και δεν μου εχει τυχει καποιο καταστημα να πληρωνει εξτρα για αυτην την υπηρεσια (συνηθως δλδ μεταξυ ιδιωτων παιζει αυτη η υπηρεσια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Charismo είπε

Ρε man, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Πάντως εγώ από Πλαίσιο εχθές παρήγγειλα ακουστικά 3D pulse και τηλεκοντρόλ PS5 και αύριο μου είπαν θα τα έχω. Μετάνιωσα που δεν πήρα και κονσόλα από εκεί.

Εντάξει δεν ζήτησα εγγύηση. Ετσι από την εμπειρία σας :D

H κονσόλα πάντως όπως είπα και πάνω είναι από το πρωι σε Συλλογή- Παρακαλούθηση από Κότσο με αποστολη επαρχία κοντά Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα το εχεις στο τοπικο καταστημα το Σαββατο 100%. Δεν νομιζω οτι καποιο κουριερ κανει παραδοσεις και Σαββατο, εκτος αν πληρωσεις εξτρα για τετοια παραδοση και δεν μου εχει τυχει καποιο καταστημα να πληρωνει εξτρα για αυτην την υπηρεσια (συνηθως δλδ μεταξυ ιδιωτων παιζει αυτη η υπηρεσια)

το προηγουμενο σαββατο (μαλλον λογω covid) παρεδιδαν φουλ τα κουριερ και σαββατο. Μου ηρθαν 2 και σε εναν φιλο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Αν παραγγείλω σήμερα Demon's Souls από ποιόν έχω τις περισσότερες πιθανότητες να το πάρω μέχρι Σάββατο; Επαρχία αλλά κοντά Αθήνα. Στέλνει κανείς και Σάββατο;

YOU το παρρειγειλα χτες σημερσ μ ηρθε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon είπε

Και που κολλάει αυτο με το login?

Και καλα οποια κονσολα ενεργοποιηθει σημερα, μεσω CIA και FBI θα βρουν την ip και την διευθυνση.

Θα περιμενω μεχρι τις 00:01 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Και καλα οποια κονσολα ενεργοποιηθει σημερα, μεσω CIA και FBI θα βρουν την ip και την διευθυνση.

Θα περιμενω μεχρι τις 00:01 😈

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA, Με έκανες να γελάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...