Προς το περιεχόμενο

Proficiency με Τηλεξεταση μόνο σε Reading και Listening (Αναγνωρισμένο από τον ΑΣΕΠ)


blade-17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογω μεταπτυχιακου πρεπει να παρω το toeic το οποιο αποφασισα τελευταια στιγμη και χωρις προετοιμασια δινω σε δεκα ημερες εχω κανει τα τεστ και πιανω μια χαρα σκορ το θεμα μου ειναι στο listening την καθε συνομιλια την ακους μια φορα?

Γιατι εγω απλα πατουσα ενα pause υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στην εξεταση?Η τουλαχιστον να το ακους δυο φορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 480
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, chrisxkar είπε

Λογω μεταπτυχιακου πρεπει να παρω το toeic το οποιο αποφασισα τελευταια στιγμη και χωρις προετοιμασια δινω σε δεκα ημερες εχω κανει τα τεστ και πιανω μια χαρα σκορ το θεμα μου ειναι στο listening την καθε συνομιλια την ακους μια φορα?

Γιατι εγω απλα πατουσα ενα pause υπαρχει αυτη η δυνατοτητα στην εξεταση?Η τουλαχιστον να το ακους δυο φορες?

Μια φορά είναι φίλε το έχω δώσει το πτυχίο....Ο μόνος εχθρός σου είναι ο χρόνος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, gii είπε

Μια φορά είναι φίλε το έχω δώσει το πτυχίο....Ο μόνος εχθρός σου είναι ο χρόνος 

Η αληθεια ειναι οτι ετσι φαινεται αλλα φανταζομαι 15 λαθη σε 200 ερωτησεις δεν ειναι και δυσκολο να τα πιασεις για να χασεις το c2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι όντως τόσο αυστηρή η ταυτοπρωσοπια; Γιατί άλλα έχω μάθει εγώ...

14 λεπτά πριν, 6979109484t είπε

Είναι όντως τόσο αυστηρή η ταυτοπρωσοπια; Γιατί άλλα έχω μάθει εγώ...

 

Επεξ/σία από 6979109484t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/6/2022 στις 11:33 ΜΜ, ThanosR92 είπε

Σκέφτομαι να δώσω για LTE στο Golearn με τα 111€. Γενικά πιστεύεται τα Mock Tests αξίζουν η τσάμπα τα λεφτά; 

Το B2 σε τι ποσοστό επιτυχίας το παίρνεις; Ανάλογο με το ποσοστό που θα βγάλεις παίρνεις η B2, C1 η C2; 

To έδωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Ενας συνάδελφος χρειαζόταν για μορια του ΑΣΕΠ οπωσδήποτε ενα αποδεικτικό πιστοποιητικό αγγλικών και αποφάσισε να δωσει το LTE online. Το θεμα είναι οτι του το εδωσε αλλος ωστε να πάρει το C1? Δεν γίνονται έλεγχοι ταυτοποίηση? Δηλαδή μπορεί ετσι απλα να δωσει την ταυτότητα του στον αλλον και να δωσει στις εξετάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 2:57 ΜΜ, Leviathannn είπε

Καλησπερα σε ολους.

Ενας συνάδελφος χρειαζόταν για μορια του ΑΣΕΠ οπωσδήποτε ενα αποδεικτικό πιστοποιητικό αγγλικών και αποφάσισε να δωσει το LTE online. Το θεμα είναι οτι του το εδωσε αλλος ωστε να πάρει το C1? Δεν γίνονται έλεγχοι ταυτοποίηση? Δηλαδή μπορεί ετσι απλα να δωσει την ταυτότητα του στον αλλον και να δωσει στις εξετάσεις?

Γιατί δε δίνει το κρατικό αφού το θέλει για το δημόσιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδες. 

 

Τι προτιμαμε ,πρωτον για δια βιου απο τον ΑΣΕΠ(ας υπαρχει και ας μη χρειαστει) και δευτερον απο πλευρας οικονομιας σε κοστος και ευκολιας εξετασης? Αναφερομαι παντα σε online εξετασεις. Golearn  η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 2:57 ΜΜ, Leviathannn είπε

Καλησπερα σε ολους.

Ενας συνάδελφος χρειαζόταν για μορια του ΑΣΕΠ οπωσδήποτε ενα αποδεικτικό πιστοποιητικό αγγλικών και αποφάσισε να δωσει το LTE online. Το θεμα είναι οτι του το εδωσε αλλος ωστε να πάρει το C1? Δεν γίνονται έλεγχοι ταυτοποίηση? Δηλαδή μπορεί ετσι απλα να δωσει την ταυτότητα του στον αλλον και να δωσει στις εξετάσεις?

Αυτά γίνονται σε ecdl.. Σου έρχεται στο σπίτι με courier. Σε LTE  νομίζω ένα 500αράκι ζητάνε και κάθονται από πίσω σου κάπως να μην φαίνεται σε κάμερα και κυκλώνει αυτός για εσένα. Κρίμα, γιατί και μόνος να δώσεις 3 φορές, ε σίγουρα την μία θα το πάρεις και μόνος σου με λιγότερα λεφτά. Είναι γελοίο σε σχέση με michigan κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

 Καλησπέρα! Εγώ θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς ρωτάει ο επιτηρητής στην αρχή της εξέτασης? Δεν είναι καλά τα αγγλικά μου και θα δώσει κάποιος άλλος για μένα. Σκέφτηκα να βάλω την κάμερα πάνω σε ένα laptop και η κάμερα θα είναι συνδεδεμένη σε άλλο laptop όπου θα καθεται αυτός που θα δώσει για μένα. Λέτε θα μπορέσω να δώσω έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχχα ωραίος φίλε.. Και εγώ δίνω τέλος του μήνα και πραγματικά με βγάζει για επίπεδο lower advance..Εχω διαβάσει ένα σωρό λέξεις αλλά πάντα κτ ξεπεταγεται κτ νέο.. Listening και λεξιλογίο συνέχεια.... Aλλα όπως διάβασα απ προηγούμενα σχόλια λένε ότι είναι παλούκια και δύσκολα παίρνεις prof.. Σκέφτηκα και εγώ κάνα κόλπο να γράψει άλλος για μένα αλλά δεν τα πολύ ξέρω αυτά πως λειτουργούν 

ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΈΔΩΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΥΠΆΡΧΕΙ? 

Επεξ/σία από akis130
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2023 στις 7:22 ΜΜ, doloks είπε

Σκέφτηκα να βάλω την κάμερα πάνω σε ένα laptop και η κάμερα θα είναι συνδεδεμένη σε άλλο laptop όπου θα καθεται αυτός που θα δώσει για μένα. Λέτε θα μπορέσω να δώσω έτσι?

Αν και δεν έδωσα για τη συγκεκριμένη πιστοποίηση, από την εμπειρία μου με εξετάσεις εξ αποστάσεως δε νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο επειδή εμένα μου ζητούσαν να δείξω τον χώρο πριν ξεκινήσει η εξέταση, και κάμερα / μικρόφωνο παρέμειναν ανοιχτά καθ' όλη τη διάρκειά της. Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και για την εν λόγω πιστοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έδωσα την εξέταση. Μου φάνηκαν πολύ δύσκολα δυο σκάλες πιο πάνω απ τα τεστάκια ενός βιβλίου που αγόρασα.  Σαν να έδινα υψηλότερο επίπεδο απ αυτό που είχα προετοιμαστεί. Αρκετά δεν τα ήξερα και τα έβαζα στη τύχη και μου έκανε έκπληξη το σκορ που έπιασα 91/100 (Listening 92 Reading 89). Να παίξω κάνα τζόκερ;😄 Βέβαια είχα δει και απ τα τεστάκια ότι ήμουν καλός στο να μαντεύω/βρίσκω πιο φαίνεται πιο λογικό όταν δεν ήξερα το σωστό. Κάτι άκουσα ότι η τελική βαθμολογία μπορεί να διαφέρει ισχύει;

Επεξ/σία από pirforos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο.. Εγώ δίνω την άλλη Παρασκευή και όλοι αυτό λένε ότι το online είναι δύσκολο. Εχω μάθει ένα σωρό λέξεις και έχω πάρει και 2 βιβλία για επιπλέον και τεστακια κάνω απ όπου μπορείς να φανταστείς μέχρι και απ michigan prof. Στοχευγ για advance και αν πάει καλά ας πάρω και το prof δεν με χαλάει. Εσύ που έχεις 91 δν νομίζω να αλλάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...